I se propune revocarea din functie a lui Kovesi

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
kiarfuzzy
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 375
Joined: 06 Jan 2008, 15:20
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Fy.Play-Arena.Ro
SteamID: FuZzy1
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (trei luni)
Been thanked: 3 times

23 Feb 2018, 10:49

@ioang
Ce zici tu acolo e fix gandire comunista/stalinista. Scopul nu scuza mijloacele. Nu cred ca tie ti-ar conveni sa vina un procuror si sa te bage la parnaie pe motiv ca are o declaratie, de la un martor anonim, cum ca tu ai fi spart o banca (desi tu nu ai mai pasit intr-o banca de ani de zile), iar tu trebuie sa iti dovedesti nevinovatia ani de zile prin instante de judecata. Iar dupa ce esti achitat de judecator, acel procuror care ti-a facut "nasoala" nu pateste absolut nimic.
Inteleg ca toti ii urati cu patima pe cei de la PSD, si daca sunt asa hoti si corupti pe cum ii credeti ar trebui sa fie foarte usor pentru DNA sa ii bage la parnaie prin dovezi si probe corecte si adevarate.
Dar se pare ca DNA sub conducerea lui Kovesi nu este capabil sa dovedeasca fapte de coruptie, legal, si apeleaza la fabricarea de probe. Deci trebuie data jos kovesi si adus in locul ei cineva cu experienta in magistratura, care sa respecte legile si constitutia, cineva care sa nu actioneze la comenzi politice.

P.S.
Kovesi trage cu dintii de sefia DNA acum, si s-au activat o gramada de manipulatori pe facebook. E si normal fiindca ii este frica, daca pica si vine cineva impartial il locul ei o sa descopere multe alte abuzuri si probe false prin dosarele DNA si va fi un scandal urias. Asta este si motivul pentru care cred ca Iohanis nu o va demite.
RoyalServer 2
User avatar
ioang
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1169
Joined: 12 Feb 2011, 14:04
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Reputatie: Fost moderator
Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 21 times
Been thanked: 23 times
Contact:

23 Feb 2018, 11:16

kiarfuzzy wrote:@ioang
Ce zici tu acolo e fix gandire comunista/stalinista. Scopul nu scuza mijloacele. Nu cred ca tie ti-ar conveni sa vina un procuror si sa te bage la parnaie pe motiv ca are o declaratie, de la un martor anonim, cum ca tu ai fi spart o banca (desi tu nu ai mai pasit intr-o banca de ani de zile), iar tu trebuie sa iti dovedesti nevinovatia ani de zile prin instante de judecata. Iar dupa ce esti achitat de judecator, acel procuror care ti-a facut "nasoala" nu pateste absolut nimic.
Inteleg ca toti ii urati cu patima pe cei de la PSD, si daca sunt asa hoti si corupti pe cum ii credeti ar trebui sa fie foarte usor pentru DNA sa ii bage la parnaie prin dovezi si probe corecte si adevarate.
Dar se pare ca DNA sub conducerea lui Kovesi nu este capabil sa dovedeasca fapte de coruptie, legal, si apeleaza la fabricarea de probe. Deci trebuie data jos kovesi si adus in locul ei cineva cu experienta in magistratura, care sa respecte legile si constitutia, cineva care sa nu actioneze la comenzi politice.

P.S.
Kovesi trage cu dintii de sefia DNA acum, si s-au activat o gramada de manipulatori pe facebook. E si normal fiindca ii este frica, daca pica si vine cineva impartial il locul ei o sa descopere multe alte abuzuri si probe false prin dosarele DNA si va fi un scandal urias. Asta este si motivul pentru care cred ca Iohanis nu o va demite.
Tu probabil n-ai inteles...DNA NU FACE ASTA OAMENILOR NEVINOVATI.EXEMPLUL TAU NU ARE NICIO RELEVANTA.
Eu cred ca tu esti psdist.
User avatar
kiarfuzzy
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 375
Joined: 06 Jan 2008, 15:20
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Fy.Play-Arena.Ro
SteamID: FuZzy1
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (trei luni)
Been thanked: 3 times

23 Feb 2018, 11:42

Exact răspunsul pe care îl dau toți cei ce gândesc ca tine, doar că ai uitat să-mi tragi și o înjurătură.
Uite oameni nevinovați:
http://evz.ro/achitari-record-dosare-dna.html

Oricum nu asta este problema. Problema este că cineva poate fi cel mai mare corupt dar ca să îl bagi la pușcărie trebuie să vi cu probe adevărate! Numai comuniștii băgau oamenii în pușcărie pe acuzații false.
Deci voi ăștia îi faceți pe pesedisti comunisti, dar voi gândiți la rândul vostru exact ca niște comuniști.

Și nu sunt pesedist, nu am mai fost la vot de când a fost prima încercare de demitere a lui Băsescu. Și nici nu o să mă duc prea curând fiindcă nu există nimeni în politică, la momentul actual, pentru care aș vota. Deși dacă nu o demite Iohanis pe Kovesi, și candidează iar la președenție, voi merge să votez contra Iohanis.
User avatar
zigweed
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1094
Joined: 27 Oct 2015, 16:35
Detinator Steam: Da
SteamID: zshare
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times
Contact:

23 Feb 2018, 11:59

kiarfuzzy wrote:Exact răspunsul pe care îl dau toți cei ce gândesc ca tine, doar că ai uitat să-mi tragi și o înjurătură.
Uite oameni nevinovați:
http://evz.ro/achitari-record-dosare-dna.html

Oricum nu asta este problema. Problema este că cineva poate fi cel mai mare corupt dar ca să îl bagi la pușcărie trebuie să vi cu probe adevărate! Numai comuniștii băgau oamenii în pușcărie pe acuzații false.
Deci voi ăștia îi faceți pe pesedisti comunisti, dar voi gândiți la rândul vostru exact ca niște comuniști.

Și nu sunt pesedist, nu am mai fost la vot de când a fost prima încercare de demitere a lui Băsescu. Și nici nu o să mă duc prea curând fiindcă nu există nimeni în politică, la momentul actual, pentru care aș vota. Deși dacă nu o demite Iohanis pe Kovesi, și candidează iar la președenție, voi merge să votez contra Iohanis.
Nu mai vorbiti daca habar nu aveti. Nu DNA baga lumea in puscarie, ci JUDECATORUL, daca ala nu te judeca bine, ce vina are DNA ?
DNA strange probe, se face un dosar, daca cel judecat poate sa-si dovedeasca nevinovatia, judecatorul nu il baga la mititica, dar daca nu poate ... bulau.
Numai prostii am citit pana acum.
User avatar
kiarfuzzy
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 375
Joined: 06 Jan 2008, 15:20
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Fy.Play-Arena.Ro
SteamID: FuZzy1
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (trei luni)
Been thanked: 3 times

23 Feb 2018, 12:14

De arest preventiv ai auzit? Iar in multe cazuri scopul DNA nu era sa ii bage la parnaie, voiau doar deschiderea de diverse dosare penale fictive pentru a eticheta diversi oameni drept "penali" si a-i face sa renunte la functiile pe care le detineau sau sa se retraga din curse electorale.

Am spus tot ce am avut de spus, daca voi nu vreti sa vedeti decat ce va convine este problema voastra, nu are rost sa imi mai bat capul sa conving pe cineva care nu vrea sa fie convins.

Deci puie MSD, bravo Kovesi, continua sa bagi toti politicienii la parnaie, prin orice mijloace, pana nu o sa mai aiba curaj sa ramana/intre nimeni in politca care sa ti se opuna, si o sa revina Romania la dictatura cu Kovesi in frunte.
User avatar
ioang
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1169
Joined: 12 Feb 2011, 14:04
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Reputatie: Fost moderator
Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 21 times
Been thanked: 23 times
Contact:

23 Feb 2018, 12:26

kiarfuzzy wrote:De arest preventiv ai auzit? Iar in multe cazuri scopul DNA nu era sa ii bage la parnaie, voiau doar deschiderea de diverse dosare penale fictive pentru a eticheta diversi oameni drept "penali" si a-i face sa renunte la functiile pe care le detineau sau sa se retraga din curse electorale.

Am spus tot ce am avut de spus, daca voi nu vreti sa vedeti decat ce va convine este problema voastra, nu are rost sa imi mai bat capul sa conving pe cineva care nu vrea sa fie convins.

Deci puie MSD, bravo Kovesi, continua sa bagi toti politicienii la parnaie, prin orice mijloace, pana nu o sa mai aiba curaj sa ramana/intre nimeni in politca care sa ti se opuna, si o sa revina Romania la dictatura cu Kovesi in frunte.
Ce dictatura visezi?Chiar crezi ca romania nu e a nimanui?Crezi ca in caz de ceva nu-si baga americanii si germanii ghearele sa ne traga inapoi spre democratie?Eu zic sa ne calmam oleaca. Din punctul meu de vedere kovesi face foarte bine ce face. Daca ai fi om corect nu te-ai teme de justitie indiferent cum ar fi aceasta.
User avatar
kiarfuzzy
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 375
Joined: 06 Jan 2008, 15:20
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Fy.Play-Arena.Ro
SteamID: FuZzy1
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (trei luni)
Been thanked: 3 times

23 Feb 2018, 12:34

Tu te auzi ce spui? Tu nu intelegi? Chiar daca esti om corect si nu ai facut nimic DNA iti poate face dosar penal cu probe inventate, pe motiv ca "nu le place fața ta" sau ca nu le faci lor pe plac! Cum sa nu iti fie frica?
Ce e asa greu de inteles?

Iar dictatura reiese fix din ceea ce ai zis tu: "Din punctul meu de vedere kovesi face foarte bine ce face".
Cu toate ca sti ca s-au fabricat probe si s-a incalcat legea in dosare penale, de catre DNA, Kovesi nu face nasoale decat celor care merita. Deci daca Kovesi deschide dosar penal cuiva, acela este automat vinovat pentru tine si altii ca tine. Deci ce "dicteaza" Kovesi este adevarul absolut pentru tine.
Dar parca procurorii doar acuza, judecatorul este cel care judeca si hotaraste daca este vinovat sau nu cineva (desi sunt si multi judecatori care actioneaza la comanda DNA, sau le este frica sa ii contrazica pe procurorii DNA, ca sa nu se trezeasca si ei cu dosar penal. Dar asta e alta discutie...).
Last edited by kiarfuzzy on 23 Feb 2018, 14:19, edited 1 time in total.
User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

23 Feb 2018, 13:35

Pe toti care ii vedem ,sunt tradatori,fac doar teatru pentru a ne distrage atentia,adica sa fim pasivi si sa visam ca poate o sa se faca ceva bine.
Chiar si vedetele fac jocul,mai ales ala burtosul de Cristian Tabara,omul care facea bine la protv si dadea dulciuri ,haine la copii saraci,dar in realitate el are in cap numai bani,"Ce ne iese de aici,cati bani?".
Oamenii sa renunte la contractele de la firmele telekom,digi,upc la cablu tv,ca asa poate nu mai sunt manipulati,ne unim si ii le dam pedeapsa cuvenita ,dam foc la tot ce au furat si vedem noi cum facem sa revina tara la normal.
User avatar
kiarfuzzy
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 375
Joined: 06 Jan 2008, 15:20
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Fy.Play-Arena.Ro
SteamID: FuZzy1
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (trei luni)
Been thanked: 3 times

23 Feb 2018, 14:35

@sergiu4995
Ne-am mai unit noi in '90 si am "dat foc" la tot si uite rezultatul... Crezi ca daca o mai facem odata rezultatul o sa fie diferit? Parerea mea este ca mai trebuie sa asteptam cateva zeci de ani sa dispara mumiile din politica actuala si sa sa speram ca generatiile care vin din urma vor face o treaba mai buna. Acum degeaba ii dai jos pe astia ca altii mai buni nu ai sa pui in loc.
User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

23 Feb 2018, 16:58

kiarfuzzy wrote:@sergiu4995
Ne-am mai unit noi in '90 si am "dat foc" la tot si uite rezultatul... Crezi ca daca o mai facem odata rezultatul o sa fie diferit? Parerea mea este ca mai trebuie sa asteptam cateva zeci de ani sa dispara mumiile din politica actuala si sa sa speram ca generatiile care vin din urma vor face o treaba mai buna. Acum degeaba ii dai jos pe astia ca altii mai buni nu ai sa pui in loc.
Nu o sa mai avem viitor,in 90 a fost manipulare,cum e si acum la tv ,numai manipulare.
Daca stam si asteptam,nu o sa mai avem ce o sa asteptam,ca astia care ne conduc sunt vasalii strainilor si peste ani isi pun kinderii la butoane ca ei sa resptecte ordinile strainilor,ati vazut stirea aia cu acel om care se credea suveran? sunt si in parlament suverani.
User avatar
aSh
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5384
Joined: 23 Jan 2009, 21:37
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 204 times
Been thanked: 265 times

23 Feb 2018, 20:25

Cu o zi am stiut inainte de decizia de propunere de revocarea din functia de Procuror Sef DNA,Laura Codruta Kovesi.
Abia astazi a aparut raportul in scris pe siteul oficial al Ministerului Justitiei,a ajuns si la CSM care va discurta raportul apoi va da un verdict obligatoriu dar consultativ,apoi decizia finala va lua Preseintele Romaniei,Klaus Iohannis.

Parerea mea este ca Presedintele deja a spus ca apreciaza DNA si pe Kovesi pentru eficienta si combaterea impotriva coruptiei.Deci nu o va revoca din functie :)
User avatar
sharkstar
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1735
Joined: 24 Dec 2012, 15:51
Detinator Steam: Da
CS Status: Rupetot
SteamID: privat
Location: Bucuresti
Has thanked: 70 times
Been thanked: 42 times

24 Feb 2018, 03:12

ioang wrote:
kiarfuzzy wrote:@ioang
Ce zici tu acolo e fix gandire comunista/stalinista. Scopul nu scuza mijloacele. Nu cred ca tie ti-ar conveni sa vina un procuror si sa te bage la parnaie pe motiv ca are o declaratie, de la un martor anonim, cum ca tu ai fi spart o banca (desi tu nu ai mai pasit intr-o banca de ani de zile), iar tu trebuie sa iti dovedesti nevinovatia ani de zile prin instante de judecata. Iar dupa ce esti achitat de judecator, acel procuror care ti-a facut "nasoala" nu pateste absolut nimic.
Inteleg ca toti ii urati cu patima pe cei de la PSD, si daca sunt asa hoti si corupti pe cum ii credeti ar trebui sa fie foarte usor pentru DNA sa ii bage la parnaie prin dovezi si probe corecte si adevarate.
Dar se pare ca DNA sub conducerea lui Kovesi nu este capabil sa dovedeasca fapte de coruptie, legal, si apeleaza la fabricarea de probe. Deci trebuie data jos kovesi si adus in locul ei cineva cu experienta in magistratura, care sa respecte legile si constitutia, cineva care sa nu actioneze la comenzi politice.

P.S.
Kovesi trage cu dintii de sefia DNA acum, si s-au activat o gramada de manipulatori pe facebook. E si normal fiindca ii este frica, daca pica si vine cineva impartial il locul ei o sa descopere multe alte abuzuri si probe false prin dosarele DNA si va fi un scandal urias. Asta este si motivul pentru care cred ca Iohanis nu o va demite.
Tu probabil n-ai inteles...DNA NU FACE ASTA OAMENILOR NEVINOVATI.EXEMPLUL TAU NU ARE NICIO RELEVANTA.
Eu cred ca tu esti psdist.

Nu neaparat, am citit intr-un comentariu pe fb o fata cum ne explica ca parintii ei din meditatii si-au cumparat 5 apartamente, si pentru ca la banii aia nu s-au platit taxe (banuiesc) au fost pusi sub acuzare. Asa am inteles eu, orice e posibil, cum s-a mai spus, dintr-o simpla greseala se poate distruge viitorul unui om.
I've never been more normal than I am now.
My tumblr
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Dot [Bot] and 423 guests