Ezit sa merg la psiholog

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
AGSQ
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 778
Joined: 29 Dec 2014, 23:53
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Contact:

27 Apr 2017, 19:18

tre3fla wrote:
AGSQ wrote:
alexanderrrrr wrote:Am niste probleme, si as as avea nevoie de un psiholog. dar am fost o data si pe langa ca m a costat o gramada de bani, eu sunt o pers mai sensibila din cauza unor probleme personale, si nu mi-a placut raceala cu care mi-a vorbit. in loc sa simt ca este prietenul meu, mi-a vorbit de parca as fi un om bolnav si mi-a si zis asta. As fi vrut sa fie mai prietenos, de parca nu ia si bani pentru asta. stie cineva daca toti sunt la fel? as vrea neaparat sa ma duc iar, dar am ezitari. si daca nu e locul potrivit unde am intrebat si sunt tot felul de oameni pe aici care nu au patit traume si altele, atunci unde sa intreb? ca nici nu stiu.
La Biserica ai incercat sa te duci?
Vorbeste cu duhovnicul tau, sau daca nu ai unul, cu un preot in preajma caruia te simti mai relaxat.
Eu nu i-as recomanda sa se simta relaxat in fata preacuviosului ca cine stie ce idei ii vin...

Daca nu ti-a placut cum te-a tratat psihologul ala schimba-l, mergi la altu. Incearca chiar un psihiatru daca consideri te ajuta mai mult. Daca mergi la un psihiatru nu inseamna esti nebun, la fel ca atunci cand mergi la un dentist nu mergi neaparat ca te doare maseaua :)) . Ceea ce spune un medic intotdeauna valoareaza de un milion de ori mai mult decat ti-ar spune orice popa. Ala poate incerca sa te calmeze, dar niciodata n-o 'vindece'.
Desi obisnuiesc sa glumesc foarte des (sunt de parere ca ne pastreaza mintea sanatoasa), de data asta nu glumesc.
Iar pentru @alexanderrrrr, am sa-ti las acest clip, pe care il poti viziona singur acasa.

Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.

VPS SSD Ieftin IPv6-Only, in Europa, la doar 0.8€/luna!
RoyalServer 2
ArmyBroken
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 213
Joined: 19 Jan 2015, 20:08
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

27 Apr 2017, 19:29

Lord Kalu wrote:
ArmyBroken wrote:
Lord Kalu wrote:Eu cred ca eziti sa te duci la orele de Lb. si Literatura romana la felul cum ai scris, nicidecum la psiholog sau alta institutie de genul (psihiatrie).Fiecare avem probleme si trecem peste fara a avea nevoie de un psiholog, daca ai parinti nu apela la asa ceva.
un psihlog intelege procesele mentale, stie cum sa te relaxeze si stie cum sa abordeze o situatie, unii oameni ajung in stari in care doar un psiholog ii mai poate ajuta.
si daca nu stie sa scrie 100% corect, care-i problema? gramatica este proportionata cu inteligenta sau ce? si eu mai scriu gresit, iti pot vorbi pana dimineata despre programare/fizica/matematica, deci care e marea idee?

p.s: cand o sa ai o problema, gramatica o sa te scoata din incurcatura, trust me.
Nu stiam ca daca ai probleme personale te apuci sa spui la toti pe toate forumurile si mai ales de psiholog, chestia asta trebuie sa ramana personala.Eu nu cred o iota din ce zice, oricum am uitat ca pe extreamcs sunt de la medici, avocati, pompieri si judecatori pana la psihologi, psihiatri si cardiologi.Avem de toate!

Stii ce mi-a zis doctorita de familie cand m-am dus la ea deoarece credeam ca am tahicardie? Sa nu mai ascult toate sfaturile de pe internet si sa consult un psihiatru, aveam atacuri de panica din cauza la ce mi s-a intamplat acum 3 ani.N-am venit pe extreamcs sa ma plang ca imi bate inima sau nu ma pot duce la psihiatrie ca imi vorbeste mai rece, am fost la consult si aia este.

Nu mai credeti orice ra.hat zic pustanii, astia viseaza in timp ce merg.
wtf man generalizezi prea harder :))
tipul ala doar a intrebat daca sa mai incerce un alt psiholog ca sa nu arunce banii pe fereastra, cu ce s-a plans :))? ca a pus o simpla intrebare?
e ca si cum ai intreba "am mers la un doctor care nu a stiut ce sa-mi faca, imi puteti recomanda un doctor bun?"
tu ai inceput sa generalizezi cu medicina si cu bolile, nu frate, el a cerut opinia unui om care a fost la psiholog (si sunt destui), got it ?
AGSQ wrote:
tre3fla wrote:
AGSQ wrote:
La Biserica ai incercat sa te duci?
Vorbeste cu duhovnicul tau, sau daca nu ai unul, cu un preot in preajma caruia te simti mai relaxat.
Eu nu i-as recomanda sa se simta relaxat in fata preacuviosului ca cine stie ce idei ii vin...

Daca nu ti-a placut cum te-a tratat psihologul ala schimba-l, mergi la altu. Incearca chiar un psihiatru daca consideri te ajuta mai mult. Daca mergi la un psihiatru nu inseamna esti nebun, la fel ca atunci cand mergi la un dentist nu mergi neaparat ca te doare maseaua :)) . Ceea ce spune un medic intotdeauna valoareaza de un milion de ori mai mult decat ti-ar spune orice popa. Ala poate incerca sa te calmeze, dar niciodata n-o 'vindece'.
Desi obisnuiesc sa glumesc foarte des (sunt de parere ca ne pastreaza mintea sanatoasa), de data asta nu glumesc.
Iar pentru @alexanderrrrr, am sa-ti las acest clip, pe care il poti viziona singur acasa.

si cati oameni ca asta exista? sa fim sinceri?
Last edited by ArmyBroken on 27 Apr 2017, 19:31, edited 1 time in total.
User avatar
Pinu.
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 676
Joined: 16 Dec 2012, 00:16
Detinator Steam: Da
SteamID: pinucso
Reputatie: Restrictie moderator
Location: Iasi
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

27 Apr 2017, 19:30

ArmyBroken wrote:
Lord Kalu wrote:
ArmyBroken wrote:
un psihlog intelege procesele mentale, stie cum sa te relaxeze si stie cum sa abordeze o situatie, unii oameni ajung in stari in care doar un psiholog ii mai poate ajuta.
si daca nu stie sa scrie 100% corect, care-i problema? gramatica este proportionata cu inteligenta sau ce? si eu mai scriu gresit, iti pot vorbi pana dimineata despre programare/fizica/matematica, deci care e marea idee?

p.s: cand o sa ai o problema, gramatica o sa te scoata din incurcatura, trust me.
Nu stiam ca daca ai probleme personale te apuci sa spui la toti pe toate forumurile si mai ales de psiholog, chestia asta trebuie sa ramana personala.Eu nu cred o iota din ce zice, oricum am uitat ca pe extreamcs sunt de la medici, avocati, pompieri si judecatori pana la psihologi, psihiatri si cardiologi.Avem de toate!

Stii ce mi-a zis doctorita de familie cand m-am dus la ea deoarece credeam ca am tahicardie? Sa nu mai ascult toate sfaturile de pe internet si sa consult un psihiatru, aveam atacuri de panica din cauza la ce mi s-a intamplat acum 3 ani.N-am venit pe extreamcs sa ma plang ca imi bate inima sau nu ma pot duce la psihiatrie ca imi vorbeste mai rece, am fost la consult si aia este.

Nu mai credeti orice ra.hat zic pustanii, astia viseaza in timp ce merg.
wtf man generalizezi prea harder :))
tipul ala doar a intrebat daca sa mai incerce un alt psiholog ca sa nu arunce banii pe fereastra, cu ce s-a plans :))? ca a pus o simpla intrebare?
e ca si cum ai intreba "am mers la un doctor care nu a stiut ce sa-mi faca, imi puteti recomanda un doctor bun?"
tu ai inceput sa generalizezi cu medicina si cu bolile, nu frate, el a cerut opinia unui om care a fost la psiholog (si sunt destui), got it ?

E forum de gaming "frate" !
Are partinti , are rude , are prieteni , de ce nu ii intreba ?
empty
ArmyBroken
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 213
Joined: 19 Jan 2015, 20:08
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

27 Apr 2017, 19:33

Pinu. wrote:
ArmyBroken wrote:
Lord Kalu wrote:
Nu stiam ca daca ai probleme personale te apuci sa spui la toti pe toate forumurile si mai ales de psiholog, chestia asta trebuie sa ramana personala.Eu nu cred o iota din ce zice, oricum am uitat ca pe extreamcs sunt de la medici, avocati, pompieri si judecatori pana la psihologi, psihiatri si cardiologi.Avem de toate!

Stii ce mi-a zis doctorita de familie cand m-am dus la ea deoarece credeam ca am tahicardie? Sa nu mai ascult toate sfaturile de pe internet si sa consult un psihiatru, aveam atacuri de panica din cauza la ce mi s-a intamplat acum 3 ani.N-am venit pe extreamcs sa ma plang ca imi bate inima sau nu ma pot duce la psihiatrie ca imi vorbeste mai rece, am fost la consult si aia este.

Nu mai credeti orice ra.hat zic pustanii, astia viseaza in timp ce merg.
wtf man generalizezi prea harder :))
tipul ala doar a intrebat daca sa mai incerce un alt psiholog ca sa nu arunce banii pe fereastra, cu ce s-a plans :))? ca a pus o simpla intrebare?
e ca si cum ai intreba "am mers la un doctor care nu a stiut ce sa-mi faca, imi puteti recomanda un doctor bun?"
tu ai inceput sa generalizezi cu medicina si cu bolile, nu frate, el a cerut opinia unui om care a fost la psiholog (si sunt destui), got it ?

E forum de gaming "frate" !
Are partinti , are rude , are prieteni , de ce nu ii intreba ?
forum de gaming, si de unde stii tu ca nu sunt gameri de aici cu preocupari interesante? asa cum zicea Sisu Tudor intr-un interviu: "cunosc bagabonti pasionati de fizica cuantica".
si in al doilea rand, uitate la numele categoriei, este "Discutii generale" vrei un dex sa pricepi ce inseamna?
User avatar
AGSQ
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 778
Joined: 29 Dec 2014, 23:53
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Contact:

27 Apr 2017, 19:37

ArmyBroken wrote:si cati oameni ca asta exista? sa fim sinceri?
Majoritatea sunt oameni buni, dar nu-i bagati domniile voastre in seama. :slightly_smiling_face:
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.

VPS SSD Ieftin IPv6-Only, in Europa, la doar 0.8€/luna!
User avatar
Pinu.
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 676
Joined: 16 Dec 2012, 00:16
Detinator Steam: Da
SteamID: pinucso
Reputatie: Restrictie moderator
Location: Iasi
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

27 Apr 2017, 19:43

ArmyBroken wrote:
Pinu. wrote:
ArmyBroken wrote:
wtf man generalizezi prea harder :))
tipul ala doar a intrebat daca sa mai incerce un alt psiholog ca sa nu arunce banii pe fereastra, cu ce s-a plans :))? ca a pus o simpla intrebare?
e ca si cum ai intreba "am mers la un doctor care nu a stiut ce sa-mi faca, imi puteti recomanda un doctor bun?"
tu ai inceput sa generalizezi cu medicina si cu bolile, nu frate, el a cerut opinia unui om care a fost la psiholog (si sunt destui), got it ?

E forum de gaming "frate" !
Are partinti , are rude , are prieteni , de ce nu ii intreba ?
forum de gaming, si de unde stii tu ca nu sunt gameri de aici cu preocupari interesante? asa cum zicea Sisu Tudor intr-un interviu: "cunosc bagabonti pasionati de fizica cuantica".
si in al doilea rand, uitate la numele categoriei, este "Discutii generale" vrei un dex sa pricepi ce inseamna?

Filozofule , e forum de gaming , discuti generale despre gaming si despre alte chesti legate de gaming !
Postez si eu acusi o pereche de chilotii sa imi dati o parere daca-s frumosi si ce culoare sa-mi iau :thumbsup:
empty
ArmyBroken
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 213
Joined: 19 Jan 2015, 20:08
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

27 Apr 2017, 21:29

Pinu. wrote:
ArmyBroken wrote:
Pinu. wrote:

E forum de gaming "frate" !
Are partinti , are rude , are prieteni , de ce nu ii intreba ?
forum de gaming, si de unde stii tu ca nu sunt gameri de aici cu preocupari interesante? asa cum zicea Sisu Tudor intr-un interviu: "cunosc bagabonti pasionati de fizica cuantica".
si in al doilea rand, uitate la numele categoriei, este "Discutii generale" vrei un dex sa pricepi ce inseamna?

Filozofule , e forum de gaming , discuti generale despre gaming si despre alte chesti legate de gaming !
Postez si eu acusi o pereche de chilotii sa imi dati o parere daca-s frumosi si ce culoare sa-mi iau :thumbsup:
discutii-generale/nava-plecata-din-romania-scufundat-vas-militar-t339300.html

postat de un administrator, si nu e de gaming.
macar gandeste inainte sa scoti ceva pe gura, te rog.
User avatar
Mihai
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1675
Joined: 06 Dec 2010, 14:56
Detinator Steam: Da
CS Status: Learning !
Detinator server CS: Poate
SteamID: mihhhai1
Reputatie: Fost moderator
Location: Bucuresti
Has thanked: 49 times
Been thanked: 58 times
Contact:

28 Apr 2017, 22:24

Ce de prostime pe aici, postati ca sa va aflati intreaba pentru +1 .

Te asigur ca nu toti psihologii sunt la fel, ai nimerit la unul incepator sau unul nepriceput. Cauta pe net recenzii despre anumiti psihologi. Un psiholog priceput te va ajuta sa treci peste problemele tale.
*Or!g!naL*
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1367
Joined: 16 Feb 2014, 16:28
Detinator Steam: Nu
CS Status: N-avem!
Detinator server CS: Zm.Darkcs.ro
Reputatie: Fost moderator ajutator
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

29 Apr 2017, 02:50

Nu ai cum sa-ti arati dispretul fata de pro**** care comenteaza aiurea pe aici.
Scrie undeva ca aceasta categorie este fatcuta special pentru gaming ? Vreti sa faceti si voi caterinca sa arataci ca sunteti baieti sau ce ? Poate baiatul acesta chiar are probleme si ii este rusine sa intrebe altundeva si a postat aici, ca poate niste oameni cu cap o sa-i raspunda sau il pot ajuta.
Dar nu ai ce sa le ceri unor incompetenti.

Cum ti-au spus si cei de mai sus incearca sa cauti pe net psihologi din orasul tau, de preferat femei.
Stiu despre ce timididate vorbesti, am mai intalnit. La orice barbat psiholog la care te vei duce o sa ti se para ca iti vorbeste pe un ton...
Image
alexanderrrrr
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1192
Joined: 09 Sep 2015, 23:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Fuck cs, let s play HS!
Detinator server CS: Fuck cs
Fond eXtream: 0
Contact:

29 Apr 2017, 09:53

Ok am vorbit deja cu cineva si o sa imi caute un psiholog.
Am zis sa intreb aici deoarece nu eram sigur daca are rost sau nu.
Edit multumesc celor ce chiar m ati ajutar
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information