Puya (melodiile sale intr-un singur stil muzical)

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Amun
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2004
Joined: 06 Apr 2008, 22:03
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Sawyer
Fost Moderator
Has thanked: 80 times
Been thanked: 116 times

03 May 2010, 22:19

nu il contesta nimeni pentru "noul" gen muzical ales ci pentru ca el inca zice ca e hip`hoper adica una e ce canta el acum 5 , 6 ani si alta e acum ..

acelasi lucru se intampla acum si in strainatate cu unii gen 50 cent care inainte cantau rap pur acum o mai dau pe r&b dar in cazul lui e altceva si respect ceea ce a facut din viata lui :)
RoyalServer
User avatar
iv3
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 945
Joined: 05 Feb 2010, 17:28
Detinator Steam: Da
SteamID: iv3_csgod
Reputatie: Restrictie moderator
Location: Bucuresti
Been thanked: 126 times

04 May 2010, 15:34

Maryus kNN wrote:De ce toti ziceti ca Puya canta manele? Sau ca muzica lui e ascultata de cocalari? As vrea sa tin discutia asta fata-n fata cu tine nu pe net de unde poti fi influentat foarte usor. Chestia cu "puya canta manele" e total eronata. Nu cred ca ai ascultat tu vreo manea ca sa ajungi la concluzia asta. A zis-o unu si acum v-ati luat toti dupa el. Cu cocalarii la fel...as vrea fata-n fata sa-mi spui ce inseamna cuvantul cocalar, nu pe net unde poti cauta pe Google.

Puya a incercat cu undeva-n balcani o melodie comerciala si ii merge bine de atunci. De ce s-ar intoarce inapoi la stilul lui de RAP cand el castiga mult mai multi bani din industria muzicii comerciale? Si va zic ca asa ati face si voi, nu o dati intoarsa acum ca stiu ca asa e. Nu cred v-ar parea asa de tare rau de fanii aia care va iubesc. Adevaratii fani ar asculta in continuare, in rest, ceilalti, raman la muzica lor "rap" care mie mi se pare destinata celor care nu au chef de viata si-si gasesc "alinarea", ca sa zic asa, in niste melodii care la doua sau trei cuvinte o injuratura.
iv3 wrote:mai are si featureduri cu "k"Camelia sau George Hora
Dupa ce ca te lauzi intr-un reply mai sus ca nu "ai patru clase", termenul de mai sus dovedeste contrariul. Printre primele sfaturi pe care mi le-a dat invatatoarea in clasele 1-4 a fost acela de a nu folosi termeni pe care nu-i cunosc doar pentru a parea "mai in ton cu discutia".

Acum astept critici ref. la reply-ul meu. Aceasta este parerea mea despre ascultatorii de RAP si despre manele, nimic altceva.

EDITat pentru corectare typos.
Privesti problema din alt unghi ... nu am spus ca Puya canta manele si nici ca este ascultata numai de cocalari !!! Melodiile sale sunt clasificate de toata lumea in stilul muzical RAP . A fost contestat de multi rapperi romani s-a ajuns pana si la tribunal. Se vede ca nu prea asculti rap ... Ai spus in postul tau ca Puya s-a reintors la stilul sau RAP ... ti se pare ca fresh una dintre melodiile sale mai noi ,ei bine tie ti se pare rap ? :)) .
Treaba cu injuraturile . RAP`ul este de cele mai multe ori o poezie ...de cartier !! Injuraturile ii ajuta pe rapperii romani sa se exprime mai bine pentru ca toata lumea sa inteleaga !! Cum ti s-ar parea rap`ul daca s-ar folosi termeni academici ? Nici nu vreau sa ma gandesc...
RAP`ul pe care il canta Puya este slab,foarte slab...
Internetul a dat o noua forma cuvantului "cocalar" daca nu ma insel cocalar inseamna tigan de cea mai joasa speta ,un fel de smecheras de cartier ,un bisnitar . Internetul a dat o alta forma cocalar=ascultator de manele . Argoul acesta se foloseste aproape zilnic prin cartiere ... trist !! Pana la urma ar trebui sa se faca discriminare intre romani si romi deoarece sunt total diferiti !!
Eu imi folosesc,potrivesc cuvintele foarte bine !! Stiu cand sa ma opresc ,stiu cand nu am dreptare ,stiu cand am pierdut !! Pe internet,pe forumuri,pe siteurile de socializare omul se deosebeste dupa replyuri,threduri !! Nu stii ce inseamna featured ? Featured(pentru tine) fiuciăring=feat.=ft. !! Iar plurarul l-am pus in romana . Si pe tine te caracterizeaza monotonia ?
ImageImage

яσмαηιαη яαсιηפ тєαм мємвєя
User avatar
MasteR
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 2963
Joined: 10 Aug 2007, 19:00
Detinator Steam: Da
CS Status: Intr-o scurta vacanta !
Reputatie: Fost administrator
Location: Brasov , Romania .
Has thanked: 10 times
Been thanked: 150 times

04 May 2010, 17:38

Ba frate , crezi ca pe el acum , in criza il intereseaza cine il contesta sau il intereseaza cum sa o duca mai bine ? La concert la guess who si spike in Brasov , ei chiar ii multumeau lui Puya deoarece prin el , ei au ajuns unde au ajuns , cu concerte , etc . Am m ai postat un link cu un video si il postez si aici http://www.hiphopblog.ro/hiphoplive-ep- ... iv-griffo/ . Uitati-va bine si ascultati :) .
User avatar
iv3
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 945
Joined: 05 Feb 2010, 17:28
Detinator Steam: Da
SteamID: iv3_csgod
Reputatie: Restrictie moderator
Location: Bucuresti
Been thanked: 126 times

04 May 2010, 17:53

MasteR wrote:Ba frate , crezi ca pe el acum , in criza il intereseaza cine il contesta sau il intereseaza cum sa o duca mai bine ? La concert la guess who si spike in Brasov , ei chiar ii multumeau lui Puya deoarece prin el , ei au ajuns unde au ajuns , cu concerte , etc . Am m ai postat un link cu un video si il postez si aici http://www.hiphopblog.ro/hiphoplive-ep- ... iv-griffo/ . Uitati-va bine si ascultati :) .
In fine .Dupa tine ,dupa toti :P in ce stil muzical ar intra inafara de RAP ,in acesta se presupune ca este :-S .
ImageImage

яσмαηιαη яαсιηפ тєαм мємвєя
User avatar
Marius
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8294
Joined: 11 Nov 2007, 12:19
Detinator Steam: Da
CS Status: being awesome since 1992
SteamID: kNNwOw
Reputatie: eXtream Mod
Fost administrator
Fost dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Timisoara
Has thanked: 577 times
Been thanked: 680 times

04 May 2010, 17:59

iv3 wrote:
Maryus kNN wrote:De ce toti ziceti ca Puya canta manele? Sau ca muzica lui e ascultata de cocalari? As vrea sa tin discutia asta fata-n fata cu tine nu pe net de unde poti fi influentat foarte usor. Chestia cu "puya canta manele" e total eronata. Nu cred ca ai ascultat tu vreo manea ca sa ajungi la concluzia asta. A zis-o unu si acum v-ati luat toti dupa el. Cu cocalarii la fel...as vrea fata-n fata sa-mi spui ce inseamna cuvantul cocalar, nu pe net unde poti cauta pe Google.

Puya a incercat cu undeva-n balcani o melodie comerciala si ii merge bine de atunci. De ce s-ar intoarce inapoi la stilul lui de RAP cand el castiga mult mai multi bani din industria muzicii comerciale? Si va zic ca asa ati face si voi, nu o dati intoarsa acum ca stiu ca asa e. Nu cred v-ar parea asa de tare rau de fanii aia care va iubesc. Adevaratii fani ar asculta in continuare, in rest, ceilalti, raman la muzica lor "rap" care mie mi se pare destinata celor care nu au chef de viata si-si gasesc "alinarea", ca sa zic asa, in niste melodii care la doua sau trei cuvinte o injuratura.
iv3 wrote:mai are si featureduri cu "k"Camelia sau George Hora
Dupa ce ca te lauzi intr-un reply mai sus ca nu "ai patru clase", termenul de mai sus dovedeste contrariul. Printre primele sfaturi pe care mi le-a dat invatatoarea in clasele 1-4 a fost acela de a nu folosi termeni pe care nu-i cunosc doar pentru a parea "mai in ton cu discutia".

Acum astept critici ref. la reply-ul meu. Aceasta este parerea mea despre ascultatorii de RAP si despre manele, nimic altceva.

EDITat pentru corectare typos.
Privesti problema din alt unghi ... nu am spus ca Puya canta manele si nici ca este ascultata numai de cocalari !!! Melodiile sale sunt clasificate de toata lumea in stilul muzical RAP . A fost contestat de multi rapperi romani s-a ajuns pana si la tribunal. Se vede ca nu prea asculti rap ... Ai spus in postul tau ca Puya s-a reintors la stilul sau RAP ... ti se pare ca fresh una dintre melodiile sale mai noi ,ei bine tie ti se pare rap ? :)) .
Treaba cu injuraturile . RAP`ul este de cele mai multe ori o poezie ...de cartier !! Injuraturile ii ajuta pe rapperii romani sa se exprime mai bine pentru ca toata lumea sa inteleaga !! Cum ti s-ar parea rap`ul daca s-ar folosi termeni academici ? Nici nu vreau sa ma gandesc...
RAP`ul pe care il canta Puya este slab,foarte slab...
Internetul a dat o noua forma cuvantului "cocalar" daca nu ma insel cocalar inseamna tigan de cea mai joasa speta ,un fel de smecheras de cartier ,un bisnitar . Internetul a dat o alta forma cocalar=ascultator de manele . Argoul acesta se foloseste aproape zilnic prin cartiere ... trist !! Pana la urma ar trebui sa se faca discriminare intre romani si romi deoarece sunt total diferiti !!
Eu imi folosesc,potrivesc cuvintele foarte bine !! Stiu cand sa ma opresc ,stiu cand nu am dreptare ,stiu cand am pierdut !! Pe internet,pe forumuri,pe siteurile de socializare omul se deosebeste dupa replyuri,threduri !! Nu stii ce inseamna featured ? Featured(pentru tine) fiuciăring=feat.=ft. !! Iar plurarul l-am pus in romana . Si pe tine te caracterizeaza monotonia ?
Reciteste-mi reply-ul si poate vei intelege ceva din el. Eu nu ma repet.
------> un mindset sanatos pentru eXtream <------
PS: NU sunt intermediar
User avatar
Sl!v```
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 703
Joined: 15 Jan 2010, 22:06
Detinator Steam: Da
CS Status: @away.
Detinator server CS: Nu.
Location: Bucureşti
Has thanked: 6 times
Been thanked: 44 times

04 May 2010, 18:22

Ascult Puya, si am sa ascult in continuare! Daca el face melodii si castiga bani, nu cred ca-i pasa de parerile proaste ce cred unii despre el, dar este si normal, asa este romanul. Nu mai sa criticati stiti, dar cand o sa fiti voi in locul lui, si sa va critice altii, nu v-ar convenii :).
Image
User avatar
TDB
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 3853
Joined: 18 Oct 2008, 10:52
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Göteborg
Has thanked: 122 times
Been thanked: 294 times

04 May 2010, 22:06

Puya nu mai este ce a fost in La Familia , cand s-a 'despartit' de Sisu s-a simtit o schimbare !
Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot], Semrush [Bot] and 413 guests