RAZ - rapper in devenire

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
mixatu
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 680
Joined: 26 Apr 2012, 15:47
Detinator Steam: Da
SteamID: kzu1337
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Location: cstrike
Has thanked: 59 times
Been thanked: 29 times
Contact:

21 Dec 2012, 17:43

Nu are flou de loc.
RoyalServer
User avatar
roberteeel
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4438
Joined: 05 Sep 2012, 11:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nick anterior: QAZW, Robert.ultrasFarul, CT 18 ROS
Restrictie schimbare nume
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 313 times
Been thanked: 357 times

21 Dec 2012, 21:53

Mie unul imi place melodia. Succes in continuare!
Amun
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2004
Joined: 06 Apr 2008, 22:03
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Sawyer
Fost Moderator
Has thanked: 80 times
Been thanked: 116 times

21 Dec 2012, 22:07

ro.razer wrote:Stii ca nu ma deranjeaza?
Aia-i cultura muzicala? 50 cent? Ce-i asa reprezentativ?

Mai bine bagai aici un Guta si-mi ziceai acelasi lucru: ca incerc s-o dau prea inteligent, ca de fapt ar trebui sa-mi bag pubipla de 50 de ori pe propozitie, sa am niste versuri de omul cavernelor etc.

m-ai lamurit cu asta , esti intr'adevar foarte documentat in domeniul rappului , sunt chiar curios de cate luni ai inceput sa asculti si tu pana sa incerci sa ii copiezi pe altii.

daca spui de 50 cent ca este = cu gutza este clar ca tu esti nascut undeva dupa 1995 si esti total paralel cu domeniul asta muzical . daca ai fi avut treaba cu rapul ai fi stiut ca nu ma refer la melodiile lui recente ci la primele lui 2 albume (cu melodii scrise in colaborare cu dre,eminem,nate dogg etc) dar esti prea scurt la minte pentru a intelege mesajele transmise de melodii si te limitezi in a face comparatii de rahat cum fac toti sobolanii de calculator pe internet .

nu poti pune in aceeasi oala pe dre,50cent ,the game , snoop dogg,nate dogg,eminem cu cacatii aia de i'ai insirat tu acolo.

si apropo nu ma impresionezi ca bagi cateva nume de "necunoscuti" care se cred rapperi , multi dintre ei nu au nici o legatura cu rapul voi doar confundati stilurile.
User avatar
h4wk
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3806
Joined: 22 Sep 2009, 13:10
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior : DaZ , zimpe , Dan eXtream
Location: Iasi
Has thanked: 306 times
Been thanked: 321 times
Contact:

21 Dec 2012, 22:25

Multa bafta pe viitor !

Code: Select all

"Daca ai culoare nu inseamna ca esti mai presus ca un utilizator. Culoare e un fel de "rasplata" pentru ca te implici in "ridicarea" acestei comunitati.
Unii nu realizeaza ca daca ai culoare nu inseamna ca esti smecher." -- by Alexey
:troll :troll

Spui ceva,dar faci altceva !
User avatar
Yeezus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8149
Joined: 04 Nov 2011, 08:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Yeezy taught me
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: Confuzius, Flowman,H@rdwell,Florentiu
Location: Ploiesti/Bucuresti
Has thanked: 239 times
Been thanked: 366 times

21 Dec 2012, 22:35

Imi place :) succes lui pe viitor !
ro.razer
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 15
Joined: 18 Oct 2011, 22:43
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Been thanked: 3 times
Contact:

13 Jan 2013, 04:26

mixatu wrote:Nu are flou de loc.
De loc sunt din Constanta, merci.
Amun wrote: m-ai lamurit cu asta , esti intr'adevar foarte documentat in domeniul rappului , sunt chiar curios de cate luni ai inceput sa asculti si tu pana sa incerci sa ii copiezi pe altii.

daca spui de 50 cent ca este = cu gutza este clar ca tu esti nascut undeva dupa 1995 si esti total paralel cu domeniul asta muzical . daca ai fi avut treaba cu rapul ai fi stiut ca nu ma refer la melodiile lui recente ci la primele lui 2 albume (cu melodii scrise in colaborare cu dre,eminem,nate dogg etc) dar esti prea scurt la minte pentru a intelege mesajele transmise de melodii si te limitezi in a face comparatii de rahat cum fac toti sobolanii de calculator pe internet .

nu poti pune in aceeasi oala pe dre,50cent ,the game , snoop dogg,nate dogg,eminem cu cacatii aia de i'ai insirat tu acolo.

si apropo nu ma impresionezi ca bagi cateva nume de "necunoscuti" care se cred rapperi , multi dintre ei nu au nici o legatura cu rapul voi doar confundati stilurile.
N-am zis ca 50CENT = Guta. Ma intreb daca metafora mea grotesca nu cumva a fost prea subtila pentru un om al cavernelor :)).
Cacatii aia de i-am insirat vorbesc adevaruri locale. Nu ma intereseaza ce ***** se mananca in US, eu ascult mesajul in primul rand, si crede-ma, sa te lafai in milioane de dolari si sa fii mare smenar ca poti sa-i numeri si ca-i ai tu in sertaras, sau ca ai tu nu stiu cate curve, nu stiu ce linie de haine de prost gust sau mai stiu eu ce alte cacaturi nu te fac decat un manelist infect, sau cel putin un fost artist bun care a ajuns un cocalar varianta US.

Revenind. Vrei hip-hop original? Lasa-ma dreacu cu ratatii tai, vorbeste-mi de Wu Tang Clan, de DAS EFX, de Easy-E, de N.W.A, de 2PAC. Nu de retarzi cu kile de aur care-si misca lasciv cururile in SUV-uri de sute de mii de dolari placate cu platina.

In fine, in principiu gusturile nu se discuta, dar de la a avea anumite gusturi si pana la a emite judecati de valoare despre hh fara sa stii cu ce se mananca, e cale lunga.

BTW, nu-s nascut dupa '95. Daca erai un pic atent la primul mesaj din thread, ti-ai fi dat seama. Nu cred ca vorbesc si nici nu cred ca ma manifest ca un pustan cordit (de-aia de care dai tu in fiecare zi si-ti manifesti complexele de superioritate cu ei); deci nu ma categorisi ca fiind unul.
Si nu in ultimul rand, nu vad cam care ar fi relevanta varstei. Pot doar sa scriu ca m-am nascut o data cu hh-ul din Romania, si de-aia tin asa de mult la el. Poate oi fi si nitel patriot... sau nationalist. Eu stiu ?
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information