Proiect site anunturi!

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Queda
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 6
Joined: 15 Apr 2015, 18:06
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

26 Feb 2017, 14:01

Salutare extreamcs, revin cu un post aici deoarece am nevoie de parerile voastre, curand vreau sa deschid un site de anunturi, (un fel de olx) numa ca mult mai bine pus la punct si cu un desing placut, ma costa in jur la 300 de euro crearea unui astfel de web-site, rugamintea mea este, ce-mi recomandati, ma refer daca ar iesi ceva din treaba asta, vreau sa aud parerile voastre va rog, orice comentariu ma ajuta ori ca ar fi negativ sau nu, deoarece nu vreau sa investesc degeaba bani in el si sa raman fara nimic!
Multumesc mult!
Imi cer scuze daca am gresit categoria!
Astept si alte ideei unde a-si putea investi acesti bani!
RoyalServer 2
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

26 Feb 2017, 14:09

Pe site-uri de genul ai cpc destul de mare, daca pe langa 300 de euro mai adaugi inca atat pentru adwords atunci se merita sa faci. Investitia o scoti destul de rapid, doar sa stii unde sa pozitionezi reclamele si cum sa cheltui mai putin pe adwords.
User avatar
Queda
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 6
Joined: 15 Apr 2015, 18:06
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

26 Feb 2017, 14:17

Am inteles, ei bine la inceput nu o sa pot sa investesc in reclame, dar pe parcurs, acesti 300 de euro ii dau doar pe web-site, o sa fie mult mai complex, si cu un desing placut, pe mine ma intereseaza sa arate frumos si sa aiba chestii pe care alte site-uri de anunturi nu le au, daca avetii idee astept propunerile voastre, multumesc!
krystann
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2552
Joined: 16 May 2009, 11:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Vine criza!
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 322 times
Been thanked: 141 times

26 Feb 2017, 15:30

Sa spunem ca il faci cu 300 de euro si e totul pus la punct. Ce ii aduci in plus, pe mine ce m-ar face sa imi pun anuntul acolo daca site-ul e mic ?
Dar ce faci pe urma ?
Cunosc o situatie in care un tip a investit putin peste 1000 euro si pana la urma a renuntat la el pentru ca mai avea nevoie de vreo 2000 euro sa il ridice.

Crede-ma, ai omis multe lucruri! Eu zic sa te mai gandesti, mai analizeaza piata, afla pareri de la oameni din domeniu nu de la cei care stiu cate ceva despre acest sector, pentru ca te trezesti cu 0.

Eu personal m-as axa pe un site nisat, de exemplu gandeste-te la o nevoie pe care oamenii de la oras o au si cei de la tara o pot satisface, mai exact la produsele sanatoase. Cumva trebuie sa le imbini si sa iasa ceva, nu te arunca direct ca o dai rau in bara.

Promovare, promovare si iar promovare!!!
User avatar
Queda
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 6
Joined: 15 Apr 2015, 18:06
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

27 Feb 2017, 11:23

Multumesc, mai astept parerii si idee ma ajuta mult
cosmin931
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 104
Joined: 11 Nov 2008, 10:54
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!

27 Feb 2017, 13:14

300 de euro este o suma cam mica ... cred ca iti trebuie ceva mai mult ... mai ales pentru reclama , site-ul il faci nu este cine stie ce dar reclama costa si costa ceva $ ... in primul rand sa fie o platforma simpla pe care s-ar descurca si un om de 50 de ani care nu le are cu "internetul" ...
Love Is For Free
Vrei sa te distrezi pe un server PVM Very Hard ? Incearca Pro-Metin2
User avatar
WISHEXEC
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1683
Joined: 12 Nov 2011, 19:37
Detinator Steam: Da
CS Status: AmxModX
Detinator server CS: DAEVA.RO
Reputatie: Fost Moderator ajutator
Nume anterior : ONEMDX
Location: România
Has thanked: 84 times
Been thanked: 85 times
Contact:

27 Feb 2017, 13:33

e olx e la jumate e okazii , plus 1080 de situri gen mica publicitate ... nu o sa iasa bani o sa fie fail ... nu o sa ai tu bani de proiect mai mult ca antena 1
Hacked2
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 283
Joined: 23 Sep 2014, 17:18
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Been thanked: 3 times
Contact:

27 Feb 2017, 13:43

Daca nu investesti in reclama, e total degeaba nu o sa puna nimeni anunt acolo.
User avatar
Queda
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 6
Joined: 15 Apr 2015, 18:06
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

27 Feb 2017, 13:51

Multumesc de propuneri, niste idee unde a-si putea investii bani? tot ceva online...
User avatar
tre3fla
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5317
Joined: 27 May 2012, 11:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Allah Akbar !
Detinator server CS: Nu
SteamID: /id/tre3fla_xxx
Has thanked: 14 times
Been thanked: 129 times

27 Feb 2017, 14:02

Imi dai seama cat de placut o sa fie "desingu" daca nici macar cum se scrie nu stii. Inca sunt uimit cand vad cat de prosti sunt unii ce vise au. Bai baiatule tu esti intreg la minte ? Gandeste-te daca site-ul lajumate.ro care este sustinut de UN INTREG TRUST DE PRESA (Intact) care au 12 posturi TV printre care doua sunt la Top 10 cele mai urmarite din tara, au doua posturi radio unul fiind in Top 3 RO, au doua ziare, un site media foarte popular (antenaplay) si o cifra de afaceri de 100 de milioane de euro si abia au 30% din popularitatea olx-ului si vii tu cu 300 de euro sa faci ceva mai bun decat astia. De aia 300 de euro mai bine iti cumperi cateva manuale de economie sau cel mai bine cauti pe net sa te documentezi si tu putin...
User avatar
grande_ecks
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 1495
Joined: 18 Sep 2008, 00:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Fii bun, ajută, rău poate orice prost.
SteamID: /ID/Narmer
Reputatie: Fost administrator
Location: România, Sibiu.
Been thanked: 33 times

27 Feb 2017, 14:20

tre3fla wrote:Imi dai seama cat de placut o sa fie "desingu" daca nici macar cum se scrie nu stii. Inca sunt uimit cand vad cat de prosti sunt unii ce vise au. Bai baiatule tu esti intreg la minte ? Gandeste-te daca site-ul lajumate.ro care este sustinut de UN INTREG TRUST DE PRESA (Intact) care au 12 posturi TV printre care doua sunt la Top 10 cele mai urmarite din tara, au doua posturi radio unul fiind in Top 3 RO, au doua ziare, un site media foarte popular (antenaplay) si o cifra de afaceri de 100 de milioane de euro si abia au 30% din popularitatea olx-ului si vii tu cu 300 de euro sa faci ceva mai bun decat astia. De aia 300 de euro mai bine iti cumperi cateva manuale de economie sau cel mai bine cauti pe net sa te documentezi si tu putin...
Aprob. :relaxed:

Pe lângă asta, ce mentalitate să ai să „concurezi” cu Naspers, o companie cu peste 100 de ani vechime? OLX are peste 1200 de angajați la nivel global. Nici dacă ești milionar în euro n-ai nici o șansă. Și te mai întrebi de ce România este la nivelul care este...având asemenea idei geniale. Mult mai bun decât OLX și el nici nu are aplicații dezvoltate pentru Android și iOS. Of, of, of. Nu mai scriu de S.R.L., care costă exact cât bugetul tău apelând la un avocat care să se ocupe de înființare.

Numai bine.
Singura modalitate de contact este Steam-ul: /ID/Narmer sau pe ctOS.ro

Image
Hacked2
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 283
Joined: 23 Sep 2014, 17:18
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Been thanked: 3 times
Contact:

27 Feb 2017, 14:34

Mai bine ii investesti in altceva :) Daca esti interesat Da-mi PM.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information