[rezolvat!]Ce profil imi recomandati?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

05 Jul 2012, 00:00

La filologie nu ai info deloc, doar TIC, ceea ce e egal cu how to deschizi word si cum sa pui efecte la text sau ce inseamna referinta absoluta, relativa, combinata in excel.

Matematica e super grea, in special in a 11-a si a 12-a, fara meditatii nu supravietuiesti daca nu esti vreun geniu sau chiar peste un geniu.
Informatica e usoara, nu inveti mai nimic util la scoala legat de info, doar face orele sa fie mai placute. Daca n-as avea informatica eu m-as lasa de profil, e mult prea greu profilul mate-info fara sa ai o materie la care sa stii totul. In clasa a 11-a vei avea 3 ore de romana, nu mai ai multe lucruri noi de invatat, trebuie sa citesti doar o gramada de carti.

BAC-ul la mate-info e floare la ureche daca stii matematica, dar daca nu ai invatat in cei 4 ani e vai si amar de tine, nu ai sanse nici macar la un 5-6. Trebuie sa stii absolut tot de la A-Z, peste o suta de ecuatii pe de rost. Fizica si chimia sunt materii care sunt grele si pot fi chiar mai grele ca matematica daca nimeresti vreun profesor comunist.

Poate o sa iti placa matematica mai tarziu daca ai bani de meditatii, daca nu ti s-ar potrivi doar un liceu tehnic gen telecomunicatii. Filologia este iarasi grea daca nu iti place istoria, geografia si latina, sa nu zic ca ai desen si muzica, ceea ce mie mi se pare de neconceput.
RoyalServer
User avatar
Revolution
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1002
Joined: 12 Feb 2010, 22:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Evolution Is The Solution
Detinator server CS: cs.lord-war.com
Reputatie: Ban 2 luni !
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Has thanked: 61 times
Been thanked: 42 times
Contact:

07 Jul 2012, 13:09

IsTI37 wrote:La filologie nu ai info deloc, doar TIC, ceea ce e egal cu how to deschizi word si cum sa pui efecte la text sau ce inseamna referinta absoluta, relativa, combinata in excel.

Matematica e super grea, in special in a 11-a si a 12-a, fara meditatii nu supravietuiesti daca nu esti vreun geniu sau chiar peste un geniu.
Informatica e usoara, nu inveti mai nimic util la scoala legat de info, doar face orele sa fie mai placute. Daca n-as avea informatica eu m-as lasa de profil, e mult prea greu profilul mate-info fara sa ai o materie la care sa stii totul. In clasa a 11-a vei avea 3 ore de romana, nu mai ai multe lucruri noi de invatat, trebuie sa citesti doar o gramada de carti.

BAC-ul la mate-info e floare la ureche daca stii matematica, dar daca nu ai invatat in cei 4 ani e vai si amar de tine, nu ai sanse nici macar la un 5-6. Trebuie sa stii absolut tot de la A-Z, peste o suta de ecuatii pe de rost. Fizica si chimia sunt materii care sunt grele si pot fi chiar mai grele ca matematica daca nimeresti vreun profesor comunist.

Poate o sa iti placa matematica mai tarziu daca ai bani de meditatii, daca nu ti s-ar potrivi doar un liceu tehnic gen telecomunicatii. Filologia este iarasi grea daca nu iti place istoria, geografia si latina, sa nu zic ca ai desen si muzica, ceea ce mie mi se pare de neconceput.
De bani si meditatii nu imi fac griji , la ce nu ma pricep trb sa ma duc la meditatii ... m-am saturat si eu de meditatii cat am facut ...
M-am inscris la profilul eletronica si automatizari , sunt sigur 100% ca intru ... sunt peste 100 de locuri si anul trecut ultima medie s-a intrat cu 7,03 iar eu anul asta am 7,83 (as fi putut avea 8-9 daca nu luam 5-ul ala la mate ... un ***** de profesor am avut)
Oricum ... poate la facultatea de IT o sa ma chinui ceva la mate ...
Multumesc pentru raspunsuri :D
AcoreX
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1380
Joined: 05 Sep 2007, 11:54
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nume anterior: vulturas92
Has thanked: 239 times
Been thanked: 123 times

10 Jul 2012, 12:25

Mai rau ca in Iasi la mate-info nu exista.Nu mori la mate-info ;) te duci la un liceu slabut si dupa dai ceva pe IT ... te duci la fac de info
sa nu prinzi Racovita in Iasi ca mori de inima :) In rest e super ok
User avatar
Revolution
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1002
Joined: 12 Feb 2010, 22:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Evolution Is The Solution
Detinator server CS: cs.lord-war.com
Reputatie: Ban 2 luni !
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Has thanked: 61 times
Been thanked: 42 times
Contact:

10 Jul 2012, 12:26

Multumesc la toti de raspuns ... saptamana trecuta am ales optiunile pentru liceul .
Prima a fost eletronica si automatizari profilul , fac si info acolo .... sper sa fac ce ma intereseaza , nu cum se creeaza un folder :)) .
Puteti da lock un moderator :D
Last edited by IsTI37 on 10 Jul 2012, 13:45, edited 1 time in total.
Reason: Da, e fain profilul.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information