Prosteala sau adevar?? hosting

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
KaponeGuard
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1376
Joined: 27 Aug 2015, 20:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Business
Detinator server CS: NU
SteamID: djGreNN
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0
Location: El Salvador
Contact:

17 Sep 2015, 12:12

Salut un prieten a cumparat de la o firma "fantoma" care are domeniul .tk , a cumparat un server cs 1.6 . El spune ca firma fantoma vinde sigur , fara tepe dar m-am uitat si eu pe la ei pe acolo si au preturi destul de convenabile .
Intrebarea mea este:Daca au firma hosting , vand domenii (.ro|.com etc.) de ce nu au si ei un domeniu .ro , nu .tk cum au acum.
Si au si parteneri de renume ... !
Pot fi siguri ? sau doar vrajeala? avand in vedere ca domeniul .tk este free si o tema de hosting gasesti peste tot
RoyalServer
User avatar
Traficant De Wi-Fi
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1279
Joined: 29 Mar 2015, 22:22
Detinator Steam: Da
SteamID: traficant_de_wifi
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Location: Arad
Been thanked: 15 times
Contact:

17 Sep 2015, 12:30

KaponeGuard wrote:Salut un prieten a cumparat de la o firma "fantoma" care are domeniul .tk , a cumparat un server cs 1.6 . El spune ca firma fantoma vinde sigur , fara tepe dar m-am uitat si eu pe la ei pe acolo si au preturi destul de convenabile .
Intrebarea mea este:Daca au firma hosting , vand domenii (.ro|.com etc.) de ce nu au si ei un domeniu .ro , nu .tk cum au acum.
Si au si parteneri de renume ... !
Pot fi siguri ? sau doar vrajeala? avand in vedere ca domeniul .tk este free si o tema de hosting gasesti peste tot
In ce lume am ajuns, sa se increada lumea in "firmele" care apar peste noapte!
Mai intai sa zic ceva, nu este firma ci este site 100% , Si domane futeo de treaba daca au domeniu .tk ce rost mai are acest post?... au si aia un vps si tin acolo 1-2 site-uri hostate si 2 sv de cs... !
Discord: lucifer_xro
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

17 Sep 2015, 12:42

Vinde domenii .ro ca reseller prin alt site, oricine poate face acest lucru. Daca nu se foloseste de .tk special pentru nume gen tik.tk (care deja e platit) atunci n-are nici o autoritate.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information