Problema Telefon

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Play4Fuck
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 40
Joined: 01 Feb 2015, 16:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Experienta in tot ce tine de CS
Fond eXtream: 0
Contact:

01 Feb 2015, 16:27

Ma scuzati daca nu am postat unde trebuie, rog un moderator sa mute topic-ul in caz, am un telefon smart 4 mini, i-am dat mai demult root si am luat o aplicatie si din greseala am sters o aplicatie de sistem google chrome, a aparut un nou update pentru telefon 240HUG1 l-am descarcat si nu mi-a mers ca nu am o aplicatia de sistem google chrome, de unde pot lua un room original pentru smart 4 mini, acum am android 4.2.2 Jelly Bean, am incercat sa pun alt room dar nu merge flashuit cu room manager pentru ca nu-i compatibil telefonul cu el, pot face ceva?
RoyalServer
User avatar
xdalynn
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 405
Joined: 30 Nov 2013, 17:41
Detinator Steam: Nu
CS Status: Programare pe paine.
Contact:

01 Feb 2015, 16:39

Play4Fuck wrote:Ma scuzati daca nu am postat unde trebuie, rog un moderator sa mute topic-ul in caz, am un telefon smart 4 mini, i-am dat mai demult root si am luat o aplicatie si din greseala am sters o aplicatie de sistem google chrome, a aparut un nou update pentru telefon 240HUG1 l-am descarcat si nu mi-a mers ca nu am o aplicatia de sistem google chrome, de unde pot lua un room original pentru smart 4 mini, acum am android 4.2.2 Jelly Bean, am incercat sa pun alt room dar nu merge flashuit cu room manager pentru ca nu-i compatibil telefonul cu el, pot face ceva?
Incearca sa folosesti ODIN si poti face flash la Rom-ul official.
Counter Strike 1.6 - Unelte pentru server http://www.extreamcs.com/forum/producti ... 99580.html
Programare Web si Software | Afiseaza codul
Fac platforme web la comanda si software (.net), pentru un pret, te rog sa ma contactezi.
Editez si imbunatatesc site-uri de asemenea.
Servicii servere jocuri | Afiseaza codul
Fac servere de Counter-Strike & Metin2 la cele mai mici preturi.
Contact | Afiseaza codul
Y!M: alinutu1234
Skype: xdalynn
Play4Fuck
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 40
Joined: 01 Feb 2015, 16:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Experienta in tot ce tine de CS
Fond eXtream: 0
Contact:

01 Feb 2015, 16:42

xdalynn wrote:
Play4Fuck wrote:Ma scuzati daca nu am postat unde trebuie, rog un moderator sa mute topic-ul in caz, am un telefon smart 4 mini, i-am dat mai demult root si am luat o aplicatie si din greseala am sters o aplicatie de sistem google chrome, a aparut un nou update pentru telefon 240HUG1 l-am descarcat si nu mi-a mers ca nu am o aplicatia de sistem google chrome, de unde pot lua un room original pentru smart 4 mini, acum am android 4.2.2 Jelly Bean, am incercat sa pun alt room dar nu merge flashuit cu room manager pentru ca nu-i compatibil telefonul cu el, pot face ceva?
Incearca sa folosesti ODIN si poti face flash la Rom-ul official.
Mi-am luat versiunea 3.7, e buna?
http://i.imgur.com/gK05Yfo.png
Acum ce ar trebui sa fac ca nu stiu
Va rog ajutati-ma
Last edited by Play4Fuck on 01 Feb 2015, 17:07, edited 1 time in total.
User avatar
xdalynn
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 405
Joined: 30 Nov 2013, 17:41
Detinator Steam: Nu
CS Status: Programare pe paine.
Contact:

01 Feb 2015, 17:01

Play4Fuck wrote:
xdalynn wrote:
Play4Fuck wrote:Ma scuzati daca nu am postat unde trebuie, rog un moderator sa mute topic-ul in caz, am un telefon smart 4 mini, i-am dat mai demult root si am luat o aplicatie si din greseala am sters o aplicatie de sistem google chrome, a aparut un nou update pentru telefon 240HUG1 l-am descarcat si nu mi-a mers ca nu am o aplicatia de sistem google chrome, de unde pot lua un room original pentru smart 4 mini, acum am android 4.2.2 Jelly Bean, am incercat sa pun alt room dar nu merge flashuit cu room manager pentru ca nu-i compatibil telefonul cu el, pot face ceva?
Incearca sa folosesti ODIN si poti face flash la Rom-ul official.
Acesta e ODIN?
Mi-am luat versiunea 3.7
http://i.imgur.com/gK05Yfo.png
Acum ce ar trebui sa fac?
Sa cauti ROM official pentru telefonul tau care sa fie compatibil cu odin, sa fie gen cu .md5 la urma fisierul.
Counter Strike 1.6 - Unelte pentru server http://www.extreamcs.com/forum/producti ... 99580.html
Programare Web si Software | Afiseaza codul
Fac platforme web la comanda si software (.net), pentru un pret, te rog sa ma contactezi.
Editez si imbunatatesc site-uri de asemenea.
Servicii servere jocuri | Afiseaza codul
Fac servere de Counter-Strike & Metin2 la cele mai mici preturi.
Contact | Afiseaza codul
Y!M: alinutu1234
Skype: xdalynn
Play4Fuck
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 40
Joined: 01 Feb 2015, 16:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Experienta in tot ce tine de CS
Fond eXtream: 0
Contact:

01 Feb 2015, 17:10

xdalynn wrote:
Play4Fuck wrote:
xdalynn wrote: Incearca sa folosesti ODIN si poti face flash la Rom-ul official.
Acesta e ODIN?
Mi-am luat versiunea 3.7
http://i.imgur.com/gK05Yfo.png
Acum ce ar trebui sa fac?
Sa cauti ROM official pentru telefonul tau care sa fie compatibil cu odin, sa fie gen cu .md5 la urma fisierul.
Nu stiu de unde sa iau acel rom, poti sa imi cauti tu unul sa imi dai un link teorg, repet smart 4 mini vodafone 785, sper sa fie compatibil
Am gasit eu un rom, ce spui e bun http://imgur.com/XXDtxJa ?
E pentru smart 4 mini acest rom
Acum ce ar trebui sa fac ca nu stiu
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

01 Feb 2015, 20:18

Nu flashui toate prostiile pe telefon daca nu stii ce faci ca dupa ce ai facut acest lucru nimeni nu il mai poate recupera.
waves12
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 348
Joined: 19 Dec 2014, 10:24
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

01 Feb 2015, 20:19

xdalynn odin e pentru samsung bai, induci omul in eroare... nu are nici o treaba odin.
Play4Fuck
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 40
Joined: 01 Feb 2015, 16:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Experienta in tot ce tine de CS
Fond eXtream: 0
Contact:

01 Feb 2015, 21:34

Asta am vrut sa metionez ca am vazut ca la toate telefoanele in care s-a folosit Odin au fost Samsung, deci la alte telefoane nu se foloseste odin, daca am sters google chrome (aplicatia de sistem) nu mai merge sa dau update la android, e valabila garantia sa imi puna rom-ul official fara cost ca sa dau update la android, am vazut pe net ca a pus pe smart 4 mini MIUI V5 4.7.23 for Alcatel OneTouch 4033 si a bootat cu sp flash tool dar nu stiu cum a facut, le-am descarcat rom si gapps, le am in telefon dar nu stiu ce sa fac, ca nu arata tutorial video cum sa il bootez cu sp flash tool, am metionat ca am incercat cu CWM recovery dar device nu e compatibil cu telefonul meu, eu stiam cum sa fac cu cwm recovery, dar nu stiu cum cu sp flash tool sau alt flash, asta intrebam eu
Scuzati-ma daca nu mati inteles eram pe telefon..
Last edited by Play4Fuck on 02 Feb 2015, 07:33, edited 2 times in total.
cThor
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 112
Joined: 19 Sep 2014, 21:33
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

01 Feb 2015, 23:07

Bai omule, orice ai baga pe telefon...se repara..doar e android.
Intai scrie mai citet, sa intelegem si noi.
1.Odin e pentru samsung, ala care a spus mai sus e un bagator dar nestiutor.Mai bine tacea.

2.Cauta CWW sau TWRP pentru tel tau.
3.Apoi cauti un ROM pentru smart 4 mini, si il bagi pe card zipul si il flashuiesti cu noul recovery.

Noul recovery fiind cww sau twrp.

Nu ai cum sa instalezi rom cu recovery ala al telefonului, d-aia trebuie cww
Play4Fuck
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 40
Joined: 01 Feb 2015, 16:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Experienta in tot ce tine de CS
Fond eXtream: 0
Contact:

02 Feb 2015, 07:32

Atunci cu ce sa dau flash la room cu CWM si TWRP nu merge, stiti vreun room original nemodificat pentru smart 4 mini?
cThor
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 112
Joined: 19 Sep 2014, 21:33
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

02 Feb 2015, 21:49

Pentru astfel de oameni s-a inventat serviceul gsm, nu aveti habar de 2 lucruri simple sa le faceti la telefoanele astea.
Play4Fuck
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 40
Joined: 01 Feb 2015, 16:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Experienta in tot ce tine de CS
Fond eXtream: 0
Contact:

02 Feb 2015, 21:59

Da ma stiu cu twrp si cwm nu-i compatibil, rom am da nu stiu daca e bun as vrea unul original, si cum sa ii dau flash la recovery zi si mie
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 420 guests