Program sala.

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

SoRyNeL;x
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 419
Joined: 02 Mar 2011, 17:52
Detinator Steam: Da
SteamID: n-am
Location: Orastie
Has thanked: 42 times
Been thanked: 21 times

29 Dec 2013, 14:36

La culturism picioarele sunt cele mai importante

ex : daca faci 5 ani de sala grupele de muschi cresc toate dar fara sa faci picioare o sa ajung sa ai corpu cat ala mare de la tine din poza iar picioarele o sa iti fie scandura si fara o forma ;)
Castiga 0.5$ pentru o inregistrare aici iti da bonus 2$ la inscriere ;) si poti scoate la 30$ payout !
RoyalServer 2
HuNmAn
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 309
Joined: 24 Jan 2009, 00:08
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Location: Undeva Pe Marte
Has thanked: 70 times
Been thanked: 6 times

29 Dec 2013, 14:50

Cu siguranta el nu o sa vrea sa devina un culturist. Vrea doar sa aibe un stil de viata sanatos si sa atraga cat mai multe fete cu ajutorul corpului sau. Eu fac picioare o data la 2 saptamani deoarece, vreau sa mai port si blugi:)).
User avatar
roberteeel
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4438
Joined: 05 Sep 2012, 11:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nick anterior: QAZW, Robert.ultrasFarul, CT 18 ROS
Restrictie schimbare nume
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 313 times
Been thanked: 357 times

29 Dec 2013, 15:12

HuNmAn wrote:Cu siguranta el nu o sa vrea sa devina un culturist. Vrea doar sa aibe un stil de viata sanatos si sa atraga cat mai multe fete cu ajutorul corpului sau. Eu fac picioare o data la 2 saptamani deoarece, vreau sa mai port si blugi:)).
Ceva de genul, nu vreau sa ajung cine stie ce om. Doar sa ai putin pieptul facut, bratele, abdomen, umerii, na... sa duc si o viata sanatoasa pentru ca in special de asta m-am apucat, vreau sa o las mai moale cu PC si sa fac miscare.
SoRyNeL;x
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 419
Joined: 02 Mar 2011, 17:52
Detinator Steam: Da
SteamID: n-am
Location: Orastie
Has thanked: 42 times
Been thanked: 21 times

29 Dec 2013, 15:24

QAZW wrote:
HuNmAn wrote:Cu siguranta el nu o sa vrea sa devina un culturist. Vrea doar sa aibe un stil de viata sanatos si sa atraga cat mai multe fete cu ajutorul corpului sau. Eu fac picioare o data la 2 saptamani deoarece, vreau sa mai port si blugi:)).
Ceva de genul, nu vreau sa ajung cine stie ce om. Doar sa ai putin pieptul facut, bratele, abdomen, umerii, na... sa duc si o viata sanatoasa pentru ca in special de asta m-am apucat, vreau sa o las mai moale cu PC si sa fac miscare.

Asa sa faci calculatoru ingrasa nu te face cu patratelele B-)

Nu neaparat doar exercitiile de la picioare iti afecteaza cresterea , mai sunt si alte exercitii
Castiga 0.5$ pentru o inregistrare aici iti da bonus 2$ la inscriere ;) si poti scoate la 30$ payout !
User avatar
roberteeel
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4438
Joined: 05 Sep 2012, 11:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nick anterior: QAZW, Robert.ultrasFarul, CT 18 ROS
Restrictie schimbare nume
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 313 times
Been thanked: 357 times

29 Dec 2013, 15:26

SoRyNeL;x wrote:
QAZW wrote:
HuNmAn wrote:Cu siguranta el nu o sa vrea sa devina un culturist. Vrea doar sa aibe un stil de viata sanatos si sa atraga cat mai multe fete cu ajutorul corpului sau. Eu fac picioare o data la 2 saptamani deoarece, vreau sa mai port si blugi:)).
Ceva de genul, nu vreau sa ajung cine stie ce om. Doar sa ai putin pieptul facut, bratele, abdomen, umerii, na... sa duc si o viata sanatoasa pentru ca in special de asta m-am apucat, vreau sa o las mai moale cu PC si sa fac miscare.

Asa sa faci calculatoru ingrasa nu te face cu patratelele B-)

Nu neaparat doar exercitiile de la picioare iti afecteaza cresterea , mai sunt si alte exercitii
Stiu, probabil si spatele iti afecteaza cresterea, stiu ca mai sunt... :))
SoRyNeL;x
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 419
Joined: 02 Mar 2011, 17:52
Detinator Steam: Da
SteamID: n-am
Location: Orastie
Has thanked: 42 times
Been thanked: 21 times

29 Dec 2013, 15:29

Parerea mea mai cresti vreo 1-2 ani si apoi apucate ca , acuma esti cam mic si iti afecteaza cresterea si dezvoltarea chiar daca nu faci exercitii pentru problema cu cresterea B-)
Castiga 0.5$ pentru o inregistrare aici iti da bonus 2$ la inscriere ;) si poti scoate la 30$ payout !
HuNmAn
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 309
Joined: 24 Jan 2009, 00:08
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Location: Undeva Pe Marte
Has thanked: 70 times
Been thanked: 6 times

29 Dec 2013, 15:46

Pentru a avea un stil de viata sanatos nu-ti recomand sa folosesti suplimente. In 2 ani de sala fara suplimente o sa ai un corp si forta pe care nu le poti compara cu un corp si forta facute in 2-3 luni luand suplimente.
User avatar
roberteeel
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4438
Joined: 05 Sep 2012, 11:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nick anterior: QAZW, Robert.ultrasFarul, CT 18 ROS
Restrictie schimbare nume
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 313 times
Been thanked: 357 times

29 Dec 2013, 17:53

HuNmAn wrote:Pentru a avea un stil de viata sanatos nu-ti recomand sa folosesti suplimente. In 2 ani de sala fara suplimente o sa ai un corp si forta pe care nu le poti compara cu un corp si forta facute in 2-3 luni luand suplimente.
Nu iau suplimente, am 15 ani...
PopaGABRiEL
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1739
Joined: 06 Aug 2008, 22:43
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost moderator
Location: Mioveni
Has thanked: 63 times
Been thanked: 65 times

29 Dec 2013, 18:50

Te duci degeaba, nici nu stiti ce inseamna suplimentele si vorbiti aiurea. Suplimente = natural, steroizii sunt altceva. Tot ceea ce exista in suplimentele care te ajuta in dezvoltarea musculara si nu numai sunt deja in corpul tau si le poti lua din mancare s.a.m.d.
User avatar
roberteeel
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4438
Joined: 05 Sep 2012, 11:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nick anterior: QAZW, Robert.ultrasFarul, CT 18 ROS
Restrictie schimbare nume
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 313 times
Been thanked: 357 times

29 Dec 2013, 18:59

PopaGABRiEL wrote:Te duci degeaba, nici nu stiti ce inseamna suplimentele si vorbiti aiurea. Suplimente = natural, steroizii sunt altceva. Tot ceea ce exista in suplimentele care te ajuta in dezvoltarea musculara si nu numai sunt deja in corpul tau si le poti lua din mancare s.a.m.d.
Frate, probabil nu stiu, dar nu vreau sa iau batoane/pastile/prafuri ceva, vreau pur si simplu sa merg la sala, ma alimentez si atat, nu vreau sa bag in mine tot felul de...
Kitikru
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 337
Joined: 27 Jul 2011, 12:24
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 37 times
Been thanked: 36 times
Contact:

29 Dec 2013, 19:10

PopaGABRiEL wrote:Te duci degeaba, nici nu stiti ce inseamna suplimentele si vorbiti aiurea. Suplimente = natural, steroizii sunt altceva. Tot ceea ce exista in suplimentele care te ajuta in dezvoltarea musculara si nu numai sunt deja in corpul tau si le poti lua din mancare s.a.m.d.
Unul care gandeste ! Felicitari !
PopaGABRiEL
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1739
Joined: 06 Aug 2008, 22:43
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost moderator
Location: Mioveni
Has thanked: 63 times
Been thanked: 65 times

29 Dec 2013, 19:22

Batoanele - amestec de pudra proteica cu ciocolata si lapte, miere, scortisoara, depinde.
Pudra proteica - extrasa din zer de branza, prelucrata cu ajutorul tehnologiilor sa fie buna la gust si detine doza maxima de proteina ce se poate obtine din orice aliment, deci nu poti sa mananci 2kg de piept de pui dimineata, dupa antrenament si seara si este folosita din 2 motive: cu apa sau lapte este lichida, deci corpul o asimileaza mai rapid, nu are reactii adverse si poti sa obtii proteina necesara zilnica pentru corpul tau.
Pastilele - nu iei medicamente de fiecare data cand esti bolnav? La antibiotice nu te gandesti ca sunt foarte daunatoare, la celelalte pastile nu te gandesti ca sunt cancerigene? Ca iei niste aminoacizi, testosteroni, vitamine etc, nu-ti dai seama ca astea deja le ai in corp si scopul lor este doar sa SUPLIMENTEZE? La activitatea pe care o desfasori in sala de fitness iti arzi calorii si energie, trebuie sa o inlocuiesti, prin antrenament tesutul muscular se rupe si atunci iti trebuie proteine sa il refaca mai rapid, sa creasca si carbohidratii pe care-i gasesti in multe alimente il poti gasi in suplimentele pentru masa musculara, acela te ajuta sa ai energie dupa antrenament si da, e adevarat, sunt grasimi acolo, nu e proteina pura.

Acum trage tu concluziile, nu mai vorbi fara sa stii.

Oricum depinde cum arati, un energizant cu oxid nitric este bun-venit pentru toata lumea, proteina pura este buna pentru cei ce au un metabolism ce este favorabil sportului (au o masa musculara deja dezvoltata din activitatile obisnuite de zi cu zi) si proteina cu carbohidrati pentru cei ectomorfi, care sunt slabi morti si vor sa puna pe ei intr-un timp scurt SI CU CAP!
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot], Mail.RU [Bot] and 233 guests