Puya (melodiile sale intr-un singur stil muzical)

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
iv3
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 945
Joined: 05 Feb 2010, 17:28
Detinator Steam: Da
SteamID: iv3_csgod
Reputatie: Restrictie moderator
Location: Bucuresti
Been thanked: 126 times

03 May 2010, 20:11

Am deschis acest topic cu un singur scop !! Sa vad parerea voastra despre cantaretul Puya . Cand era in La Familia canta un fel de rap si a adunat o droaie de fani care mai asculta aceste melodii si astazi :-S .
Astazi ,cand canta singur (mai are si featureduri cu "k"Camelia sau George Hora) are numai melodii de slaba calitate cum ar fi :

» Puya - V.I.P.
» Puya - Fresh
» Puya - Change

Acum toata lumea asculta la telefoane pe strada Puya . Toata lumea sustine ca el ar canta rap . A fost contestat de rapperii romani (strica imaginea Romaniei pe plan international) . Pe langa melodiile sale care sunt pe langa ,va puteti uita la versuri :> se mai si joaca cu cei de la B.U.G. Mafia (un membru doar Caddy) care ei canta intradevar rap si Parazitii la fel \m/ . Mai multe detalii aici .

Acest topic l-am deschis cu scopul de a afla parerea voastra despre muzica lui Puya si in ce stil muzical se incadreaza toate melodiile lui de cand canta singur .
Am evitat sa fac un pool deoarece nu pot pune decat 10 optiuni iar stilurile muzicale sunt peste acest numar ! Deci se poate si fara .
Rog fara off,flame,spam,etc . Deci pareri ? :-/ .
ImageImage

яσмαηιαη яαсιηפ тєαм мємвєя
RoyalServer
Amun
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2004
Joined: 06 Apr 2008, 22:03
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Sawyer
Fost Moderator
Has thanked: 80 times
Been thanked: 116 times

03 May 2010, 20:23

pai inainte era baietas de cartier , canta un fel de rap iar acum canta muzica comerciala care o asculta toti cocalarii :)
User avatar
AdyCted
Utilizator banat
Utilizator banat
Posts: 630
Joined: 23 Jan 2010, 15:27
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 16 times
Been thanked: 18 times

03 May 2010, 20:25

Sawyer wrote:pai inainte era baietas de cartier , canta un fel de rap iar acum canta muzica comerciala care o asculta toti cocalarii :)

Ce adevar ! Ce adevar ! S-o asculte cocalarii, noi ramanem la hip-hopul adevarat si clubbingul romanesc.
~
HIGHER
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 146
Joined: 23 Apr 2010, 01:58
Detinator Steam: Da
Been thanked: 15 times

03 May 2010, 20:46

Mulţi îl preferă aşa cum era înainte.
A fost contestat de rapperii romani
Într-un fel, au dreptate.
Last edited by HIGHER on 03 May 2010, 20:49, edited 2 times in total.
User avatar
abbymiez
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 406
Joined: 28 Dec 2009, 23:23
Detinator Steam: Da
CS Status: salut
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Ban 3 luni ( 14.06.2010 )
Ban 3 luni ! ( 10.10.2010 )
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

03 May 2010, 20:47

Ba voi sunteti retardatii (scuzati limbajul) ? Voi aveti pic de ureche muzicala ? Ia ziceti-mi ma voi ce muzica canta Puya din melodiile pe care le auziti voi pe strada, ca manele oricum nu sunt, atat timp cat omu' isi castiga banii si are admiratori peste tot pe strada/la scoala/clubb-uri etc. de ce sa nu cante muzica care oamenilor le place.
Acum intrebare intrebatoare: Voi ati ascultat in viata voastra vreo manea, sa faceti o asemanare intre ce canta Puya si ce canta frat3l3 $@L@|\/| ?
frustratii dr_eq.
!UL!@N
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4194
Joined: 29 Aug 2008, 21:51
Detinator Steam: Da
CS Status: In Activ
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS
Has thanked: 29 times
Been thanked: 283 times

03 May 2010, 20:52



tot melodii de genu , sunt mai bune..decat ce canta el acuma >:P
( ´ ▽ ` )ノ


ImageImage
User avatar
KoOLa007
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2243
Joined: 10 Feb 2009, 20:05
Detinator Steam: Nu
CS Status: Viaţa-i doar un vis pe bani!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Location: România/Constanţa
Has thanked: 135 times
Been thanked: 138 times

03 May 2010, 20:54

Pentru mine Puya a fost, este si va ramane unul dintre veterani ai Hip-Hop-ului. Zeci de piese, daca nu, chiar sute in trecut. Ascultam Puya pe Atomic prin 2003 " Foame de Bani " astea. Acuma, s-a cam stricat. A dat-o pe comerciala.




In trecut, nimeni nu stia de Puya. Acuma cu comercialele, toti il asculta. Inainte putini il ascultau. Parerea mea. Dar acuma cu concerte, alea alea, peste tot(si in afara cred) a devenit foarte cunoscut si toata Romania il stie.



Si acuma ascult Puya ! Si jur, nu ascult comerciale. Poate din cand in cand ! Dar am plin hard-ul cu piese cu Puya de acum 5-8 ani !
Road to 3k.
User avatar
Teddy
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2162
Joined: 18 Oct 2008, 18:10
Detinator Steam: Da
CS Status: Ba esti nebun , ba esti nebun ?! :o
Detinator server CS: Nu
SteamID: barky1234
Reputatie: Fost moderator
0.2/3
Location: Milano,Italia
Has thanked: 52 times
Been thanked: 118 times
Contact:

03 May 2010, 20:56

El incearca un nou still.. a trecut si pe comericala ce ii pasa lui cine il ascuta sau etc , atata timp cat vine banu il doare undeva...
Salut,
Vrei sa gasesti o solutie la orice intrebare despre Counter-Strike Global Offensive? Aici este locul potrivit:https://www.youtube.com/channel/UCaCu8j ... BxXBKazNTA
User avatar
iv3
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 945
Joined: 05 Feb 2010, 17:28
Detinator Steam: Da
SteamID: iv3_csgod
Reputatie: Restrictie moderator
Location: Bucuresti
Been thanked: 126 times

03 May 2010, 20:58

abbymiez wrote:Ba voi sunteti retardatii (scuzati limbajul) ? Voi aveti pic de ureche muzicala ? Ia ziceti-mi ma voi ce muzica canta Puya din melodiile pe care le auziti voi pe strada, ca manele oricum nu sunt, atat timp cat omu' isi castiga banii si are admiratori peste tot pe strada/la scoala/clubb-uri etc. de ce sa nu cante muzica care oamenilor le place.
Acum intrebare intrebatoare: Voi ati ascultat in viata voastra vreo manea, sa faceti o asemanare intre ce canta Puya si ce canta frat3l3 $@L@|\/| ?
Tu esti complet pe dinafara ! Nu ai citit ce am scris ? Puya canta o muzica care nimeni nu ii stie sigur locul !! Acest topic este deshis pentru a discuta pe larg ,sa vedem in ce stil muzical s-ar plasa melodiile lui Puya ! Eu nu am contestat stilul lui ,fanii . Tocmai am mentinut are fani ,dar muzica lui este de slaba calitate daca face parte din categoria RAP . Dupa mine maneaua nu este un stil de muzica !! Este ceva ... o amestecatura ,nimic clar . Muzica traditionala poporului ROMM :D>- . Doar un om cu carte ,cult poate intelege muzica buna . Cei care au 4 clase ,ca la tren nu pot face aceasta alegere care caracterizeaza omul respectiv in multe ! Daca nu esti in stare sa mentii o discutie civilizata mai bine nu mai posta !! Am spus ,evitati orice fapta care se pedepseste . Iar treaba cu "retarzii" prin acest post nu dai dovada de nimic te rog altadata sa iti revizuiesti vocabularul !! :-q

SCUZATI TOATE CACOFONIILE !!! SUNT OBOSIT.
Last edited by ChuckY on 03 May 2010, 21:01, edited 2 times in total.
Reason: Vezi ca ai facut o cacofonie "Puya canta o muzica care".
ImageImage

яσмαηιαη яαсιηפ тєαм мємвєя
User avatar
abbymiez
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 406
Joined: 28 Dec 2009, 23:23
Detinator Steam: Da
CS Status: salut
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Ban 3 luni ( 14.06.2010 )
Ban 3 luni ! ( 10.10.2010 )
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

03 May 2010, 21:06

Am citit foarte clar ce ai scris in primul post, faza cu "retardati" nu era pentru tine, ci pentru celorlalti care-l contesta, adica frate de ce ii mai ascultati muzica daca nu va place, doar asta nu inteleg.

ca sa fiu on: ca stil muzical, ce mi se pare mie si din urechea mea muzicala (pe care nu o am) as putea sa-i incadrez melodiile la: rap, hip-hop.
frustratii dr_eq.
User avatar
timy_fb
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1729
Joined: 31 Aug 2007, 22:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Daca esti invizibil, poarta-te ca atare
Detinator server CS: Nu
Location: Tarnaveni
Has thanked: 56 times
Been thanked: 37 times
Contact:

03 May 2010, 21:28

mie imi place frate si ce canta mai demult si ce canta in prezent
Ii drept ca mai frumoase sunt melodiile de mai demult..care nu pot zice ca le ascultam prin 2003(pentru ca am 15 ani atunci aveam 7) dar le ascult acum pe youtube.. ;)
ImageImageImageImageImageImageImage
User avatar
Marius
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8294
Joined: 11 Nov 2007, 12:19
Detinator Steam: Da
CS Status: being awesome since 1992
SteamID: kNNwOw
Reputatie: eXtream Mod
Fost administrator
Fost dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Timisoara
Has thanked: 577 times
Been thanked: 680 times

03 May 2010, 21:37

De ce toti ziceti ca Puya canta manele? Sau ca muzica lui e ascultata de cocalari? As vrea sa tin discutia asta fata-n fata cu tine nu pe net de unde poti fi influentat foarte usor. Chestia cu "puya canta manele" e total eronata. Nu cred ca ai ascultat tu vreo manea ca sa ajungi la concluzia asta. A zis-o unu si acum v-ati luat toti dupa el. Cu cocalarii la fel...as vrea fata-n fata sa-mi spui ce inseamna cuvantul cocalar, nu pe net unde poti cauta pe Google.

Puya a incercat cu undeva-n balcani o melodie comerciala si ii merge bine de atunci. De ce s-ar intoarce inapoi la stilul lui de RAP cand el castiga mult mai multi bani din industria muzicii comerciale? Si va zic ca asa ati face si voi, nu o dati intoarsa acum ca stiu ca asa e. Nu cred v-ar parea asa de tare rau de fanii aia care va iubesc. Adevaratii fani ar asculta in continuare, in rest, ceilalti, raman la muzica lor "rap" care mie mi se pare destinata celor care nu au chef de viata si-si gasesc "alinarea", ca sa zic asa, in niste melodii care la doua sau trei cuvinte o injuratura.
iv3 wrote:mai are si featureduri cu "k"Camelia sau George Hora
Dupa ce ca te lauzi intr-un reply mai sus ca nu "ai patru clase", termenul de mai sus dovedeste contrariul. Printre primele sfaturi pe care mi le-a dat invatatoarea in clasele 1-4 a fost acela de a nu folosi termeni pe care nu-i cunosc doar pentru a parea "mai in ton cu discutia".

Acum astept critici ref. la reply-ul meu. Aceasta este parerea mea despre ascultatorii de RAP si despre manele, nimic altceva.

EDITat pentru corectare typos.
Last edited by Marius on 04 May 2010, 13:52, edited 2 times in total.
------> un mindset sanatos pentru eXtream <------
PS: NU sunt intermediar
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Petal [Bot], Yandex [Bot] and 698 guests