1% progres pana la schimbarea eXtreamCS

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Specii.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4685
Joined: 16 May 2015, 23:50
Detinator Steam: Da
CS Status: Plangi dupa ***** ca un transexual
Reputatie: Fost eXtream Mod
Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior : sociopat, Saec.
0.2/3
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Contact:

06 Jun 2016, 01:26

iNdio wrote:
Pavel wrote:Ai inceput cu stangul. Prin faptul ca nu ai oferit nimic in ultimii ani, nu poti avea asteptari ca utilizatorii sa doneze ceva. Nu comentez faptul ca ceri bani pentru modificari, iti spun doar faptul ca majoritatea utilizatorilor de aici nu dau doi bani pe acest forum. Sunt aici doar pentru 1-2 plugin-uri, pe care le obtin gratuit sau pentru a-si face reclama in sectiunea anunturi(da sectiunea anunturi nu mai este de foarte mult timp un loc unde poti sa vinzi ceva, majoritatea anunturilor sunt legate revanzarea de servicii sau vanzarea de servicii proprii). Nu te condamn ca nu ai avut un interes pentru forum, dar trebuie sa incepi schimbarea tu. Nu este imperios necesar sa platesti pentru update-ul forumul si o schimbare temporara a temei. Daca te ocupai de forum cum trebuie sau ne lasai pe noi sa ne ocupam, aveai acum persoane dispuse sa te ajute pentru a demara acest plan. Oricum gandirea ta este putin ciudata, daca cineva se ofera sa te ajute gratis, clar vrea sa strice ceva sau sa te fure in vreun fel. S-au oferit, in trecut, mai multe persoane sa te ajute , dar nici nu ai vrut sa auzi.
Puteai sa incepi aceasta strangere de fonduri in alt mod. Nu este greu sa faci sectiunea clubului utila si sa atragi membrii sa doneze. O parte din bani ii puteai strange de acolo. In plus pentru ce ai tu nevoie nu cred ca suma de 500 de euro este chiar necesara. O tema te costa in jur de 50 euro, nu cred ca un programator iti ia mai mult de 100 sa iti repare placa de baza, nu inteleg de ce ai nevoie de un alt programator, cand poti apela la isti, mai ales ca el s-a ocupat de tot pana acum si nu cred ca ti-ar lua foarte multi bani sa rezolve probleme care impiedica upgrade-ul versiunii de phpbb 3. Scripturile de care ai nevoie le gasesti pe pietele envato si sunt mult mai mult decat ok, mai ales ca ai si suport pentru ce ai nevoie.
Un script petru concursuri nu este necesar, orice concurs bine gandit este usor de realizat, trebuie doar sa ai pe cineva care sa se ocupe, din nou se poate apela la membri din staff, nu suntem chiar atat de rai cum crezi tu(stai ca tu nici nu ne cunosti).
Nu inteleg ce vrei prin "script pentru adaugarea unor optiuni noi de socializare", daca este vorba de variante de inregistrare si conectare, sunt atatea mod-uri pentru phpbb3.0 si 3.1, nu este necesar un script nou. Daca vrei sa le adaugi in topic, ia-ti gandul, sunt inutile si ingreuneaza incarcarea, nu folosesti nimeni butoanele pentru like-uri/+1 etc. La alta intrebuintare nici nu ma pot gandi, oricum orice alt mod de ale folosi sunt incercari care o sa te coste bani si timp, atragi foarte greu lumea sa le foloseasca.
Bine punctat, mai ales la partea cu Membru Club! Cum e in 2016 eXtream, va fi si in 2017/18/etc. Aceleasi topicuri de c**** (2 3 cereri + 2 3 tepe :D ), nimic adaugat ba mai mult,
in fiecare zi te face sa te indepartezi de forum! Eu ma mir ca nu-i organizare dupa atatia ani. Daca dupa atatia ani nu a fost schimbata tema, mira-m-as sa o vad schimbata de acum inainte.
Lunar, staff-ul eXtream e -1 membru... :meme
Corect, cei care au membru club ar trebui sa aibă mult mai multe privilegii. De exemplu ,ai putea sa faci concursuri in fiecare saptamana ,iar premiile sa fie in bani/ jocuri steam/ reclama pe forum pentru câteva zile. Da,membrul club are voie sa posteze refferal,dar doar in categoria membru club unde sunt maxim 30-35 membrii ,corect ar fi sa posteze la discutii generale ca sa vadă mai mulți. Daca ai face asta mulți membrii poate ar cumpara si ai face profit.
Image
RoyalServer
*Or!g!naL*
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1367
Joined: 16 Feb 2014, 16:28
Detinator Steam: Nu
CS Status: N-avem!
Detinator server CS: Zm.Darkcs.ro
Reputatie: Fost moderator ajutator
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

06 Jun 2016, 01:31

Specii. wrote:
iNdio wrote:
Pavel wrote:Ai inceput cu stangul. Prin faptul ca nu ai oferit nimic in ultimii ani, nu poti avea asteptari ca utilizatorii sa doneze ceva. Nu comentez faptul ca ceri bani pentru modificari, iti spun doar faptul ca majoritatea utilizatorilor de aici nu dau doi bani pe acest forum. Sunt aici doar pentru 1-2 plugin-uri, pe care le obtin gratuit sau pentru a-si face reclama in sectiunea anunturi(da sectiunea anunturi nu mai este de foarte mult timp un loc unde poti sa vinzi ceva, majoritatea anunturilor sunt legate revanzarea de servicii sau vanzarea de servicii proprii). Nu te condamn ca nu ai avut un interes pentru forum, dar trebuie sa incepi schimbarea tu. Nu este imperios necesar sa platesti pentru update-ul forumul si o schimbare temporara a temei. Daca te ocupai de forum cum trebuie sau ne lasai pe noi sa ne ocupam, aveai acum persoane dispuse sa te ajute pentru a demara acest plan. Oricum gandirea ta este putin ciudata, daca cineva se ofera sa te ajute gratis, clar vrea sa strice ceva sau sa te fure in vreun fel. S-au oferit, in trecut, mai multe persoane sa te ajute , dar nici nu ai vrut sa auzi.
Puteai sa incepi aceasta strangere de fonduri in alt mod. Nu este greu sa faci sectiunea clubului utila si sa atragi membrii sa doneze. O parte din bani ii puteai strange de acolo. In plus pentru ce ai tu nevoie nu cred ca suma de 500 de euro este chiar necesara. O tema te costa in jur de 50 euro, nu cred ca un programator iti ia mai mult de 100 sa iti repare placa de baza, nu inteleg de ce ai nevoie de un alt programator, cand poti apela la isti, mai ales ca el s-a ocupat de tot pana acum si nu cred ca ti-ar lua foarte multi bani sa rezolve probleme care impiedica upgrade-ul versiunii de phpbb 3. Scripturile de care ai nevoie le gasesti pe pietele envato si sunt mult mai mult decat ok, mai ales ca ai si suport pentru ce ai nevoie.
Un script petru concursuri nu este necesar, orice concurs bine gandit este usor de realizat, trebuie doar sa ai pe cineva care sa se ocupe, din nou se poate apela la membri din staff, nu suntem chiar atat de rai cum crezi tu(stai ca tu nici nu ne cunosti).
Nu inteleg ce vrei prin "script pentru adaugarea unor optiuni noi de socializare", daca este vorba de variante de inregistrare si conectare, sunt atatea mod-uri pentru phpbb3.0 si 3.1, nu este necesar un script nou. Daca vrei sa le adaugi in topic, ia-ti gandul, sunt inutile si ingreuneaza incarcarea, nu folosesti nimeni butoanele pentru like-uri/+1 etc. La alta intrebuintare nici nu ma pot gandi, oricum orice alt mod de ale folosi sunt incercari care o sa te coste bani si timp, atragi foarte greu lumea sa le foloseasca.
Bine punctat, mai ales la partea cu Membru Club! Cum e in 2016 eXtream, va fi si in 2017/18/etc. Aceleasi topicuri de c**** (2 3 cereri + 2 3 tepe :D ), nimic adaugat ba mai mult,
in fiecare zi te face sa te indepartezi de forum! Eu ma mir ca nu-i organizare dupa atatia ani. Daca dupa atatia ani nu a fost schimbata tema, mira-m-as sa o vad schimbata de acum inainte.
Lunar, staff-ul eXtream e -1 membru... :meme
Corect, cei care au membru club ar trebui sa aibă mult mai multe privilegii. De exemplu ,ai putea sa faci concursuri in fiecare saptamana ,iar premiile sa fie in bani/ jocuri steam/ reclama pe forum pentru câteva zile. Da,membrul club are voie sa posteze refferal,dar doar in categoria membru club unde sunt maxim 30-35 membrii ,corect ar fi sa posteze la discutii generale ca sa vadă mai mulți. Daca ai face asta mulți membrii poate ar cumpara si ai face profit.
Pavel respect, ma mir cum de un membru din staff a putut ataca
Nu trebuie 500 de euro pentru a face toate aceste chestii, 350-400 de euro sunt solutia pentru a-si rezolva problemele sau o masina noua.Ai vazut ca scoti bani din chestia asta dar ai luat toata mana.Ai avut atatia bani puteai face toate chestiile astea, acum tot ceri ?Ce mama dracului vrei sa faci ca tot e pe net, hai tema sa fie ceva unic da dar dai 250 de euro ?
Image
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

06 Jun 2016, 01:43

Nu stiu voi unde traiti, dar nu lucreaza nimeni la site-uri asa mari pro bono. Nu vorbim de un site la inceput care isi ia o tema cu 50 de euro ci vorbim de un site vechi de aproape 10 ani cu o baza de date de o marime considerabila si cu mici optimiziari pe ici colo.

Nu inteleg de ce ai facut acest subiect, nu avem ce oferi in schimbul donatiilor si nu e asa important sa schimbam tema iar un update doar de dragul update-ului nu are nici un rost. Functii sociale nu sunt necesare, sa fim seriosi cati isi vor lega facebook-ul de forum. Update la phpbb 3.2 fac oricum din cauza unor lucruri elegante.

:new: Am adaugat autocompletare la bbcoduri cum scrieti [ in quick reply sau editorul intreg.

Image
User avatar
Cata1902
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 174
Joined: 21 Mar 2016, 17:09
Detinator Steam: Nu
CS Status: N-am nevoie de clienti d`aci !
Detinator server CS: cs.SITE TEAPA.com
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Unban achitat (2)
UTILIZATOR NESERIOS ( TEPAR ! )
Utilizator banat permanent
Fond eXtream: 3

06 Jun 2016, 01:47

Ce ciudosi puteti fi .
Ganditiva in felul urmator .
Acest site nu sta sus pe sarme cuplate la pamant, corect ?
Gazduirea web sau dedicatul care le detine se platesc lunar si totusi o suma destul de ridicata .
A spus undeva omu ca va obliga sa donati ?
Nu sunteti in stare sa cumparati cu 3 euro un amarat de membru club si faceti referire sa se schimbe nu stiu ce la membru club .
Intra-devar, este neinteresant, ai putin mai ridicat "rank" pe forum .
In primul rand, este foarte ok ca sa dat afara pe kommendante ala, era o persoana bolnava la cap care a tras forumul tot mai jos .
In al doilea rand, nu vad nimic rau in schimbarile pe care le-a propus la forum .
Vi se pare enorm 500 de euro ?
Sa aduc print cu factura de la nav cat platim noi lunar pe dedicate ? :troll
Este un lucru interesant propunerea aceasta de modificare, cu toate ca 90% din voi sunteti contra .
Sa fim seriosi, ce masina iti cumperi la 500 de euro ? dacie din '70 ? Am vazut pe cineva care zicea ca isi cumpara masina .
*Or!g!naL*
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1367
Joined: 16 Feb 2014, 16:28
Detinator Steam: Nu
CS Status: N-avem!
Detinator server CS: Zm.Darkcs.ro
Reputatie: Fost moderator ajutator
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

06 Jun 2016, 01:56

Cata1902 wrote:Ce ciudosi puteti fi .
Ganditiva in felul urmator .
Acest site nu sta sus pe sarme cuplate la pamant, corect ?
Gazduirea web sau dedicatul care le detine se platesc lunar si totusi o suma destul de ridicata .
A spus undeva omu ca va obliga sa donati ?
Nu sunteti in stare sa cumparati cu 3 euro un amarat de membru club si faceti referire sa se schimbe nu stiu ce la membru club .
Intra-devar, este neinteresant, ai putin mai ridicat "rank" pe forum .
In primul rand, este foarte ok ca sa dat afara pe kommendante ala, era o persoana bolnava la cap care a tras forumul tot mai jos .
In al doilea rand, nu vad nimic rau in schimbarile pe care le-a propus la forum .
Vi se pare enorm 500 de euro ?
Sa aduc print cu factura de la nav cat platim noi lunar pe dedicate ? :troll
Este un lucru interesant propunerea aceasta de modificare, cu toate ca 90% din voi sunteti contra .
Sa fim seriosi, ce masina iti cumperi la 500 de euro ? dacie din '70 ? Am vazut pe cineva care zicea ca isi cumpara masina .
Hamm, sa ai bani si cap......nasol
Da ma 500 pe langa celelalte donatii din bannere.
Frate?Plateste cumva 500 de euro pe luna la webhost ?:|
Image
User avatar
D3D #
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 160
Joined: 03 Jan 2016, 03:37
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0

06 Jun 2016, 02:00

Prietene ai 15 ani si vorbesti de masina? Cu 500 iti iei masina din Germania de merge brici.
500 EURO SMS cerea laur acum 2-3 ani pe un BMW pe eXtream.

CEL MAI BUN RASPUNS PAVEL, RESPECT.
User avatar
Cata1902
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 174
Joined: 21 Mar 2016, 17:09
Detinator Steam: Nu
CS Status: N-am nevoie de clienti d`aci !
Detinator server CS: cs.SITE TEAPA.com
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Unban achitat (2)
UTILIZATOR NESERIOS ( TEPAR ! )
Utilizator banat permanent
Fond eXtream: 3

06 Jun 2016, 02:05

*Or!g!naL* wrote:
Cata1902 wrote:Ce ciudosi puteti fi .
Ganditiva in felul urmator .
Acest site nu sta sus pe sarme cuplate la pamant, corect ?
Gazduirea web sau dedicatul care le detine se platesc lunar si totusi o suma destul de ridicata .
A spus undeva omu ca va obliga sa donati ?
Nu sunteti in stare sa cumparati cu 3 euro un amarat de membru club si faceti referire sa se schimbe nu stiu ce la membru club .
Intra-devar, este neinteresant, ai putin mai ridicat "rank" pe forum .
In primul rand, este foarte ok ca sa dat afara pe kommendante ala, era o persoana bolnava la cap care a tras forumul tot mai jos .
In al doilea rand, nu vad nimic rau in schimbarile pe care le-a propus la forum .
Vi se pare enorm 500 de euro ?
Sa aduc print cu factura de la nav cat platim noi lunar pe dedicate ? :troll
Este un lucru interesant propunerea aceasta de modificare, cu toate ca 90% din voi sunteti contra .
Sa fim seriosi, ce masina iti cumperi la 500 de euro ? dacie din '70 ? Am vazut pe cineva care zicea ca isi cumpara masina .
Hamm, sa ai bani si cap......nasol
Da ma 500 pe langa celelalte donatii din bannere.
Frate?Plateste cumva 500 de euro pe luna la webhost ?:|
Nu, nu plateste 500 de euro pentru webhost, dar facem pariu ca plateste 150 ?
150 x 10 luni = 1500 euro .
Hm :-?
Crezi ca scoate atatea donati ?
Din reclame care platesc prin sms sau reincarcare pe telefon, logic ca nu scoate bani .
Ba dede, tu pleci in germania cu 500 de euro si vi si inapoi cu masina ?
Bravo, atunci cumperi masina cu 50 de euro sa-ti ajunga bani .
Sa socotim cateva lucruri .
Tu deti 500 euro, corect ? Atat ai zis ca iti ajunge . asa, ajungi in germania, masina costa 500 de euro (un 316 neinmatriculat, cu taxa neplatita, non-euro din '93, ca la bani astia doar nu ai pretenti din 2010 si 750) .
Pe langa aia 500 de euro mai ai nevoie de inca 100 sa-ti scoti pe 1 saptamana numere de "tol" ca sa poti pleca din germania, daca nu vrei sa platesti inca 500 de euro un trailer .
Ajungi in romania, ai la alegere, platesti taxa de inmatriculare de 600-700 de euro sau mai circuli 3 luni cu numere rosi ?
Apoi masina ajunge la fier-vechi .
Te auzi ce vorbesti cand zici 500 de euro ? Te auzi ca 500 de euro este echivalentul a 2200 lei ? Cu 2200 lei nu as trai nici 2 luni de zile fara sa platesc facturi .
La 15 ani ai tai, nu am ce cere, dar macar, nu te mai baga aiurea .
*Or!g!naL*
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1367
Joined: 16 Feb 2014, 16:28
Detinator Steam: Nu
CS Status: N-avem!
Detinator server CS: Zm.Darkcs.ro
Reputatie: Fost moderator ajutator
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

06 Jun 2016, 02:06

D3D # wrote:Prietene ai 15 ani si vorbesti de masina? Cu 500 iti iei masina din Germania de merge brici.
500 EURO SMS cerea laur acum 2-3 ani pe un BMW pe eXtream.

CEL MAI BUN RASPUNS PAVEL, RESPECT.
Lasa-l....sunt donatiile lui Laur, forumul lui dar nu imi place ca abuza de banii altora
Image
lookingfor
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 8
Joined: 05 Jun 2016, 01:28
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

06 Jun 2016, 02:31

Cenzurat :underage:
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

06 Jun 2016, 02:40

lookingfor wrote:Cenzurat :underage:
:muscle_tone2: :thumbsup_tone2:
User avatar
DRS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2515
Joined: 24 Jan 2012, 22:00
Detinator Steam: Da
CS Status: Joc foarte rar.
Detinator server CS: N/A
SteamID: Privat
Reputatie: Fost moderator
0.5/3
Location: Birmingham, UK
Has thanked: 32 times
Been thanked: 54 times

06 Jun 2016, 03:34

Laur eXtream wrote:Doresc sa vin in ajutorul cererilor facute in ultimii ani de zile pentru imbunatatirea forumului si schimbarea temei. Fiindca eu am probleme personale si nu pot contribui in acest moment, vreau sa ofer ocazia utilizatorilor extreamcs de a grabi momentul in care forumul va fi updatat.

Update-ul pe care il planuiesc va contine:
- upgrade la ultima versiune phpbb
- schimbare template
- script pentru adaugarea unor optiuni noi de socializare
- script concurs lunar

Din calculele mele sunt necesari 500 euro pentru a plati designerul si programatorul sa imi creeze scriptul necesar, plus alte updateuri si fixuri sql si forum la niste buguri din ultimii ani de zile.

Progres: 1% (am pus 1 sa nu fie chiar 0)
Suma stransa: 0 / 500 €

Poate contribui oricine, daca doreste bineinteles. Nu are nimeni nici o obligatie, insa ma gandesc ca daca s-ar pune cate 10-20 euro de persoana acesti bani s-ar putea strange in timp mai scurt decat ar dura pana fac eu rost.

Eu nu ma ating de suma care se acumuleaza pentru acest scop si imi iau responsabilitatea si promisiunea de a face cele promise mai sus. Prin urmare, imediat ce se atinge suma necesara, updateul va fi GARANTAT.

Mai departe, depinde voi.

Donatiile se pot face prin:
- paypal: [email protected]
- bancar: RO95 RZBR 0000 0600 1480 9225
- paysafecard romanesc
- Probleme personale ai de cand te stim, nu e o noutate.. Ocazia de a schimba cv la acest fost forum o puteai oferii tu singur, impreuna cu administratorii care se ofera.
- calculele tale sunt eronate in privinta forumului, 70% te salveaza gratuitatile de pe net. Deci daca vrei sa abuzezi de banii copiilor, sa iti fie rusine.
- garantez ca tu niciodata nu o sa ai bani de investit in acest fost forum...ar fi trebuit interesul tau.
- si ciocolata invelea marmota in staniol...pun pariu ca, daca se strang acesti bani(printr-o minune), acesti bani vor fii folositi in scopul tau personal si o sa indrugi minciuni ca banii s-au pierdut, ti-au spart hotii casa, a spart cineva contul paypal...etc

Esti ceva gen Parlamentarii din Romania, stiu ca nu sunt iubiti de aproape nimeni dar ei tut au tupeu sa apeleze la prostime...

Semnatura ta te contrazice in ce milogeli spui tu aici.
Vad ca la raspunsurile lui Pavel si a altora din staff nu ai avut tupeu sa raspunzi...oamenii astia stiu mai bine...
YOU CAN TRY MY CHAT GPT, IMAGE GENERATOR, BLOG & WEBSITE TITLE/CONTENT GENERATOR, TEXT TO SPEECH, AI CODE AND MUCH MORE
Image
User avatar
Carnacior
Membrul anului 2016
Membrul anului 2016
Posts: 1762
Joined: 23 Jun 2013, 14:08
Detinator Steam: Da
CS Status: I eat more pussy than cervical cancer
Detinator server CS: jb.b-zone.ro
SteamID: -
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Membrul anului 2016
Membru Club eXtreamCS (1 iul )
Location: Targu Mures
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times
Contact:

06 Jun 2016, 04:44

tocmai ai vandut un banner la un site care are n topicuri la security zone si la utilizatori care au statutul de tepar
ai scos bani din forumul asta ani de zile
poate ca n-au fost foarte multi bani dar profit ai facut oricum
ai si tupeul sa ceri o suma foarte exagerata, la care tu aparent nu contribui absolut nimic

imi pare rau dar esti cel mai comic detinator pe care l-am intalnit vreodata pe orice site romanesc sau strain, forumul asta mai merge cum merge exclusiv datorita administratorilor pe care-i tii in lesa

mi-ar fi rusine in locul tau
Ai nevoie de o protectie pentru server? R4GE Server Guard
Cel mai avansat si folosit plugin de protectie romanesc public! Nu ma crezi? VERIFICA


http://www.facebook.com/xyz.aron
Follow me for random bullshit and possibly interesting updates
Skype @ xyz_aron


Image
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information