Problema host quality !

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Locked
ultras
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1230
Joined: 10 Mar 2008, 11:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Ocupat
Detinator server CS: Da
SteamID: syntheticweed
Reputatie: Fost moderator ajutator
1.2/3
Location: Craiova
Been thanked: 37 times

26 Sep 2008, 06:11

Am si eu hosting server CS de la cei de la quality ! probelma este ca merge foarte greu ftp'ul iar administratorii sunt de negasit ca sa iau legatura cu ei ! deci merge greu vreau sa sterg si sa bag un addons insa imi da time out ! si totul se reia ...cineva care stie sa imi zica ce port este ? cel default adica 21 sau cat ? ca nu stiu astazi e prima zi de cand am luat :(
RoyalServer 2
User avatar
grande_ecks
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 1495
Joined: 18 Sep 2008, 00:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Fii bun, ajută, rău poate orice prost.
SteamID: /ID/Narmer
Reputatie: Fost administrator
Location: România, Sibiu.
Been thanked: 33 times

26 Sep 2008, 06:15

Citeşte ce am scris eu despre ce-i de la quality-host: Click.

Code: Select all

Băieţi..quality-host? Am şi eu server acolo, foarte praf..lag, acces FTP site/forum nu ai, doar când intră administratorul ca să îi da-i ce îţi trebuie..(după ora 6, poate eu am nevoie urgent de ceva, nu se poate..doar după ora 6!) s.a. nu stau să vă zic toate dezavantajele, sunt uimit că sunteţi mulţumiţi de quality-host, eu am pachet-ul de 80 RON şi degeaba! În schimb pot să îţi recomand Krond, click sus pe banner..foarte mic lag-ul, intre 15-20, am jucat chiar si cu lag 1 pe un server hostat la ei. Anyway, nu mi-o luaţi în nume de rău despre ce am spus cu quality-host, e părerea mea! Numai bine.;)
Kround e cea mai bună, hostaţi-vă server-ul acolo..asta o sa fac şi eu saptamana.viitoare!
Singura modalitate de contact este Steam-ul: /ID/Narmer sau pe ctOS.ro

Image
cLau1905
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1176
Joined: 25 Feb 2008, 18:58
Detinator Steam: Da
CS Status: -
Reputatie: Fost administrator
Fost eXtreamCS Webmaster
Location: explorer.exe
Has thanked: 23 times
Been thanked: 34 times

26 Sep 2008, 06:51

grande_ecks wrote:CiteÅŸte ce am scris eu despre ce-i de la quality-host: Click.

Code: Select all

Băieţi..quality-host? Am şi eu server acolo, foarte praf..lag, acces FTP site/forum nu ai, doar când intră administratorul ca să îi da-i ce îţi trebuie..(după ora 6, poate eu am nevoie urgent de ceva, nu se poate..doar după ora 6!) s.a. nu stau să vă zic toate dezavantajele, sunt uimit că sunteţi mulţumiţi de quality-host, eu am pachet-ul de 80 RON şi degeaba! În schimb pot să îţi recomand Krond, click sus pe banner..foarte mic lag-ul, intre 15-20, am jucat chiar si cu lag 1 pe un server hostat la ei. Anyway, nu mi-o luaţi în nume de rău despre ce am spus cu quality-host, e părerea mea! Numai bine.;)
Kround e cea mai bună, hostaţi-vă server-ul acolo..asta o sa fac şi eu saptamana.viitoare!
nu te mai baga pentru +1 8-|

ON: FTP-ul merge bine :) eu folosesc winscp/filezilla si merge uns :D administratorul mi-a recomandat winscp si le folosesc pe amandoua.. daca nu iti merge bine cu una din astea este de la netul tau :)
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

26 Sep 2008, 07:43

Incearca cu passive daca nu merge normal...
ultras
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1230
Joined: 10 Mar 2008, 11:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Ocupat
Detinator server CS: Da
SteamID: syntheticweed
Reputatie: Fost moderator ajutator
1.2/3
Location: Craiova
Been thanked: 37 times

27 Sep 2008, 02:16

am rezolvat ! era de la ei se pare ca faceau un update ! puteti da close !

P.S clau nu are cum sa fie de la conexiunea mea ! nu are treaba cu ftp'u
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Petal [Bot] and 721 guests