Public Hye: Triumf, un font pentru Bucuresti

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

17 Jun 2017, 20:53

Image
Image
Image
RoyalServer 2
User avatar
tre3fla
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5317
Joined: 27 May 2012, 11:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Allah Akbar !
Detinator server CS: Nu
SteamID: /id/tre3fla_xxx
Has thanked: 14 times
Been thanked: 129 times

17 Jun 2017, 21:20

Pentru inceput ar trebui sa faca ceva cu mirosu ala infect. In 2006 cred ca am plecat beat din sectoru 6. In 4 ore cat am stat ma ametise de tot. Mirosea infect din toate partile, mirosea a ceva sconcs mort de 5-6 zile care se coace la soare.

Ar trebui sa scape de cainii aia de pe strazi, sa goleasca tomberoanele si cosurile de gunoi care fierb vara in soare si iti omoara paru din nas cand treci pe strada, ar trebui sa rezolve cu canalizarea aia ca zici ca esti pe dunare cand ploua in Bucuresti si as mai continua cu vreo 50 de chestii care fac Bucurestiul cea mai jegoasa capitala din Europa.

Sa-si bage undeva logo-ul ala, e ca si cum ai incerca sa faci un ambalaj cat mai frumos pentru *****. Eu timp de 10 ani n-am mai dat prin Bucuresti vara, doar in trecere, nu am oprit niciodata. Nu am simtit niciodata o putoare mai mare ca in Bucuresti, nici in veceu din fundul curtii nu miroase in halu ala. Asta-vara am lucrat la o firma care aproviziona Mega Image cu marfa si aveam de facut transporturi si in Bucuresti si am vazut ca in 10 ani nu prea s-a schimbat de nici o culoare. Acelasi jeg, acelasi miros, doar ca acum sunt locuri unde mai poti respira, in general prin parculete sau in zonele inverzite din spatele blocurilor sau a stradutelor mai retrase.

Am fost in Sibiu, prin 2014, si mi-a placut enorm orasu ala. Foarte frumos acolo, foarte curat si nu prea am vazut jeguri care sa fumeze si sa arunce tigara aprinsa pe strada, sa scuipe, sa bea ceva si sa arunce sticla spre cosul de gunoi care era la 3 metri e el, ii era greu sa faca cativa pasi sa o arunce in cos...
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information