Recomandare ATV

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
CioKynezu
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 08 Oct 2016, 13:07
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: VIP.B-ZONE.RO
Fond eXtream: 0
Contact:

03 Jan 2017, 20:25

Salutare, as vrea sa va intreb si eu un lucru simplu, la care as dorii sa imi raspunda cei care cunosc cu adevarat motoarele, nu toti copiii care stau toata viata pe un samp / lol sau mai stiu eu ce jocuri penibile...
As vrea un ATV, cu un motor, sa traga, adica sa aiba ceva putere, nu ma intereseaza un ATV foarte, foarte puternic, dar unul asa mediu... Astept cateva Recomandari doar cine stie repet.
Image
RoyalServer 2
User avatar
iDontKnow
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 0
Joined: 03 Jan 2017, 00:15
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Contact:

03 Jan 2017, 20:34

User avatar
robertoc.s
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 0
Joined: 03 Dec 2014, 15:37
Detinator Steam: Da
CS Status: Vand Gift-uri ETS2 - 25 lei psf / 5e SMS
Detinator server CS: Retras.
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni
Utilizator neserios (tentativa de teapa)
Fond eXtream: 0
Location: Stockholm, Sweden
Contact:

03 Jan 2017, 20:44

Ce sa zic, daca ai un buget de 2000 euro, linhai e cel mai potrivit, e destul de fiabil, piese ieftine, dar vezi sa fie 4x4.
Daca ai peste si mai poti plusa poti sa te bagi la categoria grea, adica can-am clar, polaris, suzuki si yamaha.
Atat iti spun, nu iti lua din astea de 500 euro, chinezarii, ca le-ai luat, si a doua zi, vii acasa cu probleme, asculta aici, 100%. Iti spun din experienta, am unul din 2009, de 125cc, ba de tras trage, da na, cum spuneam mai sus, probleme peste probleme.
Acum strang pentru un kingquad macar. Deci zi-ne un buget, si te pot sfatui .
User avatar
mariuss615
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 921
Joined: 16 Mar 2010, 10:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Mahăr
Reputatie: Organizator Cupe eXtreamCS
Location: București
Has thanked: 28 times
Been thanked: 91 times
Contact:

03 Jan 2017, 21:12

Can-am sau polaris. Restul nu mai conteaza marca, se strica la fel de repede si costa la fel de putin.
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.
User avatar
robertoc.s
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 0
Joined: 03 Dec 2014, 15:37
Detinator Steam: Da
CS Status: Vand Gift-uri ETS2 - 25 lei psf / 5e SMS
Detinator server CS: Retras.
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni
Utilizator neserios (tentativa de teapa)
Fond eXtream: 0
Location: Stockholm, Sweden
Contact:

03 Jan 2017, 21:19

mariuss615 wrote:Can-am sau polaris. Restul nu mai conteaza marca, se strica la fel de repede si costa la fel de putin.
Nu toti au 5000-8000 euro pentru un can am destul de uzat. =)) Si el a zis ca nu vrea ceva ,, tare'', cu astea daca nu esti obisnuit, la prima damba, ai o luna de spitalizare. Iti recomand linhai. e mai entry-level. sau cf-moto, daca mai poti plusa peste linhai. ;)
User avatar
mariuss615
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 921
Joined: 16 Mar 2010, 10:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Mahăr
Reputatie: Organizator Cupe eXtreamCS
Location: București
Has thanked: 28 times
Been thanked: 91 times
Contact:

03 Jan 2017, 21:36

robertoc.s wrote:
mariuss615 wrote:Can-am sau polaris. Restul nu mai conteaza marca, se strica la fel de repede si costa la fel de putin.
Nu toti au 5000-8000 euro pentru un can am destul de uzat. =)) Si el a zis ca nu vrea ceva ,, tare'', cu astea daca nu esti obisnuit, la prima damba, ai o luna de spitalizare. Iti recomand linhai. e mai entry-level. sau cf-moto, daca mai poti plusa peste linhai. ;)
Timpul pierdut cu reparatii si costul lor in 2-3ani ajunge tot pe acolo. Cei drept nu ii dai pe toti gramada acum. Daca vrea sa iasa la padure de 4-5ori pe an e ok si ceva mai slab, insa daca vrei ceva fiabil ce sa-l alergi zilnic nu recomand altceva inafara de cele doua. Cel mai bine te uiti pe cluburi atv la recomandari, prezentari si probleme tehnice si vezi care sunt cele mai populare recomandari si care sunt cele mai multe modele pe la probleme tehnice. Poti incerca pe atvclub, atvisti (e cam mort) si chiar pe club4x4 era o categorie special pentru atv-uri.
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.
User avatar
robertoc.s
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 0
Joined: 03 Dec 2014, 15:37
Detinator Steam: Da
CS Status: Vand Gift-uri ETS2 - 25 lei psf / 5e SMS
Detinator server CS: Retras.
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni
Utilizator neserios (tentativa de teapa)
Fond eXtream: 0
Location: Stockholm, Sweden
Contact:

03 Jan 2017, 21:37

mariuss615 wrote:
robertoc.s wrote:
mariuss615 wrote:Can-am sau polaris. Restul nu mai conteaza marca, se strica la fel de repede si costa la fel de putin.
Nu toti au 5000-8000 euro pentru un can am destul de uzat. =)) Si el a zis ca nu vrea ceva ,, tare'', cu astea daca nu esti obisnuit, la prima damba, ai o luna de spitalizare. Iti recomand linhai. e mai entry-level. sau cf-moto, daca mai poti plusa peste linhai. ;)
Timpul pierdut cu reparatii si costul lor in 2-3ani ajunge tot pe acolo. Cei drept nu ii dai pe toti gramada acum. Daca vrea sa iasa la padure de 4-5ori pe an e ok si ceva mai slab, insa daca vrei ceva fiabil ce sa-l alergi zilnic nu recomand altceva inafara de cele doua. Cel mai bine te uiti pe cluburi atv la recomandari, prezentari si probleme tehnice si vezi care sunt cele mai populare recomandari si care sunt cele mai multe modele pe la probleme tehnice. Poti incerca pe atvclub, atvisti (e cam mort) si chiar pe club4x4 era o categorie special pentru atv-uri.
Da, exact insa omu nu cred ca vrea sa il alerge zilnic, probabil prin padure, nu?
atvforum.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information