Proteinele si sala = elementul principal ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7745
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

25 May 2013, 12:08

CLAU. wrote:
Deceiver wrote:Dute la sala si vorbeste cu antrenorul tau,o sa faceti impreuna un regim alimentar,din regimul alimentar poti sa-ti iei proteinele.
Se cunoaste ca habar nu ai ce-i aia sala , te rog nu te mai baga copile !
Fac sala de 2 ani si nu am luat proteine niciodata nu ma simt obosit deloc ;)
Da, faci sala de la 12 ani, cum fac eu bungee jumping de la 9 ani.

DACA NU SUNTETI DOCUMENTATI IN DOMENIUL PROTEINELOR, CULTURISMULUI, NU VA MAI BAGATI AIUREA PENTRU CA INDUCETI LUMEA IN EROARE.

TOTAL MASS si GFX-8 sunt ok si accesibile.
RoyalServer
radu.dnz
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 21
Joined: 20 Dec 2012, 10:56
Detinator Steam: Da
CS Status: Work hard
Location: Bacau
Has thanked: 6 times

25 May 2013, 14:24

De ce cativa dintre voi sunteti asa de incuiati la minte si asa de prosti si vorbiti pe stomacul gol fara sa aveti habar? De unde si pana unde, daca nu iei proteine faci o saptamana si simti ca nu mai poti ?! Eu am facut 5 luni fara proteine si am putut, chiar foarte bine. Proteinele se iau pentru o dezvoltare mai armonioasa a musculaturii intr'un timp oarecum mai scurt, dar multa lume intelege gresit termenul de proteina, il asociaza cu anabolizante,creatina iar unii cretini chiar si cu steroizi. Degeaba folosesti un supliment nutritional, daca la antrenament nu dai tot ce ai mai bun din tine. Sa nu credeti ca daca ati luat putin gfx, putin din milk&egg , gata peste noapte sunteti cat usa. Trebuie sa trageti din ce in ce mai tare la sala pentru rezultate si desigur sa aveti grija la ce mancati . Daca fara fast food nu poti trai, ti'as recomanda sa o lasi balta ..
User avatar
NisQ
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 4070
Joined: 26 May 2011, 01:52
Detinator Steam: Da
CS Status: 4k hours and still countin'
Detinator server CS: GG.FRAGWAY.COM
SteamID: nisq4vibe
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Location: LONDON U.K
Has thanked: 29 times
Been thanked: 75 times
Contact:

25 May 2013, 14:59

Am facut sala 4 luni fara proteine fara nimic, ridicam cu usurinta minim 45 kg la aparate. Acum m-am reapucat, cu mici febre dar o sa-mi revin.
Daca iei proteine si steroizi sau alte cacaturi, e ok, dar cand te lasi de sala, o sa ajungi ca bunicu-tu de 70 ani.

Cine v-a zis ca sala iti opreste cresterea in inaltime ?
Daca ai 15 ani, fa cateva exercitii putine si bune. Pe langa asta te sfatuiesc sa faci si alt sport: tenis de camp, inot, fotbal, handbal sau ce doresti tu.

Nu lua proteine daca ai in plan sa faci sala mai mult de 6 luni. Daca nu merge asa 'pe stomacu gol' poti lua cateva minerale, proteine sau ce doresti.
Workin' on my sheet - https://dreambabes.co.uk/
User avatar
geo_neo9
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 343
Joined: 29 Aug 2007, 09:45
Detinator Steam: Da
Has thanked: 12 times
Been thanked: 74 times

25 May 2013, 18:43

NisQ wrote: Daca iei proteine si steroizi sau alte cacaturi, e ok, dar cand te lasi de sala, o sa ajungi ca bunicu-tu de 70 ani.
Du-te cu alea 45 kg sa te culci. In 4 luni de sala sa ridici/impingi doar 45kg :| ..
Asculta la mine, sunt mai mic de varsta ca tine dar tu nu gandesti in domeniul asta, imi pare rau ca asa e situatia.

Code: Select all

Mitul 27. Daca va lasati de sala, muschii se vor transforma in grasime.

    Acest mit este chiar unul inept. Muschii nu se pot transforma in grasime asa cum plumbul nu se poate transforma in aur. Tesutul muscular este format din celule vii care intercationeaza intre ele, si trec prin diverse stadii metabolice. Tesutul adipos nu reprezinta decat saci pentru depozitarea grasimii. Ca unul din cele doua tesuturi sa se transforme in celalalt este total imposibil.

    Daca va lasati de sala si de antrenamente, adica muschii nu vor mai fii stimulati prin greutati, intr-un mod constant, pur si simplu se vor adapta la noua conditie. Cu alte cuvinte se vor micsora. In caz de accidentari severe, cand persoana este impobilizata la pat, muschiul se poate micsora mai rapid decat pielea din jurul sau, si asta da aspectul de flasc, dar si acest lucru se remediaza de la sine in timp.
User avatar
NisQ
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 4070
Joined: 26 May 2011, 01:52
Detinator Steam: Da
CS Status: 4k hours and still countin'
Detinator server CS: GG.FRAGWAY.COM
SteamID: nisq4vibe
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Location: LONDON U.K
Has thanked: 29 times
Been thanked: 75 times
Contact:

25 May 2013, 19:44

Prietene, ridici tu 45 kg pe o mana ? Hai ca incepi sa fii patetic.

Cand am spus 'poti lua proteine' vreau sa spun ca le poti lua daca stii sigur ca vei merge lunar la sala sau vei practica vreun sport.
Workin' on my sheet - https://dreambabes.co.uk/
User avatar
geo_neo9
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 343
Joined: 29 Aug 2007, 09:45
Detinator Steam: Da
Has thanked: 12 times
Been thanked: 74 times

25 May 2013, 19:53

Eşti inutil dacă nu ai înţeles acel citat.
Muşchii scad natural indiferent ca ai luat sau nu suplimentele ca proteine te asigur eu că mâncăm toţi. Şi in cazul creatinei aceeaşi poveste, acel element îl găseşti şi în peşte

Doar steroizii provoacă acele efecte, nu suplimentele. Informaţi-vă.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information