[SAMP] Real life simulator

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Serverul sa fie MTA sau SA-MP

MTA
9
21%
SA-MP
33
79%
 
Total votes: 42
User avatar
Nicholas
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3755
Joined: 03 Aug 2009, 00:21
Detinator Steam: Da
SteamID: ONEANDONLYY
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Has thanked: 110 times
Been thanked: 26 times
Contact:

03 Jan 2016, 22:48

Image
Acum ceva timp vedeam topic-uri gen: Vand cont samp pe x/y/z server sau intalneam persoane care joaca sa-mp aici. Ma gandeam ca am o vechime de 7 ani pe aceasta comunitate si ca sunt un utilizator fidel ca voi totii, si am zis sa creez acest topic pentru a cere sfatul celor care au jucat,joaca sau ce putin au incercat modul sa-mp creat pentru jocul GTA:SanAndreas,
multi jucatorii cauta servere "ca-n viata reala", adica roleplay in termeni jocului acest gamemod care doresc sa-l crezi dupa ideile propi si inspirat din viata reala sau alte jocuri, pentru a imita foarte bine viata reala ma gandesc la 95% asemanarile intre viata reala si viata virtuala, simplu un simulator pentru viata reala, se da 3 orase americane,moneda straina,masini si personaje internationale. Cam atat cu introducerea,
serverul sau gamemodul doreste sa simuleze viata reala adica gandestete un pic, inafara de calculator cum sunt multi sa-l butoneze ce mai este de facut? Locul de munca, distractile si supravietuirea nu? Deci daca nu numcesti nu ai o chirie,casa.. ajungi pe drumuri, deci un loc de munca va fi o necesitate ca in zilele noastre nu? Vedem ca nu toti putem detine o vila sau o masina de sute de mii, fiecare cu ce isi permite sa conduca, cumparam o masina care are un consum bun si ne putem folosi de ea nu? Daca avem o masina sport inseamna ca avem o afacere sau sponsori, sa vedem daca nu manaci nu esti instare de nimic la fel si cu apa nu? De aceia avem nevoie de mancare in casa sau in oras la fast-food ori restaurante. Avem prieteni si trebuie sa ne distram nu? Pai unde sa mergem, la un club unde sa ne hidratam cu o bautura alcolica sau niste droguri.. daca tot zicem de droguri chiar toti putem face rost de droguri? Da, dar nu toti le putem fabrica, si avem nevoie de cunostinte de unde sa procuram cantitati necesare, la fel si armele, pai arme putem toti sa asmblam toti, nu aici avem nevoie de membri gangurilor care si ele au un rol important pe server fara ei nu droguri, nu arme, nu distractie... hai amre gasim la un magazin dedicat lor unde putem cumpara cu permisul de port arma. Ati vazut voi politisti de la rutiera sau agenti cu armura si m4? Nici eu, pai ce naiba politia poate detine doar un pistol pentru autoaparare sau imobilizare, nu pentru a face DM sau sa ne distruga masinile...
Am vorbit mult si prost? Cred ca am dat niste ideii, dar si am starnit interese unora, proiectul meu doreste sa reprezinte viata reala, viata americana in mare parte cum am precizat si mai sus, masini,bani,regiuni si personaje. Serverul numit de alti hard, dar eu spun roleplay cu adevarat. M-ai multe detali vin pe parcurs la fel si un trailer cu unele ocupati de pe server... Asi spune mai multe, dar atunci dau ideiile mele unora care nu au imaginatie.
Rezumat:Viata reala, traiul american, traiul de zi cu zi, munca, distractie... etc.
Daca cineva de aici este interesat si doreste sa-mi lase ideiile roleplay, o poate face prin p.m. tin cont de ele, tine minte permisele nu se iau doar conducant o masina prin oras! Exista school instructors unde te intalnesti cu instructorul si domnul politist ;)

Multumesc pentru timpul acordat, multumesc Laur pentru aprobare(nu cred ca este reclama,ti-am spus daca este ceva sa inaintez cu proiectul cumpar reclama), multumesc pentru sustinere!
De retinut: Nu am detaliat totul din ce va fii... dar tineti minte fiecare jucator ajuta alt jucator, fiecare job duce la alt job, bani se invart in joc nu iasa nimic, nu primesti nimic de la server... doar de la sef ;)
P.s. Am vazut o sugesti pe aici care suna asa: Laur poti face sa fie gratare pe server, faci un gratar cu prieteni? Da si gratare vor fi! Astept sugestile voaste, si haideti sa sustine sa-mp-ul romanesc.
Scuzati-mi greselile gramaticale.
Last edited by Nicholas on 04 Jan 2016, 00:33, edited 1 time in total.
Image
RoyalServer 2
User avatar
FONDATOR-CS16
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 323
Joined: 01 Dec 2013, 09:36
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Utilizator neserios(tepar)
Has thanked: 3 times
Contact:

03 Jan 2016, 23:44

Ai PM.
Last edited by FONDATOR-CS16 on 03 Jan 2016, 23:51, edited 1 time in total.
User avatar
THEKING.
Manager CS
Manager CS
Posts: 3339
Joined: 21 Apr 2012, 17:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Away
Detinator server CS: cs.extreamcs.com
SteamID: divinsx
Reputatie: Fost super moderator
Manager CS
Nume anterior: CLAU.
1/3
Location: Romania
Has thanked: 84 times
Been thanked: 74 times

03 Jan 2016, 23:49

Foarte interesant ce ai tu in cap , crezi ca poti pune toate aceste idei in aplicare?
User avatar
faggoat
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2278
Joined: 10 May 2013, 11:50
Detinator Steam: Nu
SteamID: noonstake
Reputatie: Nume anterior: stefanbri
Fost membru Club eXtreamCS ( 2 luni, Castigator eXtreamMEME )
Has thanked: 37 times
Been thanked: 29 times

03 Jan 2016, 23:50

ti-am dat un pm
Image
"e inundatie in cartier si tu dormi mancamiai pl de roman"
INSqs.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3043
Joined: 17 Feb 2013, 23:23
Detinator Steam: Da
SteamID: insqs10
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: Copilu.exe
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Location: Targu-Mures
Has thanked: 11 times
Been thanked: 5 times

04 Jan 2016, 00:02

ma apuc de sa:mp !! :))
Iusti21
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1365
Joined: 26 Oct 2015, 22:19
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Been thanked: 1 time

04 Jan 2016, 00:09

Wow, imi place, ai pm. :). dar nu pentru idei.
User avatar
Nicholas
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3755
Joined: 03 Aug 2009, 00:21
Detinator Steam: Da
SteamID: ONEANDONLYY
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Has thanked: 110 times
Been thanked: 26 times
Contact:

04 Jan 2016, 00:27

FONDATOR-CS16 wrote:Ai PM.
Am sa-l verific.
THEKING. wrote:Foarte interesant ce ai tu in cap , crezi ca poti pune toate aceste idei in aplicare?
Sigur, orice este positbil in sa-mp, dar si in mta.
faggoat wrote:ti-am dat un pm
Am sa-l verific.
Copilu.exe wrote:ma apuc de sa:mp !! :))
Chiar te rog, oricum nu sunt puse ideiile puse aici... aici este un mic detaliu, revin cu poze si trailer in timp.
Iusti21 wrote:Wow, imi place, ai pm. :). dar nu pentru idei.
Ok, voi verifica.

M-ai astepte, sugesti si ideii.
Image
Swizard.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 273
Joined: 18 Dec 2015, 12:53
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Restrictie PM
Fond eXtream: 0
Contact:

04 Jan 2016, 00:30

Te pricepi si la mta?
User avatar
Nicholas
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3755
Joined: 03 Aug 2009, 00:21
Detinator Steam: Da
SteamID: ONEANDONLYY
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Has thanked: 110 times
Been thanked: 26 times
Contact:

04 Jan 2016, 00:32

Swizard. wrote:Te pricepi si la mta?
Sincer sa fiu, si nu sa ma laud... eu doar detinator,administrator si un simplu jucator o sa fiu. De scripting voi lasa maestri.
Image
User avatar
MMDJ.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 336
Joined: 29 Aug 2014, 21:52
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Fond eXtream: 0
Location: Giurgiu

04 Jan 2016, 00:49

Ai niște idei geniale, dar acum samp-ul e plin de copii de 10-11-12 ani care suferă după un grad.
User avatar
Nicholas
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3755
Joined: 03 Aug 2009, 00:21
Detinator Steam: Da
SteamID: ONEANDONLYY
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Has thanked: 110 times
Been thanked: 26 times
Contact:

04 Jan 2016, 00:54

MMDJ. wrote:Ai niște idei geniale, dar acum samp-ul e plin de copii de 10-11-12 ani care suferă după un grad.
Eu sunt asa:
Calitate, nu cantitate!
Nu visez la 1000 de jucatorii!
Image
User avatar
FONDATOR-CS16
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 323
Joined: 01 Dec 2013, 09:36
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Utilizator neserios(tepar)
Has thanked: 3 times
Contact:

04 Jan 2016, 00:58

Nicholas wrote:
MMDJ. wrote:Ai niște idei geniale, dar acum samp-ul e plin de copii de 10-11-12 ani care suferă după un grad.
Eu sunt asa:
Calitate, nu cantitate!
Nu visez la 1000 de jucatorii!
Dar nici server cu 20 de playeri. :))
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information