Prima zi de liceu

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Yeezus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8149
Joined: 04 Nov 2011, 08:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Yeezy taught me
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: Confuzius, Flowman,H@rdwell,Florentiu
Location: Ploiesti/Bucuresti
Has thanked: 239 times
Been thanked: 366 times

05 Sep 2016, 12:44

tre3fla wrote:Ba nu a fost cine stie ce...
Multi dintre fostii mei colegi din generala au mers la acelasi liceu cu mine, dar din pacate in clasa cu mine a picat doar unu, pe care nu-l sufeream deloc, ne-am amuzat de numele de familie ciudate care le aveau noii colegi, de mersul unora dintre profesori, am facut cunostiinta cu unii colegi, m-am luat la bataie cu cativa dintre colegi, ca erau cam tari in clanta si trebuia sa stie din prima zi cu cine au de-aface, am baut doua beri dupa ce am primit cartile la carciuma de langa liceu si m-am dus dracu acas.
:') :') :') marfa viata

Hmm...sa vedem, cum a fost prima mea zi de liceu:
1. Varianta pentru tr3fla: le-am dat warn la toti colegii :troll
2. Varianta pentru restul: n-am fost la deschidere (nu s-a tinut in curtea scolii), a 2-a zi s-au strans toate clasele in curtea scolii, eu cum nu cunosteam pe nimeni din prima zi a fost cam aiurea. Dar aia e, csf, acum incepem primul an de facultate. :)) alta treapta
RoyalServer 2
User avatar
JoKer XD
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 228
Joined: 30 Aug 2016, 14:57
Detinator Steam: Nu
CS Status: Dau lecții de smecherie
Fond eXtream: 0
Contact:

05 Sep 2016, 12:45

Mutex wrote:
JoKer XD wrote::') :') :') . Mie imi place foarte mult scoala,eu invatatul il iau ca pe un hobby
Se vede dupa cum tastezi cat de mult iti place sa inveti.

Nu o sa faci mare lucru la filologie, dar nici nu o sa ai un job decent dupa ce termini facultatea (cel putin nu in zilele de astazi). Prima zi de liceu a fost ok pana cand am intalnit profesorii, i-am nimerit pe cei cu coarne. :))

P.S: Iti recomand ca in primul semestru sa fii cuminte, sa inveti si sa incerci sa nu te intereseze asa mult materiile care sunt doar sa fie.
Cum tastez?
BLOG PERSONAL - AICI
User avatar
roberteeel
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4438
Joined: 05 Sep 2012, 11:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nick anterior: QAZW, Robert.ultrasFarul, CT 18 ROS
Restrictie schimbare nume
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 313 times
Been thanked: 357 times

05 Sep 2016, 12:56

Tu de unde vii ca sa crezi ca ții minte ce ai învățat in ăștia 4 ani de liceu?
Eu am trecut acum a XII-a, si nu mai țin minte o lecție. :)) nici nu ma interesează ce-i drept, dar sa nu te gândești ca o sa ții minte ceva.
User avatar
JoKer XD
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 228
Joined: 30 Aug 2016, 14:57
Detinator Steam: Nu
CS Status: Dau lecții de smecherie
Fond eXtream: 0
Contact:

05 Sep 2016, 13:00

roberteeel wrote:Tu de unde vii ca sa crezi ca ții minte ce ai învățat in ăștia 4 ani de liceu?
Eu am trecut acum a XII-a, si nu mai țin minte o lecție. :)) nici nu ma interesează ce-i drept, dar sa nu te gândești ca o sa ții minte ceva.
Mă voi ma speriați :slightly_smiling_face:
BLOG PERSONAL - AICI
User avatar
BuTucK!
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 511
Joined: 24 Jun 2015, 22:16
Detinator Steam: Nu
CS Status: ~ bTcK ~
Fond eXtream: 0

05 Sep 2016, 13:09

nu te speriem asta e adevarul pur :))
User avatar
JoKer XD
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 228
Joined: 30 Aug 2016, 14:57
Detinator Steam: Nu
CS Status: Dau lecții de smecherie
Fond eXtream: 0
Contact:

05 Sep 2016, 13:16

Grea viata de liceu
BLOG PERSONAL - AICI
User avatar
xHype
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 117
Joined: 18 Feb 2015, 21:03
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (30 Aug - 30 Oct)
Fond eXtream: 0
Contact:

05 Sep 2016, 13:25

JoKer XD wrote:Grea viata de liceu
De fapt, e chiar adevărat că până în clasa a 12-a uiți tot. Asta pentru că pe parcursul anilor vei învăța și chestii inutile, de exemplu la Limba Română, unde sunt câțiva autori care te vei mira că se pot numi autori. Pe lângă asta, nicio operă pe care o vei învăța în clasa a 11-a la Română nu se dă la bac.
Image
Specii.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4685
Joined: 16 May 2015, 23:50
Detinator Steam: Da
CS Status: Plangi dupa ***** ca un transexual
Reputatie: Fost eXtream Mod
Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior : sociopat, Saec.
0.2/3
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Contact:

05 Sep 2016, 13:29

iNdio wrote:Prima saptamana e mai rau daca nu cunosti pe nimeni. E ca si cum te-ar muta in alta clasa/scoala din semestrul 2.
Nu se ia nimeni de tine atata timp cat iti vezi de treaba, acum cei din clasa 9a parca au 12 ani...Asteptam reply dupa prima saptamana. :D :D

Ba da,sunt unii care se iau. Cand am intrat in a 9 -a veneau aia mai mari (Nu neaparat a 12-a ) si făceau mișto de 2-3 din clasa :)))
Nici eu nu stiam in ce clasa sunt, noroc ca stiam pe 2 de clasa a 11-a din liceu si m-au dus ei :)
Recomand sa va duceți in primul semestru si sa luati note si in al doilea sa va duceți doar pentru note, eu in a 10- a am avut peste 300 absențe, dar din a 11-a nu mai merge treaba.
Image
User avatar
LEVIS+
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3297
Joined: 12 Jul 2011, 12:10
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost intermediar
Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost detinator war.eXtreamCS.com
Fost manager rs.eXtreamCS.com
Fost manager dr.eXtreamCS.com
Location: Constanţa
Has thanked: 104 times
Been thanked: 342 times
Contact:

05 Sep 2016, 15:36

JoKer XD wrote:Grea viata de liceu
=))))))))))))))))))))))
Daca viata de liceu vi se pare grea sa vedeti dupa ce il terminati.
As mai face liceul de 10 ori cand am vazut ce ma asteapta dupa ce l-am terminat...profitati de anii liceului sunt unii dintre cei mai frumosi.
"În viaţă întâlneşti o mulţime de lume şi câţiva oameni." - Moliere
User avatar
iLuSiOn
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 881
Joined: 06 May 2011, 17:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Contact:

05 Sep 2016, 16:33

JoKer XD wrote:Toti mi-au spus asta. Sa trag tare un semestru pana isi fac o impresie despre mine.
PS: Multi mi-au spus ca cei de a 12 a or sa ne bata pe noi bobocii
:))) sa tragi tare un semestru ca sa-si faca impresie ahahaha

am tras in generala 4 ani, in liceu am stat degeaba si ma luau profesorii ca eram elev bun si nu mai invat (am facut generala la liceu, adica liceul are si generala, n-ai csf)

dupa o saptamana iti zic eu ca o sa ti se ia si vrei sa vina bacul mai repede. iti dau un sfat: fa caterinca, chiuleste de la orele neimportante. asta am facut eu, din scoala nu ramai cu amintiri gen: am avut 10 la toate. nimanui nu-i pasa. cu prostiile ramai, m-a prins politia in bar, note scazute la purtare pfff. da' arde-o cu cap, nu cu smecheria la inaintare. am avut absente multe, 6 media pe a 12-a, dar am luat bacul cu 8.11 si se putea mai mult. eu stateam sa dau altora la info, in loc sa iau 10 ajajaja.
User avatar
xHype
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 117
Joined: 18 Feb 2015, 21:03
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (30 Aug - 30 Oct)
Fond eXtream: 0
Contact:

05 Sep 2016, 16:43

iLuSiOn wrote: :))) sa tragi tare un semestru ca sa-si faca impresie ahahaha

am tras in generala 4 ani, in liceu am stat degeaba si ma luau profesorii ca eram elev bun si nu mai invat (am facut generala la liceu, adica liceul are si generala, n-ai csf)

dupa o saptamana iti zic eu ca o sa ti se ia si vrei sa vina bacul mai repede. iti dau un sfat: fa caterinca, chiuleste de la orele neimportante. asta am facut eu, din scoala nu ramai cu amintiri gen: am avut 10 la toate. nimanui nu-i pasa. cu prostiile ramai, m-a prins politia in bar, note scazute la purtare pfff. da' arde-o cu cap, nu cu smecheria la inaintare. am avut absente multe, 6 media pe a 12-a, dar am luat bacul cu 8.11 si se putea mai mult. eu stateam sa dau altora la info, in loc sa iau 10 ajajaja.
Băiatu ăsta știe să-și trăiasca viața. Ia-te după el!! Gustă din perioada liceului că după o să regreți mult și bine. Ignoră orele neimportante și axează-te cel mai mult pe materiile care îți plac ție. Dă-le dracu' pe orele alea în care profu' stă degeaba la catedră. Mai bine nu te duci la ele.
Image
User avatar
Strumf
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 660
Joined: 12 Dec 2010, 21:26
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: JB.ALPHACS.RO
Location: Iasi
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

05 Sep 2016, 17:08

Probabil n-ai module :)) era mai lejer
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information