Program sala ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Flaviuu.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 230
Joined: 29 Sep 2013, 10:26
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 21 times
Been thanked: 9 times
Contact:

08 Feb 2014, 13:20

warclau wrote:
vaLe. wrote:mulți incep sa facă sală și când ies de la sală îi vezi cu shaorma =)))). LOLLL

nu vă apucați frate de sala , poți face 10 ani de sală daca vine unu care știu sa dea cu pumnu , iți da una de vezi toată sala prin fața ;) ..

Mai bine te duci la BOX decât la sala dai 150 ron lunar si faci si sală free și înveți să dai si cu pumnu ;)
si care-i faza cu shaorma ? daca vrei sa pui pe tine poti sa mananci si 1000 de shaorme pe zi...
El traieste in lumea lui,lasa-l :)
Si ca sa il lamuresc si pe acest baiat vaLe,nu vreau sa ma apuc de sala ca sa ma dau mare smecher ca eu am muschi si etc,ci pentru a pune masa musculara pe mine deoarece sunt cam slab :) nicidecum nu fac sala pentru a ma bate cu altii,dar la mintea ta,se intelege.
RoyalServer 2
User avatar
Sadic
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 502
Joined: 17 Nov 2012, 21:56
Detinator Steam: Da
CS Status: hardestly!
Detinator server CS: Da
SteamID: sadic_pgl
Location: in the middle
Has thanked: 64 times
Been thanked: 105 times

08 Feb 2014, 14:58

Esti foarte, foarte slab pentru inaltimea care o ai, nu prea as vrea sa mi te imaginez, deci, vrei masa musculara urmeaza pasii:

Sala, tragi tare maxim o ora de 4-5 ori pe saptamana, compensata de un antrenament corect, 80% fac antrenamentul gresit si degeaba, iau pas cu pas cu greutati mici, fati un carnetel in care-ti notezi tot ce ai nevoie (greutatile cu care ai facut saptamana asta, programul pentru fiecare zi, etc), o alimentatie puternica, bogata, minim 4-5 mese pe zi bogata in carbohidrati, cumpara niste suplimente sanatoase, dar neaparat un somn de minim 8-9 ore pe noapte, nu stand noaptea si pierzand timp pe extreamcs, succese!
Citeşte-te pe tine însuţi!

YM!: [email protected] / Steam: sadic_pgl
Flaviuu.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 230
Joined: 29 Sep 2013, 10:26
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 21 times
Been thanked: 9 times
Contact:

13 Feb 2014, 16:19

Sadic wrote:Esti foarte, foarte slab pentru inaltimea care o ai, nu prea as vrea sa mi te imaginez, deci, vrei masa musculara urmeaza pasii:

Sala, tragi tare maxim o ora de 4-5 ori pe saptamana, compensata de un antrenament corect, 80% fac antrenamentul gresit si degeaba, iau pas cu pas cu greutati mici, fati un carnetel in care-ti notezi tot ce ai nevoie (greutatile cu care ai facut saptamana asta, programul pentru fiecare zi, etc), o alimentatie puternica, bogata, minim 4-5 mese pe zi bogata in carbohidrati, cumpara niste suplimente sanatoase, dar neaparat un somn de minim 8-9 ore pe noapte, nu stand noaptea si pierzand timp pe extreamcs, succese!
Nu sunt chiar asa de slab :))
De dormit dorm,cam cat ai spus tu.
Iar la sala merg de Luni pana Vineri
User avatar
Alex.23
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 724
Joined: 22 Dec 2012, 14:29
Detinator Steam: Nu
CS Status: _|_ WCSB
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times
Contact:

13 Feb 2014, 17:26

vaLe. wrote:mulți incep sa facă sală și când ies de la sală îi vezi cu shaorma =)))). LOLLL

nu vă apucați frate de sala , poți face 10 ani de sală daca vine unu care știu sa dea cu pumnu , iți da una de vezi toată sala prin fața ;) ..

Mai bine te duci la BOX decât la sala dai 150 ron lunar si faci si sală free și înveți să dai si cu pumnu ;)
Prin vorbele tale imi dai impresia ca esti un copil frustrat ( RAU ) si ca ai luat multa bataie pe strada la viata ta .. ( mai iesi din casa la cele 120 kg ale tale)
ON : Cel mai bine flaviuu in prima saptamana incearca toate aparatele .. dupaia ia usor usor cu si lucreaza cum te simtii mai bine si instare sa lucrezi .. de ex eu nu pot face 2 grupe in aceasii zii .. dar sunt baietii in sala care nu au probleme lucrand biceps umeri piept sau mai multe grupe ..

Iti recoamnd sa iei total mass 4200 pentru inceput ( Daca nu l-ai luat deja :-) ) la gust e destul de bun , dar sa nu depasesti doza zilnica te poate deranja la stoamc
User avatar
Arion
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3317
Joined: 15 May 2008, 21:19
Detinator Steam: Da
SteamID: arion1338
Reputatie: Fost Mapper eXtreamCS
Fost Detinator HNS.eXtreamCS.com
Nume anterior : Seekers
Scripter Echipa eXtreamCS
Fost Moderator jutator
Discord: laurentiuandrei
Has thanked: 402 times
Been thanked: 413 times
Contact:

13 Feb 2014, 22:01

Sadic wrote:Esti foarte, foarte slab pentru inaltimea care o ai, nu prea as vrea sa mi te imaginez, deci, vrei masa musculara urmeaza pasii:

Sala, tragi tare maxim o ora de 4-5 ori pe saptamana, compensata de un antrenament corect, 80% fac antrenamentul gresit si degeaba, iau pas cu pas cu greutati mici, fati un carnetel in care-ti notezi tot ce ai nevoie (greutatile cu care ai facut saptamana asta, programul pentru fiecare zi, etc), o alimentatie puternica, bogata, minim 4-5 mese pe zi bogata in carbohidrati, cumpara niste suplimente sanatoase, dar neaparat un somn de minim 8-9 ore pe noapte, nu stand noaptea si pierzand timp pe extreamcs, succese!
Crezi ca daca tragi tare si mult inseamna ca e bine pentru corpul tau? De recuperarea muschilor ai auzit? Daca iti suprasoliciti muschii ti se rup fibrele (sucks).
Recomand 3 zile pe saptamana full body workout (pentru incepatori) si anume luni, miercuri, vineri lucrand exercitii compuse.

Nu conteaza cate mese mananci pe zi, daca intr-o singura masa iei necesarul de calorii, proteine, grasime, carbohidrati atunci iti ajunge o singura masa. Aici depinde ce apetit ai, cat de mare ai stomacul, timp, etc. Important este sa iti imparti totalul de elemente nutritionale cum cosnideri ca e mai bine pentru tine.

Ca sa pui masa musculara trebuie sa ai un surplus caloric (300-500 calorii) + necesarul de proteine (sa fie indeplinit obligatoriu). In caz ca nu ai un apetit mare, apeleaza la suplimente (shake-uri). De fapt recomand shake-urile , mai ales cel de dupa sala (cel mai important) pentru ca e lichid, se absoarbe mult mai repede proteina.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information