PTC Adsonhub - castiga online

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Locked
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13708
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

19 Feb 2020, 11:54

Cica contul meu a fost blocat pe motiv de frauda sau trisare, am dat doar click pe reclame si atat.Ce *****!🤦‍♂️
Image
RoyalServer
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

19 Feb 2020, 14:09

The Kalu wrote:
19 Feb 2020, 11:54
Cica contul meu a fost blocat pe motiv de frauda sau trisare, am dat doar click pe reclame si atat.Ce *****!🤦‍♂️
Daca ai dat doar click-uri pe reclame, atunci de asta. Practic, destul de normal este sa fie asa deoarece un site de ptc nu inseamna doar sa dai click pe niste reclame, ci sa si inchiriezi referali, sa aduci sau chiar sa investesti. Pe vremea cand activam pe neobux, daca nu aveai minim acel upgrade de 90$/365 zile si o strategie buna de reciclare a referarilor, atunci erau ciao banii.

Vineri ar trebui sa primesc 340 lei, va tin la curent. :)
User avatar
mariuss615
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1399
Joined: 16 Mar 2010, 10:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Mahăr
Reputatie: Organizator Cupe eXtreamCS
Location: București
Has thanked: 28 times
Been thanked: 91 times
Contact:

19 Feb 2020, 14:42

Mutex wrote:
19 Feb 2020, 14:09
The Kalu wrote:
19 Feb 2020, 11:54
Cica contul meu a fost blocat pe motiv de frauda sau trisare, am dat doar click pe reclame si atat.Ce *****!🤦‍♂️
Daca ai dat doar click-uri pe reclame, atunci de asta. Practic, destul de normal este sa fie asa deoarece un site de ptc nu inseamna doar sa dai click pe niste reclame, ci sa si inchiriezi referali, sa aduci sau chiar sa investesti. Pe vremea cand activam pe neobux, daca nu aveai minim acel upgrade de 90$/365 zile si o strategie buna de reciclare a referarilor, atunci erau ciao banii.

Vineri ar trebui sa primesc 340 lei, va tin la curent. :)
Ce face?
Paid To Click si nimic mai mult. Treaba cu referali si altele sunt doar ca sa va bage bete in roate sau sa va ajute, in functie de intentia site-ului.
Nu cred ca neobux iti inchide contul daca nu cumperi referali sau upgrade-uri.
Cat despre site, doar daca citesti aberatiile de pe el si cum a fost promovat iti dadeai seama ca e teapa.
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

19 Feb 2020, 14:46

Pana faci tu minimul de retragere acolo... te apuca cu ameteala. :)) Ce ai zis tu e corect, dar nimeni nu o sa faca asa ceva cand vorbim de tari de tier 2 si 3.
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13708
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

19 Feb 2020, 16:13

Aveam si 10 referali cumparati dintre care doi inactivi, in fine.
Image
User avatar
nonamefortoday
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 410
Joined: 22 Jan 2020, 18:12
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 20 times
Been thanked: 39 times

19 Feb 2020, 17:04

Am facut si eu IAR cerere de retragere.
Eu nu mai am incredere in tipul asta, sunt prea multi bani ca sa ii dea, nu cred ca ii convine
User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

19 Feb 2020, 17:16

Eu am zis ca o sa devina scam....
User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

20 Feb 2020, 22:31

Adminul e live, inca o emisiune de *** :)))
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

20 Feb 2020, 23:19

sergiu4995 wrote:
19 Feb 2020, 17:16
Eu am zis ca o sa devina scam....
Acum am ajuns si eu acasa. De unde stiti foarte multi ca este scam? Ati pomenit de neobux si alte site-uri, dar va asigur eu ca multi nu intelegeti cum este profitul pe un gtp/ptc/faucet si multe alte site-uri. Stiti ce inseamna un profit de 3000-4000e pentru un site ptc? Foarte putin! Un scam cu un site de genul se da de la sume de 10 ori mai mari, nu la sume cat un golf 4 sau un telefon de top. Un site de ptc mai ales se face profit din advertising, mai ales daca se face redirect automat catre link (aici nu este acest lucru). De exemplu, un site care se bazeaza extrem de mult pe advertising este un faucet, cointiply.
User avatar
nonamefortoday
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 410
Joined: 22 Jan 2020, 18:12
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 20 times
Been thanked: 39 times

20 Feb 2020, 23:29

Am gasit acest site: probux.eu, are aceasi tema :-?
User avatar
ElSila
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 432
Joined: 27 Nov 2010, 13:29
Detinator Steam: Nu
Location: localhost
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times
Contact:

21 Feb 2020, 01:06

ProBux a fost deschis in 2017 si foloseste tema aia cam de pe atunci, daca cineva a copiat design-ul, atunci adsonhub l-a copiat, nu invers.

@Mutex, permite-mi sa te contrazic, poate prin 2010 - 2012 se puteau da tepe la sume de mii de euro pe PTC-uri, in prezent, daca ar strange cateva mii de euro, sa fie fericit. Site-ul asta nu produce nici un profit inafara de depozitele facute de utilizatori (si poate niste comisioane banale de la Farmasi). Tot ce spune Iulian sunt doar baliverne sa prosteasca lumea. Nu are nici macar o nenorocita de licenta pentru script, pana azi spunea ca foloseste o platforma custom (chiar se contrazicea cu lumea pe chat pe tema asta, cum ca el nu foloseste evolutionscript), azi a spus ca foloseste EvolutionScript si ca a dat $1000 pe licenta.

Unde e licenta? Eu nu o gasesc aici: https://www.evolutionscript.com/license-checker
Si ca sa fie treaba buna pana la capat, cel care a facut script-ul respectiv a spus clar ca site-ul asta foloseste o versiune veche a script-ului, fara licenta: https://ibb.co/hMcL8hy

Mai are rost sa mai zic ceva de restul balivernelor? Omul ala a invatat sa schimbe 2 randuri de cod in HTML si sa instaleze un script nulled descarcat de pe net (pe care nici macar nu e in stare sa il configureze corect), dar se crede programator si a facut el stiu eu ce script care ii aduce bani. Tind sa cred ca omul ala are nevoie de un control psihologic urgent.
www.ScriptStore.xyz - Noi te ajutam sa-ti creezi site-ul!
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

21 Feb 2020, 01:51

ElSila wrote:
21 Feb 2020, 01:06
ProBux a fost deschis in 2017 si foloseste tema aia cam de pe atunci, daca cineva a copiat design-ul, atunci adsonhub l-a copiat, nu invers.

@Mutex, permite-mi sa te contrazic, poate prin 2010 - 2012 se puteau da tepe la sume de mii de euro pe PTC-uri, in prezent, daca ar strange cateva mii de euro, sa fie fericit. Site-ul asta nu produce nici un profit inafara de depozitele facute de utilizatori (si poate niste comisioane banale de la Farmasi). Tot ce spune Iulian sunt doar baliverne sa prosteasca lumea. Nu are nici macar o nenorocita de licenta pentru script, pana azi spunea ca foloseste o platforma custom (chiar se contrazicea cu lumea pe chat pe tema asta, cum ca el nu foloseste evolutionscript), azi a spus ca foloseste EvolutionScript si ca a dat $1000 pe licenta.

Unde e licenta? Eu nu o gasesc aici: https://www.evolutionscript.com/license-checker
Si ca sa fie treaba buna pana la capat, cel care a facut script-ul respectiv a spus clar ca site-ul asta foloseste o versiune veche a script-ului, fara licenta: https://ibb.co/hMcL8hy

Mai are rost sa mai zic ceva de restul balivernelor? Omul ala a invatat sa schimbe 2 randuri de cod in HTML si sa instaleze un script nulled descarcat de pe net (pe care nici macar nu e in stare sa il configureze corect), dar se crede programator si a facut el stiu eu ce script care ii aduce bani. Tind sa cred ca omul ala are nevoie de un control psihologic urgent.
M-am uitat, am verificat si eu de mai bine de 2 saptamani. Dar vin cu o intrebare: am cautat de exemplu un site care face plati precum: digimonbtc.com. Nu apare ca are licenta. Am cautat mai multe site-uri care platesc si acelasi rezultat.

https://plus.adsonhub.ro/templates/Mode ... custom.css
https://www.scarlet-clicks.info/templat ... custom.css

https://optimalbux.com/ site asta are custom.css inclus, in copyright scrie ca este licentiat, dar apare ca nu este. Nici cel care a facut scriptul nu s-a mai chinuit sa isi modifice site-ul principal, asta verificand ca nu a fost in stare sa scoata un logo cu clixten si verificarea licentei sa fie facuta recomandand https.

Oare care este adevarul? Eu unul nu m-as afisa pe youtube si sa ma mai si ocup sa raspund la tickete daca as vrea sa dau teapa, mai ales prin depuneri pe firma. Mi se pare ca un admin sa poate sa bage din top in cazul in care incurajeaza investitii, aici nu vorbim de exemplu despre scriptul claimbits unde acolo cine nu stie sa isi adauge wallet, s-a terminat smecheria.

Pana la 1000 euro in retrageri, nu s-au facut mai deloc investitii. Deci, ai investi timp, 1000 euro ca sa dai o tepa de 3000 euro (poate nici atat) si te mai si afisezi in online cu toate datele reale? Serios acum... Pot sa zic ca macbook meu + telefon fac atat. Un bax de apa costa aproximativ 20 lei, iar daca vrei sa iesi in oras, mai scoti niste bani. Chiar asa sa fie lumea pentru niste sume asa de mici? Pai altii investesc in case sute de mii de euro si nu zic nimic. :))
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information