Prima masină

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
mpt.
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1174
Joined: 16 Mar 2013, 19:25
Detinator Steam: Da
CS Status: Watching you O.o
Detinator server CS: Da
SteamID: c_caprita
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fost Moderator
0.5/3
Location: Târgu-Jiu / Gorj
Has thanked: 10 times
Been thanked: 33 times

26 Feb 2017, 11:32

Marius wrote:
Andrei N. wrote:
Marius wrote:
LE: am uitat sa specific, la mine e doua masina. Ca prima masina recomand sa-ti iei ceva 1.4 cu mai putini cai pana inveti sa conduci cum trebuie, ca sa nu ai parte de incidente.
Daca ai motor mare nu inseamna ca o sa ai incidente, iar daca ai motor mic nu inseamna ca nu o sa ai incidente. Depinde strict de sofer si de ceilalti participanti la trafic.

Nu iti lua ceva slab, cunosc multe persoane ce si-au luat si regreta acum asta. Eu detin golf 5 1.9 tdi de 105 cai si crede-ma ca as fi vrut mai multi caluti.

Iti recomand motorul de 1.9 diesel, il tii mai turat si n-ai probleme cu el.
Cand esti neexperimentat si dai de pedala de acceleratie, ii dai in gura si hop, cum nu stii cum sa o controlezi, poti avea parte de incidente nasoale. De-aia sunt N accidente de bmw-uri din 2000 cu tineri de 19-20 de ani, ca au masini puternice si nu stiu sa le conduca. Si nu se aplica doar la bmw.

Fiecare cum crede, asta e punctul meu de vedere. Trebuie sa incepi de jos, sa nu te arunci direct sus.
Eu sm permisul de 2 ani si conduc masina firmei de un an si ceva experiență am cat de cat.
RoyalServer 2
User avatar
warclau
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2995
Joined: 28 Mar 2008, 11:10
Detinator Steam: Da
CS Status: memories
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (4 mar)
Location: Valenii de Munte / London
Has thanked: 420 times
Been thanked: 93 times

26 Feb 2017, 17:04

Prima masina iti sugerez un golf , polo , passat ... De preferat o masina diesel , te inveti foarte usor pe ele ... Sau daca iti permiti ia-ti ceva nou , cutie automata si te doare la pl :)) .. eu am masina cu cutie automata si pot sa spun ca sunt foarte foarte multumit , merge singura masina :)) si cutia schimba de 50 ori mai repede decat ai avea manuala , nu pierde deloc putere .
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information