Putem sa ne ingrijoram ^_^ ??

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
DahaKa
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 510
Joined: 27 Aug 2007, 00:01
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Moderator
Has thanked: 49 times
Been thanked: 9 times

02 Jun 2008, 19:49

Suntem o tara foarte inapoiata cam cu 100 de ani fata de Germania, Finlanda, USA ... nu se va opri nici odata pirateria dc? Pai prin simplul fapt ca da melodia la televizor , radio etc eu o pot "imprumuta" ... Si chiar sunt multi copii pe aici :-j Si se fura in parlament in politie in absolut orice asa ca nu e mare lucru...Pe parlamentari ii doare in p**a de noi sau de artisti... Ei vor doar sa fure sa fure si ghiciti ce....SA FUREEEE...Plus ca nu ne putem permite sa cumparam sunt salarii mici rau asa ca oamenii prefera sa fure sau sa plece din tara asta de 2 bani ruginiti...
User avatar
game
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1206
Joined: 28 Aug 2007, 21:43
Detinator Steam: Da
CS Status: Intru mai rar, sa nu obosesc prea rau.
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost organizator Cupa eXtreamCS
Location: pe scaun
Been thanked: 9 times

03 Jun 2008, 11:37

jok3r_bm wrote:Din cate vad, majoritatea userilor de pe forum au intre 11-15 ani :) ( lucru normal).....
Is curios oare cati dintre cei 6000 de useri stiu ca in fiecare zi comit crime, incalca legea statului roman. Cati dintre voi stiti ca puteti fi arestati sau amendati pentru simpla fapta ca scoateti un film de pe DC++ , downloadati un joc de pe utorrent, sau bitcomet., sau ca scoateti ultimul album al lui guta.

Downloadarea jocurilor, albumelor, filmurilor cu (C) copyright poate duce pana la 5 ani de inchisoare sau amenda de pana la 3400 ron

Legile statului roman interzic copierea, vinderea, downloadarea tuturor bunurilor cu copyright fara permisiunea firmelor ( permisiunea fiind cd-kayul unic care se afla pe spatele cd-lor originale )

Oare cand o sa inceapa politia sa amendeze detinatorii de huburi site-uri cu torrene, sau oameni de rand care scot un album de pe un site de muzica.... :-?

Pareri ?
Ce zici tu este adevarat, inainte eram pe o alta retea si piratarea era la greu. A venit politia la un prieten de-al meu (20 de ani) i-au confiscat hardu , i-au luat CD-urile si i-au dat amenda. Cand am auzit asa ceva am inceput sa pitesc cd-urile :) si la share pe dc++ mi-am pus numai poze de 2 GB . A fost bine ca m-a anuntat un prieten care e politist despre treaba asta ca eu nu prea aveam habar . Momentan faza s-a dus deoarece a fost atuncea la inceput cand am intrat in uniunea europeana acuma stai bine mersi ... cred :) . Vrei net? Fa piratarea :P
User avatar
jok3r_bm
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 414
Joined: 17 Nov 2007, 20:15
Detinator Steam: Da
CS Status: imi fac updeit la wall.
Location: In your empty head
Been thanked: 1 time
Contact:

03 Jun 2008, 12:35

game wrote: Ce zici tu este adevarat, inainte eram pe o alta retea si piratarea era la greu. A venit politia la un prieten de-al meu (20 de ani) i-au confiscat hardu , i-au luat CD-urile si i-au dat amenda. Cand am auzit asa ceva am inceput sa pitesc cd-urile :) si la share pe dc++ mi-am pus numai poze de 2 GB . A fost bine ca m-a anuntat un prieten care e politist despre treaba asta ca eu nu prea aveam habar . Momentan faza s-a dus deoarece a fost atuncea la inceput cand am intrat in uniunea europeana acuma stai bine mersi ... cred :) . Vrei net? Fa piratarea :P
:) credeti voi ca sunt ei prosti, dar idea aici e: "dc sa nu le dam si la prostii aia o amenda sa ne vina si mai multi bani?" :-?

nu trebuie sa vina politia la tine acasa, e de ajuns sa faca o razie la sursa ta de internet, si iti vine amenda prin posta :)

poate ca suntem inapoiati, dar si din ameznile astea vin bani in parlament nu te teme :-j


ps: in legatura cu salariile mici: eu platesc 100 ron pentru gaz, 50 ron apa, 30 ron canal(TV), 70 ron curent /:) asteas preturi pentru salariile noastre?? NU .....pe ei nu ii intereseaza daca ai salariu 1 ron sau 1000
Image

Alaturate Noua. Viitorul ne apartine
rkostrike
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 288
Joined: 03 Jun 2008, 12:08
Detinator Steam: Nu

03 Jun 2008, 19:52

In legatura cu ce vorbiti voi aici am modficat o tema la mine pe forum si intra CREATORUL temei si uite ce imi zice printr-un PM:

Code: Select all

Buna ziua!
Sunt cretor-ul acestui style pentru phpBB3, te rog sa repui copyright-urile in footer exact asa cum erau. In caz contrar vei primi o citatie si ne vom intalni la tribunal pentru neafisarea copyright-urile corecte. Ma voi reuita pe aceste forum peste doua zile, sper sa gasesc copyright-urile cele bune.
La revedere!
User avatar
Moldovi
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 250
Joined: 07 May 2007, 18:19
Detinator Steam: Da
SteamID: moldovi1602
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

03 Jun 2008, 21:49

rkostrike wrote:In legatura cu ce vorbiti voi aici am modficat o tema la mine pe forum si intra CREATORUL temei si uite ce imi zice printr-un PM:

Code: Select all

Buna ziua!
Sunt cretor-ul acestui style pentru phpBB3, te rog sa repui copyright-urile in footer exact asa cum erau. In caz contrar vei primi o citatie si ne vom intalni la tribunal pentru neafisarea copyright-urile corecte. Ma voi reuita pe aceste forum peste doua zile, sper sa gasesc copyright-urile cele bune.
La revedere!

Nu e in legatura cu ce se discuta aici,dar totusi..Atata timp cat nu faci tu stilul nu ai voie sa-i modifici copyright-urile.
rkostrike
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 288
Joined: 03 Jun 2008, 12:08
Detinator Steam: Nu

03 Jun 2008, 23:52

Da am auzit si de la alti colegi si am modificat
NovRaiN
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 3
Joined: 21 Aug 2007, 09:43

03 Jun 2008, 23:54

Traim in ROMANIA si asta ne ocupa tot timpul.
User avatar
jok3r_bm
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 414
Joined: 17 Nov 2007, 20:15
Detinator Steam: Da
CS Status: imi fac updeit la wall.
Location: In your empty head
Been thanked: 1 time
Contact:

03 Jun 2008, 23:57

nu exista aici ceva pui de politai sa-si intrebe taicaso sau maicasa :)
Image

Alaturate Noua. Viitorul ne apartine
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information