Ce presupune un site de filme online?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

ArmyBroken
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 213
Joined: 19 Jan 2015, 20:08
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

18 Feb 2017, 14:37

poti fii vizat si daca scoti bani prin PPI, crezi ca ANAF-ul nu se autosesizeaza?
uite, templatep2p (#rip) trebuia sa platesti pentru cont, si acolo aveai continut care nu-l gasesti oriunde, eu de ex gaseam multe de pe envato.
si daca ai un server de sa-mp si dai masini pe bani reali, e ilegal, trebuie sa platesti taxe catre stat, nu platesti? infractiune.
ce a fost cu site-ul ala este ca vindea dreptul de a vedea un continut la care nu avea el dreptul de distribuitor (gen netflix)

iar astea cu site-uri de seriale.. sa fim seriosi, s-au schimbat foarte multe.. SEO nu mai e ca acum 2 ani.
eu acum 2 ani de zile fentam Google foate bine, scoteam o groaza de bani, acum nu mai merge.

si daca credeti ca sunteti un geniu de genul: "baa sa-mi fac site cu seriale ca o sa fac bani frumosi", credeti ca suneti singurii ?
nisa asta este plina, atat in intern cat si in extern, si in extern e FOARTE IMENSA.

singurul meu sfat este sa nu faceti nimic in romana, nu se merita, credeti-ma, ori faci global, ori faci pentru americani, francezi, germani, britanici.
ca sa faci acum un site bun si bine vazut in google sunt multi factori, site-ul sa creasca treptat, nu brusc, continut de calitate, si investitie din punct de vedere SEO.
daca bagi bani in SEO, cel mai probabil scoti inapoi.

iar treaba cu DMCA, bagati Cloudfare si va mai protejeaza, daca nu, cautati firme care nu le pasa de DMCA
RoyalServer 2
User avatar
gloryous
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3609
Joined: 04 Aug 2012, 15:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Lazy but smart!
Reputatie: Restrictie moderator
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Location: Luxembourg District
Has thanked: 160 times
Been thanked: 191 times

18 Feb 2017, 15:27

@igrowdeadgypsies: Unde am mentionat ca fac 2000 EUR?
@ioang: Nu te-am vazut de mult timp, tin minte ca incepusei sa nu ma suporti, asa e? De asta ai si comentat aici impotriva mea. Eu il respect pe Denis pentru faptul ca mi-a oferit o "baza" de unde am plecat pe acest drum, iar de acolo am evoluat cu mult fata de el si sper ca este barbat sa recunoasca acest lucru. Nu am furat nicio vizita, iar eu nu inteleg de ce vorbiti voi despre mine si Denis cand nici macar nu ati fost in echipa site-ului sau nici macar nu vorbeam cu voi in acel timp. Denis nu m-a invatat tot ce era legat de seo datorita faptului ca nici el nu stia atat de bine, iar cu timpul cat am lucrat la site l-am perfectionat amandoi dpdv SEO deoarece incepusem sa discut cu experti si sa citesc anumite lucruri despre SEO & Marketing de pe anumite forum-uri. Eu nu am dat nici o teapa in trecut, ma vezi ca am la reputatie neserios? Am restrictie moderator fiindca laur/mitzocul (care imi era prieten pe atunci) nu s-au chinuit sa afle ce s-a intamplat mai exact, asa ca au hotarat sa-mi scoata gradul. Cauta pe forum "gloryous tepar" si urmareste cu atentie tot ceea ce s-a intamplat!
@ArmyBroken: Sunt total de acord cu tine, singurul reply inteligent! Bravo. Dar exclude britanicii deoarece site-urile co.uk sunt inchise dupa o luna-doua de activitate + probleme mari cu politia fiindca acolo legile sunt destul de aspre privind aceste site-uri.
User avatar
uatdafac.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2180
Joined: 26 Nov 2011, 08:20
Detinator Steam: Da
SteamID: uatdafac3
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost Moderator
Nume anterior : baietzelu.
Location: Arad
Has thanked: 234 times
Been thanked: 74 times

19 Feb 2017, 00:23

cam la ce suma s-ar ridica crearea unui site ca lumea? :D
Citeste regulamentul.
ArmyBroken
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 213
Joined: 19 Jan 2015, 20:08
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

19 Feb 2017, 11:11

uatdafac. wrote:cam la ce suma s-ar ridica crearea unui site ca lumea? :D
economic vorbind, trebuie un host de calitate (conteaza in SEO viteza) si domeniul, in rest, dupa parerea mea, n-are rost sa platesti programatori sau designeri sa-ti faca ceva.. doar in SEO trebuie investit (eu sunt programator, imi fac singur tot ce trebuie).
User avatar
gloryous
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3609
Joined: 04 Aug 2012, 15:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Lazy but smart!
Reputatie: Restrictie moderator
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Location: Luxembourg District
Has thanked: 160 times
Been thanked: 191 times

19 Feb 2017, 11:13

uatdafac. wrote:cam la ce suma s-ar ridica crearea unui site ca lumea? :D
Depinde de multe aspecte acest lucru.
Probabil in jur de 300-350 EUR asta incluzand: Tema unica & optimizare SEO, pe langa astea evident domeniu + webhost!
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

19 Feb 2017, 11:52

gloryous wrote:
uatdafac. wrote:cam la ce suma s-ar ridica crearea unui site ca lumea? :D
Depinde de multe aspecte acest lucru.
Probabil in jur de 300-350 EUR asta incluzand: Tema unica & optimizare SEO, pe langa astea evident domeniu + webhost!
Nu ai inteles absolut nimic. Nu se merita sa investesti atat de multi bani intr-un site de filme, mai ales ca acum se zvonesc tot felul de stiri dpdv seo in lumea pirateriei. Am facut un calcul si am investit doar 36 de euro in backlink si in o luna am ajuns la peste 10k vizitatori/zi, lucru pe care tu probabil nu il poti face. Ok, am pus in avans, insa daca te uiti bine sunt multe site-uri care practica aceasta metoda, insa nu toata lumea se rankeaza pe primele locuri. De cate ori trebuie sa spun indirect ca sa intelegi ca site-urile de genul se fac doar pentru bani? Tu chiar crezi ca voxfilme sau mai stiu eu ce nu au site-uri pe care pun in avans? Eu zic sa te mai gandesti si sa pui 2 cifre la buget, nu 3. Keremiya de exemplu poate fi printre cele mai bune teme de filme/seriale daca o personalizezi si o faci si responsive (cum o am eu).

P.S: Te adresezi unor oameni cu buget de maxim 100 euro pentru astfel de site-uri, nimeni nu iti va da sa zicem 200 euro pe on-page, dar pe off-page. :))
@ArmyBroken: Esti sigur ca te salveaza cloudflare de DMCA? Eu zic sa nu mai lasam reply-uri aiurea doar de dragul de a le face.
User avatar
gloryous
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3609
Joined: 04 Aug 2012, 15:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Lazy but smart!
Reputatie: Restrictie moderator
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Location: Luxembourg District
Has thanked: 160 times
Been thanked: 191 times

19 Feb 2017, 12:01

Mutex wrote:
gloryous wrote:
uatdafac. wrote:cam la ce suma s-ar ridica crearea unui site ca lumea? :D
Depinde de multe aspecte acest lucru.
Probabil in jur de 300-350 EUR asta incluzand: Tema unica & optimizare SEO, pe langa astea evident domeniu + webhost!
Nu ai inteles absolut nimic. Nu se merita sa investesti atat de multi bani intr-un site de filme, mai ales ca acum se zvonesc tot felul de stiri dpdv seo in lumea pirateriei. Am facut un calcul si am investit doar 36 de euro in backlink si in o luna am ajuns la peste 10k vizitatori/zi, lucru pe care tu probabil nu il poti face. Ok, am pus in avans, insa daca te uiti bine sunt multe site-uri care practica aceasta metoda, insa nu toata lumea se rankeaza pe primele locuri. De cate ori trebuie sa spun indirect ca sa intelegi ca site-urile de genul se fac doar pentru bani? Tu chiar crezi ca voxfilme sau mai stiu eu ce nu au site-uri pe care pun in avans? :))

P.S: Ca sa iti mai spun un secret, pana cand si Cristian de la hzone detine site de seriale si nu se bazeaza doar pe el, are si alte site-uri cum de altfel am si eu.
Prietene, tu daca nu stii macar nu mai vorbi. Eu ii cunosc PE TOTI cu site-uri mari PERSONAL, avand in vedere ca m-am intalnit cu ei si am baut. Tu nu cred ca ai facut asta, fiindca oricum esti copil si nu te baga nimeni in seama. Se merita sa investesti, daca ai cap si stii cum incat acea investitie sa-ti ramana pe ani. Nu ne pasa de ce ai facut tu, te tot lauzi cu un rahat de site pe care mi l-ai trimis prin PM si ai 90% filme neaparute. Nu se zvoneste nimic, se zvonesc alte lucruri pe care nu le fac publice aici, insa iti spun sigur ca am fost in UK SPECIAL pentru a discuta cu un departament de politie despre anumite lucruri. Da, am fost!
Voi va ganditi doar la bani, e normal, daca sunteti muritori de foame :)
Te rog frumos sa nu-mi mai dai reply la postari, ca oricum esti degeaba si in plus. Vrei atentie? Fa-te semn de circulatie.
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

19 Feb 2017, 12:14

Nici acum nu ai inteles. Am dat reply doar pentru ca am vazut acea suma astronomica pentru un site ilegal. Tot ce am vrut sa spun a fost ca aceasta nisa este doar pentru bani si ca nu oricine care tasteaza 2-3 cuvinte popmpoase e webmaster, nu ai cum sa negi aceste lucruri.
igrowdeadgypsies
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 132
Joined: 30 Aug 2016, 17:51
Detinator Steam: Da
CS Status: PROTOCOL 48 ENCRYPTED SSL PROTECTED
Fond eXtream: 0

19 Feb 2017, 12:33

gloryous wrote:
Mutex wrote:
gloryous wrote: Depinde de multe aspecte acest lucru.
Probabil in jur de 300-350 EUR asta incluzand: Tema unica & optimizare SEO, pe langa astea evident domeniu + webhost!
Nu ai inteles absolut nimic. Nu se merita sa investesti atat de multi bani intr-un site de filme, mai ales ca acum se zvonesc tot felul de stiri dpdv seo in lumea pirateriei. Am facut un calcul si am investit doar 36 de euro in backlink si in o luna am ajuns la peste 10k vizitatori/zi, lucru pe care tu probabil nu il poti face. Ok, am pus in avans, insa daca te uiti bine sunt multe site-uri care practica aceasta metoda, insa nu toata lumea se rankeaza pe primele locuri. De cate ori trebuie sa spun indirect ca sa intelegi ca site-urile de genul se fac doar pentru bani? Tu chiar crezi ca voxfilme sau mai stiu eu ce nu au site-uri pe care pun in avans? :))

P.S: Ca sa iti mai spun un secret, pana cand si Cristian de la hzone detine site de seriale si nu se bazeaza doar pe el, are si alte site-uri cum de altfel am si eu.
Prietene, tu daca nu stii macar nu mai vorbi. Eu ii cunosc PE TOTI cu site-uri mari PERSONAL, avand in vedere ca m-am intalnit cu ei si am baut. Tu nu cred ca ai facut asta, fiindca oricum esti copil si nu te baga nimeni in seama. Se merita sa investesti, daca ai cap si stii cum incat acea investitie sa-ti ramana pe ani. Nu ne pasa de ce ai facut tu, te tot lauzi cu un rahat de site pe care mi l-ai trimis prin PM si ai 90% filme neaparute. Nu se zvoneste nimic, se zvonesc alte lucruri pe care nu le fac publice aici, insa iti spun sigur ca am fost in UK SPECIAL pentru a discuta cu un departament de politie despre anumite lucruri. Da, am fost!
Voi va ganditi doar la bani, e normal, daca sunteti muritori de foame :)
Te rog frumos sa nu-mi mai dai reply la postari, ca oricum esti degeaba si in plus. Vrei atentie? Fa-te semn de circulatie.
tare mult te mai lauzi cu niste prostii :) macar de ar insemna ceva ca te cunosti cu x y.
facem un test ? tii tu un site de filme 1 luna si eu lucrez 2 zile (tot metoda ilegala) si vedem la sfarsitu lunii cine a facut mai multi bani(eu cu doua zile sau tu cu o luna), daca e sa o luam asa cu lauda
User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

19 Feb 2017, 12:40

gloryous wrote:
Mutex wrote:
gloryous wrote: Depinde de multe aspecte acest lucru.
Probabil in jur de 300-350 EUR asta incluzand: Tema unica & optimizare SEO, pe langa astea evident domeniu + webhost!
Nu ai inteles absolut nimic. Nu se merita sa investesti atat de multi bani intr-un site de filme, mai ales ca acum se zvonesc tot felul de stiri dpdv seo in lumea pirateriei. Am facut un calcul si am investit doar 36 de euro in backlink si in o luna am ajuns la peste 10k vizitatori/zi, lucru pe care tu probabil nu il poti face. Ok, am pus in avans, insa daca te uiti bine sunt multe site-uri care practica aceasta metoda, insa nu toata lumea se rankeaza pe primele locuri. De cate ori trebuie sa spun indirect ca sa intelegi ca site-urile de genul se fac doar pentru bani? Tu chiar crezi ca voxfilme sau mai stiu eu ce nu au site-uri pe care pun in avans? :))

P.S: Ca sa iti mai spun un secret, pana cand si Cristian de la hzone detine site de seriale si nu se bazeaza doar pe el, are si alte site-uri cum de altfel am si eu.
Prietene, tu daca nu stii macar nu mai vorbi. Eu ii cunosc PE TOTI cu site-uri mari PERSONAL, avand in vedere ca m-am intalnit cu ei si am baut. Tu nu cred ca ai facut asta, fiindca oricum esti copil si nu te baga nimeni in seama. Se merita sa investesti, daca ai cap si stii cum incat acea investitie sa-ti ramana pe ani. Nu ne pasa de ce ai facut tu, te tot lauzi cu un rahat de site pe care mi l-ai trimis prin PM si ai 90% filme neaparute. Nu se zvoneste nimic, se zvonesc alte lucruri pe care nu le fac publice aici, insa iti spun sigur ca am fost in UK SPECIAL pentru a discuta cu un departament de politie despre anumite lucruri. Da, am fost!
Voi va ganditi doar la bani, e normal, daca sunteti muritori de foame :)
Te rog frumos sa nu-mi mai dai reply la postari, ca oricum esti degeaba si in plus. Vrei atentie? Fa-te semn de circulatie.
Atunci tu nu esti muritor de foame daca vrei sa scoti bani dintr-un site ilegal?

Vrei un sfat bun? Nu-ti fa. Nisa e plina si e ilegala. Sunt atatea nise legale pe care poti sa scoti bani dar daca nu te duce capul sa le cauti e problema ta. Majoritatea dintre ele cred ca le frecventezi zilnic si fara sa-ti dai seama ca poti sa scoti ceva bani din ele. De ce m-as uita la site-ul tau de filme/seriale cand am Netflix si Amazon Prime? Sa ma infunzi cu reclame si calitate proasta? Nu mersi, mai bine dau 10€ care nu e mare avere pentru servicii LEGALE.

O sa inchid subiectul asta ca sa nu te mai faci de ras.
User avatar
grande_ecks
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 1495
Joined: 18 Sep 2008, 00:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Fii bun, ajută, rău poate orice prost.
SteamID: /ID/Narmer
Reputatie: Fost administrator
Location: România, Sibiu.
Been thanked: 33 times

19 Feb 2017, 12:47

Subiect pentru copilașii fără țâță, fără creier și fără bani. Deschizi ceva ilegal în scopul de a câștigă mărunțiși - filmele au costat să fie produse iar tu, neavând prea multă imaginație de a face bani le pui gratuit și în ce scop? Sper să primiți atacuri DDoS sau să primiți suspendare cât mai repede - nu-mi plac oameni care profită de lucruri care nu sunt gratuite pentru a face bani, sunt oameni fără personalitate și fără caracter și bineînțeles nici nu o să aibă vreodată simțul business-ului.

eXtreamCS nu promovează pirateria, conform regulamentului.

Numai bine.
Singura modalitate de contact este Steam-ul: /ID/Narmer sau pe ctOS.ro

Image
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information