Prima zi de liceu

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
JoKer XD
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 228
Joined: 30 Aug 2016, 14:57
Detinator Steam: Nu
CS Status: Dau lecții de smecherie
Fond eXtream: 0
Contact:

05 Sep 2016, 10:32

tre3fla imi place despre tine :clap_tone1: :ok_hand_tone2:
BLOG PERSONAL - AICI
RoyalServer
User avatar
faKe91
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1064
Joined: 07 Oct 2014, 18:49
Detinator Steam: Da
CS Status: I <3 Heavy Metal
SteamID: dogseatmypancreas
Reputatie: Fost moderator ajutator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Location: Republica Moldova, Chișinău
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

05 Sep 2016, 10:53

Sergiu wrote:Si care e prima pe lista ? :))
Anii de universitate. Cel putin pentru mine au fost cei mai buni.
User avatar
xHype
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 117
Joined: 18 Feb 2015, 21:03
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (30 Aug - 30 Oct)
Fond eXtream: 0
Contact:

05 Sep 2016, 10:59

faKe91 wrote:
Sergiu wrote:Si care e prima pe lista ? :))
Anii de universitate. Cel putin pentru mine au fost cei mai buni.
unde ai facut?
Image
User avatar
JoKer XD
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 228
Joined: 30 Aug 2016, 14:57
Detinator Steam: Nu
CS Status: Dau lecții de smecherie
Fond eXtream: 0
Contact:

05 Sep 2016, 11:00

xHype wrote:
faKe91 wrote:
Sergiu wrote:Si care e prima pe lista ? :))
Anii de universitate. Cel putin pentru mine au fost cei mai buni.
unde ai facut?

Heii... Deviati de la subiect .
BLOG PERSONAL - AICI
User avatar
BuTucK!
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 511
Joined: 24 Jun 2015, 22:16
Detinator Steam: Nu
CS Status: ~ bTcK ~
Fond eXtream: 0

05 Sep 2016, 11:43

Iti zic eu faza cu profesorii, din a 9-a in primu semestru ( acu sunt a 10 ) ma cam durea in pl si profesorii vedeau asta , nu imi faceam temele , nu invatam , chiar daca ma scotea la tabla si stiam sa rezolv i spuneam ca nu stiu si din al 2-lea semestru m-au lasat in pace :)) nu m-au mai scos la tabla deloc , intrebat diverse , ascultat , intrebat daca mi-am facut tema ( ca stiau ca nu am facuto :)) ) si scoteam doar la teste sau in zi de ascultare o nota buna si aia e.. inveti 1 zi 2 dupa 1 luna relax
User avatar
JoKer XD
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 228
Joined: 30 Aug 2016, 14:57
Detinator Steam: Nu
CS Status: Dau lecții de smecherie
Fond eXtream: 0
Contact:

05 Sep 2016, 11:49

BuTucK! wrote:Iti zic eu faza cu profesorii, din a 9-a in primu semestru ( acu sunt a 10 ) ma cam durea in pl si profesorii vedeau asta , nu imi faceam temele , nu invatam , chiar daca ma scotea la tabla si stiam sa rezolv i spuneam ca nu stiu si din al 2-lea semestru m-au lasat in pace :)) nu m-au mai scos la tabla deloc , intrebat diverse , ascultat , intrebat daca mi-am facut tema ( ca stiau ca nu am facuto :)) ) si scoteam doar la teste sau in zi de ascultare o nota buna si aia e.. inveti 1 zi 2 dupa 1 luna relax
Si ce-ai sa faci cu viata ta daca inveti doar pentru nota?
BLOG PERSONAL - AICI
User avatar
BuTucK!
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 511
Joined: 24 Jun 2015, 22:16
Detinator Steam: Nu
CS Status: ~ bTcK ~
Fond eXtream: 0

05 Sep 2016, 11:54

JoKer XD wrote:
BuTucK! wrote:Iti zic eu faza cu profesorii, din a 9-a in primu semestru ( acu sunt a 10 ) ma cam durea in pl si profesorii vedeau asta , nu imi faceam temele , nu invatam , chiar daca ma scotea la tabla si stiam sa rezolv i spuneam ca nu stiu si din al 2-lea semestru m-au lasat in pace :)) nu m-au mai scos la tabla deloc , intrebat diverse , ascultat , intrebat daca mi-am facut tema ( ca stiau ca nu am facuto :)) ) si scoteam doar la teste sau in zi de ascultare o nota buna si aia e.. inveti 1 zi 2 dupa 1 luna relax
Si ce-ai sa faci cu viata ta daca inveti doar pentru nota?
nu imi pasa de note nu conteaza ce note iei in liceu sau in generala asta e gandire de kakat ca daca iei note mari ajungi cine stie ce ...
User avatar
JoKer XD
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 228
Joined: 30 Aug 2016, 14:57
Detinator Steam: Nu
CS Status: Dau lecții de smecherie
Fond eXtream: 0
Contact:

05 Sep 2016, 12:00

BuTucK! wrote:
JoKer XD wrote:
BuTucK! wrote:Iti zic eu faza cu profesorii, din a 9-a in primu semestru ( acu sunt a 10 ) ma cam durea in pl si profesorii vedeau asta , nu imi faceam temele , nu invatam , chiar daca ma scotea la tabla si stiam sa rezolv i spuneam ca nu stiu si din al 2-lea semestru m-au lasat in pace :)) nu m-au mai scos la tabla deloc , intrebat diverse , ascultat , intrebat daca mi-am facut tema ( ca stiau ca nu am facuto :)) ) si scoteam doar la teste sau in zi de ascultare o nota buna si aia e.. inveti 1 zi 2 dupa 1 luna relax
Si ce-ai sa faci cu viata ta daca inveti doar pentru nota?
nu imi pasa de note nu conteaza ce note iei in liceu sau in generala asta e gandire de kakat ca daca iei note mari ajungi cine stie ce ...
Ba omule , nu conteaza notele . Conteaza cu ce cunostinte ramai tu dupa 4 ani de liceu . Ce crezi ca vei face la BAC? Un rahat...
BLOG PERSONAL - AICI
User avatar
BuTucK!
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 511
Joined: 24 Jun 2015, 22:16
Detinator Steam: Nu
CS Status: ~ bTcK ~
Fond eXtream: 0

05 Sep 2016, 12:04

JoKer XD wrote:
BuTucK! wrote:
JoKer XD wrote:
Si ce-ai sa faci cu viata ta daca inveti doar pentru nota?
nu imi pasa de note nu conteaza ce note iei in liceu sau in generala asta e gandire de kakat ca daca iei note mari ajungi cine stie ce ...
Ba omule , nu conteaza notele . Conteaza cu ce cunostinte ramai tu dupa 4 ani de liceu . Ce crezi ca vei face la BAC? Un rahat...
Inveti de la inceputul lui a 12 , iti bagi meditator si gata mare ***

iti mai aduci aminte in a 12 ce ai invatat tu intr-a 9 ? :)))
User avatar
JoKer XD
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 228
Joined: 30 Aug 2016, 14:57
Detinator Steam: Nu
CS Status: Dau lecții de smecherie
Fond eXtream: 0
Contact:

05 Sep 2016, 12:07

BuTucK! wrote:
JoKer XD wrote:
BuTucK! wrote:
nu imi pasa de note nu conteaza ce note iei in liceu sau in generala asta e gandire de kakat ca daca iei note mari ajungi cine stie ce ...
Ba omule , nu conteaza notele . Conteaza cu ce cunostinte ramai tu dupa 4 ani de liceu . Ce crezi ca vei face la BAC? Un rahat...
Inveti de la inceputul lui a 12 , iti bagi meditator si gata mare ***

iti mai aduci aminte in a 12 ce ai invatat tu intr-a 9 ? :)))
Normal ca iti aduci aminte , daca in fiecare zi lucrezi cu aceleasi notiuni , definitii , formule . Nu ai.cum sa uiti
BLOG PERSONAL - AICI
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

05 Sep 2016, 12:39

JoKer XD wrote::') :') :') . Mie imi place foarte mult scoala,eu invatatul il iau ca pe un hobby
Se vede dupa cum tastezi cat de mult iti place sa inveti.

Nu o sa faci mare lucru la filologie, dar nici nu o sa ai un job decent dupa ce termini facultatea (cel putin nu in zilele de astazi). Prima zi de liceu a fost ok pana cand am intalnit profesorii, i-am nimerit pe cei cu coarne. :))

P.S: Iti recomand ca in primul semestru sa fii cuminte, sa inveti si sa incerci sa nu te intereseze asa mult materiile care sunt doar sa fie.
User avatar
WeeRox
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1168
Joined: 26 Feb 2015, 22:41
Detinator Steam: Da
CS Status: Da shăfu
Reputatie: Nume anterior: georgehaita2014
( -1 warn concurs EURO 2016 - neutilizat )
Fond eXtream: 0
Has thanked: 4 times
Contact:

05 Sep 2016, 12:43

xHype wrote:
JoKer XD wrote:Buna dimineata , dupa cum stiti mai este o saptamana si se incep scolile . Sunt in clasa a 9 a la Colegiul National Anastasescu profilul filologie si ma tot intreb cum va fi in prima zi de liceu . Imi puteti povesti cum a fost la voi?
Nu fi fraier. Fii sociabil și totul va fi bine.

Apropo, în unele licee mai e obiceiul ăla de căcat în care cei de a 12-a vin la boboci și îi pun să recite poezii sau fac mișto de ei, pnm. Nu fi fraier. Dacă se ia cineva de tine, ia-te în gură cu el și te lasă în pace. Ai să afli pe parcursul liceului că majoritatea celor care se bat cu pumnul în piept că-s nu știu ce bărbat alfa sunt de fapt niște muieri.
Asta e cel mai mare adevar, la fel si cu profesorii.
Ala care se da cel mai al dracu, daca te iei cu el o sa fiti cei mai buni prieteni ( experienta proprie, m-a pus sa vin cu tata la scoala, a vorbit si cu dirigu si dupa o saptamana ma scotea de la ore :D )
Nu da din primu' semestru impresia de om retras/tocilar, du-te baga-te in vorba cu colegii mai mari, cu profesorii ( ia-te si nitel de ei ) dar si invata, sa fi si "smecheras" ( cum se zice acu' ) si sa inveti si putin, e riscanta totusi treaba asta pentru ca trebuie sa stii limita glumelor iar daca o depasesti poti sa-ti iei bataie/ascultare/nota scazuta la purtare etc.
Last edited by WeeRox on 05 Sep 2016, 12:46, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information