pronutrition gfx 8

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

fASFsf
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 261
Joined: 12 Jun 2010, 13:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 74 times
Been thanked: 16 times
Contact:

08 Oct 2011, 14:52

CryWolf wrote:Salut,

Sa stiti ca daca luati proteine nu va ingrasati sau vi se mareste brandul mai repede fara a acorda timp de refacere a muschilor,ceea ce conteaza este sa face-ti exercitiile corecte nu faceti cu greutate mica sa faceti 20 de repetari dupa incalzire folositi o greutate in care sa nu depasiti maxim 8 si alea fortate,muschiu trebuie antrenat cand iesi din sala sa nu mai ai chef de zburdat sa iti tremure mana,iar proteinele se iau dupa antrenament intodeauna indiferent ce va scrie pe cutie,proteinele cele din zer in special sunt un fel de hrana a muschiului si cand te antrenezi pierzi multe calorii fibre alte musculaturii rolul proteinei este sa refaca acestea si nu are nici o sansa daca proteina este luata inainte de antrenament sau puteti lua 1 inainte si 1 dupa asa vas recomanda,pauza conteaza mult eu prefer sa fac o data la 2 zile si ma simt superb asa doar ca si eu la randul meu sunt ectomorf si cresc greu in acestea documentativa de tipurile somatice inainte de a face asa va va ajuta sa stiti cum trebuie sa procedati mai mult. ca pana sa stiu si eu de astea si de antrenament corect faceam un an zi de zi si nu sa vazut nimic decat putere dar un pic de corp pauza...

Apropo va recomand

Total Mass
Masiv Mass
Rapid Mass
restul sunt umpluturi dar luati total mass veti vedea cu adevarat ca se cunoaste acest gainer.

Succes

ADEVARAT GRAIESTI.

Ai un multumesc. Doar la "prefer sa fac o data la 2 zile " sunt contra, in rest GJ


Eu folosesc PRO MASS " PRO NUTRITION"

TOTAL MASS e unu din cele mai bune proteine, totusi eu nu imi permit sa dau 2 milioane pe el,sau cat este INCA :))). Anu care vine poate imi iau si eu ..
RoyalServer 2
User avatar
CryWolf
Administrator
Administrator
Posts: 6505
Joined: 07 Aug 2008, 16:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Fost Scripter
Manager CS2.eXtream.Ro
Fost Detinator ZM.eXtream.Ro
Fost manager CS.eXtream.Ro
Fost manager CSGO.eXtream.Ro
Fost manager global
Location: Botosani
Discord: crywolf1989
Has thanked: 202 times
Been thanked: 850 times
Contact:

08 Oct 2011, 15:54

nu e chiar asa de scump

Code: Select all

Total Mass 4200 ciocolata, 1 kg 31.00 RON
Total Mass 4200 vanilie, 1 kg 31.00 RON
Total Mass 4200 capsuni, 1 kg 31.00 RON
Total Mass 4200 ciocolata, 1,5 kg 42.50 RON
Total Mass 4200 vanilie, 1,5 kg 42.50 RON
Total Mass 4200 capsuni 1,5 kg 42.50 RON
Total Mass 4200 ciocolata, 3 kg 76.50 RON
Total Mass 4200 vanilie, 3kg 76.50 RON
Total Mass 4200 capsuni, 3 kg 76.50 RON
Total Mass 4200 ciocolata, 4,5 kg 115.50 RON
Total Mass 4200 vanilie, 4,5 kg 115.50 RON
Total Mass 4200 capsuni, 4,5 kg 115.50 RON
dar si eu momentan folosesc Masiv Mass.
NU IMI MAI DA-TI PM CU CERERE AJUTOR/SAMD, FOLOSITI FORUMUL, CITESC MAJORITATEA TOPICURILOR.
www.dark-arena.com , SERVERE CS / CS2 / L4D AU REVENIT ONLINE.
www.diasporaiptv.ro - SERVICII PREMIUM IPTV

Image

Image
fASFsf
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 261
Joined: 12 Jun 2010, 13:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 74 times
Been thanked: 16 times
Contact:

08 Oct 2011, 16:04

Nu vorbim de acelasi lucru imi pare rau...l-am confundat..

Incerc sa folosesc numai ce e de la PRO NUTRITION, nu am incredere in alti producatorii...
iroNNN
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 1
Joined: 06 Jul 2012, 15:21
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Contact:

06 Jul 2012, 15:27

crywolf: in legatura cu Total mass. Am luat si eu vreo juma de an continu. Intr-adevar am luat vreo 15 kg in greutate. Dar dupa ce nu mai iei produsul scazi mult de exemplu eu am scazut aproape 10 kg in pauza. Eu va recomand GFX 8,iei mai greut in greutate dar ramane.
strangemaxxx
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 2
Joined: 07 Mar 2015, 13:27
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

16 Sep 2015, 14:19

Cautam si eu pe net niste pareri referitoare la gfx8 , dar vad ca nu prea sunteti nici voi informati.. Total Mass 4200 capsuni, 4,5 kg 115.50 RON ( ma mir ce o contine de fapt.. )
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

16 Sep 2015, 15:37

Eu zic ca 1L de lapte in fiecare zi = 30gx30=900g de proteine pe luna, daca mai adaugi si un schnitzel/pui la cuptor/pui ajungi la 1.5kg de proteine pe luna daca bei 1L/lapte pe zi si mananci o data pe zi 300-400g de carne.

Intrebarea e de ce naiba mai ai nevoie de shake de proteine daca nu castigi mai mult de 1-2kg de muschi pe luna fara antrenament intensiv. N-ai ce face cu diarrea, bea Coca-Cola si ia Smecta.
User avatar
fabr1s
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3197
Joined: 19 Jul 2010, 01:13
Detinator Steam: Nu
CS Status: nu cunosc
Detinator server CS: nu am
SteamID: -
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior : Pedro , Danny , daniakis, Dani
Arbitru cupă eXtreamCS 2014 ( Counter Strike 1.6 )
Fost Membru club eXtreamCS
Location: bucharest
Has thanked: 207 times
Been thanked: 222 times

16 Sep 2015, 15:46

IsTI37 wrote:Eu zic ca 1L de lapte in fiecare zi = 30gx30=900g de proteine pe luna, daca mai adaugi si un schnitzel/pui la cuptor/pui ajungi la 1.5kg de proteine pe luna daca bei 1L/lapte pe zi si mananci o data pe zi 300-400g de carne.

Intrebarea e de ce naiba mai ai nevoie de shake de proteine daca nu castigi mai mult de 1-2kg de muschi pe luna fara antrenament intensiv. N-ai ce face cu diarrea, bea Coca-Cola si ia Smecta.
http://romanianaesthetics.blogspot.ro/2 ... lapte.html

pro nutrition = https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
"Racing, competing, is in my blood, is part of me, is part of my life." Ayrton Senna
SKAR-Z
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 81
Joined: 12 Sep 2015, 22:53
Detinator Steam: Nu
CS Status: ✦ SKAR-Z ✦
Fond eXtream: 0

16 Sep 2015, 21:46

Dani wrote:
IsTI37 wrote:Eu zic ca 1L de lapte in fiecare zi = 30gx30=900g de proteine pe luna, daca mai adaugi si un schnitzel/pui la cuptor/pui ajungi la 1.5kg de proteine pe luna daca bei 1L/lapte pe zi si mananci o data pe zi 300-400g de carne.

Intrebarea e de ce naiba mai ai nevoie de shake de proteine daca nu castigi mai mult de 1-2kg de muschi pe luna fara antrenament intensiv. N-ai ce face cu diarrea, bea Coca-Cola si ia Smecta.
http://romanianaesthetics.blogspot.ro/2 ... lapte.html

pro nutrition = https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
ca proteinele sigur e mai bun :)
User avatar
fabr1s
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3197
Joined: 19 Jul 2010, 01:13
Detinator Steam: Nu
CS Status: nu cunosc
Detinator server CS: nu am
SteamID: -
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior : Pedro , Danny , daniakis, Dani
Arbitru cupă eXtreamCS 2014 ( Counter Strike 1.6 )
Fost Membru club eXtreamCS
Location: bucharest
Has thanked: 207 times
Been thanked: 222 times

16 Sep 2015, 21:49

SKAR-Z wrote:
Dani wrote:
IsTI37 wrote:Eu zic ca 1L de lapte in fiecare zi = 30gx30=900g de proteine pe luna, daca mai adaugi si un schnitzel/pui la cuptor/pui ajungi la 1.5kg de proteine pe luna daca bei 1L/lapte pe zi si mananci o data pe zi 300-400g de carne.

Intrebarea e de ce naiba mai ai nevoie de shake de proteine daca nu castigi mai mult de 1-2kg de muschi pe luna fara antrenament intensiv. N-ai ce face cu diarrea, bea Coca-Cola si ia Smecta.
http://romanianaesthetics.blogspot.ro/2 ... lapte.html

pro nutrition = https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
ca proteinele sigur e mai bun :)
te-am pierdut din start , stii ce sunt alea proteinele macar ?
"Racing, competing, is in my blood, is part of me, is part of my life." Ayrton Senna
SKAR-Z
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 81
Joined: 12 Sep 2015, 22:53
Detinator Steam: Nu
CS Status: ✦ SKAR-Z ✦
Fond eXtream: 0

16 Sep 2015, 22:50

Dani wrote:
SKAR-Z wrote:
ca proteinele sigur e mai bun :)
te-am pierdut din start , stii ce sunt alea proteinele macar ?
nu vorbeam de alea man..
bausin
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 152
Joined: 09 Jan 2012, 11:02
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: da
Has thanked: 24 times
Been thanked: 7 times
Contact:

18 Sep 2015, 11:04

Salut !

Parerea mea (si nu numai) este ca alimentatia este 80-90% din progresul/regresul in sala de forta.

Proteina , proteina este un , nutrient , un macronutrient alaturi de carbohidrati (glucide) si grasimi (lipide)[acestia fiind cei care ajuta la cresterea sau diminuarea masei musculare sau a tesutului adipos]. Mai sunt si micronutrientii vitaminele si mineralele. Toate acestea formeaza alimentatia

Alimenatia sta la baza omului si a activitatilor acesuia. De aceea este important sa stim cum sa ne alimentam corect.

1g proteina = 4 kcal
1g carbo = 4 kcal
1g grasimi = 9 kcal
Bonus:
1g alcool = 7 kcal

Ce sunt kcal ? Caloriile sunt doza de energie zilnica.

Necesarul zilnic de calorii pentru un individ care are 70 kg si un procent de grasime in corp de 15% este de 1600-1700 kcal (fara efort fizic) iar daca adaugam activitati de natura fizica (am sa iau ca exemplu o activitate moderata "sport de 3 ori pe saptamana") necesarul zilnic de kcal creste la 2100-2200.

Acum pentru slabit (definire) sau (eliminarea tesutului adipos) la necesarul zilnic de calorii se stabileste un deficit caloric. Ce rezulta in urma stabilirii deficitului caloric este numarul de kcal pe care individul trebuie sa-l consume pentru a scadea in greutate, apo se stabibesc macronutrientii ca mai sus "proteina, carbo, grasimi = kcal". Important!: De recomandat ca in aceasta perioada sa incercati sa nu scadeti in cantitatea greutatilor ridicate

Daca stim cum e cu definirea atunci problema masei musculare sta invers , deci la nesesarul zilnic de kcal se adauga un surplus caloric si ajungem undeva la 2310 -2420 kcal zilnic ( acestea sunt doar aproximari, cresterea in masa de obicei variaza de la individ la individ, in functie de nivelul de antrenament si gradul de experienta) - cu cat gradul de experienta in sala este mai ridicat cresterea in masa este mai mica (nu este o greseala )

Acum pentru ca am deviat cam mult si am inceput off sa imi zic parerea mea despre suplimente , accentuez suplimente (cum este si gfx-8)

Suplimentul se foloseste pentru a atinge numarul cat mai apropiat de proteine , carbo , si grasimi din alimentatie (in caz ca cifrele acestor macronutrienti nu au fost atinse din diferite motive.... munca , cupidon, demotivatie etc.)

Dupa numarul de proteine (vad ca asta va intereseaza in principal ) 85g gfx-8 = 183g piept de pui

Consumati suplimentele doar cand aveti intradevar nevoie de ele (nu dauneaza sanatatii [acum depinde si de renumele firmei] dar in principal tot ce este supliment se gaseste in mancare)
User avatar
VegaS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 5963
Joined: 28 Sep 2014, 16:12
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost intermediar
Fost membru Club eXtreamCS
Fond eXtream: 0
Location: Zalău, Sălaj

18 Sep 2015, 12:24

Dacă faci sală și iei proteine bune în nici 2 luni se cunoaște.
Întreabă-l pe iNdio.
Avea vreo 60kg. A luat 2 luni de proteine și creatină, plus 30/40 de minute pe aparatul de GYM, gantere și flotări.
După 2 luni crăpai lemne pe antebrațul lui :)) A ajuns la 80 si ceva de kg.
Acuma nu mai face/ia, dar e mediu. Nici cum era înainte, nici ca după antrenamente. E ok.

edit:
topic-ul e vechi, discutați aici
http://www.extreamcs.com/forum/discutii ... 91845.html
Pozitia mea preferata este CEO.
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information