RDS-RCS va cumpara UPC ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Ciprian
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 5172
Joined: 10 May 2008, 21:29
Detinator Steam: Da
CS Status: ^^
SteamID: crazycipry
Reputatie: Fost administrator
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Supervizor CS.eXtreamCS.com
Fost Unbanner ZM.eXtreamCS.com
Fost Contribuitor
Nume anterior: crazy.cipry
Location: Baia Mare
Has thanked: 177 times
Been thanked: 405 times

02 Mar 2011, 20:13

ZooMl3sS^ wrote: Ar fi un alt motiv de îngrijorare pentru consumatori, deoarece şi serviciile de internet ar putea să îşi crească preţurile semnificativ.
Te-ai gandit ca ai semnat un contract pe cativa ani si nici tu nici firma nu ar avea dreptul sa il incalce?
E ca si abonamentul la telefon, l-ai facut de 10 euro, 10 euro ramane pe toata perioada contractuala.
SIngurele modificari ce apar sunt din cauza cursului valutar. Deci daca creste euro creste si factura care are aceeasi valoare ( daca nu faceti cost ).
RoyalServer 2
User avatar
gashu
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1018
Joined: 30 Sep 2008, 02:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Detinator server CS: Da
Location: Brasov
Has thanked: 86 times
Been thanked: 46 times

02 Mar 2011, 21:08

Ciprian wrote:
ZooMl3sS^ wrote: Ar fi un alt motiv de îngrijorare pentru consumatori, deoarece şi serviciile de internet ar putea să îşi crească preţurile semnificativ.
Te-ai gandit ca ai semnat un contract pe cativa ani si nici tu nici firma nu ar avea dreptul sa il incalce?
E ca si abonamentul la telefon, l-ai facut de 10 euro, 10 euro ramane pe toata perioada contractuala.
SIngurele modificari ce apar sunt din cauza cursului valutar. Deci daca creste euro creste si factura care are aceeasi valoare ( daca nu faceti cost ).
da' e la mintea cocoşului... nu se referea la clienţii actuali, ci la viitoarele abonamente, pachete... etc.
User avatar
Andrei.B
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 6479
Joined: 17 Aug 2009, 09:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Plecat pe mari si tari
Detinator server CS: Nu detin !
SteamID: andreybci94
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost Administrator
Nume anterior : bLack, Andrei,krusc
Contribuitor
Location: ConstanTa
Has thanked: 275 times
Been thanked: 557 times

02 Mar 2011, 21:13

Oricum dupa parerea mea RDS&RCS ramane cel mai bun net . Eu sunt abonat la ei din 2005-2006 nu mai stiu sigur.

Mereu in suflet culorile ( Roş -Albastru )
Image
ImageImage
User avatar
ZooMl3sS^
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 776
Joined: 22 Apr 2010, 11:23
Detinator Steam: Da
CS Status: Ma joc..
Location: Satu-Mare
Has thanked: 128 times
Been thanked: 22 times

02 Mar 2011, 21:14

Andrei wrote:Oricum dupa parerea mea RDS&RCS ramane cel mai bun net . Eu sunt abonat la ei din 2005-2006 nu mai stiu sigur.
idem..
incearca ceilalti provideri macar sa ii egaleze, dar nu pot :)
vLad-
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4819
Joined: 28 Mar 2009, 19:16
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: eXisTenZ 28
Has thanked: 376 times
Been thanked: 304 times

02 Mar 2011, 21:29

nu stiu ce sa zic, sunt pe UPC din 2008 si sunt multumit, pentru abonamentele care le au :P. De sarbatori mi-am marit abonamentul la 25mb/sec si e destul pentru mine :). Daca RDS`u va cumpara UPC`u voi trece pe RDS :-??.
vim
Programator eXtream
Programator eXtream
Posts: 853
Joined: 29 May 2009, 19:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Trag cu praştia !
Reputatie: Fost programator web eXtreamCS
Administrator tehnic
Sysadmin
Location: Bucureşti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 342 times

02 Mar 2011, 21:48

Ciprian wrote:Te-ai gandit ca ai semnat un contract pe cativa ani si nici tu nici firma nu ar avea dreptul sa il incalce?
E ca si abonamentul la telefon, l-ai facut de 10 euro, 10 euro ramane pe toata perioada contractuala.
SIngurele modificari ce apar sunt din cauza cursului valutar. Deci daca creste euro creste si factura care are aceeasi valoare ( daca nu faceti cost ).
Nu iti modifica pretul abonamentului, dar pot sa iti bage costurile suplimentare sub alte denumiri. Vezi exemplul "taxa de mentenanta" introdusa clientilor RDS acum cateva luni, care de fapt reprezinta abonamentul la telefon, iar de la cei care nu au telefon, se recupereaza o parte din pierderile care le`au facut cu ofertele "telefon gratuit si xxx minute gratuite".
I'm not antisocial, I'm just not user friendly.
⎯ retired
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information