Om al strazii dat afara dintr-un McDonalds

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
DCT #
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 487
Joined: 25 Feb 2017, 17:05
Detinator Steam: Nu
CS Status: ON
Fond eXtream: 0
Discord: doculet
Been thanked: 6 times

04 Mar 2018, 18:11

Uneori oamenii pot sa ajunga la un punct de nesimtire in care merita sa fie omorati.
Un om fara casa si batran este dat afara pentru ca se plang persoanele din jurul lui, ca este murdar sau miroase urat.
WWW.TECTONICPX.COM [ Professional Web Design Services ]
RoyalServer 2
User avatar
MrAndrei
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2120
Joined: 17 Mar 2013, 18:10
Detinator Steam: Da
CS Status: Facultatea iti mananca viata
SteamID: mrandreyx
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: asasinulfantoma
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 32 times
Been thanked: 28 times

04 Mar 2018, 18:31

Asta nu e discriminare? Cel putin asa pare, iar propietarul/managerul de la mc trebuia sa plateaca amenda pentru asta.
User avatar
DCT #
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 487
Joined: 25 Feb 2017, 17:05
Detinator Steam: Nu
CS Status: ON
Fond eXtream: 0
Discord: doculet
Been thanked: 6 times

04 Mar 2018, 18:44

MrAndrei wrote:Asta nu e discriminare? Cel putin asa pare, iar propietarul/managerul de la mc trebuia sa plateaca amenda pentru asta.
Amenda? Nu, pentru ca politia il da afara din locatie, nu proprietarul.Au fost mai multe 'plangeri' de care vorbeste doamna politist si cu domnu din stanga, la adresa acelui om.Din punctul meu de vedere, este o bataie de joc.Zilele trecute am stat de vorba cu un om fara adapost ce a lucrat la MAPN si din cauza unor probleme a ramas fara casa.Are copii ce ii stau in strainatate dar nu vrea sa le fie povara, si a ales sa traiasca pe strazi.Am intrat cu el in vorba pentru ca m-a intrebat daca am vazut 3 copii ( tigani ), pentru ca ii furasera bagajul unde avea si actele + mancare primita de la oameni.

Cand am vazut videoclipul de mai sus m-am intrebat daca exista ceva mai neomenesc de atat.
WWW.TECTONICPX.COM [ Professional Web Design Services ]
User avatar
WeeRox
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1168
Joined: 26 Feb 2015, 22:41
Detinator Steam: Da
CS Status: Da shăfu
Reputatie: Nume anterior: georgehaita2014
( -1 warn concurs EURO 2016 - neutilizat )
Fond eXtream: 0
Has thanked: 4 times
Contact:

04 Mar 2018, 19:06

DCT # wrote:
MrAndrei wrote:Asta nu e discriminare? Cel putin asa pare, iar propietarul/managerul de la mc trebuia sa plateaca amenda pentru asta.
Amenda? Nu, pentru ca politia il da afara din locatie, nu proprietarul.Au fost mai multe 'plangeri' de care vorbeste doamna politist si cu domnu din stanga, la adresa acelui om.Din punctul meu de vedere, este o bataie de joc.Zilele trecute am stat de vorba cu un om fara adapost ce a lucrat la MAPN si din cauza unor probleme a ramas fara casa.Are copii ce ii stau in strainatate dar nu vrea sa le fie povara, si a ales sa traiasca pe strazi.Am intrat cu el in vorba pentru ca m-a intrebat daca am vazut 3 copii ( tigani ), pentru ca ii furasera bagajul unde avea si actele + mancare primita de la oameni.

Cand am vazut videoclipul de mai sus m-am intrebat daca exista ceva mai neomenesc de atat.
Proprietarul a chemat politia cel mai probabil, oricum, politista nu are nicio vina, doar negrul ala ****, dupa vin ei si se plang de discriminare
User avatar
DCT #
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 487
Joined: 25 Feb 2017, 17:05
Detinator Steam: Nu
CS Status: ON
Fond eXtream: 0
Discord: doculet
Been thanked: 6 times

04 Mar 2018, 19:12

WeeRox wrote:
DCT # wrote:
MrAndrei wrote:Asta nu e discriminare? Cel putin asa pare, iar propietarul/managerul de la mc trebuia sa plateaca amenda pentru asta.
Amenda? Nu, pentru ca politia il da afara din locatie, nu proprietarul.Au fost mai multe 'plangeri' de care vorbeste doamna politist si cu domnu din stanga, la adresa acelui om.Din punctul meu de vedere, este o bataie de joc.Zilele trecute am stat de vorba cu un om fara adapost ce a lucrat la MAPN si din cauza unor probleme a ramas fara casa.Are copii ce ii stau in strainatate dar nu vrea sa le fie povara, si a ales sa traiasca pe strazi.Am intrat cu el in vorba pentru ca m-a intrebat daca am vazut 3 copii ( tigani ), pentru ca ii furasera bagajul unde avea si actele + mancare primita de la oameni.

Cand am vazut videoclipul de mai sus m-am intrebat daca exista ceva mai neomenesc de atat.
Proprietarul a chemat politia cel mai probabil, oricum, politista nu are nicio vina, doar negrul ala ****, dupa vin ei si se plang de discriminare
Oricum ar fi fost, puteau sa il lase sa isi termine de mancat in liniste si dupa il rugau frumos sa nu mai vina in locatia respectiva ca nu este dorit.Asa ar fi fost normal, dar au preferat sa isi bata joc de el si sa il faca sa inghita cu ghimpi.Imi e super mila de astfel de oameni, si sincer daca vad unul il ajut neconditionat :)
WWW.TECTONICPX.COM [ Professional Web Design Services ]
User avatar
MDFK. eXtream
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1869
Joined: 25 Aug 2014, 22:44
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/langw0w
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fond eXtream: 0
Location: București, România
Discord: langw0w
Has thanked: 23 times
Been thanked: 42 times

05 Mar 2018, 00:30

Dacă se întâmpla în România, ar fi venit câțiva și ar fi spus: "Doar în România vezi așa ceva!". Ei, uite că nu e așa.

Un moment foarte jenant pentru specia umană.
User avatar
DCT #
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 487
Joined: 25 Feb 2017, 17:05
Detinator Steam: Nu
CS Status: ON
Fond eXtream: 0
Discord: doculet
Been thanked: 6 times

05 Mar 2018, 08:58

MDFK. eXtream wrote:Dacă se întâmpla în România, ar fi venit câțiva și ar fi spus: "Doar în România vezi așa ceva!". Ei, uite că nu e așa.

Un moment foarte jenant pentru specia umană.
Da, specia umana cum spui tu a disparut in momentul in care s-a instaurat asa zisa democratie.Dar pe langa asta am uitat ce inseamna sa fii om, mai ales cu persoanele ce poate si-au petrecut batranetile pe drumuri ca, in zilele de astazi banca iti ia tot + facturi, datorii, s.a.m.d
WWW.TECTONICPX.COM [ Professional Web Design Services ]
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

05 Mar 2018, 10:16

frumoasa politista
User avatar
MDFK. eXtream
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1869
Joined: 25 Aug 2014, 22:44
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/langw0w
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fond eXtream: 0
Location: București, România
Discord: langw0w
Has thanked: 23 times
Been thanked: 42 times

05 Mar 2018, 13:16

sound wrote:frumoasa politista
Ai grijă cum rezolvi cu Sorinel.
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

05 Mar 2018, 13:25

sound wrote:frumoasa politista
Pacat de atitudinea ei
Image
Image
Image
User avatar
ARTUR.HAZ
Administrator
Administrator
Posts: 7652
Joined: 04 Oct 2013, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Has thanked: 146 times
Been thanked: 123 times
Contact:

05 Mar 2018, 14:57

TZACANEL wrote:
sound wrote:frumoasa politista
Pacat de atitudinea ei
Exact. Prea multa descriminare se face in ziua de azi, si vad ca e peste tot in lume, nu doar la noi in tara.
E trist, sincer. Probabil a strans maruntis pentru a-si lua ceva de mancat si sa fie alungat, urat rau.
User avatar
MDFK. eXtream
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1869
Joined: 25 Aug 2014, 22:44
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/langw0w
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fond eXtream: 0
Location: București, România
Discord: langw0w
Has thanked: 23 times
Been thanked: 42 times

05 Mar 2018, 15:14

Dunhill eXtream wrote:
TZACANEL wrote:
sound wrote:frumoasa politista
Pacat de atitudinea ei
Exact. Prea multa descriminare se face in ziua de azi, si vad ca e peste tot in lume, nu doar la noi in tara.
E trist, sincer. Probabil a strans maruntis pentru a-si lua ceva de mancat si sa fie alungat, urat rau.
Cel care filma i-a luat mâncarea. :omfg:
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information