Probleme orange?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

30 Sep 2016, 16:35

Cei ce sunteti pe reteaua orange aveti probleme cu semnalul?In ultima vreme cand am semnal full cand 2 liniute sau deloc.Uneori si cand am semnal trag bara de sus cu meniul si apare "Numai in caz de urgenta" sau cand sun la un numar scrie "Neinregistrat in retea".
Mai intampina cineva probleme din astea?
RoyalServer
User avatar
Kryme
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1922
Joined: 31 Dec 2008, 12:45
Detinator Steam: Da
SteamID: PM si il dau.
Reputatie: Ban 1 luna
Ban 2 luni
Location: Zalău
Has thanked: 132 times
Been thanked: 69 times

30 Sep 2016, 16:49

Eu de vreo cateva luni tot mai slab semnal am,am fost la retardati la orange shop,si au zis ca poate fi de la telefon bla bla bla,maicamea cu aceeasi problema a fost inainte cu 3 zile,si ia schimbat cartela si are semnal full.
Eu si in casa cateodata nu am.
Acuma mi-am dat comanda la telefon de pe emag,daca nu am semnal ma duc si le bat cartela de cap si ma si mut. :)
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

30 Sep 2016, 16:52

A trebuit sa plateasca pentru schimbarea cartelei sau si-a luat numar nou?
User avatar
Kryme
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1922
Joined: 31 Dec 2008, 12:45
Detinator Steam: Da
SteamID: PM si il dau.
Reputatie: Ban 1 luna
Ban 2 luni
Location: Zalău
Has thanked: 132 times
Been thanked: 69 times

30 Sep 2016, 16:53

Nu,pur si simplu ia dat alta cartela si a copiat pe cea noua numerele.
Acelasi numar,au aia de toate,dar is ***** si nu te ajuta oricare.
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

30 Sep 2016, 17:00

Telefonul mamei tale e cu cartela mica, ecran mare?
User avatar
Kryme
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1922
Joined: 31 Dec 2008, 12:45
Detinator Steam: Da
SteamID: PM si il dau.
Reputatie: Ban 1 luna
Ban 2 luni
Location: Zalău
Has thanked: 132 times
Been thanked: 69 times

30 Sep 2016, 17:12

smileye wrote:Telefonul mamei tale e cu cartela mica, ecran mare?
Da,sim mic.
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

30 Sep 2016, 17:20

Problema s-ar putea sa fie de la telefoane.Am incercat acum pe un telefon vechi cu taste si culmea am semnal, insa nu semnal foarte bun.
Ar trebui sa ii "bombardam" pe cei de la orange cu mailuri suport si la relatii cu clientii de vazut care e problema.
Degeaba ii sun doar eu daca ceilalti nu suna inseamna ca is multumiti de serviciile lor.
User avatar
Kryme
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1922
Joined: 31 Dec 2008, 12:45
Detinator Steam: Da
SteamID: PM si il dau.
Reputatie: Ban 1 luna
Ban 2 luni
Location: Zalău
Has thanked: 132 times
Been thanked: 69 times

30 Sep 2016, 17:25

smileye wrote:Problema s-ar putea sa fie de la telefoane.Am incercat acum pe un telefon vechi cu taste si culmea am semnal, insa nu semnal foarte bun.
Ar trebui sa ii "bombardam" pe cei de la orange cu mailuri suport si la relatii cu clientii de vazut care e problema.
Degeaba ii sun doar eu daca ceilalti nu suna inseamna ca is multumiti de serviciile lor.
Multa lume are problema asta,dar nu-s seriosi de fel astia de la orange,tot am zis ca renunt la ei,dar cred ca asta o sa fac,mai am vreo 2 luni pana imi expira abonamentul,si ma mut cred.
Plus ca daca ma duc la parintii lui taicameo (foarte ,foarte,foarte rar ma duc),nu este semnal orange.
Cosmote este peste tot.
Is prafi.
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

30 Sep 2016, 17:28

Daca te muti pe alta retea e mai rau, cei mai multi utilizatori sunt pe orange.O sa ai poate semnal full dar convorbiri doar cu cei de pe reteaua respectiva, cu cei de pe orange mai putine minute...M-am gandit si eu sa ma mut pe alta retea dar mai rau fac.
User avatar
Kryme
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1922
Joined: 31 Dec 2008, 12:45
Detinator Steam: Da
SteamID: PM si il dau.
Reputatie: Ban 1 luna
Ban 2 luni
Location: Zalău
Has thanked: 132 times
Been thanked: 69 times

30 Sep 2016, 17:34

Deja minute are toata lumea,mai rau e cu MB...minute ai de nu le poti vorbi.
User avatar
grande_ecks
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 1495
Joined: 18 Sep 2008, 00:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Fii bun, ajută, rău poate orice prost.
SteamID: /ID/Narmer
Reputatie: Fost administrator
Location: România, Sibiu.
Been thanked: 33 times

30 Sep 2016, 17:36

Kryme wrote: Multa lume are problema asta,dar nu-s seriosi de fel astia de la orange,tot am zis ca renunt la ei,dar cred ca asta o sa fac,mai am vreo 2 luni pana imi expira abonamentul,si ma mut cred.
Plus ca daca ma duc la parintii lui taicameo (foarte ,foarte,foarte rar ma duc),nu este semnal orange.
Cosmote este peste tot.
Is prafi.
Ce înseamnă să scrii mult și prost. Aveți aici dovada. Omul a rămas în trecut cu Cosmote-ul lui, probabil și mintea tot atunci i-a fost blocată și nu mai avansează. Informează-te te rog când scrii ceva, ca să nu te mai faci de rușine, nu de alta.

Telekom are acces la rețeaua 4G a Orange-ului - adică Telekom are semnal bun dar Orange nu, folosindu-se ambele companii de aceeași infrastructură?

Sunt client Orange de mai bine de 10 ani și niciodată dar niciodată nu am avut probleme cu semnalul (doar de revelion și rar și atunci). Cel mai probabil este de la telefon (depinde și ce telefon ai) @ smileye sau de la cartelă dacă cartela nu a mai fost schimbată de ceva timp. Se schimbă gratuit într-un Orange Shop din câte știu eu.

Numai bine.
Singura modalitate de contact este Steam-ul: /ID/Narmer sau pe ctOS.ro

Image
User avatar
Kryme
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1922
Joined: 31 Dec 2008, 12:45
Detinator Steam: Da
SteamID: PM si il dau.
Reputatie: Ban 1 luna
Ban 2 luni
Location: Zalău
Has thanked: 132 times
Been thanked: 69 times

30 Sep 2016, 17:41

grande_ecks wrote:
Kryme wrote: Multa lume are problema asta,dar nu-s seriosi de fel astia de la orange,tot am zis ca renunt la ei,dar cred ca asta o sa fac,mai am vreo 2 luni pana imi expira abonamentul,si ma mut cred.
Plus ca daca ma duc la parintii lui taicameo (foarte ,foarte,foarte rar ma duc),nu este semnal orange.
Cosmote este peste tot.
Is prafi.
Ce înseamnă să scrii mult și prost. Aveți aici dovada. Omul a rămas în trecut cu Cosmote-ul lui, probabil și mintea tot atunci i-a fost blocată și nu mai avansează. Informează-te te rog când scrii ceva, ca să nu te mai faci de rușine, nu de alta.

Telekom are acces la rețeaua 4G a Orange-ului - adică Telekom are semnal bun dar Orange nu, folosindu-se ambele companii de aceeași infrastructură?

Sunt client Orange de mai bine de 10 ani și niciodată dar niciodată nu am avut probleme cu semnalul (doar de revelion și rar și atunci). Cel mai probabil este de la telefon (depinde și ce telefon ai) @ smileye sau de la cartelă dacă cartela nu a mai fost schimbată de ceva timp. Se schimbă gratuit într-un Orange Shop din câte știu eu.

Numai bine.
Iar te bagi tu ma? Mare moderator?
Eu ce am scris,am scris ce am patit.
Probabil tu daca esti din mijlocu bucurestiului ai semnal,eu aici nu am.
Valea.

P.s.: si eu sunt client orange de peste 10 ani,si mi s-a acrit de ei in ultima vreme.
Last edited by Kryme on 30 Sep 2016, 17:42, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information