Proiect YouTube [Sugestii nume]

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

krystann
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2552
Joined: 16 May 2009, 11:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Vine criza!
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 322 times
Been thanked: 141 times

10 Mar 2014, 22:48

@bodo ți am dat pm, nu știu când vom apuca sa vorbim cred ca doar pe miercuri.
@dann ok am sa postez cred ca doar miercuri seara ca mâine am foarte mult de învățat și abia aștept părerea voastră :)))). Clipul are doar vreo 12 secunde în care vreo 3 vorbesc și în restul fuge unu cu mine într un cărucior de cumpărături. Totul a fost făcut pentru distracția noastră nu ca am vrut pe moment sa facem ceva ce sa publicam. Bineînțeles ca nu s a filmat tot ca nah...
În weekend voi filma cred ca 2 scene dintre care un clip cu farse și unul cu o scena funny.
RoyalServer 2
User avatar
Lens
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 245
Joined: 26 Jan 2014, 17:40
Detinator Steam: Nu
CS Status: Revolution is coming...
Location: Braila
Has thanked: 2 times
Been thanked: 29 times
Contact:

10 Mar 2014, 23:32

Dc nu ? poti face ceva gen creativemonkeyz dar ma interesat ar fii 2 clipuri per saptamana, si ceva de genu intro -> prezentare -> actiune -> prezentare - actiune -> outro ce v-a fii in urmatorul clip si tot asa
In curand populare gratuita serverelor cstrike detalii : garenfx
krystann
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2552
Joined: 16 May 2009, 11:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Vine criza!
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 322 times
Been thanked: 141 times

11 Mar 2014, 16:15

Lens wrote:Dc nu ? poti face ceva gen creativemonkeyz dar ma interesat ar fii 2 clipuri per saptamana, si ceva de genu intro -> prezentare -> actiune -> prezentare - actiune -> outro ce v-a fii in urmatorul clip si tot asa
Cam la asa ceva ideei m am gândit și eu încă nu am stabilit multe aspecte, mai mult e în faza de proiect, după publicarea unor videoclipuri pe YouTube O sa ma gândesc la toate. În mare parte vă fii ceva foarte diferit fata de restul canalelor de genul.
Bineînțeles date sfaturile și ideile le voi lua în considerare:d
User avatar
MCosti
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2251
Joined: 28 Sep 2008, 06:58
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost moderator
Nume anterior: DjMax
Has thanked: 139 times
Been thanked: 60 times
Contact:

11 Mar 2014, 16:58

Vezi ca ai o concurenta serioasa pe nisa asta: Bromania, cauta pe youtube.
krystann
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2552
Joined: 16 May 2009, 11:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Vine criza!
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 322 times
Been thanked: 141 times

11 Mar 2014, 21:33

DjMax wrote:Vezi ca ai o concurenta serioasa pe nisa asta: Bromania, cauta pe youtube.
eu
Sincer o parte din clipurile lui nu ma atrag asa tare, are și foarte bune dar toate(cred eu).
În seara aceasta voi posta și un clip, și vreau niște păreri referitoare la vocea mea în special. Mie mi se pare mult prea groasa pentru anumite dialoguri, adică se aude ciudat fata de o voce mai subțire.
Acțiunea în sine nu e nu știu ce, era 4 dimineață aveam chef de caterinca și ne prostia în parcare la polus.
M am gândit sa trec pe partea mai mult de farse, gen farse prin parcuri, st rada etc..
În mare m am gândit la un dialog de câteva secunde/minute pe urma o pauza cu o imagine care se potrivește temei clipului și pe urma acțiunea în sine de câteva zeci de secunde/minute și la sfârșit un final.
E posibil ca la finalul clipului sa modific adică sa pun niște imagini cu ce va fii în clipul următor.
Asta voi vedea pe urma dar acum referitor la exemplul pe care îl voi posta.... Are doar 10 secunde și e făcut pentru distracția noastră.
Orice părere e bine venita încercați sa nu înjurați dacă nu va place ci Doar sa va spuneți părerea într un mod civilizat (buna/rea).
Voi reveni imediat și cu clipul.
https://www.youtube.com/watch?v=hO_p2EA ... e=youtu.be
User avatar
MaNuTzZu
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 639
Joined: 11 Mar 2011, 19:22
Detinator Steam: Da
SteamID: WeirdSituation
Location: Rădăuţi .
Has thanked: 13 times
Been thanked: 14 times
Contact:

12 Mar 2014, 09:56

Parerea mea e ca se merita deoarece daca faci ceva amuzant automat o sa ai si lume care o sa caute videoclipurile sa se uite si tu faci vizualizari, deci pe langa ca amuzi lumea faci si vizualizari si castigi $ . Bafta !
User avatar
Kevin
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 687
Joined: 18 Mar 2012, 12:25
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Moderator
Has thanked: 4 times
Been thanked: 20 times

12 Mar 2014, 12:45

Succes cu proiectul, sunt niste simple vine-uri.
krystann
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2552
Joined: 16 May 2009, 11:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Vine criza!
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 322 times
Been thanked: 141 times

13 Mar 2014, 19:26

Mersi de sfaturi și păreri. Mai aștept și alte ideei dacă mai aveți :)
User avatar
h4wk
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3806
Joined: 22 Sep 2009, 13:10
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior : DaZ , zimpe , Dan eXtream
Location: Iasi
Has thanked: 306 times
Been thanked: 321 times
Contact:

13 Mar 2014, 19:46

Mi se pare prea scurt ! Mult succes pe viitor...Nu poti starni amuzamentul altora in 11secunde...sincer.

Code: Select all

"Daca ai culoare nu inseamna ca esti mai presus ca un utilizator. Culoare e un fel de "rasplata" pentru ca te implici in "ridicarea" acestei comunitati.
Unii nu realizeaza ca daca ai culoare nu inseamna ca esti smecher." -- by Alexey
:troll :troll

Spui ceva,dar faci altceva !
krystann
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2552
Joined: 16 May 2009, 11:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Vine criza!
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 322 times
Been thanked: 141 times

13 Mar 2014, 20:25

Mersi de parere.Asa e ....prea scurt dar dupa cum am mai spus a fost ceva involuntar :).Din acest clip s-a nascut ideea proiectului meu.
krystann
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2552
Joined: 16 May 2009, 11:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Vine criza!
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 322 times
Been thanked: 141 times

30 Mar 2014, 12:40

Azi noaptea am filmat cateva clipuri si acum vreau sa imi deschid canalul YT.Inca nu le-am publicat .. daca cineva se pricepe sa editeze clipuri si doreste sa faca asta din placere il rog sa ma contacteze.

Am nevoie de niste sugestii pentru numele canalului si a site-ului serioase(in contextul dat)/amuzante/care iti starnesc interesaul la citire(daca pot sa spun asa).
Astept sugestiile voastre :)
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information