Prea multi morti ..

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
Sergiu
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1279
Joined: 19 Nov 2010, 20:33
Detinator Steam: Da
CS Status: freud.
Reputatie: Nume anterior : BrOnX
Castigator Membru CLUB eXtream @ Mos Nicolae (3 luni)
Location: Iași/Brașov
Has thanked: 77 times
Been thanked: 22 times

31 Oct 2015, 23:09

Salutare.. Fac aceasta postare putin mai lunga, si cred eu, ca merita citita.

Vreau sa ma refer la mai multe evenimente, nu doar la incidentul grav de la Colectiv, Bucuresti ( http://www.extreamcs.com/forum/discutii ... 03797.html ) . Poate ca unii nu stiti, dar astazi au mai murit aproximativ 220 de oameni in Egipt ( http://edition.cnn.com/2015/10/31/middl ... index.html ) intr-un accident de avion, adica prabusire. Din ce am inteles , se zice ca ar fi vorba de ISIS, dar dupa cum stiti social-media manipuleaza tot, si niciodata nu poti fi sigur de ceva. Pe langa aceste 2 evenimente majore, am aflat ca a murit un tip de la sala de forta la care mergeam eu, tot astazi. In zilele trecute cativa amici mi-au spus ca le-au murit rude/amici. Stau si ma intreb, ce se intampla ?

Legat de Colectiv, s-a spus in topicul special destule, dar ca o parere proprie spune ca nu este vina lipsei spitalelor si a prea multor biserici, sau ca este vina satanismului, a Halloween-ului sau a altor factori de acest gen, ci doar a celui care s-a gandit sa bage artificii in beciul ala, iar oameni fara vina, au murit, saracii, ca niste sobolani.. Legat de asta, sunt sincer socat, mai ales dupa ce am citit majoritatea articolelor cu declaratii si dupa ce am vazut pozele.. chiar regret lucrurile astea.

Se zice in Biblie de Apocalipsa ( nu am citit, nu stiu exact ce scrie ). Din 2012 incoace se zice de apocalipse. Ei bine, parerea mea este ca apocalipsa a inceput prin aceste lucruri. Morti cat mai dese. Apocalipsa in viziunea mea, dupa ce am citit diferite articole/pasaje din carti, este 'renasterea' oamenilor buni . Nu zic oamenilor credinciosi neaparat. Daca esti bun, eu zic, ca esti si 'credincios' .
Chiar astazi discutam cu un vechi amic pe care nu l-am mai vazut de ceva timp despre lucrul acesta. Amandoi am ajuns la ideea ca Apocalipsa inseamna decaderea oamenilor rai, disparitia lor prin diferite cai. Nu vreau sa judec/comentez legat de mortile de la Colectiv. Pentru ca pe facebook multi oameni fara discernamant, as putea spune, au zis lucruri de genul : " Ce bine ca au murit satanistii aia" .. Alo, nenea. Erau oameni, in primul rand. Iar muzica rock nu inseamna neaparat satanism. Faptul ca asculti rock, nu te face satanist.

Sincer, imi pare rau pentru mortile din zilele astea..

Voi ce parere aveti despre aceste lucruri ?
"Singurele limite sunt cele pe care ți le impui singur." // Pentru a mă contacta, folosește mesajul privat !
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

RoyalServer 2
the hater
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 2
Joined: 31 Oct 2015, 19:22
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

01 Nov 2015, 11:58

Nu există aşa ceva
User avatar
Sergiu
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1279
Joined: 19 Nov 2010, 20:33
Detinator Steam: Da
CS Status: freud.
Reputatie: Nume anterior : BrOnX
Castigator Membru CLUB eXtream @ Mos Nicolae (3 luni)
Location: Iași/Brașov
Has thanked: 77 times
Been thanked: 22 times

01 Nov 2015, 12:01

the hater wrote:Nu există aşa ceva
Ce anume ? :-?
"Singurele limite sunt cele pe care ți le impui singur." // Pentru a mă contacta, folosește mesajul privat !
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

User avatar
Nocti
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 114
Joined: 05 Mar 2015, 19:09
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

03 Nov 2015, 02:54

Dumnezeu sa-i odihneasca in pace.
User avatar
BranzaRuginita
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 165
Joined: 04 Oct 2014, 21:24
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

03 Nov 2015, 14:23

accidente se intampla tot timpul (chiar mai grave decat cel de la colectiv), oamenii mor tot timpul, asta nu inseamna ca vine apocalipsa.
User avatar
Pavel
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3610
Joined: 17 Feb 2011, 22:47
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Nume anterior: xkeze.
Fond eXtream: 2
Location: Bucuresti
Has thanked: 71 times
Been thanked: 102 times

03 Nov 2015, 14:54

Spitalele nu au facut fata datorita faptului ca un om ars trebuie tratat diferit de unul cu o contuzie(fracturi/rupturi de oame). Nu in orice spital pot fi tratati acestia, fapt ce a facut supraaglomerarea spitalelor care pot tratat pacientii cu arsuri.
User avatar
VegaS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 5963
Joined: 28 Sep 2014, 16:12
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost intermediar
Fost membru Club eXtreamCS
Fond eXtream: 0
Location: Zalău, Sălaj

03 Nov 2015, 14:57

În plus au mai fost solicitate ambulanțe în acea noapte.
Din 2mil de oameni vă dați seama că în fiecare minut sună câțiva, plus martalogii plictisiți, care sună aiurea...
Pozitia mea preferata este CEO.
User avatar
Pavel
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3610
Joined: 17 Feb 2011, 22:47
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Nume anterior: xkeze.
Fond eXtream: 2
Location: Bucuresti
Has thanked: 71 times
Been thanked: 102 times

03 Nov 2015, 15:01

VegaS wrote:În plus au mai fost solicitate ambulanțe în acea noapte.
Din 2mil de oameni vă dați seama că în fiecare minut sună câțiva, plus martalogii plictisiți, care sună aiurea...
Nu pot dispune in prima fata 20 de ambulante, pentru ca la telefon se poate exagera enorm, din 2 raniti intr-un incendiu, in momentul acela de la soc si in incercarea disperata de a le oferi ajutor cat mai repede, exagerezi situatia, doar pentru a veni ambulanta mai repede(iti dai seama ca au mai fost cazuri si au invatat din experienta). Dupa ce au sosit ambulantele la locul cu pricina, una din asistente a chemat disperata mai multe ambulante, iar dupa aceea au inceput drumurile club-spital-club. Nu poti sa lasi rezerva de ambulante goala, daca in momentul ala alta persoana are nevoie de ajutor cine se mai duce sa o salveze? Sunt unele proceduri care poate par grosolane daca nu cunosti detaliile, dar dupa iti par foarte logice.
User avatar
# Kerosen.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2002
Joined: 04 Dec 2013, 20:28
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu mersi
Reputatie: Fost moderator
Location: Ploiesti
Has thanked: 49 times
Been thanked: 74 times
Contact:

03 Nov 2015, 15:39

Saptamana trecuta mi-a murit un coleg de clasa,ieri i-a murit mama fetei cu care el era impreuna..
Alaltaieri a murit o fosta directoare de la liceul de la mine din oras.
Dubios
Image
(c) xLd^
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1275
Joined: 24 Mar 2013, 09:36
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
SteamID: id/xldcs
Reputatie: Utilizator neserios
Membru Club eXtreamCS (8 Iun - 8 Aug)
Location: Brasov
Has thanked: 25 times
Been thanked: 37 times
Contact:

03 Nov 2015, 15:47

Rainq wrote:Atât
Image
Mare dreptate au cei de la B.U.G Mafia

Sa fim seriosi sunt alte tari care patesc lafel ca noi si totusi nu mediatizeaza cum se face la noi, pe langa asta un om ars are nevoie de multa atentie mai ales daca sunt arse si caile respiratorii
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

03 Nov 2015, 16:01

Asta e scopul vietii. Te nasti, traiesti si mori. De murit poti sa mori cand nu te astepti. La orice ora, minut, secunda. Eu sustin ideea "ca asa ti-a fost scris". Vinovat, nevinovat, tot o sa mori.

Se moare din orice. Nepasare, neatentie, ura, suparare. O zic din nou, asta e scopul vietii.
Image
Image
Image
User avatar
CryWolf
Administrator
Administrator
Posts: 6505
Joined: 07 Aug 2008, 16:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Fost Scripter
Manager CS2.eXtream.Ro
Fost Detinator ZM.eXtream.Ro
Fost manager CS.eXtream.Ro
Fost manager CSGO.eXtream.Ro
Fost manager global
Location: Botosani
Discord: crywolf1989
Has thanked: 202 times
Been thanked: 850 times
Contact:

03 Nov 2015, 16:28

Declarația de presă a lui Dumnezeu cu privire la incendiul din clubul Colectiv

Observ că în urma incidentelor de ieri seară sunt întrebat unde am fost și cu ce mă ocupam în acele momente. În caz că nu ați citit cu atenție manualul de instrucțiuni, Eu nu sunt mama voastră, să stau toată ziua și noaptea cu ochii pe voi.

1. V-am dotat cu liber arbitru să puteți gândi după capul vostru. Faceți biserici sau spitale, treaba voastră.

2. Mă doare în cur de Halloween, am împărțit inteligența la întâmplare. Dacă aveți impresia că e o răzbunare a mea pentru că umblă oamenii mascați pe stradă, mă subestimați. Clădirea aia a ars din cauza voastră, nu din cauza oamenilor îmbrăcați în scheleți.

3. Știu că vă place comparația cu câte biserici și câte spitale sunt în România, de-aia vă aduc aminte că jumătate dintre spitale nu au autorizație de funcționare și pot bubui în orice clipă. Poate mai țineți minte ce s-a întâmplat la maternitatea Giulești.

4. Ar trebui să vă adunați în toate bisericile alea și să-mi mulțumiți în patru labe că nu vă dau un cutremur serios. La cum v-ați făcut casele sau alte clădiri și cum aveți grijă de ele, muriți ca șobolanii în câteva ore. Nu bisericile construite de câțiva credincioși v-au incendiat vouă clubul ci munca făcută „la mișto”.

5. Eu îi iert pe cei decedați și am grijă de sufletul lor nemuritor, asta în cazul în care exist. Știu că și voi sunteți oameni buni și o să vă iertați și voi între voi până la capăt și nu veți schimba nimic în următorii ani. Nu pentru că sunt Atotștiutor ci pentru că toată planeta știe ce neam de acordeoniști triști sunteți.

6. Să nu credeți că nu vă văd pe voi, ăia, care vă dați acum plini de empatie ca să atrageți atenția asupra voastră, să vadă cei din jurul vostru cât de buni sunteți.

7. Hai Steaua!


Sursa: http://eftimie.net/declaratia-presa-dum ... -colectiv/
NU IMI MAI DA-TI PM CU CERERE AJUTOR/SAMD, FOLOSITI FORUMUL, CITESC MAJORITATEA TOPICURILOR.
www.dark-arena.com , SERVERE CS / CS2 / L4D AU REVENIT ONLINE.
www.diasporaiptv.ro - SERVICII PREMIUM IPTV

Image

Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Dot [Bot], Petal [Bot] and 428 guests