V-ati pregătit de Black Friday?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7747
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

18 Nov 2016, 16:23

Am reusit sa comand Kingston SSDNow UV400 pentru o prietena. S-au "topit" in 15 minute 850 de bucati.
RoyalServer
User avatar
Maadalin
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 259
Joined: 22 Nov 2014, 12:27
Detinator Steam: Da
CS Status: -
Detinator server CS: --
SteamID: madalin_rb
Fond eXtream: 0
Has thanked: 3 times

18 Nov 2016, 17:44

Reducerile de anu asta nu mi-au prea placut,am luat doar un stick de memorie :joy: .
User avatar
MrAndrei
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2120
Joined: 17 Mar 2013, 18:10
Detinator Steam: Da
CS Status: Facultatea iti mananca viata
SteamID: mrandreyx
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: asasinulfantoma
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 32 times
Been thanked: 28 times

18 Nov 2016, 18:47

Emag au fost cei mai buni mai ales dimineata. IPH 5s nou aproximativ la pret de sh. La fel si la console. Eu am apucat sa imi iau un lenovo cu i3-5005u la 1000lei.
Altex jalnici din punctul meu de vedere cu black-friday-ul lor de o luna.
La bb-shop aveam asteptari mai mari, au bagat la reducere doar ceasuri urate, din colectii vechi, care oricum sunt sigur ca le-ar fi bagat in viitor ca sa scape de ele. Doar pe aici pe acolo un ceas care arata mai ok, dar nu ce ma interesa.
Pe langa asta cei de la bb-shop au mari probleme cu filtrele..
Cosmin
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 9362
Joined: 06 Jul 2013, 22:08
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Scripter eXtreamCS
Nume anterior: scosmynnnn
Has thanked: 492 times
Been thanked: 547 times

18 Nov 2016, 21:01

asasinulfantoma wrote:Emag au fost cei mai buni mai ales dimineata. IPH 5s nou aproximativ la pret de sh. La fel si la console. Eu am apucat sa imi iau un lenovo cu i3-5005u la 1000lei.
Altex jalnici din punctul meu de vedere cu black-friday-ul lor de o luna.
La bb-shop aveam asteptari mai mari, au bagat la reducere doar ceasuri urate, din colectii vechi, care oricum sunt sigur ca le-ar fi bagat in viitor ca sa scape de ele. Doar pe aici pe acolo un ceas care arata mai ok, dar nu ce ma interesa.
Pe langa asta cei de la bb-shop au mari probleme cu filtrele..
Sunt pe dq cei mai buni,sunt cei mai hoti astia,uite un exemplu http://www.emag.ro/dulap-max-cu-3-usi-9 ... D5N5WBBBM/ am vrut eu sa-l comand acum 4-5 zile si era mai ieftin decat e acum cu 30 de lei,acum de black friday l-au scumpit in loc sa-l iefteneasca.

Sunt foarte multe exemple dar trebuie sa fii foarte atent.
INSqs.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3043
Joined: 17 Feb 2013, 23:23
Detinator Steam: Da
SteamID: insqs10
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: Copilu.exe
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Location: Targu-Mures
Has thanked: 11 times
Been thanked: 5 times

18 Nov 2016, 21:12

Cat a fost 5s la reducere?
Last edited by CIUBO. /snowyworld/ on 19 Nov 2016, 07:15, edited 1 time in total.
Reason: 800 si ceva
User avatar
Yeezus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8149
Joined: 04 Nov 2011, 08:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Yeezy taught me
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: Confuzius, Flowman,H@rdwell,Florentiu
Location: Ploiesti/Bucuresti
Has thanked: 239 times
Been thanked: 366 times

18 Nov 2016, 21:47

Cosmin wrote:Pentru cine vrea laptop ieftin si bun: http://www.cel.ro/laptop-laptopuri/lapt ... iU6NjEv-l/
Era pe emag tot la 15 mil unu ca asta numai ca avea ssd-ul de 256gb.
Oricum, mi-am facut niste nervi cu black ass nigga friday-ul asta. :)) Dupa faza cu 5s-ul si laptop-ul la 600 lei, m-am decis pe un asus la 13 mil, i3, 4gb ram, 500gb hdd, placa video de 2gb...iara, la finalizarea comenzii se bloca site-ul. S-a dus si ala, s-a dus si bateria externa la 40 lei pe care voiam s-o iau...pana la urma m-am ales tot cu un asus la aceiasi configuratie numai ca are doar placa video integrata...si surpriza, intre timp a revenit in stoc cel pe care il voiam initial; o baterie externa de 10.000 ma de la asus, bratara miband de la xiaomi si un scaun pentru pc ca asta al meu s-a dus pe apa sambetei :))
Per total, pentru mine a fost o bataie de joc de black friday. Dar macar mi-am luat cateva chestii pe care le urmaream de ceva timp.
LXChris
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 45
Joined: 07 Dec 2014, 16:58
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

18 Nov 2016, 22:41

Florentiu wrote:
Cosmin wrote:Pentru cine vrea laptop ieftin si bun: http://www.cel.ro/laptop-laptopuri/lapt ... iU6NjEv-l/
Era pe emag tot la 15 mil unu ca asta numai ca avea ssd-ul de 256gb.
Oricum, mi-am facut niste nervi cu black ass nigga friday-ul asta. :)) Dupa faza cu 5s-ul si laptop-ul la 600 lei, m-am decis pe un asus la 13 mil, i3, 4gb ram, 500gb hdd, placa video de 2gb...iara, la finalizarea comenzii se bloca site-ul. S-a dus si ala, s-a dus si bateria externa la 40 lei pe care voiam s-o iau...pana la urma m-am ales tot cu un asus la aceiasi configuratie numai ca are doar placa video integrata...si surpriza, intre timp a revenit in stoc cel pe care il voiam initial; o baterie externa de 10.000 ma de la asus, bratara miband de la xiaomi si un scaun pentru pc ca asta al meu s-a dus pe apa sambetei :))
Per total, pentru mine a fost o bataie de joc de black friday. Dar macar mi-am luat cateva chestii pe care le urmaream de ceva timp.
Am vrut sa iau un server hp, am bagat in cos=stoc epuizat, dau refresh, stau 5 min, refresh iar, in stoc cu un hdd de 1tb, dau comanda si ce sa vezi? site blocat, aplicatie restartata, intru iar, a disparut serveru. Anu asta a fost bataie de joc.
CRISZLY
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4045
Joined: 14 May 2014, 17:49
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Itsirc
Castigator Membru Club eXtream @ Ganduri de sub dus (25 OCT - 25 FEB)
Been thanked: 69 times

18 Nov 2016, 23:00

LOL, o pereche de casti sport, doar atat. Nu-mi mai permit, nu mai stau pe banii parintilor. :meme
Cosmin
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 9362
Joined: 06 Jul 2013, 22:08
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Scripter eXtreamCS
Nume anterior: scosmynnnn
Has thanked: 492 times
Been thanked: 547 times

18 Nov 2016, 23:01

Vouă v.a trimis email de confirmare? Mie nici acum nu mi.au trimis de la 8 dimineața.
@Hardwell smecherii au avut dinainte comandate astea.Nu.mi spun ei mie că nu e asa,cum e posibil frate ca din prima secundă sa fie "mii" de produse cu stoc epuizat când site.ul nu te lasă sa finalizezi comanda. Au fost manevre sub toata zarva asta.
User avatar
Yeezus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8149
Joined: 04 Nov 2011, 08:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Yeezy taught me
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: Confuzius, Flowman,H@rdwell,Florentiu
Location: Ploiesti/Bucuresti
Has thanked: 239 times
Been thanked: 366 times

18 Nov 2016, 23:23

Cosmin wrote:Vouă v.a trimis email de confirmare? Mie nici acum nu mi.au trimis de la 8 dimineața.
@Hardwell smecherii au avut dinainte comandate astea.Nu.mi spun ei mie că nu e asa,cum e posibil frate ca din prima secundă sa fie "mii" de produse cu stoc epuizat când site.ul nu te lasă sa finalizezi comanda. Au fost manevre sub toata zarva asta.
Mi le-au trimis, unu din doua a ajuns direct in spam. :))
Legat de ce ai zis cu produsele comandate dinainte sa stii ca tind sa iti dau dreptate, mi se pare super absurd o statistica de gen
| Afiseaza codul
Consolă Microsoft Xbox ONE, 500 GB, neagră, 500 de bucăți la 599,99 de lei care s-au vândut într-un minut, 8 console pe secundă;
Solid State Drive (SSD) Kingston SSDNow UV400, 240GB, 2.5″, SATA III la 199 lei 850 de bucăți într-un minut, 14 SSD-uri vândute pe secundă;
Televizor LED Star-Light, 127 cm, 50DM5500, Full HD, 1.000 de bucăți la 999,99 de lei în 5 minute;
Smartphone Vonino Xylo X, display 4″, Dual SIM, 8GB, Dark Blue, 1.000 de bucăți la 99,99 de lei în 10 minute.

sursa: gadget.ro
avand in vedere ca site-ul a fost nefunctional in mare parte in prima ora de la deschidere. Mai mult amagire decat reducere.
User avatar
cTm # oNe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2183
Joined: 24 Aug 2007, 08:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Error.
Detinator server CS: Nu
SteamID: ctmone
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS
Fost eXtream Mod
Location: Germany
Discord: ctm.ro
Has thanked: 24 times
Been thanked: 41 times

19 Nov 2016, 05:34

INSqs. wrote:Cat a fost 5s la reducere?
900 lei
ImageImage
User avatar
robertoc.s
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 439
Joined: 03 Dec 2014, 15:37
Detinator Steam: Da
CS Status: Vand Gift-uri ETS2 - 25 lei psf / 5e SMS
Detinator server CS: Retras.
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni
Utilizator neserios (tentativa de teapa)
Fond eXtream: 0
Location: Stockholm, Sweden
Contact:

19 Nov 2016, 07:58

Nu stiu de voi, dar eu am apucat sa cumpar aseara de la emag la ora 9:56 parca, 3 bucati de iph5s, ca dimineata nu am reusit nicicum, nici de pe laptop sa le accesez site-ul nici de pe telefon nimic. Pur si simplu cadea in dr*ci. Asta e. Bine ca au bagat aseara iarasi pe stoc. :D Da si aseara am reusit sa comand unul, si cand sa il iau al doilea, eh, stoc epuizat. Peste 5 min iarasi in stoc si am apucat sa mai iau 2.
Din cate am inteles, ai voie sa iei doar 1 bucata din fiecare produs in acelasi cont sau daca nu ei au dreptul sa iti anuleze comanda.
Ca mai sunt si din astia care il iau acuma cu 900 si il vand cu 1200 sau stiu eu cat.
Anul asta emag a fost cel mai ok, dpdv al necesitatilor mele, adica telefon si un ssd intel 540 de 240 gb.
In rest nu prea m-a interesat de celelalte reduceri.
Am auzit ca si xbox one s-a vandut cu 600 lei.
Celelalte magazine jalnice si niste nesimtiti, adica am vazut la cateva ca iph5s era pe la 1600 lei de bf. Totusi, cine e prost sa le cumpere?
Numai bine. Si daca ma puteti lamuri si pe mine cu ce am zis despre alea cu mai multe bucati din acelasi produs cumparate pe acelasi cont. Eu nu am cumparat pe acelasi cont, dar pe aceeasi adresa. Scuze ca m-am intins asa. =))
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information