Probleme medicale

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
MzQ*
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3473
Joined: 07 Jul 2014, 18:30
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times
Contact:

03 Aug 2016, 17:10

Defapt culcate la 1-2 noaptea daca tot nu poti dormi si te vei scula pe la 11-12 si o sa fie mai bine o sa vezi
Dar evident nu o sa treaca din prima zi :))
App iesi la soare si zi daca te dor ochii :)) daca te dor e clar ca ai si probleme cu vederea si trebuie sa consulti medicul de vedere.
Image
RoyalServer 2
User avatar
scheloja
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 996
Joined: 26 Nov 2015, 15:43
Detinator Steam: Nu
CS Status: ENGLISH IS POWER.
Detinator server CS: nu
SteamID: ONETRICK RENGAR
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Fond eXtream: 0
Location: Italia

03 Aug 2016, 17:13

Iluminatii wrote:
scheloja wrote:Deoarece eu stau pana dimineata la calculator si inloc sa dorm joc. Mi-a aparut cearcane la ochi ( cred ca se zice asa, infine .. nu stiu .. era ceva cu c ) , chestia aia oleaca mova desupt ochilor pe la sprancene p-acolo, oleaca mai jos, si e urat rau ca cand fac o poza pnm.. esa parca am fost batut, in *** trebuie sa bag photoshop sa dispara. Este ceva sa treaca chestiile astea move, creme ceva.. nu stiu.. pnm? Nici nu sunt sigur ca sunt de la ne dormit, mama mi-a zis ca au aparut de la calculator ca nu dorm, toata vina pe calculator o da, ca de obicei. Uitati aici o poza mai jos sa vedeti ce naspa e parca sunt drogat.

( Scuzati daca se vede in ceata, am miscat oleaca telefonu cand am facut-o.. infine nu e nimic se poate vedea chestiile alea. )
( Uitati ce se vede la ochiu-l stang parca mi-a ***** unu un pumn )

https://postimg.org/image/6lfpugr47/

Eu ma culc pe la 03:00 / 05:00, si dorm pana la 13:00 / 14:00
Incearca sa lasi calculatorul.Noaptea e facuta sa fie dormita nu sa te joci pe calculator.
Incearca sa te culci de la 21:00 pana cand ceasul biologic te trezeste.In rest nu prea am ce sa iti zic.
Ahahahaha la 21:00? Eu la 21:00 es cu prieteni pana la 01:00 / 02:00 si dupa stau pe calculator. Si e imposibil sa ma culc la 21:00.

Ma doare doar niste secunde, dar e normal in pnm es de la intunericu ala din camera drept in soare, mai ales ca e vara, e imposibil sa nu ma dor oleaca.
User avatar
Iluminatii
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1539
Joined: 31 Mar 2014, 02:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Has thanked: 13 times
Been thanked: 13 times
Contact:

03 Aug 2016, 17:15

scheloja wrote:
Iluminatii wrote:
scheloja wrote:Deoarece eu stau pana dimineata la calculator si inloc sa dorm joc. Mi-a aparut cearcane la ochi ( cred ca se zice asa, infine .. nu stiu .. era ceva cu c ) , chestia aia oleaca mova desupt ochilor pe la sprancene p-acolo, oleaca mai jos, si e urat rau ca cand fac o poza pnm.. esa parca am fost batut, in *** trebuie sa bag photoshop sa dispara. Este ceva sa treaca chestiile astea move, creme ceva.. nu stiu.. pnm? Nici nu sunt sigur ca sunt de la ne dormit, mama mi-a zis ca au aparut de la calculator ca nu dorm, toata vina pe calculator o da, ca de obicei. Uitati aici o poza mai jos sa vedeti ce naspa e parca sunt drogat.

( Scuzati daca se vede in ceata, am miscat oleaca telefonu cand am facut-o.. infine nu e nimic se poate vedea chestiile alea. )
( Uitati ce se vede la ochiu-l stang parca mi-a ***** unu un pumn )

https://postimg.org/image/6lfpugr47/

Eu ma culc pe la 03:00 / 05:00, si dorm pana la 13:00 / 14:00
Incearca sa lasi calculatorul.Noaptea e facuta sa fie dormita nu sa te joci pe calculator.
Incearca sa te culci de la 21:00 pana cand ceasul biologic te trezeste.In rest nu prea am ce sa iti zic.
Ahahahaha la 21:00? Eu la 21:00 es cu prieteni pana la 01:00 / 02:00 si dupa stau pe calculator. Si e imposibil sa ma culc la 21:00.

Ma doare doar niste secunde, dar e normal in pnm es de la intunericu ala din camera drept in soare, mai ales ca e vara, e imposibil sa nu ma dor oleaca.
Eu ti-am zis doar.Nu trebuie sa ma asculti.Vezi ca cearcanele sunt primul pas o sa vezi cand o sa inceapa sa iti cada parul din cap de la calculator.
Crede-ma stiu bine ce zic
Copiii cu nevoi speciale nu sunt ciudati sau neobisnuiti. Ei vor ceea ce toata lumea vrea; sa fie acceptati, sa fie iubiti.
User avatar
scheloja
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 996
Joined: 26 Nov 2015, 15:43
Detinator Steam: Nu
CS Status: ENGLISH IS POWER.
Detinator server CS: nu
SteamID: ONETRICK RENGAR
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Fond eXtream: 0
Location: Italia

03 Aug 2016, 17:18

Iluminatii wrote:
scheloja wrote:
Iluminatii wrote:
Incearca sa lasi calculatorul.Noaptea e facuta sa fie dormita nu sa te joci pe calculator.
Incearca sa te culci de la 21:00 pana cand ceasul biologic te trezeste.In rest nu prea am ce sa iti zic.
Ahahahaha la 21:00? Eu la 21:00 es cu prieteni pana la 01:00 / 02:00 si dupa stau pe calculator. Si e imposibil sa ma culc la 21:00.

Ma doare doar niste secunde, dar e normal in pnm es de la intunericu ala din camera drept in soare, mai ales ca e vara, e imposibil sa nu ma dor oleaca.
Eu ti-am zis doar.Nu trebuie sa ma asculti.Vezi ca cearcanele sunt primul pas o sa vezi cand o sa inceapa sa iti cada parul din cap de la calculator.
Crede-ma stiu bine ce zic
=)))))))))))))))) Hai culcate
Last edited by COLBYLICIOUS on 03 Aug 2016, 23:33, edited 1 time in total.
Reason: Ai primit avertisment pentru offtopic.
User avatar
Iluminatii
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1539
Joined: 31 Mar 2014, 02:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Has thanked: 13 times
Been thanked: 13 times
Contact:

03 Aug 2016, 17:20

scheloja wrote:
Iluminatii wrote:
scheloja wrote:
Ahahahaha la 21:00? Eu la 21:00 es cu prieteni pana la 01:00 / 02:00 si dupa stau pe calculator. Si e imposibil sa ma culc la 21:00.

Ma doare doar niste secunde, dar e normal in pnm es de la intunericu ala din camera drept in soare, mai ales ca e vara, e imposibil sa nu ma dor oleaca.
Eu ti-am zis doar.Nu trebuie sa ma asculti.Vezi ca cearcanele sunt primul pas o sa vezi cand o sa inceapa sa iti cada parul din cap de la calculator.
Crede-ma stiu bine ce zic
=)))))))))))))))) Hai culcate
Esti prea *****...Youtuberii nu isi traiesc viata la calculator si nu stau cu orele pentru cultura ta.
Copiii cu nevoi speciale nu sunt ciudati sau neobisnuiti. Ei vor ceea ce toata lumea vrea; sa fie acceptati, sa fie iubiti.
User avatar
ARTUR.HAZ
Administrator
Administrator
Posts: 7652
Joined: 04 Oct 2013, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Has thanked: 146 times
Been thanked: 123 times
Contact:

07 Aug 2016, 11:22

Acum 2-3 zile am facut alergie la oua. Mi-au aparut cateva bube, mi-am luat ceva unguient si ceva medicamente specifice alergiilor, dar problema e ca pe zi ce trece imi apar tot mai multe. Din ce cauza sa fie mai exact ?
Ma fac cu diferite creme si iau ceva pastile, de care farmacista a fost fer convinsa ca imi trece in cateva zile, dar acestea apar tot mai multe..
User avatar
DeMeN
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1174
Joined: 18 Aug 2013, 19:30
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Fost Moderator
Location: Suceava, România
Has thanked: 20 times
Been thanked: 135 times

07 Aug 2016, 11:26

Dunhill eXtream wrote:Acum 2-3 zile am facut alergie la oua. Mi-au aparut cateva bube, mi-am luat ceva unguient si ceva medicamente specifice alergiilor, dar problema e ca pe zi ce trece imi apar tot mai multe. Din ce cauza sa fie mai exact ?
Ma fac cu diferite creme si iau ceva pastile, de care farmacista a fost fer convinsa ca imi trece in cateva zile, dar acestea apar tot mai multe..
Mergi la medicul de familie si zii sa iti dea o trimitere la dermatolog. Terminati cu farmacistele si doctorii de familie...si eu am avut probleme cu acneea si nici nu mi-a dat trimitere, a zis ca stie ea ce sa imi dea (medicul de familie) si mi-a dat niste pastile si creme foarte scumpe si nici pana acum nu mi-a trecut, urmeaza sa merg saptamana care vine la dermatolog. Dermatologul se ocupa doar cu problemele pielii...daca stii un doctor care isi face meseria de 20-30 ani, iti dai seama ca o data la 2-3 zile vine cate cineva cu o problema gen cum ai tu si stie deja despre ce e vorba, ce medicamente sa iti dea etc.
User avatar
ARTUR.HAZ
Administrator
Administrator
Posts: 7652
Joined: 04 Oct 2013, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Has thanked: 146 times
Been thanked: 123 times
Contact:

07 Aug 2016, 11:35

DeMeN wrote:
Dunhill eXtream wrote:Acum 2-3 zile am facut alergie la oua. Mi-au aparut cateva bube, mi-am luat ceva unguient si ceva medicamente specifice alergiilor, dar problema e ca pe zi ce trece imi apar tot mai multe. Din ce cauza sa fie mai exact ?
Ma fac cu diferite creme si iau ceva pastile, de care farmacista a fost fer convinsa ca imi trece in cateva zile, dar acestea apar tot mai multe..
Mergi la medicul de familie si zii sa iti dea o trimitere la dermatolog. Terminati cu farmacistele si doctorii de familie...si eu am avut probleme cu acneea si nici nu mi-a dat trimitere, a zis ca stie ea ce sa imi dea (medicul de familie) si mi-a dat niste pastile si creme foarte scumpe si nici pana acum nu mi-a trecut, urmeaza sa merg saptamana care vine la dermatolog. Dermatologul se ocupa doar cu problemele pielii...daca stii un doctor care isi face meseria de 20-30 ani, iti dai seama ca o data la 2-3 zile vine cate cineva cu o problema gen cum ai tu si stie deja despre ce e vorba, ce medicamente sa iti dea etc.
Initial m-au muscat tantarii, m-am facut cu mixtura mentolata, in doua zile mi-a trecut. Pe urma am facut alergia asta urata, in fiecare zi ma dau cu acel unguient de 3-4 ori, dar nu se prea vede niciun raspuns. Imi mai usca unele bube, dar parca apar tot mai multe.
User avatar
qenko
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 328
Joined: 02 Aug 2015, 17:19
Detinator Steam: Da
CS Status: Playing Counter-Strike Global Offensive
Detinator server CS: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Location: terra

12 Sep 2016, 12:48

Cum să scap frate de Vineri sunt așa,
Iau antibiotice, am făcut baie fierbinte la picioare cu sare, dar degeaba,

Cunoașteți ceva leacuri băbești?
Orice in afară de ceai cu nucă și ceapă.
HecaTe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3292
Joined: 16 Aug 2014, 08:53
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: hecate_2k
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fond eXtream: 0
Location: Medias/Alba Iulia
Has thanked: 74 times
Been thanked: 40 times
Contact:

12 Sep 2016, 13:28

Parca era bun.otet cu zahar
Mai nou si internet banking are liber de 1 decembrie :kappa: :kappa:
Image
situationgang
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 176
Joined: 07 Sep 2016, 15:14
Detinator Steam: Da
CS Status: marja de eroare mica
Fond eXtream: 0
Contact:

12 Sep 2016, 13:32

n ai ce face, ia fervex dim si seara si ceva nurofen forte la 6-8 ore
User avatar
ARTUR.HAZ
Administrator
Administrator
Posts: 7652
Joined: 04 Oct 2013, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Has thanked: 146 times
Been thanked: 123 times
Contact:

12 Sep 2016, 13:50

Poti lua Coldrex.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot], Dot [Bot] and 265 guests