problema Forum!

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
adIdaS
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 89
Joined: 08 Dec 2007, 22:56
Detinator Steam: Da
CS Status: nu am asa ceva
Detinator server CS: In curand!
SteamID: PM
Reputatie: Ban permanent pentru limbaj vulgar [scos!]
(Ban scos de 1 mai!)

18 Jan 2010, 00:55

dati-mi si mie un tutorial cum bag niste siteuri pe xampp acolo in htdocs ca le pun dar nu mi le citestete :( am eu ceva care vreau sa il bag uita-ti aici link sa il downloadati si sa imi spune-ti daca ati reusit sa il faceti sa mearga http://rapidshare.com/files/335099492/cms.zip.html
DOWNLOAD AICI LINK2

si inca o chestie ar fi ca am instalat phpbb3 ultimul forum si nu pot sa sterg GRUPURILE cand dau la Manage Groups sunt logat ca admin si nu pot sa le sterg nu stiu ce are e impietrit Delete si la asta as mai avea nevoie si cum fac sa apara cine se ocupa de un anumit forum ex: Administrator ; Moderator sa apara sub forumul respectiv si inca o chestie ar fi sa vada toata lumea forumul chiar daca nu sunt inregistrati atat ma intereseaza....
RoyalServer
User avatar
adIdaS
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 89
Joined: 08 Dec 2007, 22:56
Detinator Steam: Da
CS Status: nu am asa ceva
Detinator server CS: In curand!
SteamID: PM
Reputatie: Ban permanent pentru limbaj vulgar [scos!]
(Ban scos de 1 mai!)

19 Jan 2010, 16:24

chiar nimeni nu stie cum rezolv si eu probleme astea ca si pe extreamportam.com am postat de vreo saptamana si nu a raspuns nimeni :(
User avatar
T.Daniel
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1222
Joined: 03 May 2009, 11:31
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (o luna)
Nume anterior : XioNe
Fost moderator
Has thanked: 35 times
Been thanked: 58 times

19 Jan 2010, 17:27

Pentru intrebariile 2,3,4:

2. Grupurile care sunt 'default' (deja create) nu le poti sterge..eventual sa nu fie vizibile (sa nu se vada pe prima pagina) poti sterge doar grupurile care le creezi tu.
3. Intra in ACP > Permissions (de sus) > Group's forum permissions > Selectezi grupul > dai submit > bifezi la all forums > la Select type selectezi Moderator permissions si apoi selectezi permisiunile care vrei pentru fiecare.
4. Tot asa trebuiesc setate permisiunile. Intra in ACP > Permissions (de sus) > Group's forum permissions > Selectezi grupul > dai submit > bifezi la all forums > si acolo setezi permisiunile cum vrei. (de exemplu la vizitatori / guests pui Read Only Access
Yahoo Messenger: sf_daniel2010
User avatar
adIdaS
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 89
Joined: 08 Dec 2007, 22:56
Detinator Steam: Da
CS Status: nu am asa ceva
Detinator server CS: In curand!
SteamID: PM
Reputatie: Ban permanent pentru limbaj vulgar [scos!]
(Ban scos de 1 mai!)

20 Jan 2010, 00:57

mersi mult am rezolvat... acu tot ce imi mai trebuie este sa imi spuna cineva cum pun tema aia pe XAMPP ca nu imi merge sa imi deschida siteul si nu stiu ce are de la altcineva cand intra pe site nu ii merge si eu pot sa il vad dar altu nu :( poate imi spune cineva cum fac si eu acea tema sa mearga sa o pun astept REPLY sau un PM
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot], Dot [Bot], Semrush [Bot] and 415 guests