cu ce as putea sa imi aranjez parul asa?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
MrAndrei
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2120
Joined: 17 Mar 2013, 18:10
Detinator Steam: Da
CS Status: Facultatea iti mananca viata
SteamID: mrandreyx
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: asasinulfantoma
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 32 times
Been thanked: 28 times

10 Jan 2015, 21:41

linuxStudio wrote:Te uzi pe par cu apa , dupa iei un prosop freci pana mai ramane putin umed , dupa dai cu pieptenul stai cu capul in jos in fata unei oglinzi ca sa stea paru in sus cand dai cu pieptenul dupa bagi fixativ , dupa astepti putin pana se intareste fixativul , apoi dai iar cu pieptenul si dupa o sa ti se modeleze cum vrei tu si la final dai iar cu fixativ sa iti stea :)) eu asa fac + placa de par dar eu imi ridic bretonul nu e ca acolo de vrei tu :)
si eu imi fac ceva gen tu, dar nu trebuie sa stau cu capul is jos :))...dupa dus il dau pe spate il usuc dau cu pieptanul fixativ apoi mai aranjez putin si iar fixativ, dar in partea dreapta se vede putin naspa din cauza vartejului...putin din breton e mai in spate si se vede cam naspa fruntea...azi mi-am facut parul gen zmenta si e putin mai ok...imi placea cum e tipu din imagine fiindca si el are vartej si nu prea se observa...
RoyalServer
User avatar
Marius
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8294
Joined: 11 Nov 2007, 12:19
Detinator Steam: Da
CS Status: being awesome since 1992
SteamID: kNNwOw
Reputatie: eXtream Mod
Fost administrator
Fost dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Timisoara
Has thanked: 577 times
Been thanked: 680 times

10 Jan 2015, 21:48

smileye wrote:
Marius wrote:
linuxStudio wrote:Te uzi pe par cu apa , dupa iei un prosop freci pana mai ramane putin umed , dupa dai cu pieptenul stai cu capul in jos in fata unei oglinzi ca sa stea paru in sus cand dai cu pieptenul dupa bagi fixativ , dupa astepti putin pana se intareste fixativul , apoi dai iar cu pieptenul si dupa o sa ti se modeleze cum vrei tu si la final dai iar cu fixativ sa iti stea :)) eu asa fac + placa de par dar eu imi ridic bretonul nu e ca acolo de vrei tu :)
Dpdmdv sa iti faci parul cu fixativ cand e ud....e aiurea si arata nasol. Mi se pare mai finut cum e cand e uscat si dat cu fixativ. Mai nou, a aparut de la taft tubul alb, care nu imbacseste parul. Eu unul am ceva gel bun de la taft impreuna cu putin fixativ pentru fixare.
http://www.grija.ro/media/catalog/produ ... ch_gel.jpg
De asta zici taft tub alb?
Nu, ma refer la fixativ. De fapt, e negru cu alb...insa eu am acum auriu, l-am primit cadou...nu am apucat sa-mi iau altul cu alb sa-ti arat ambalajul.
------> un mindset sanatos pentru eXtream <------
PS: NU sunt intermediar
User avatar
DRS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2515
Joined: 24 Jan 2012, 22:00
Detinator Steam: Da
CS Status: Joc foarte rar.
Detinator server CS: N/A
SteamID: Privat
Reputatie: Fost moderator
0.5/3
Location: Birmingham, UK
Has thanked: 32 times
Been thanked: 54 times

10 Jan 2015, 23:08

Mai bine incercati sa il aranjati decat cu apa... nu mai dati cu toate prostiile in cap daca vreti sa nu plangeti dupa par pe la 20 si ceva de ani...
Intradevar e frumos aranjat la tipul din poza dar nu toti avem scalpul / radacina parului la fel...
YOU CAN TRY MY CHAT GPT, IMAGE GENERATOR, BLOG & WEBSITE TITLE/CONTENT GENERATOR, TEXT TO SPEECH, AI CODE AND MUCH MORE
Image
User avatar
OFITER JANDARMERIE
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 56
Joined: 09 Jan 2015, 19:26
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

10 Jan 2015, 23:09

asasinulfantoma wrote:cu ce as putea sa imi aranjez parul asa http://myhairstyles.org/wp-content/uplo ... yles-4.jpg ?
Sunt tuns cam la fel ca cel din imagine si am vartej in partea dreapta...
Cu scuipat .
Edit : Sa nu uiti si de pipetan special de paduchi.
Last edited by DRS on 10 Jan 2015, 23:19, edited 2 times in total.
Reason: Cadet, CULCAT!
User avatar
roberteeel
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4438
Joined: 05 Sep 2012, 11:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nick anterior: QAZW, Robert.ultrasFarul, CT 18 ROS
Restrictie schimbare nume
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 313 times
Been thanked: 357 times

10 Jan 2015, 23:09

DRS wrote:Mai bine incercati sa il aranjati decat cu apa... nu mai dati cu toate prostiile in cap daca vreti sa nu plangeti dupa par pe la 20 si ceva de ani...
E imposibil cu apa... Poate doar sa ii dai forma, dar trebuie ceva pentru a fixa.
User avatar
Marius
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8294
Joined: 11 Nov 2007, 12:19
Detinator Steam: Da
CS Status: being awesome since 1992
SteamID: kNNwOw
Reputatie: eXtream Mod
Fost administrator
Fost dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Timisoara
Has thanked: 577 times
Been thanked: 680 times

10 Jan 2015, 23:12

DRS wrote:Mai bine incercati sa il aranjati decat cu apa... nu mai dati cu toate prostiile in cap daca vreti sa nu plangeti dupa par pe la 20 si ceva de ani...
Intradevar e frumos aranjat la tipul din poza dar nu toti avem scalpul / radacina parului la fel...
Am 22 jumate si nu am niciun fel de problema cu caderea, matreata, cosurile din cap etc. Si ma dau cu din astea in cap de pe la vreo 16
------> un mindset sanatos pentru eXtream <------
PS: NU sunt intermediar
User avatar
DRS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2515
Joined: 24 Jan 2012, 22:00
Detinator Steam: Da
CS Status: Joc foarte rar.
Detinator server CS: N/A
SteamID: Privat
Reputatie: Fost moderator
0.5/3
Location: Birmingham, UK
Has thanked: 32 times
Been thanked: 54 times

10 Jan 2015, 23:21

Eu m-am dat cu gen de la 13-14 ani si la 24 de ani se rarise destul de mult(acum de vreo 2 ani si ceva m-am tuns 0 sa se indeseazsca si fac tratament cu ulei de ricin e cel mai bun)... ce e drept imi dadeam cu gen de spargeam zidurile cu capul.
YOU CAN TRY MY CHAT GPT, IMAGE GENERATOR, BLOG & WEBSITE TITLE/CONTENT GENERATOR, TEXT TO SPEECH, AI CODE AND MUCH MORE
Image
User avatar
VegaS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 5963
Joined: 28 Sep 2014, 16:12
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost intermediar
Fost membru Club eXtreamCS
Fond eXtream: 0
Location: Zalău, Sălaj

10 Jan 2015, 23:34

Marius wrote:
DRS wrote:Mai bine incercati sa il aranjati decat cu apa... nu mai dati cu toate prostiile in cap daca vreti sa nu plangeti dupa par pe la 20 si ceva de ani...
Intradevar e frumos aranjat la tipul din poza dar nu toti avem scalpul / radacina parului la fel...
Am 22 jumate si nu am niciun fel de problema cu caderea, matreata, cosurile din cap etc. Si ma dau cu din astea in cap de pe la vreo 16
Stai liniștit, la 25 mori. :))
Glumesc, dar gelul nu e bun pentru păr, orice puștan de grădiniță știe asta, fixativul nici așa, ceara e nasoală, rămâne spuma. Cea mai "sănătoasă" dintre ele, ca să zic așa.
Last edited by DRS on 10 Jan 2015, 23:39, edited 1 time in total.
Reason: Cea mai buna metoda pentru par este apa... bunicu meu are 80 si ceva de ani si are parul foarte ok si nu si-a dat cu nimic... nu ai vazut ca 60 % din generatia de azi are inceput de chelie?
Pozitia mea preferata este CEO.
negAtiweHH
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 31
Joined: 10 Dec 2014, 14:06
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0
Location: Milano,Italia
Contact:

10 Jan 2015, 23:40

Foloseste ceara , crede.ma e cel mai bine.
fckinperfect
User avatar
S3ekEr^
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3475
Joined: 06 Dec 2009, 12:47
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nume anterior: The Seeker , Reptyle
Fost Scripter
Fost super moderator
Utilizator neserios ( tepar )
Has thanked: 117 times
Been thanked: 329 times

10 Jan 2015, 23:42

Fixativul si ceara se vad destul de urat dupa parerea mea, eu dupa ce fac baie, ud parul si cu spuma si pe urma il usuc cu feonul cum doresc eu, si n-am probleme cu el :)
Smiile
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 325
Joined: 16 Dec 2014, 13:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Ă pis of șit !
SteamID: Prâvat !
Fond eXtream: 0
Location: Constanța
Contact:

11 Jan 2015, 01:13

Hai sa-ti recomand si un fixativ bun, care am observat ca e fff folosit la saloanele unde ma tund eu.

http://www.aoro.ro/loreal-professionnel ... puternica/

E la promotie, eu mi-am dat comanda de 2, chiar mai devreme am folosit putin sa vad cat de eficient este, si n-am ce comenta, e super fixativul, miroase putin cam tare, dar nu conteaza asta. :)
User avatar
StaffServer
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 186
Joined: 04 Oct 2014, 16:42
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: PGL.TRAG.RO
Fond eXtream: 0
Contact:

11 Jan 2015, 01:27

Cu ceara
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information