Probleme KGB - Data Center Bucuresti

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

situationgang
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 176
Joined: 07 Sep 2016, 15:14
Detinator Steam: Da
CS Status: marja de eroare mica
Fond eXtream: 0
Contact:

03 Jan 2017, 16:48

Fantasy1 wrote:
situationgang wrote:
eu.Blizz wrote:O mica intrebare, deoarece am fost client la KGB acum cateva luni, si un prieten tot ma freca la cap,
Kgb e firma inregistrata ?
KGB Hosting d.o.o.
Milana Sivceva 36
23300 Kikinda
Srbija
PIB: 106444105
Maticni broj: 20602678
Asta e firma pe RUSIA.
Si in semnatura la emil scrie clar "FIRMA INTERNATIONALA", NU EXISTA ASTA CEVA.
ROMANIA E ROMANIA.
RUSIA E RUSIA.

KGB ROMANIA NU ARE FIRMA.

SALUTARE EMIL TEPARUL CARE IA FLOOD LA GREU, PWPA FANTASY.
e serbia, esti un copil terminat care si traieste viata pe net si crede ca intereseaza pe cineva ca vrei tu sa te afirmi fiind un sclav care pupa n cur o firma de tot cacatu si care le ar suge **** numa ca scrie tni pe ei
RoyalServer 2
User avatar
TenebroHD
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 288
Joined: 19 May 2013, 12:08
Detinator Steam: Da
CS Status: Train Insane Or Remain The Same
Detinator server CS: ZE.LaLeagane.Ro
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Location: My Kingdom is not in this World
Contact:

03 Jan 2017, 16:54

situationgang wrote:e serbia, esti un copil terminat care si traieste viata pe net si crede ca intereseaza pe cineva ca vrei tu sa te afirmi fiind un sclav care pupa n cur o firma de tot cacatu si care le ar suge **** numa ca scrie tni pe ei
o sa fac o sesizare la anpc cu firma asta si o sa merg mai departe pana cand o sa se dovedeasca ca nu are nici 200 gb ddos pisamas pe ea de firma si pe sclavii ei
User avatar
Addicted:-
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 873
Joined: 09 Mar 2016, 09:31
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

03 Jan 2017, 17:29

eu am avut server la ei aproape 6 luni cu modul deathrun, daca aveam probleme in 20 de minute imi raspundea la tickete.. nu inteleg care e problema, eu nu am vazut topicuri cu kgb "tepari" cum erau cu celelalte asa zise firme, pot dovedi totul, am e-mailurile cu raspunsurile de la suport si totul
User avatar
eu.Blizz
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 806
Joined: 03 Jul 2016, 20:44
Detinator Steam: Nu
CS Status: #
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Unban achitat (x2)
Fond eXtream: 0
Contact:

03 Jan 2017, 17:34

Serbia nu e in UE, deci sa inteleg ca pentru noi, nu este firma, nu ?
User avatar
AGSQ
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 778
Joined: 29 Dec 2014, 23:53
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Contact:

03 Jan 2017, 17:44

Din punct de vedere legal, nu este nici o problema. Aviz celui de mai sus care s-a trezit ca face sesizari la ANPC.
Spre exemplu, operatorul CUTARE SRL inregistrat in Romania, poate detine proprietati (de orice fel) atat in Romania cat si in Pakistan, datorita tratatelor internationale de trading, prin care orice entitate juridica este recunoscuta, chiar daca este inregistrata in alt stat.
Cum de altfel si globehosting.com ruleaza sub un LLC (US-Based) in Romania.

Mai documentati-va.
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.

VPS SSD Ieftin IPv6-Only, in Europa, la doar 0.8€/luna!
User avatar
Dani2712
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 627
Joined: 10 Nov 2015, 13:01
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (5 luni)
Fond eXtream: 0
Been thanked: 1 time

03 Jan 2017, 17:50

Nu am zis nimic de teapa, doamne fereste!
Am fost indrumat catre aceasta firma de mai multe persoane, de asta am si achizitionat serverul de la ei in detrimentul altor firme fenomen cum le tot ridicati in slavi pe aici ...
Eu doar am vrut sa stiu daca au mai avut altii asemenea probleme

Apropo problema pare ca e rezolvata deoarece nu am mai avut probleme la server !
ImageImage
Babak
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 14
Joined: 03 Jan 2017, 14:52
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

03 Jan 2017, 17:53

inainte sa cumparati de undeva cititi termenii si conditiile, nu?

Code: Select all

Terms of Service for www.kgb-hosting.ro
 
Introduction
Welcome to http://www.kgb-hosting.ro/. This website is owned and operated by KGB Hosting d.o.o located in Serbia. By visiting our website and accessing the information, resources, services, products, and tools we provide, you understand and agree to accept and adhere to the following terms and conditions as stated in this policy (hereafter referred to as ‘User Agreement’)
sunt multe firme in ro care actioneaza sub datele firmelor din afara, ca-i din UE sau nu ce legatura are, atata timp cat primesti factura cu datele firmei la orice plata nu exista probleme

ma... fantasy ...
in loc sa faci pe dan bilzerian si pe razboinicul luminii mai bine citeste naiba un abecedar, ceva, care te-ar putea ajuta cu gramatica aia, cu nebunia nu poate sa te ajute nimeni dar macar vei fii un nebun care scrie corect

auzi tu, water cooled =)), numai nevroticul ala de razvan de la tni te putea invata sa te lauzi cu dedicatele lor, el era pe aici cu o poza in care arata super sistemele "firmei" (crezi ca un client este interesat de lauda ta ba fomistule, conteaza sa ii oferi calitate, nu poze cu dedicatele tale) formate din 3 litere cu un panou de control de caca.t, un sistem de plata vai de el, suport zero daca un client are probleme cu un plugin, totul este facut la plictiseala, normal ca preturile sunt mici, ca si creierul celor care conduc "firma" formata din 3 litere

firmele mari ca krond sau kgb ofera suport calumea si au un panou de control unic, ei nimic, 0 barati

te salut fantasy
Last edited by Babak on 03 Jan 2017, 18:15, edited 2 times in total.

Code: Select all

Nebunia lui fantasy din 2017
"detin server la tni doar pentru ca au protectie ddos, este ca si cum merg in club in pijamale dar nu-i nimic, sunt un viitor preot fericit"
[/b]
User avatar
JusT.
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 761
Joined: 24 Jun 2013, 14:27
Detinator Steam: Da
SteamID: justsstyle
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (5 apr - 5 mai - acces in club)
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

03 Jan 2017, 19:15

În concluzie fantasy e un copil prost, frustrat, care face afirmații stupdie, pe care nu le poate susține cu argumente, nu-l băga în seamă.
Last edited by THEKING. on 05 Jan 2017, 19:04, edited 1 time in total.
Reason: +1 avertisment pentru off topic
User avatar
MariaNN #.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 106
Joined: 22 Feb 2016, 03:51
Detinator Steam: Da
CS Status: Incepator ? xD
Detinator server CS: ZM. CsTineretului RO
SteamID: Privat .
Fond eXtream: 0
Location: UK
Contact:

05 Jan 2017, 01:52

Dani2712 wrote: Eu doar am vrut sa stiu daca au mai avut altii asemenea probleme

Apropo problema pare ca e rezolvata deoarece nu am mai avut probleme la server !
Nu esti singurul ce ai avut probleme cu server-ul :)

#Asa este. Se pare ca s-a rezolvat :face_with_rolling_eyes: :thinking_face:
Caut MANAGER pentru 2 servere CS 1.6 !

Image
User avatar
*BoOoM*
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2042
Joined: 15 Jul 2014, 01:25
Detinator Steam: Da
CS Status: O dau prin praf :-j
Detinator server CS: Furien.BingBang.Ro
SteamID: booom_cs
Fond eXtream: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

05 Jan 2017, 03:25

KGB.. Am avut server c-am un an la ei, mod furien CSO, resurse angro, a rulat excelent, insa si atunci aveau probleme cu "atacurile", sunt buni dar nu fac fata, si nu o sa faca atata timp cat unele "firme" de host-ing continua sa-si vanda serviciile. :D

TNI? Sunt buni, ce sa zic.. dar sunt nesimtiti.. Krond? Nu e mare diferenta :) In Romania, la calitate-pret ramane TNI, insa nu poti face treaba cu domnul Razvan..

@Degeaba s-a rezolvat, problemele v-or continua.. :(
Babak
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 14
Joined: 03 Jan 2017, 14:52
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

05 Jan 2017, 18:36

Fantasy1 wrote:
Dani2712 wrote:Nu stiam de faza cu fantasy tepar, de ce nu are reputatie de tepar?
*BoOoM* wrote:KGB.. Am avut server c-am un an la ei, mod furien CSO, resurse angro, a rulat excelent, insa si atunci aveau probleme cu "atacurile", sunt buni dar nu fac fata, si nu o sa faca atata timp cat unele "firme" de host-ing continua sa-si vanda serviciile. :D

TNI? Sunt buni, ce sa zic.. dar sunt nesimtiti.. Krond? Nu e mare diferenta :) In Romania, la calitate-pret ramane TNI, insa nu poti face treaba cu domnul Razvan..

@Degeaba s-a rezolvat, problemele v-or continua.. :(
Vedem ce ne rezerva viitorul !
Poate sunt, poate nu sunt.
Fa si tu un topic la security despre mine, ia vezi, poate chiar sunt?


Din comentariul tau mi-am dat seama ca "Domnul Emil" te-a cam prostit sa iei host de la el, eu va citesc dupa degete.
multumesc, m-ai facut pe mine prost cat si alti clienti de la kgb prosti ca au ales kgb si nu tni, mai bine alegeam si eu tni, aveam tot ce imi doream, un panou de control de *****, suport de ***** daca aveam o problema cu un plugin, site-ul arata urat, probabil ai impresia ca doar protectia aia ddos conteaza, asta inseamna sa fii chiar mai prost decat te credeam
kgb sunt peste voi, krond sunt peste voi, 0ping sunt peste voi, sunteti 0 barati

ai vazut ca lumea nu pune botul la 1tb ddos? dovada si te cred
ai vazut ca lumea nu pune botul la water cooled? dovada si te cred, oricum va place sa va laudati pe unde prindeti
teparule, ce ii cu atata ura pe tine?
nu vezi ca esti luat de prost in tot topicul si tot continui sa iti arati prostia?
atat de prost esti incat sa continui sa arati tuturor asta?

tu habar nu ai in ce tara are sediul kgb si incerci sa le faci reclama negativa, mai ***** ca tine nu am vazut :))))))

nu sunt cine zici tu, uite ca sunt un client de la kgb de mai bine de 2 ani si eu sunt multumit de serviciile lor, am fost client krond, tni, hostpixel si nicaieri nu e ca la ei, am avut probleme cu plata oamenii m-au asteptat si juma de luna ca sa platesc pentru ca sunt client vechi, mai pe scurt esti respectat, unde mai vezi asa ceva in ro? atacuri sunt la orice firma te-ai duce bai fantasy prostea, am primit atacuri peste tot unde am fost si nu am inceput sa plang ca au inceput prostii sa atace firma de hosting, cu cat firma este mai mare si mai cunoscuta este normal sa primeasca atacuri peste atacuri
Last edited by Babak on 05 Jan 2017, 18:41, edited 1 time in total.

Code: Select all

Nebunia lui fantasy din 2017
"detin server la tni doar pentru ca au protectie ddos, este ca si cum merg in club in pijamale dar nu-i nimic, sunt un viitor preot fericit"
[/b]
User avatar
dodysr
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 381
Joined: 25 Jun 2015, 12:01
Detinator Steam: Da
CS Status: numaru' unu dupa doi
Detinator server CS: SURF.KZH.RO
SteamID: zanacamatar
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Contact:

06 Jan 2017, 11:07

Oameni frumosi, TNI o sa aibe 1TB DDoS atunci cand in romania nu se va mai fura (deci niciodata).

Doar uitati-va pe voxility(dot)com si veti vedea 500gb ddos (1700 euro), pai iarta-ma pe mine 3400 euro numa protectia ddos lunara never ever nu au sa plateasca atat lunar doar pentru asta.
Gazduire Jocuri, Inregistrare Domenii, Gazduire Web - www.gameds.ro
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information