proteine + creatina.

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
MzQ*
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3473
Joined: 07 Jul 2014, 18:30
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times
Contact:

06 Dec 2017, 17:01

LondoN eXtream wrote:Mai degraba faci sala natural, mananci bine, chiar daca dureaza ceva pana ce te faci.
Tot ce faci e sa dai un "boost" corpului, dupa ce renunti sa iei suplimentele, corpul tau fiind obisnuit cu o anumita cantitate, va slabi, pentru ca corpul tau nu produce necesarul de proteine si creatina pentru a mentine muschii. Asa mi-a zis antrenorul de la sala.
Am 6 luni de cand fac sala natural, sunt unii in sala, care, asta vara bagau proteine, creatina, au prins forta, au crescut, dar daca ii vezi acum, nu mai au nici forta, si nici mari nu mai sunt, au slabit foarte tare.

Iti recomand sa faci sala natural fara alte ***-uri, pana la urma e spre binele tau.
Daca nu prea ai forta la inceput e bine sa iei creatina...dupa vreo cateva zile se vor vedea rezultate daca esti foarte slab in marime, dar se vor vedea si in putere...
Image
RoyalServer
Saitek
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 197
Joined: 26 Oct 2010, 10:06
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 1 time
Contact:

06 Dec 2017, 22:06

zigweed wrote:
Saitek wrote:
zigweed wrote:Creatina o sa-ti indoaie ficatul.
:))))))))))))))))
ahahahahaha

o sa-ti pice de la ea..

zigweed da-mi pm sa-ti dau o poza cu analizele mele complete sange urina tot de acum 2 zile sa-ti arat ce 'bolnav' sunt de la creatina
Tu ai idee cate analize de sange se pot face in lumea asta ? Sunt analize speciale pentru ceva, nu vorbim de analizele generale care nu iti arata decat ca functionezi normal intre anumiti parametrii.
Sa nu iti mai spun ca unele analize de sange nu se pot face in orice spital, nici macar in alea PRIVATE gen Regina Maria care se lauda sus si tare cu medicii ei. Degeaba.
Tu continua ce faci, nu te lua dupa prostiile mele.
am analize medicale facute la clinica privata , prima fisa cu analizele normale,a doua cu 80% din organele ce-mi proceseaza suplimentele alimentare.

ma bucur ca tu esti un medic mai bun decat cei din spitale renumite.
Saitek
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 197
Joined: 26 Oct 2010, 10:06
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 1 time
Contact:

06 Dec 2017, 22:06

zigweed wrote:
Saitek wrote:
zigweed wrote:Creatina o sa-ti indoaie ficatul.
:))))))))))))))))
ahahahahaha

o sa-ti pice de la ea..

zigweed da-mi pm sa-ti dau o poza cu analizele mele complete sange urina tot de acum 2 zile sa-ti arat ce 'bolnav' sunt de la creatina
Tu ai idee cate analize de sange se pot face in lumea asta ? Sunt analize speciale pentru ceva, nu vorbim de analizele generale care nu iti arata decat ca functionezi normal intre anumiti parametrii.
Sa nu iti mai spun ca unele analize de sange nu se pot face in orice spital, nici macar in alea PRIVATE gen Regina Maria care se lauda sus si tare cu medicii ei. Degeaba.
Tu continua ce faci, nu te lua dupa prostiile mele.
am analize medicale facute la clinica privata , prima fisa cu analizele normale,a doua cu 80% din organele ce-mi proceseaza suplimentele alimentare.

ma bucur ca tu esti un medic mai bun decat cei din spitale renumite.
User avatar
Riley R.
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 73
Joined: 02 Dec 2017, 19:15
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

06 Dec 2017, 22:22

zigweed wrote:
Saitek wrote:
zigweed wrote:Creatina o sa-ti indoaie ficatul.
:))))))))))))))))
ahahahahaha

o sa-ti pice de la ea..

zigweed da-mi pm sa-ti dau o poza cu analizele mele complete sange urina tot de acum 2 zile sa-ti arat ce 'bolnav' sunt de la creatina
Tu ai idee cate analize de sange se pot face in lumea asta ? Sunt analize speciale pentru ceva, nu vorbim de analizele generale care nu iti arata decat ca functionezi normal intre anumiti parametrii.
Sa nu iti mai spun ca unele analize de sange nu se pot face in orice spital, nici macar in alea PRIVATE gen Regina Maria care se lauda sus si tare cu medicii ei. Degeaba.
Tu continua ce faci, nu te lua dupa prostiile mele.
Induci lumea in eroare, te rugam frumos sa te retragi din discutie. In primul rand, creatina nu iti 'indoaie ficatul', e sintetizata de rinichi. In al doilea rand, nu sunt analize speciale pentru creatina :)) iti poti masura nivelul creatininei din urina, care iti indica sanatatea renala. In majoritatea cazurilor esti catalogat cu "rinichi problematici" daca ai nivelul creatininei marit (*in mod normal creatinina convertita din creatina produsa de corp). E logic ca, in cazul suplimentarii cu creatina nivelul creatininei creste si vei fi indus in eroare de initiatorul analizelor, tu in realitate fiind apt si dornic de munca.
Image
User avatar
WeeRox
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1168
Joined: 26 Feb 2015, 22:41
Detinator Steam: Da
CS Status: Da shăfu
Reputatie: Nume anterior: georgehaita2014
( -1 warn concurs EURO 2016 - neutilizat )
Fond eXtream: 0
Has thanked: 4 times
Contact:

06 Dec 2017, 23:44

LondoN eXtream wrote:Mai degraba faci sala natural, mananci bine, chiar daca dureaza ceva pana ce te faci.
Tot ce faci e sa dai un "boost" corpului, dupa ce renunti sa iei suplimentele, corpul tau fiind obisnuit cu o anumita cantitate, va slabi, pentru ca corpul tau nu produce necesarul de proteine si creatina pentru a mentine muschii. Asa mi-a zis antrenorul de la sala.
Am 6 luni de cand fac sala natural, sunt unii in sala, care, asta vara bagau proteine, creatina, au prins forta, au crescut, dar daca ii vezi acum, nu mai au nici forta, si nici mari nu mai sunt, au slabit foarte tare.

Iti recomand sa faci sala natural fara alte ***-uri, pana la urma e spre binele tau.
eu iti recomand sa te duci sa te spanzuri, pentru binele nostru :)
probabil vei candida la cel mai prost copil al anului.
ON: Daca nu poti sa-ti atingi necesarul zilnic, bagi un shake, creatina o iei pentru a retine apa in muschi si poate sa aiba un efect energizant in functie de cum reactioneaza corpul.
Ceea ce nu stie puradelu de mai sus e ca, toti "aia cu sterozii" au facut retentie de apa cum e normal si dupa ce au incetat sa bea acceasi cantitate si sa suplimenteze cu creatina apa aia s-a dus incet incet + ca 95% sunt sigur ca nu au mai tinut dieta pe care o tineau cu high protein etc.
P.S. S-a dovedit ca creatina este cel mai bun si ieftin supliment si poate sa iti faca rau DOAR daca ai avea un rinichi si ala nefunctional.
N-are nicio treaba ficatul cu creatina, creatina se duce direct in stomac, ficatul nu o percepe ca o substanta deoarece creatina se gaseste in carne, peste etc. dar ar trebui sa mananci prea multa carne pentru doza optima zilnica0
P.S. La ce forta e posibil sa ai, daca te pun sa faci 5 tractiuni nu faci
User avatar
IliutaCH
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 528
Joined: 07 Nov 2012, 01:18
Detinator Steam: Da
CS Status: Retras
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Nume anterior: caddy171
Location: Iasi
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time
Contact:

06 Dec 2017, 23:58

Cum folosesc eu astea

Dimineata un shake de proteina simpla fara arome , din zer , o banana care o fac la robot si o amestec cu acel shake , 1 pastila de carnitina si masa . Dupa ora 12 , 14 mai exact , iau creatina , 2 pastile plus alte vitamine si prostii , la 3 merg la sala , 5 jumate dupa ce ies , 1 carnitina + creatina + shake . Fac in asa fel incat sa slabesc dar sa nu scada masa musculara . Daca esti slab , nu folosi carnitina . Doar creatina si proteine . Foloseste doar din zer . Si in rest mananca bine . Orez salbatic , asta daca nu te incomodeaza , banane , carne rosie , legume facute la grill sau tigaie cu abur sunt perfecte .
ON : Ca sa ai succes , la sala , cand simti ca nu mai poti , tot mai poti putin . Atunci muschiul creste , cand doare nu cand simti ca nu mai poti .
flostradamuss
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 15
Joined: 07 Dec 2017, 17:45
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

07 Dec 2017, 17:52

în primul rând ce ţi-ai luat tu acolo e un mare rahat, asta ca să ştii, aproape toţi nutriţionişti recomandă creatina monohidrată, praf. La momentul actual folosesc creatina de la BSN, pentru că vreau să pun masă o folosesc în combinaţie cu un gainer de la Muscle-Tech, mai exact mass tech, plus un complex Multivitamin de la Biotech şi Amino 3200, fix de ce am nevoie. Ţine minte că vitaminele sunt mai importante decât proteinele
User avatar
Bogdan Andrei
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 501
Joined: 02 Sep 2016, 10:30
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Location: Puula, Croatia
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time
Contact:

07 Dec 2017, 18:47

flostradamuss wrote:în primul rând ce ţi-ai luat tu acolo e un mare rahat, asta ca să ştii, aproape toţi nutriţionişti recomandă creatina monohidrată, praf. La momentul actual folosesc creatina de la BSN, pentru că vreau să pun masă o folosesc în combinaţie cu un gainer de la Muscle-Tech, mai exact mass tech, plus un complex Multivitamin de la Biotech şi Amino 3200, fix de ce am nevoie. Ţine minte că vitaminele sunt mai importante decât proteinele
Argumenteaza...
Fiecare are propriul rol wtf
User avatar
NNX OWNAGE
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 758
Joined: 13 Mar 2016, 18:53
Detinator Steam: Da
SteamID: fuckth3valv3t3am
Reputatie: Fost super moderator
Fond eXtream: 0
Location: PIER 69 MOBS

07 Dec 2017, 18:58

am o reteta care o fac in fiecare dimineata cu fulgi de ovaz, cacao, lapte etc
undeva la 70 grame de proteine contine
ma gandesc sa iau si o creatina, sa vad ce o sa fac. evident, nu iau pe baza de capsule ca sa nu-mi stric ficatul.
User avatar
Riley R.
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 73
Joined: 02 Dec 2017, 19:15
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

07 Dec 2017, 19:44

NNX OWNAGE wrote:am o reteta care o fac in fiecare dimineata cu fulgi de ovaz, cacao, lapte etc
undeva la 70 grame de proteine contine
ma gandesc sa iau si o creatina, sa vad ce o sa fac. evident, nu iau pe baza de capsule ca sa nu-mi stric ficatul.
Nu iti strici ficatul, iti intretii prostia
Last edited by Yeezus on 07 Dec 2017, 20:04, edited 1 time in total.
Reason: Warn pentru atac la persoana.
Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Dot [Bot] and 723 guests