Ezit sa merg la psiholog

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

alexanderrrrr
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1192
Joined: 09 Sep 2015, 23:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Fuck cs, let s play HS!
Detinator server CS: Fuck cs
Fond eXtream: 0
Contact:

27 Apr 2017, 11:01

Am niste probleme, si as as avea nevoie de un psiholog. dar am fost o data si pe langa ca m a costat o gramada de bani, eu sunt o pers mai sensibila din cauza unor probleme personale, si nu mi-a placut raceala cu care mi-a vorbit. in loc sa simt ca este prietenul meu, mi-a vorbit de parca as fi un om bolnav si mi-a si zis asta. As fi vrut sa fie mai prietenos, de parca nu ia si bani pentru asta. stie cineva daca toti sunt la fel? as vrea neaparat sa ma duc iar, dar am ezitari. si daca nu e locul potrivit unde am intrebat si sunt tot felul de oameni pe aici care nu au patit traume si altele, atunci unde sa intreb? ca nici nu stiu.
RoyalServer
User avatar
Cristian
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3105
Joined: 12 Sep 2010, 13:19
Detinator Steam: Da
CS Status: None!
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior : S!l@ba, jackanape, vengeance
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Craiova
Has thanked: 36 times
Been thanked: 149 times

27 Apr 2017, 11:08

Daca esti elev poti incerca la psihologul scolii, sau poti sa intrebi pe forumul orasului tau persoane care au mai fost la pshilog si vei afla care sunt recomandarile. Sunt diverse persoane mai reci, mai calde si tot asa...trebuie doar sa gasesti persoana potrivita.
“You only live once, but if you do it right, once is enough.”
― Mae West
Specii.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4685
Joined: 16 May 2015, 23:50
Detinator Steam: Da
CS Status: Plangi dupa ***** ca un transexual
Reputatie: Fost eXtream Mod
Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior : sociopat, Saec.
0.2/3
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Contact:

27 Apr 2017, 12:35

De ce nu postezi aici? Sunt multi copiii care se cred doctori,avocati,psihologi :meme
Eu zic ca nu te ajuta psihologul. Eu ma duceam in generala ca sa scap de ore :meme
Image
User avatar
AGSQ
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 778
Joined: 29 Dec 2014, 23:53
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Contact:

27 Apr 2017, 14:39

alexanderrrrr wrote:Am niste probleme, si as as avea nevoie de un psiholog. dar am fost o data si pe langa ca m a costat o gramada de bani, eu sunt o pers mai sensibila din cauza unor probleme personale, si nu mi-a placut raceala cu care mi-a vorbit. in loc sa simt ca este prietenul meu, mi-a vorbit de parca as fi un om bolnav si mi-a si zis asta. As fi vrut sa fie mai prietenos, de parca nu ia si bani pentru asta. stie cineva daca toti sunt la fel? as vrea neaparat sa ma duc iar, dar am ezitari. si daca nu e locul potrivit unde am intrebat si sunt tot felul de oameni pe aici care nu au patit traume si altele, atunci unde sa intreb? ca nici nu stiu.
La Biserica ai incercat sa te duci?
Vorbeste cu duhovnicul tau, sau daca nu ai unul, cu un preot in preajma caruia te simti mai relaxat.
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.

VPS SSD Ieftin IPv6-Only, in Europa, la doar 0.8€/luna!
ArmyBroken
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 213
Joined: 19 Jan 2015, 20:08
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

27 Apr 2017, 15:03

AGSQ wrote:
alexanderrrrr wrote:Am niste probleme, si as as avea nevoie de un psiholog. dar am fost o data si pe langa ca m a costat o gramada de bani, eu sunt o pers mai sensibila din cauza unor probleme personale, si nu mi-a placut raceala cu care mi-a vorbit. in loc sa simt ca este prietenul meu, mi-a vorbit de parca as fi un om bolnav si mi-a si zis asta. As fi vrut sa fie mai prietenos, de parca nu ia si bani pentru asta. stie cineva daca toti sunt la fel? as vrea neaparat sa ma duc iar, dar am ezitari. si daca nu e locul potrivit unde am intrebat si sunt tot felul de oameni pe aici care nu au patit traume si altele, atunci unde sa intreb? ca nici nu stiu.
La Biserica ai incercat sa te duci?
Vorbeste cu duhovnicul tau, sau daca nu ai unul, cu un preot in preajma caruia te simti mai relaxat.
http://www.crestinortodox.ro/forum/show ... hp?t=14975
sper ca nu esti ca tipul asta.

nu m-am putut abtine cand ai zis duhovnic :))
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13709
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

27 Apr 2017, 17:33

Eu cred ca eziti sa te duci la orele de Lb. si Literatura romana la felul cum ai scris, nicidecum la psiholog sau alta institutie de genul (psihiatrie).Fiecare avem probleme si trecem peste fara a avea nevoie de un psiholog, daca ai parinti nu apela la asa ceva.
Image
User avatar
Jorj
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3494
Joined: 13 Aug 2013, 18:10
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Furien.LsZ.Ro
SteamID: clic_lsz
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS (patru luni)
Nume anterior: Clic
Location: Piatra Neamt
Has thanked: 1 time
Been thanked: 20 times
Contact:

27 Apr 2017, 17:47

Lucrand la un centru de psihiatrie, cunosc multi psihologi si iti zic ca nu toti sunt la fel. Incearca sa te duci la un psiholog care ti-a fost recomandat, care ai auzit ca e bun. Recomand sa alegi o femeie... se dedica mai mult.
Ala la care ai fost nu merita functia de psiholog... Nu mi se pare nici mie normal sa faca asa ceva.
Intermediez tranzactii cand am chef si timp ! :)

Image
User avatar
tre3fla
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5317
Joined: 27 May 2012, 11:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Allah Akbar !
Detinator server CS: Nu
SteamID: /id/tre3fla_xxx
Has thanked: 14 times
Been thanked: 129 times

27 Apr 2017, 17:55

AGSQ wrote:
alexanderrrrr wrote:Am niste probleme, si as as avea nevoie de un psiholog. dar am fost o data si pe langa ca m a costat o gramada de bani, eu sunt o pers mai sensibila din cauza unor probleme personale, si nu mi-a placut raceala cu care mi-a vorbit. in loc sa simt ca este prietenul meu, mi-a vorbit de parca as fi un om bolnav si mi-a si zis asta. As fi vrut sa fie mai prietenos, de parca nu ia si bani pentru asta. stie cineva daca toti sunt la fel? as vrea neaparat sa ma duc iar, dar am ezitari. si daca nu e locul potrivit unde am intrebat si sunt tot felul de oameni pe aici care nu au patit traume si altele, atunci unde sa intreb? ca nici nu stiu.
La Biserica ai incercat sa te duci?
Vorbeste cu duhovnicul tau, sau daca nu ai unul, cu un preot in preajma caruia te simti mai relaxat.
Eu nu i-as recomanda sa se simta relaxat in fata preacuviosului ca cine stie ce idei ii vin...

Daca nu ti-a placut cum te-a tratat psihologul ala schimba-l, mergi la altu. Incearca chiar un psihiatru daca consideri te ajuta mai mult. Daca mergi la un psihiatru nu inseamna esti nebun, la fel ca atunci cand mergi la un dentist nu mergi neaparat ca te doare maseaua :)) . Ceea ce spune un medic intotdeauna valoareaza de un milion de ori mai mult decat ti-ar spune orice popa. Ala poate incerca sa te calmeze, dar niciodata n-o 'vindece'.
ArmyBroken
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 213
Joined: 19 Jan 2015, 20:08
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

27 Apr 2017, 18:56

Lord Kalu wrote:Eu cred ca eziti sa te duci la orele de Lb. si Literatura romana la felul cum ai scris, nicidecum la psiholog sau alta institutie de genul (psihiatrie).Fiecare avem probleme si trecem peste fara a avea nevoie de un psiholog, daca ai parinti nu apela la asa ceva.
un psihlog intelege procesele mentale, stie cum sa te relaxeze si stie cum sa abordeze o situatie, unii oameni ajung in stari in care doar un psiholog ii mai poate ajuta.
si daca nu stie sa scrie 100% corect, care-i problema? gramatica este proportionata cu inteligenta sau ce? si eu mai scriu gresit, iti pot vorbi pana dimineata despre programare/fizica/matematica, deci care e marea idee?

p.s: cand o sa ai o problema, gramatica o sa te scoata din incurcatura, trust me.
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13709
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

27 Apr 2017, 19:07

ArmyBroken wrote:
Lord Kalu wrote:Eu cred ca eziti sa te duci la orele de Lb. si Literatura romana la felul cum ai scris, nicidecum la psiholog sau alta institutie de genul (psihiatrie).Fiecare avem probleme si trecem peste fara a avea nevoie de un psiholog, daca ai parinti nu apela la asa ceva.
un psihlog intelege procesele mentale, stie cum sa te relaxeze si stie cum sa abordeze o situatie, unii oameni ajung in stari in care doar un psiholog ii mai poate ajuta.
si daca nu stie sa scrie 100% corect, care-i problema? gramatica este proportionata cu inteligenta sau ce? si eu mai scriu gresit, iti pot vorbi pana dimineata despre programare/fizica/matematica, deci care e marea idee?

p.s: cand o sa ai o problema, gramatica o sa te scoata din incurcatura, trust me.
Nu stiam ca daca ai probleme personale te apuci sa spui la toti pe toate forumurile si mai ales de psiholog, chestia asta trebuie sa ramana personala.Eu nu cred o iota din ce zice, oricum am uitat ca pe extreamcs sunt de la medici, avocati, pompieri si judecatori pana la psihologi, psihiatri si cardiologi.Avem de toate!

Stii ce mi-a zis doctorita de familie cand m-am dus la ea deoarece credeam ca am tahicardie? Sa nu mai ascult toate sfaturile de pe internet si sa consult un psihiatru, aveam atacuri de panica din cauza la ce mi s-a intamplat acum 3 ani.N-am venit pe extreamcs sa ma plang ca imi bate inima sau nu ma pot duce la psihiatrie ca imi vorbeste mai rece, am fost la consult si aia este.

Nu mai credeti orice ra.hat zic pustanii, astia viseaza in timp ce merg.
Image
User avatar
Pinu.
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 676
Joined: 16 Dec 2012, 00:16
Detinator Steam: Da
SteamID: pinucso
Reputatie: Restrictie moderator
Location: Iasi
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

27 Apr 2017, 19:10

Ma doare un deget la picior din cauza ca nu aud prea bine si cateodata nu pot sa misc urechile , oare sa merg la doctor ?

@Numai rahaturi postati , unu cu joburi banoase , unu ca l-a sunat politia , tu cu psihologul !
Ba , tu iti dai seama ca 99 % de aici te iau la misto ?
E si cazul , e forum de jocuri , e mediu virtual , nu forum de doctori sau alte prostii !
empty
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13709
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

27 Apr 2017, 19:14

Ahh da am uitat sa las ceva.

Image
Image
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information