propuneri forum si server cs

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Addicted:-
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 873
Joined: 09 Mar 2016, 09:31
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

03 Nov 2016, 21:23

eu am o comunitate, pe platforma phpbb de aproape un an domeniul + webhost-ul erau platite pe un an, are ceva mesaje si ceva membri, am avut un singur server de cs 1.6 deathrun, care a avut ceva succes, dar fiind vara si nemaiavand asa mult cash pe cat aveam in timpul liceului, n-am mai putut plati serverul, asa ca totul s-a dus de rapa, acum ma gandesc sa cumpar un nou server de cs 1.6 si sa ma duc pe comunitatea asta pe care eu o detin, cu un domeniu .eu, intrebarea e, se mai merita?
User avatar
Jucks
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1141
Joined: 20 May 2016, 16:28
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Contact:

03 Nov 2016, 21:29

Da...daca iti iei un boost saptamanal sa zicem ca da...dar e naspa domeniul .eu , dar cu un boost lunar se rezolva totul :))
Detinator : # Go.Tried.Ro #
User avatar
Addicted:-
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 873
Joined: 09 Mar 2016, 09:31
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

03 Nov 2016, 21:35

Jucks wrote:Da...daca iti iei un boost saptamanal sa zicem ca da...dar e naspa domeniul .eu , dar cu un boost lunar se rezolva totul :))
sa stii ca dr a mers destul de bine pe .eu, am avut romani, nu altceva, atat admini, cat si playeri
User avatar
FizZle
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1622
Joined: 17 Jan 2015, 19:33
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: da
SteamID: berserknorse
Fond eXtream: 0
Location: Iasi
Has thanked: 21 times
Been thanked: 26 times
Contact:

03 Nov 2016, 22:33

Addicted:- wrote:
Jucks wrote:Da...daca iti iei un boost saptamanal sa zicem ca da...dar e naspa domeniul .eu , dar cu un boost lunar se rezolva totul :))
sa stii ca dr a mers destul de bine pe .eu, am avut romani, nu altceva, atat admini, cat si playeri
Domeniul normal reprezinta publicul cui vrei sa iti prezinti afacerea eu : europa
com : international
ro : romania
ru : rusia
etc..
Atata cat nu te astepti sa scoti bani din asta se mai merita .
User avatar
grande_ecks
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 1495
Joined: 18 Sep 2008, 00:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Fii bun, ajută, rău poate orice prost.
SteamID: /ID/Narmer
Reputatie: Fost administrator
Location: România, Sibiu.
Been thanked: 33 times

03 Nov 2016, 22:46

FizZle wrote:Domeniul normal reprezinta publicul cui vrei sa iti prezinti afacerea eu : europa
com : international
ro : romania
ru : rusia
etc..
Atata cat nu te astepti sa scoti bani din asta se mai merita .
Cine ți-a scris prostia asta sau ai scos-o tu din capul tău? Extensia domeniului nu are nici o legătură, iar dacă aș alege, aș alege .ro categoric - așa cum noi jucăm la străini, așa și străinii pot să joace pe serverele noastre. Poți face tot forum-ul în engleză, cu extensia .ro, să le arăți străinilor că proiectul e făcut în România și că se adresează tuturor gamerilor din lume.

Sunt unii care au succes cu domenii .xyz - pentru că au venit cu ceva nou, ceva diferit și ceva care a atras. Nu mai scrieți prostii.

Numai bine.
Singura modalitate de contact este Steam-ul: /ID/Narmer sau pe ctOS.ro

Image
User avatar
Addicted:-
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 873
Joined: 09 Mar 2016, 09:31
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

03 Nov 2016, 23:02

FizZle wrote:
Addicted:- wrote:
Jucks wrote:Da...daca iti iei un boost saptamanal sa zicem ca da...dar e naspa domeniul .eu , dar cu un boost lunar se rezolva totul :))
sa stii ca dr a mers destul de bine pe .eu, am avut romani, nu altceva, atat admini, cat si playeri
Domeniul normal reprezinta publicul cui vrei sa iti prezinti afacerea eu : europa
com : international
ro : romania
ru : rusia
etc..
Atata cat nu te astepti sa scoti bani din asta se mai merita .
poate se fie si .tk, domeniul nu conteaza neaparat, la boost aveam 24/24, nu ma astept sa scot bani, e mai mult un hobby, a ca vrea un admin sa doneze, e ok, dar nu imi fac asta pentru bani
grande_ecks wrote:
FizZle wrote:Domeniul normal reprezinta publicul cui vrei sa iti prezinti afacerea eu : europa
com : international
ro : romania
ru : rusia
etc..
Atata cat nu te astepti sa scoti bani din asta se mai merita .
Cine ți-a scris prostia asta sau ai scos-o tu din capul tău? Extensia domeniului nu are nici o legătură, iar dacă aș alege, aș alege .ro categoric - așa cum noi jucăm la străini, așa și străinii pot să joace pe serverele noastre. Poți face tot forum-ul în engleză, cu extensia .ro, să le arăți străinilor că proiectul e făcut în România și că se adresează tuturor gamerilor din lume.

Sunt unii care au succes cu domenii .xyz - pentru că au venit cu ceva nou, ceva diferit și ceva care a atras. Nu mai scrieți prostii.

Numai bine.
da, ai dreptate, dar cred ca e destul de ok si .eu, m-a costat 43 de lei pe un an de la namebox, nu prea as vrea sa-l schimb

totusi, parca modul classic al cs-ului nu prea ar mai prinde acum, stiti un alt mod? unul care ar prinde bine, pe dr am facut playeri cu greu
User avatar
Addicted:-
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 873
Joined: 09 Mar 2016, 09:31
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

04 Nov 2016, 07:08

mai are cineva idei?
CIUBO. /snowyworld/
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2076
Joined: 02 Jul 2013, 18:17
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Moderator ajutator
Fost Intermediar
Location: Basel
Has thanked: 40 times
Been thanked: 86 times

04 Nov 2016, 13:01

Daca n-ai un plan bine facut, si nici bani de investitie calumea nu are rost sa-ti pierzi timpul.
User avatar
Kryme
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1922
Joined: 31 Dec 2008, 12:45
Detinator Steam: Da
SteamID: PM si il dau.
Reputatie: Ban 1 luna
Ban 2 luni
Location: Zalău
Has thanked: 132 times
Been thanked: 69 times

04 Nov 2016, 13:08

Daca tu n-ai idei,crezi ca iti da cineva ceva idei bune ?
Fi serios.
Tu trebuie sa stii ce vrei.
User avatar
Addicted:-
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 873
Joined: 09 Mar 2016, 09:31
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

04 Nov 2016, 13:16

CIUBO. /snowyworld/ wrote:daca n-ai un plan bine facut, si nici bani de investitie calumea nu are rost sa-ti pierzi timpul.
am 2-3 milioane stransi de mine de vreo luna si ceva, cred ca ajung pentru server, pentru forum voi folosi o platforma modesta "mybb" nu ipb nulled sau licentiat, renunt la vechea platforma si incep de la 0, serverul il voi lua de la KGB, doar ca nu stiu ce mod sa fac
Kryme wrote:Daca tu n-ai idei,crezi ca iti da cineva ceva idei bune ?
Fi serios.
Tu trebuie sa stii ce vrei.

paaai, e un forum dedicat cs-ului si ar trebui sa ne ajutam intre noi, presupun, adica na, n-am cerut luna pe pamant, incerc sa tin spiritul cs-ului in viata
User avatar
Kryme
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1922
Joined: 31 Dec 2008, 12:45
Detinator Steam: Da
SteamID: PM si il dau.
Reputatie: Ban 1 luna
Ban 2 luni
Location: Zalău
Has thanked: 132 times
Been thanked: 69 times

04 Nov 2016, 13:49

Addicted:- wrote:
CIUBO. /snowyworld/ wrote:daca n-ai un plan bine facut, si nici bani de investitie calumea nu are rost sa-ti pierzi timpul.
am 2-3 milioane stransi de mine de vreo luna si ceva, cred ca ajung pentru server, pentru forum voi folosi o platforma modesta "mybb" nu ipb nulled sau licentiat, renunt la vechea platforma si incep de la 0, serverul il voi lua de la KGB, doar ca nu stiu ce mod sa fac
Kryme wrote:Daca tu n-ai idei,crezi ca iti da cineva ceva idei bune ?
Fi serios.
Tu trebuie sa stii ce vrei.

paaai, e un forum dedicat cs-ului si ar trebui sa ne ajutam intre noi, presupun, adica na, n-am cerut luna pe pamant, incerc sa tin spiritul cs-ului in viata
Da-mi pm cu forumul sa vad.
CIUBO. /snowyworld/
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2076
Joined: 02 Jul 2013, 18:17
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Moderator ajutator
Fost Intermediar
Location: Basel
Has thanked: 40 times
Been thanked: 86 times

04 Nov 2016, 13:59

Addicted:- wrote:
CIUBO. /snowyworld/ wrote:daca n-ai un plan bine facut, si nici bani de investitie calumea nu are rost sa-ti pierzi timpul.
am 2-3 milioane stransi de mine de vreo luna si ceva, cred ca ajung pentru server, pentru forum voi folosi o platforma modesta "mybb" nu ipb nulled sau licentiat, renunt la vechea platforma si incep de la 0, serverul il voi lua de la KGB, doar ca nu stiu ce mod sa fac
E obligatoriu sa ai un venit constant, pot aparea multe cheltuieli suplimentare si daca nu ti le permiti tot in "faliment" vei ajunge. Comunitatea nu se rezuma doar la domeniu, gazduire web si server.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information