Problema orange abonament!

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

11 Feb 2016, 19:03

vengeance wrote:Pai mi-au zis azi cand am fost la ei, ca cica conferintele sunt taxate la orange. Ce sa le mai fac?
Mi-au facut legatura cu cei de la Bucuresti si ei mi-au propus o plata in rate...Pai mie nu-mi pasa de rate, eu nu vreau sa platesc acea suma, eu nu stiam ca se taxeaza, nimeni cand am facut abonamentul nu mi-a zis!
Esti ca in situatia aluia care zice a vorbit 25/24. Probabil ca e mentionat undeva pe contract ca daca faci conferinte ti se taxeaza tariful pentru fiecare persoana.
RoyalServer 2
User avatar
Marius'
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 981
Joined: 01 Jan 2010, 02:19
Detinator Steam: Da
SteamID: parvmarius
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost Moderator
Nume anterior : w1Nker
Restrictie moderator( 2 mai)
Location: Negresti - Oas
Has thanked: 68 times
Been thanked: 79 times

11 Feb 2016, 20:46

vengeance wrote:Am luat costul ala pentru ca am facut conferinta la telefon, pentru. niste conferinte am cost de 164 euro...nici nu stiam ca imi ia bani pentru asa ceva. Nici nu mai stiu ce sa fac ca sa nu dau banii!
La fel am patit si eu, dar aveam cost putin mai mic 120 de euro parca na in fine eu am platit pana la urma dar am un prieten care a luat 2 telefoane gratuit si vindea euro la alti adica le incarca telefonul si na platit nici un leu si nu-i face nimeni nimic deja are vre-o 2 ani a primit ceva scrisori si aia e...
Image
User avatar
^Head$hot^
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1541
Joined: 20 Feb 2013, 19:05
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 12 times
Been thanked: 14 times

11 Feb 2016, 20:57

Nu înțeleg cum stă treaba cu conferința asta nici eu; adică dacă îl sun eu pe un prieten îl pun în așteptare; apoi pe o prietenă; și apoi și pe încă un prieten și dau la optiuni și fac conferința, asupra mea mi se trage tot costul? de exemplu dacă am 500 de minute în rețea și ei sunt tot în rețea. Mi se termină mai repede sau cum?
User avatar
Cristian
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3105
Joined: 12 Sep 2010, 13:19
Detinator Steam: Da
CS Status: None!
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior : S!l@ba, jackanape, vengeance
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Craiova
Has thanked: 36 times
Been thanked: 149 times

11 Feb 2016, 21:08

^Head$hot^ wrote:Nu înțeleg cum stă treaba cu conferința asta nici eu; adică dacă îl sun eu pe un prieten îl pun în așteptare; apoi pe o prietenă; și apoi și pe încă un prieten și dau la optiuni și fac conferința, asupra mea mi se trage tot costul? de exemplu dacă am 500 de minute în rețea și ei sunt tot în rețea. Mi se termină mai repede sau cum?
Daca tu ii suni si vorbesti 10 minute(atata tine conferinta 10 minute-e un exemplu, sa nu credeti ca tine 10 minute, ea tine 60 minute), tie iti mananca 50 de minute in total! Pentru fiecare in parte iti mananca acelasi numar de minute.
“You only live once, but if you do it right, once is enough.”
― Mae West
User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

11 Feb 2016, 21:19

Esti vina ta ca nu ai citit termenii si conditiile si vina lor ca nu te-ai informat cu un asterix dar asta e smecheria! Acum 2 ani cand mi-am facut abonament la Vodafone , fratele meu a uitat netul aprins si a facut cost suplimentar de 64 de euro , imi apareau pe factura dar nu m-au pus sa platesc adica nu intrau in pretul facturii , o alta chestie am dat mesaj la ei pentru ca voiam si eu acei 2GB de net .. nu era oferta valabila pentru abonament dar m-a pus sa-i dau numarul si mi-a trimis 2GB =))) si acum il am si sunt multumit! Pe GIGI nu-l recomand pentru ca are un semnal de cacao si netu ala 4G cica imi aminteste mai mult de 3G! Bafta mult si cum au spus si cei de mai sus suna la aici la Bucuresti ca se rezolva! Eventual o reclamatie la OPC/ANPC nu stiu care cum ca nu te-au atentionat in privinta minutelor nelimitate :)
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
User avatar
KayZee
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 531
Joined: 05 Mar 2013, 14:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Scripter.
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar ! )

11 Feb 2016, 23:59

Asa am avut si eu tot la Orange.
Am semnat cand am luat telefonul, am zis CLAR la ala de 3 ori ca NU vreau net pe abonament si a zis ca "da, nici o problema" semnez, vine cost 127 de euro pentru net.
Si mi-a aratat cu LUPA unde am semnat ca "vreau" net.
Adica cu ochiul liber mu vedeai ce scrie si i-am zis "Cand am semnat nu ati venit cu lupa.."
Si chiar luns trecuta am primit net cadou, l-am consumat si in sms zicea ca mai am 500 MB. Si la finalul lunii cost 10 euro pentru net.
Asta e . O sa ma mut si eu pe digi cand expira abonamentul. Sunt foarte dezamagit de ORANGE.
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

12 Feb 2016, 01:03

Marius' wrote:
vengeance wrote:Am luat costul ala pentru ca am facut conferinta la telefon, pentru. niste conferinte am cost de 164 euro...nici nu stiam ca imi ia bani pentru asa ceva. Nici nu mai stiu ce sa fac ca sa nu dau banii!
La fel am patit si eu, dar aveam cost putin mai mic 120 de euro parca na in fine eu am platit pana la urma dar am un prieten care a luat 2 telefoane gratuit si vindea euro la alti adica le incarca telefonul si na platit nici un leu si nu-i face nimeni nimic deja are vre-o 2 ani a primit ceva scrisori si aia e...
Probabil abonamentul prietenului tau e facut prin ceva firma, care a fost data in insolventa. De asta nu ii face nimic. Ca persoana fizica te arde rau.
Image
Image
Image
User avatar
Marius'
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 981
Joined: 01 Jan 2010, 02:19
Detinator Steam: Da
SteamID: parvmarius
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost Moderator
Nume anterior : w1Nker
Restrictie moderator( 2 mai)
Location: Negresti - Oas
Has thanked: 68 times
Been thanked: 79 times

12 Feb 2016, 01:18

TZACANEL wrote:
Marius' wrote:
vengeance wrote:Am luat costul ala pentru ca am facut conferinta la telefon, pentru. niste conferinte am cost de 164 euro...nici nu stiam ca imi ia bani pentru asa ceva. Nici nu mai stiu ce sa fac ca sa nu dau banii!
La fel am patit si eu, dar aveam cost putin mai mic 120 de euro parca na in fine eu am platit pana la urma dar am un prieten care a luat 2 telefoane gratuit si vindea euro la alti adica le incarca telefonul si na platit nici un leu si nu-i face nimeni nimic deja are vre-o 2 ani a primit ceva scrisori si aia e...
Probabil abonamentul prietenului tau e facut prin ceva firma, care a fost data in insolventa. De asta nu ii face nimic. Ca persoana fizica te arde rau.
Persoana fizica si au incercat sa-l "arda" dar nu poate ca nu are nimic pe numele lui, iau trimis ceva scrisori si sa facut uitat :-?? el e bine mersi ( probabil ca daca candva o sa aiba ceva pe numele lui poate o sa-l friga putin in rest eu stiu doar asta ca a luat 2 telefoane si vindea euro chiar si eu am incarcat de la el pe vremea aia eram pe cartela ).
Image
User avatar
kNNs
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 174
Joined: 03 Jan 2016, 16:52
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Restrictie mesaje private
Fond eXtream: 0

12 Feb 2016, 10:42

vengeance wrote:Pai mi-au zis azi cand am fost la ei, ca cica conferintele sunt taxate la orange. Ce sa le mai fac?
Mi-au facut legatura cu cei de la Bucuresti si ei mi-au propus o plata in rate...Pai mie nu-mi pasa de rate, eu nu vreau sa platesc acea suma, eu nu stiam ca se taxeaza, nimeni cand am facut abonamentul nu mi-a zis!
Aşa fac ei,eu când sunam în străinătate,am făcut cost suplimentar 40 euro şi când i-am sunat să văd pentru ce am costul suplimentar (având minute internaţionale) şi cică,trebuia să-i sun să le spun că vreau să trimit apeluri în Belgia . Este o prostie orange,păcat că nu prea are acoperire Vodafone pe aici la mine.
Trebuie să plăteşti,nu ai ce face .
HO,HO,ceva nou :> - click
User avatar
^TheBestBoy^
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 624
Joined: 29 Aug 2014, 22:33
Detinator Steam: Da
CS Status: Who doesn't swallow me, should suck me!
SteamID: Mai bine NU.
Fond eXtream: 0
Location: Los Angeles, California

12 Feb 2016, 13:26

Ai sunat la ei?
Image
Image
User avatar
Cristian
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3105
Joined: 12 Sep 2010, 13:19
Detinator Steam: Da
CS Status: None!
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior : S!l@ba, jackanape, vengeance
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Craiova
Has thanked: 36 times
Been thanked: 149 times

12 Feb 2016, 13:44

Acuma cred ca dar de dracu, aica am inteles ca acel cost e pe luna in curs...deci eu am vorbit 5-6 luni de zile, zilnic 5-7 ore in confa.
“You only live once, but if you do it right, once is enough.”
― Mae West
INSqs.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3043
Joined: 17 Feb 2013, 23:23
Detinator Steam: Da
SteamID: insqs10
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: Copilu.exe
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Location: Targu-Mures
Has thanked: 11 times
Been thanked: 5 times

12 Feb 2016, 14:10

Din cauza asta e bine sa fii pe cartela :troll
mie de exemplu imi incarca tatal meu in fiecare luna cu cate 6 euro optiune direct cu minute/mesaje si net nelimitat :) el e pe abonament si eu pe cartela.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot], Semrush [Bot], Yandex [Bot] and 414 guests