Procesor,placa video?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
katalins4s
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 99
Joined: 19 Aug 2011, 21:27
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 49 times
Been thanked: 2 times
Contact:

25 Oct 2013, 21:04

Nu stiu ce sa ii mai fac,acum 3 zile cand eram intr'un meci de LOL mi-a scazut brusc fps si calculatorul mergea sub orice critica. L-am facut azi pana la urma cat de cat(i-am pus pasta de racire la procesor),asta am crezut ca e principala problema. Calculatorul + youtube + imagini etc,acum merg normal dar in jocuri,imi scad fps. De ce? Dau multumesc celor care macar imi dau o idee + un program de rezolvare,ma gandesc oare..sa fie din windows ceva?
Am nvidia geforce 9300 de 1520 mb!:| Si e normal sa fie temperatura asta? Link
RoyalServer
User avatar
Fps|Lampard
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1281
Joined: 09 Sep 2011, 13:48
Detinator Steam: Da
CS Status: #Nothing
Detinator server CS: No
SteamID: noth_ing
Has thanked: 45 times
Been thanked: 66 times
Contact:

25 Oct 2013, 21:30

OMG 107 Grade? ai grija ca se arde, mai bine comuta pe cea intergata pana rezolvi problema risti sa o arzi.
ca solutie incearca sa vezi daca functoneaza racirea daca nu gaseste ceva sa produci "racire" si vezi cum se comporta.
Image
Teme SD: 1 2 3 4 5 6 7 8
------------------------------------------------
Image
katalins4s
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 99
Joined: 19 Aug 2011, 21:27
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 49 times
Been thanked: 2 times
Contact:

25 Oct 2013, 21:34

Si cum fac sa comut pe placa integrata?
Cosmin
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 9362
Joined: 06 Jul 2013, 22:08
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Scripter eXtreamCS
Nume anterior: scosmynnnn
Has thanked: 492 times
Been thanked: 547 times

25 Oct 2013, 22:32

wtf 107 grade du-l la service e plin de praf ;) nu sta cu el asa ca se duce dq.Si e scumpa NVIDIA.
thedarklord
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 82
Joined: 10 Sep 2013, 17:21
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times
Contact:

25 Oct 2013, 22:41

scosmynnnn wrote:wtf 107 grade du-l la service e plin de praf ;) nu sta cu el asa ca se duce dq.Si e scumpa NVIDIA.
Daca scrie nvidia pe ea inseamna ca te costa o avere ? Conteaza mai multi factori la un gpu dar ce sa stii.... cazul clasic sa nu mai zic ca 9300gt nu e deloc o avere...
Daca ai experienta curata in interior de praf, daca nu apeleaza la un service si sa iti faca o curatare full (curatare toata carcasa, cooler si schimbare pasta de calitate , nu orice posirca de 2 lei la cpu+gpu).
Conteaza ce pasta ai pus pe procesor , o pasta buna este in jur de ~40 de lei pe pcgarage.ro , sunt si mai ieftine dar = 0 si nu merita.
Placa ta video are ventilator ? Daca da , mai functioneaza ? Sau functioneaza prost ?
Daca ai placa video fara ventilator ai o problema, inseamna ca nu ai deloc ventilatie in pc.
Ai si tu ventilatoare in carcasa ? Daca nu ai , ai o problema , poti sa cureti tu orice ca aerul cald nu iese din unitate, vezi cate ventilatoare poti pune si fa rost de ele.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information