Probleme medicale

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
MzQ*
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3473
Joined: 07 Jul 2014, 18:30
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times
Contact:

16 Jul 2016, 21:59

Mi sa spus azi la ochi cica am -2 si vad 20/100% =)) cine *** sa ii inteleaga pe astia si cu ochelarii vad 90/100% am fost uimit cand am vazut ca e posibil sa vezi toate literele.. chiar si acelea mici, mici parca vezi lumea altfel
Image
RoyalServer 2
INSqs.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3043
Joined: 17 Feb 2013, 23:23
Detinator Steam: Da
SteamID: insqs10
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: Copilu.exe
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Location: Targu-Mures
Has thanked: 11 times
Been thanked: 5 times

21 Jul 2016, 19:21

Am si eu o intrebare. Am avut piciorul in ghips..azi l-am scos, cu greu am calcat pe el, dar calc cu ajutorul carjelor. Intreb, in vreo 2-3 zile cam asa pot revenii la aproape normal sa calc cum trebuie ? Adica fara frica si prostii..pentru ca acum muschii mei nu prea ii simt, am stat 3 saptamani cu piciorul in ghips. Am inteles ca e bine sa-mi pun piciorul in apa calda cu sare..se recupereaza mai repede
User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

21 Jul 2016, 19:23

INSqs. wrote:Am si eu o intrebare. Am avut piciorul in ghips..azi l-am scos, cu greu am calcat pe el, dar calc cu ajutorul carjelor. Intreb, in vreo 2-3 zile cam asa pot revenii la aproape normal sa calc cum trebuie ? Adica fara frica si prostii..pentru ca acum muschii mei nu prea ii simt, am stat 3 saptamani cu piciorul in ghips. Am inteles ca e bine sa-mi pun piciorul in apa calda cu sare..se recupereaza mai repede
nu incerca sa te grabesti, si eu l-am avut in ghips si am stat doua saptamani cu el, dupa inca doua zile am luat-o incet, nu coboram/urcam scari, ti-ai intrebat doctorul daca poti sa folosesti o glezniera ( sau unde aveai tu probleme ) ? Mie mi-a recomandat s-o port intre doua si trei saptamani.
User avatar
OriginalDeath
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2517
Joined: 18 Jul 2013, 20:49
Detinator Steam: Nu
Location: Arad
Has thanked: 46 times
Been thanked: 36 times

21 Jul 2016, 19:25

Spasmofilie cineva?Am fost la doctor si sunt in regula cu calciul si magneziul insa uneori cand stau in pat parca imi vine sa respir greu.
INSqs.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3043
Joined: 17 Feb 2013, 23:23
Detinator Steam: Da
SteamID: insqs10
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: Copilu.exe
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Location: Targu-Mures
Has thanked: 11 times
Been thanked: 5 times

21 Jul 2016, 19:29

Ragnar wrote:
INSqs. wrote:Am si eu o intrebare. Am avut piciorul in ghips..azi l-am scos, cu greu am calcat pe el, dar calc cu ajutorul carjelor. Intreb, in vreo 2-3 zile cam asa pot revenii la aproape normal sa calc cum trebuie ? Adica fara frica si prostii..pentru ca acum muschii mei nu prea ii simt, am stat 3 saptamani cu piciorul in ghips. Am inteles ca e bine sa-mi pun piciorul in apa calda cu sare..se recupereaza mai repede
nu incerca sa te grabesti, si eu l-am avut in ghips si am stat doua saptamani cu el, dupa inca doua zile am luat-o incet, nu coboram/urcam scari, ti-ai intrebat doctorul daca poti sa folosesti o glezniera ( sau unde aveai tu probleme ) ? Mie mi-a recomandat s-o port intre doua si trei saptamani.
Doctorul mi-a spus ca pot calca linistit pe picior..doar ca din cauza cum ca nu am calcat pe picior timp de 3 saptamani pentru ca era in ghips, nu-mi circula sangele..practic piciorul cand mi l-a scos din ghips, parca am cazut in gol cu el :)). Doctorul mi-a spus sa nu-mi fac griji..
User avatar
Iluminatii
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1539
Joined: 31 Mar 2014, 02:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Has thanked: 13 times
Been thanked: 13 times
Contact:

21 Jul 2016, 21:59

INSqs. wrote:
Ragnar wrote:
INSqs. wrote:Am si eu o intrebare. Am avut piciorul in ghips..azi l-am scos, cu greu am calcat pe el, dar calc cu ajutorul carjelor. Intreb, in vreo 2-3 zile cam asa pot revenii la aproape normal sa calc cum trebuie ? Adica fara frica si prostii..pentru ca acum muschii mei nu prea ii simt, am stat 3 saptamani cu piciorul in ghips. Am inteles ca e bine sa-mi pun piciorul in apa calda cu sare..se recupereaza mai repede
nu incerca sa te grabesti, si eu l-am avut in ghips si am stat doua saptamani cu el, dupa inca doua zile am luat-o incet, nu coboram/urcam scari, ti-ai intrebat doctorul daca poti sa folosesti o glezniera ( sau unde aveai tu probleme ) ? Mie mi-a recomandat s-o port intre doua si trei saptamani.
Doctorul mi-a spus ca pot calca linistit pe picior..doar ca din cauza cum ca nu am calcat pe picior timp de 3 saptamani pentru ca era in ghips, nu-mi circula sangele..practic piciorul cand mi l-a scos din ghips, parca am cazut in gol cu el :)). Doctorul mi-a spus sa nu-mi fac griji..
Pai prima zi si mie mi-a fost greu.A doua zi deja alergam pe el.Nu iti fa griji, am si cazut pe el la 4 zile dupa ce l-am scos si a fost totul in regula*o mare durere cand am cazut pe el*
Copiii cu nevoi speciale nu sunt ciudati sau neobisnuiti. Ei vor ceea ce toata lumea vrea; sa fie acceptati, sa fie iubiti.
INSqs.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3043
Joined: 17 Feb 2013, 23:23
Detinator Steam: Da
SteamID: insqs10
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: Copilu.exe
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Location: Targu-Mures
Has thanked: 11 times
Been thanked: 5 times

22 Jul 2016, 13:01

Da..dar problema la mine e ca e in zona degetului mare, la os pe acolo..si nu pot sa-l misc tot momentan, inca simt ca "muschii" nu si-au dat drumul..
INSqs.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3043
Joined: 17 Feb 2013, 23:23
Detinator Steam: Da
SteamID: insqs10
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: Copilu.exe
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Location: Targu-Mures
Has thanked: 11 times
Been thanked: 5 times

25 Jul 2016, 20:33

Am o problema..am avut piciorul in ghips 3 saptamani, si in timpul acesta mi s-au atrofiat muschii..umblu destul de greu, schiopatez, dar umblu, cateodata cu durere de acolo de la gamba. Niste metode pentru a revenii la normal in cel mai scurt timp ? :D Nu pot umbla bine din cauza atrofierea muschiilor..
User avatar
zigweed
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1094
Joined: 27 Oct 2015, 16:35
Detinator Steam: Da
SteamID: zshare
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times
Contact:

26 Jul 2016, 13:52

INSqs. wrote:Am o problema..am avut piciorul in ghips 3 saptamani, si in timpul acesta mi s-au atrofiat muschii..umblu destul de greu, schiopatez, dar umblu, cateodata cu durere de acolo de la gamba. Niste metode pentru a revenii la normal in cel mai scurt timp ? :D Nu pot umbla bine din cauza atrofierea muschiilor..
Nu ti se atrofiaza muschii in doar 3 saptamani. Ideea e sa incerci sa mergi normal, nu schiopatat.
User avatar
scheloja
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 996
Joined: 26 Nov 2015, 15:43
Detinator Steam: Nu
CS Status: ENGLISH IS POWER.
Detinator server CS: nu
SteamID: ONETRICK RENGAR
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Fond eXtream: 0
Location: Italia

03 Aug 2016, 17:03

Deoarece eu stau pana dimineata la calculator si inloc sa dorm joc. Mi-a aparut cearcane la ochi ( cred ca se zice asa, infine .. nu stiu .. era ceva cu c ) , chestia aia oleaca mova desupt ochilor pe la sprancene p-acolo, oleaca mai jos, si e urat rau ca cand fac o poza pnm.. esa parca am fost batut, in *** trebuie sa bag photoshop sa dispara. Este ceva sa treaca chestiile astea move, creme ceva.. nu stiu.. pnm? Nici nu sunt sigur ca sunt de la ne dormit, mama mi-a zis ca au aparut de la calculator ca nu dorm, toata vina pe calculator o da, ca de obicei. Uitati aici o poza mai jos sa vedeti ce naspa e parca sunt drogat.

( Scuzati daca se vede in ceata, am miscat oleaca telefonu cand am facut-o.. infine nu e nimic se poate vedea chestiile alea. )
( Uitati ce se vede la ochiu-l stang parca mi-a ***** unu un pumn )

https://postimg.org/image/6lfpugr47/

Eu ma culc pe la 03:00 / 05:00, si dorm pana la 13:00 / 14:00
User avatar
MzQ*
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3473
Joined: 07 Jul 2014, 18:30
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times
Contact:

03 Aug 2016, 17:06

pai da.. din vina somnului se invinetesc ochii si apar acele semne de parca ai fi batran din caua oboselii
Image
User avatar
Iluminatii
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1539
Joined: 31 Mar 2014, 02:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Has thanked: 13 times
Been thanked: 13 times
Contact:

03 Aug 2016, 17:08

scheloja wrote:Deoarece eu stau pana dimineata la calculator si inloc sa dorm joc. Mi-a aparut cearcane la ochi ( cred ca se zice asa, infine .. nu stiu .. era ceva cu c ) , chestia aia oleaca mova desupt ochilor pe la sprancene p-acolo, oleaca mai jos, si e urat rau ca cand fac o poza pnm.. esa parca am fost batut, in *** trebuie sa bag photoshop sa dispara. Este ceva sa treaca chestiile astea move, creme ceva.. nu stiu.. pnm? Nici nu sunt sigur ca sunt de la ne dormit, mama mi-a zis ca au aparut de la calculator ca nu dorm, toata vina pe calculator o da, ca de obicei. Uitati aici o poza mai jos sa vedeti ce naspa e parca sunt drogat.

( Scuzati daca se vede in ceata, am miscat oleaca telefonu cand am facut-o.. infine nu e nimic se poate vedea chestiile alea. )
( Uitati ce se vede la ochiu-l stang parca mi-a ***** unu un pumn )

https://postimg.org/image/6lfpugr47/

Eu ma culc pe la 03:00 / 05:00, si dorm pana la 13:00 / 14:00
Incearca sa lasi calculatorul.Noaptea e facuta sa fie dormita nu sa te joci pe calculator.
Incearca sa te culci de la 21:00 pana cand ceasul biologic te trezeste.In rest nu prea am ce sa iti zic.
Copiii cu nevoi speciale nu sunt ciudati sau neobisnuiti. Ei vor ceea ce toata lumea vrea; sa fie acceptati, sa fie iubiti.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information