In legatura cu fetele!

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Lica'
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1443
Joined: 11 May 2011, 13:02
Detinator Steam: Nu
Location: Arad
Has thanked: 78 times
Been thanked: 99 times

29 Aug 2011, 05:46

Cel mai usor e sa te faci placut pe mess , parca e mai usor decat face2face...
Acum nu stiu , o bagi in seama , stai de vorba cu ea o perioada mai lunga de timp , vorbesti cu ea tot ce se poate , si nu stiu.. o chemi si tu pe afara si nu stiu.. incearca sa prinzi incredere in tine..
off : din ce zona a aradului esti?
RoyalServer
User avatar
m2rkus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1403
Joined: 28 Mar 2009, 13:51
Detinator Steam: Da
CS Status: BRB !
Detinator server CS: DR.eXtream.ro
SteamID: llegolas_rops
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost moderator
0.6 / 3 puncte
Fond eXtream: 7
Has thanked: 378 times
Been thanked: 39 times
Contact:

29 Aug 2011, 07:32

Lica' wrote:Cel mai usor e sa te faci placut pe mess , parca e mai usor decat face2face...
Acum nu stiu , o bagi in seama , stai de vorba cu ea o perioada mai lunga de timp , vorbesti cu ea tot ce se poate , si nu stiu.. o chemi si tu pe afara si nu stiu.. incearca sa prinzi incredere in tine..
off : din ce zona a aradului esti?
Pe mess am si eu mult mai mult tupeu, stiu sa socializez cu fetele si o fac (si pe facebook, floare la ureche :) ), dar f2f e altcumva...am emotii mari cum zicea si balkanik :)), sunt timid, raman blocat .. dexemplu cand suntem fata in fata nu stiu ce sa o intreb sau despre ce sa discutam, se face o liniste mare cum a zis si balkanik :)) si asta nu e bine.

Am facut si eu o prostie ca nu i-am luat nr-ul sau id de mess :)

Incerc azi sa ma duc pe la ele. :D>- pentru asta imi trebuie mult curaj :|

ps: sunt din cartieru vlaicu,tu?
www.4Metin.ro - Servere Metin2, Tutoriale Metin2, Clienturi, Resurse, Concursuri, Discutii
User avatar
Catalin.
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 639
Joined: 28 Apr 2010, 19:28
Detinator Steam: Da
CS Status: Reteaua eXtreamCS
Detinator server CS: Nu.
SteamID: catalinspinuuu
Reputatie: Fost moderator
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Location: Bucuresti.
Has thanked: 2 times
Been thanked: 39 times
Contact:

29 Aug 2011, 08:20

Iti dau si eu un mic impuls / idee / sfat , cum vrei s-o iei.

Am avut probleme in ceea ce te priveste si pe tine. Mi se parea absurd modul tupeist in care unii baieti abordau fete. [ si nu-l sustin niciodata.] , dar ca sa ai succes in ceea ce le priveste , poti utiliza , sa spun asa , tupeu minor. Adica nu "cu japca" cum se mai spune. Pur si simplu , ai incredere in tine si o bagi in seama , buna , cuvinte frumoase , vorbesti politicos si nu porcos.

Chiar daca ai probleme legate de fizic [ ca si eu am avut cu acneea , din fericire s-a cam rezolvat.] , trebuie sa ai incredere in tine. Fetele nu se ghideaza numai dupa pectoralii / tricepsii / bicepsii unui baiat / inaltimea acestuia. Daca sti sa castigi partea din inima , e a ta in totalitate. Ti-au mai scris si altii. Daca vrei sa mai vorbim , e ok. Imi dai un privat cu id-ul tau si vorbim pe messenger. :)
Reteaua eXtream - Totul despre eXtream!
Calitate superioara la preturi avantajoase - eXtream Hosting.
Magazin virtual cu plati prin SMS - eXtream Shop.
eXtream Portal - Portalul eXtream.
eXtream Fun - eXtream Fun.
User avatar
Dav1d
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1265
Joined: 20 Oct 2009, 07:27
Detinator Steam: Nu
Location: Ploiesti
Has thanked: 103 times
Been thanked: 153 times

29 Aug 2011, 10:16

Uite, nu am avut timp sa citesc tot ce s-a scris aici. Am citit doar primul tau post. Sa o luam de la inceput. In primu rand ai zis ca nu ai bagat in seama fata aceea, care a zis ca te place. Defapt, nu ai facut o greseala foarte mare, ai facut un lucru foarte bun. Daca aceea fata, chiar te place, acum v-a fi pusa pe jar si va fi putin trista ca nici tu nu o placi, astfel o poti aborda mai usor. Nu te gandii ca totu s-a terminat cu aceea fata, din contra, abea acum incepe. Cere-i printr-un sms, sa va intalniti doar voi doi. Nu o suna, nu ii zice fata in fata sau pe mess. Daca ii zici pe mess, fa-o cand e offline. Sigur va vedea mesaju si iti va da mesaj inapoi sa va intalniti. [ Acum probabil te gandesti de ce am zis sa nu ii zici pe mess. Pai treaba e simpla, daca tu ii zici pe mess, ea ar putea sa iti dea un motiv pentru care nu ar venii. Spre exemplu, ar putea sa iti zica, stii nu te supara dar am treaba cu mama. Si aici totu s-a terminat. Prin sms-uri, e mai mica sansa, sa iti raspunda negativ la o invitatie afara / in oras. ] Va intalniti, mergeti la un suc / o inghetata / film sau daca nu va opriti pe o banca si o intrebi daca cu adevarat te place. Eu daca as fi in locul tau, mai intai as invita fata la un suc, sa aibe mintea racorita cand raspunde... Daca ea iti raspunde ca te place, ii spui ca si tu o placi, dar ca nu ai vrut sa ii zici de fata cu toti prietenii si ca ti-ar placea sa fiti impreuna. Mai spunei si ca relatia voastra, nu o sa o indeparteze de prietenele ei si ca ti-ar placea sa petreci ziua de azi doar cu ea, doar voi doi. Apoi, puteti sa iesiti ca inainte, cu toti prietenii pe afara, doar ca voi o sa fiti un cuplu.


Un alt sfat, incercat pe pielea mea. Nu aborda fete pe strada. Indiferent de fizicu pe care il ai, sau cat de bine arati. Multe fete sunt timide ( mai ales cele de varste pana in 19 ani si mai ales daca sunt virgine ). De multe ori, va fi prea ocupata, prea timida sau va avea prieten si nu o sa faci decat sa pierzi timpu. Poti maxim sa obtii o intalnire la un suc, dar nu cred ca va iesii nimic mai mult. Am inteles ca esti singur de mult timp si ca ti-ai dorii o relatie cat de cat serioasa. Am vazut ca ai 15 ani, si cred ca daca stai 2-3 luni cu o fata, e destul de serioasa relatia astfel incat sa nu suferi dupa despartire, dar sa te si distrezi si simti bine cu aceea fata si dupa sa ramaneti prieteni. Daca abordezi o fata pe strada, obtii maxim o relatie de 1 / 2 zile. Ori o sa constati ca are 1000 de defecte, care nu le suporti. Ori o sa constate ea ca ai 1000 de lucruri care nu ii plac la tine. O sa va dati seama amandoi, ca a fost o pierdere de timp, sa te combini cu cineva pe care nu-l cunosti si nu stii nimic despre el.
Inca un sfat, ca sa fi privit cu ochi buni de toate fetele cu care esti impreuna / ai fost. Niciodata, sa nu iti inseli prietena, nu e un gest macho, e un gest foarte urat si orice fata se simte prost dupa ce este inselata, cu atat mai mult daca chiar tinea la tine. De asemenea, nu le vorbii urat, nu le bate si nu mintii. Daca nu faci greselile astea simple, o sa ramai prieten cu fetele cu care ai fost si peste ani, o sa va amintiti cu placere de ce-a fost.

Cam asta, mi-a venit mie in minte acum. Ai grija sa alegi fata potrvita pentru tine. O fata pe care o stii ca e cuminte, o fata cu care sa poti sa vorbesti orice si cu care sa te distrezi, ca pana la urma asta iti doresti. Bafta
Vreau sa fiu o stea, eu pot sa stralucesc
Si nu ma pune la perete, acum ca pot s-o dovedesc
Lasa-ma sa lupt, tu nu vezi ca nu cedez?
Lasa-ma macar in gand, fericirea s-o vanez !
User avatar
Arion
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3317
Joined: 15 May 2008, 21:19
Detinator Steam: Da
SteamID: arion1338
Reputatie: Fost Mapper eXtreamCS
Fost Detinator HNS.eXtreamCS.com
Nume anterior : Seekers
Scripter Echipa eXtreamCS
Fost Moderator jutator
Discord: laurentiuandrei
Has thanked: 402 times
Been thanked: 413 times
Contact:

29 Aug 2011, 10:20

Chiar am citit tot de la voi si mai astept ;))
User avatar
Ackerley
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 573
Joined: 29 Jul 2011, 11:02
Detinator Steam: Da
CS Status: Searching.
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Home Office.
Has thanked: 1 time
Been thanked: 125 times
Contact:

29 Aug 2011, 10:25

Daca tu zici ca ii place de tine atunci stai nepasator , o sa vina intr-un final dupa tine .
swag ~
User avatar
Dav1d
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1265
Joined: 20 Oct 2009, 07:27
Detinator Steam: Nu
Location: Ploiesti
Has thanked: 103 times
Been thanked: 153 times

29 Aug 2011, 10:35

Ackerley wrote:Daca tu zici ca ii place de tine atunci stai nepasator , o sa vina intr-un final dupa tine .
Asta nu e de multe ori ce-a mai buna solutie. Daca ea e foarte timida, nu o sa vina sa zica nimic. Sau daca are un orgoliu mare, lafel, nu o sa vina sa se bage in seama, de teama unui refuz care nu o sa o supere atat de tare, pe cat o sa ii raneasca orgoliu. O fata cu orgoliu mare, nu o sa vina la tine decat daca e chiar inebunita. Si daca vine, si tu o refuzi, nu o sa mai ramaneti niciodata prieteni.

Spre exemplu eu sunt foarte orgolios, i-am dat add unei fete pe facebook si nu mi-a dat accept in 24 de ore, i-am scos imediat cererea de prietenie. Nu pentru ca sunt mare macho si pentru ca am o demnitate si nu sunt genu sa ma milogesc de o fata pana o inebunesc. Daca vrea sa fim impreuna, e foarte bine. Daca nu vrea, lafel, foarte bine, dragoste cu sila nu se poate.

Asa ar trebui sa faceti toti, indiferent cat va place de o fata, daca ea nu da semne de reciprocitate, ar trebui sa o lasati balta si sa cautati pe alta. Se mai gasesc si fete, care sa se combine cu tine, doar asa din plictiseala. Si tie poate chiar iti place cu adevarat de ea, si pici de fraier. Nu e bine nici sa o lasi sa vina ea la tine, nu e bine nici sa insisti tu prea mult. E ok, poti sa ii arati ca iti pasa de ea, si in alte feluri ( ii asculti problemele, incerci sa ii dai sfaturi, o ajuti cu temele sau chestii de genu. Daca vrei sa ajuti, gasesti o metoda prin care sa o faci. )

Sunt n tipuri de fete, si toate gandesc in tipare diferite: daca stai sa le ajuti mereu, sau sa le dai sfaturi, sa le asculti problemele si chestii din astea, unele o sa te creada un bun prieten si atat; altele o sa creada ca iti pasa de ele si se vor indragostii; altele, vor vedea ca iti pasa si o sa isi bata joc;. Depinde de la fata la fata, si nici o relatie nu se compara cu alta.
Vreau sa fiu o stea, eu pot sa stralucesc
Si nu ma pune la perete, acum ca pot s-o dovedesc
Lasa-ma sa lupt, tu nu vezi ca nu cedez?
Lasa-ma macar in gand, fericirea s-o vanez !
User avatar
-AMSTAFF!
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 962
Joined: 18 May 2011, 22:00
Detinator Steam: Da
CS Status: a.k.a умоc.tudorgraphics.
Has thanked: 176 times
Been thanked: 79 times
Contact:

29 Aug 2011, 12:45

Gandeste-te: Ce o fi, o fi! Te duci la ea si ii spui. Nu are nimeni ce sa iti faca!

Bafta!
User avatar
TAVY
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 5889
Joined: 08 Sep 2008, 05:18
Detinator Steam: Da
CS Status: Dusmaniti-ma toti
Detinator server CS: Nu
SteamID: hnz21
Reputatie: Fost Administrator
Location: Bangkok/Thailanda
Has thanked: 238 times
Been thanked: 316 times
Contact:

29 Aug 2011, 13:00

daca esti rusinos vorbeste pe mess cu ele
lotto_parazitu - ID public si NU sunt intermediar
am iesit la pensie
wayne_lil?
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 9
Joined: 29 Aug 2011, 13:26
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Contact:

29 Aug 2011, 13:31

m2rkus wrote:Am o problema.
Nu mai am incredere destula in mine pentru a aborda o fata

Ce pot face? Ce ma sfatuiti?

Sunt mai timid de fel (asta e), si nu prea imi place sa sar pe fete, stiu ca nici ele nu vor sari pe mine si ca eu trebuie sa fac `primul pas` dar ce as putea face :-? Cum as putea sa imi gasesc o prietena ?

Am primit multe sanse, chiar si astazi, dar din pacate nu am profitat (nu am luat in serios treaba) si sa dus o ocazie mare, ce naiba sa intamplat cu mine ?! Am jucat adevar si provocare si o prietena de-a tipei ia pus intrebarea daca ma place, daca ma iubeste si a raspuns cu da dar eu pur si simplu nu am bagat de seama si m-am lasat indiferent, am facut o greseala f. mare.

Sunt singur de mult timp si nu mai suport :) Fara offtopic, primiti avertismente.
Mama ce replyuri vad pe aici,toti astia cu 5213213 de mesaje si dati sfaturi despre fete,nasol frate.

Ce sfat pot sa iti dau :-?, fi mai indraznet fi foarte comunicativ,glumeste cat mai mult,incearca sa ii dai de inteles prin glume ca iti place de ea ,o sa iti dai tu seama daca vrea si ea ceva sau nu,plus o intalnire la o cafa,tigara,ce vrei tu,si teai rezolvat. Acuma cum o spus cineva mai sus depinde de fata,incearca sa eviti fetitele cu "fitze si v@loare" , Bafta.
User avatar
Teddy
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2162
Joined: 18 Oct 2008, 18:10
Detinator Steam: Da
CS Status: Ba esti nebun , ba esti nebun ?! :o
Detinator server CS: Nu
SteamID: barky1234
Reputatie: Fost moderator
0.2/3
Location: Milano,Italia
Has thanked: 52 times
Been thanked: 118 times
Contact:

29 Aug 2011, 13:36

Dintre toti doar David are habar de ce zice !

Tu ai o problema cu dezvoltarea personala , nu ai incredere in tine , etc. Poti cauta pe google tutoriale/posturi care te ajuta la dezvoltarea personala.

Deci pentru inceput ca sa cuceresti o fata sau sa ai o fata trebuie sa cunosti aceea fata , sa stii ce fel de fata este , pentru ca daca este una timida nu ai cum sa o tratezi cu indiferenta pentru ca te va respinge sau daca este o fata tupeista sau o fata care arata super bine si tu o tratezi ca pe sefa ta facandu-i totul pe plac asta e normal ca vei fi respins.

Cand o fata vorbeste fi atent la tot ce zice ea(puteti vorbii in acel moment de melodia preferata , ea poate spune o melodie care o caracterizeaza = alfi mai multe despre ea ) , ce semnale iti trimite ( iti spun mai incolo ce sunt aceste "semnale" ), etc.

Deci am stabilit daca vrei sa cuceresti o fata trebuie mai intai sa o cunosti :
1. Daca fata este timida - oferai caldura , oferai siguranta , tandrete , etc.
2. Daca fata este fitsoasa sau este fata cea mai frumoasa din grup - trateaz-o cu indiferenta , iaua la "misto" . De ce ? Raspuns: Gandestete ca ea "lingai" are peste tot pentru ca este frumoasa , daca tu devii lingau si te tii dupa ea, este normal ca ea sa se pisu pe tine .. daca esti diferit si o tratezi cu indiferenta ea o sa vina la tine si o sa te linga la poponet.

Haide sa vorbim mai intai despre semnale , majoritatea le zic "semnale de atractie". Mergi pe strada si din fata vine o fata , intotdeauna sa te uiti in ochii ei , ea daca se uita intr-un interval mai mare decat normal in ochii tai este un semnal de atractie si poti sa te duci la ea sa o abortezi. Asta este un semnal de "strada"
Alte semnale pe care fetele ti le poti da :
- Se joaca cu paru
- Se aranjeaza in oglinda cand esti prin preajma ei
- Rad la aproape orice zici tu , cu toate ca poate nu a fost o gluma buna
- Isi ating gatul
- Asculta atent tot ce zici tu.
- etc.

Numai vorbi cu ele pe mess pentru ca nu asa iti cresti increderea .
Cand faci glume evita glumele pe seama ta pentru ca o sa te catalogheze mascarici .
Ma plictisii sa scriu.. daca mai vrei "sfaturi" add : cr_barkyafk
Salut,
Vrei sa gasesti o solutie la orice intrebare despre Counter-Strike Global Offensive? Aici este locul potrivit:https://www.youtube.com/channel/UCaCu8j ... BxXBKazNTA
User avatar
Arion
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3317
Joined: 15 May 2008, 21:19
Detinator Steam: Da
SteamID: arion1338
Reputatie: Fost Mapper eXtreamCS
Fost Detinator HNS.eXtreamCS.com
Nume anterior : Seekers
Scripter Echipa eXtreamCS
Fost Moderator jutator
Discord: laurentiuandrei
Has thanked: 402 times
Been thanked: 413 times
Contact:

29 Aug 2011, 14:05



Spune extrem de multe...
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot], Petal [Bot] and 406 guests