recomandare masina 18 ani

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
Saitek
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 197
Joined: 26 Oct 2010, 10:06
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 1 time
Contact:

24 May 2017, 23:25

InloveeCs wrote:https://www.olx.ro/oferta/mercedes-ml-3 ... 9b5f46719b
Vino si ia-l cu 9000 euro . Acte de Anglia valabile pana peste 2 ani . Taxa mica, e perfecta pentru tine .
salut :)) frumoasa masina sincer, dar nu ma vad conducand un SUV, cel putin nu acum.
alexanderrrrr wrote:eu ma multumesc cu o dacie ceva la 1000 e iar altii se gândesc la 9000. nice.
Si ce te diferentiaza pe tine de mine, faptul ca ai bani?
ne diferentiaza altceva,mai important decat banii.. GANDIREA.
eu m-as fi bucurat sa-ti iei tu o masina de 18000 de exemplu :)

; am renuntat la ideea cu TT-ul.. pentru ca e cam instabila si nu e de acord tata.

in seara asta am fost cu un prieten cu o skoda octavia de prin 2007 , 1.9 TDI resoftata si m-a impresionat placut :) aspectul nu prea ma atrage, insa puterea ei m-a uimit..

@RyanAirr alfa romeo si in general masinile break ma dezgusta..
seat-ul e exclus :))
mazda mx5 consuma extrem de mult ulei si benzina pentru ca are motorul ala rotativ & shit
bmw-ul si slk-ul sunt niste optiuni bune..
RoyalServer 2
User avatar
GYUKY
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 9280
Joined: 07 Apr 2008, 10:19
Detinator Steam: Da
CS Status: INACTIV !
Reputatie: Fost administrator
Membru Club eXtreamCS
Location: Germania
Has thanked: 193 times
Been thanked: 1156 times

24 May 2017, 23:28

Mercedes clk w209 , ai si motorul de 2.2 diesel dar si benzina , 1,8 2,0 2,6 , la alegere, cu 9000 iti iei una faina rau cu km putini.
Image
User avatar
eTeRn_C
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1011
Joined: 12 Jul 2009, 22:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Asfaltez!
Detinator server CS: Nu
SteamID: eTeRn31
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (7 Mai)
Location: Onesti, RO
Has thanked: 34 times
Been thanked: 5 times
Contact:

24 May 2017, 23:52

InloveeCs wrote:
eTeRn_C wrote:
InloveeCs wrote:https://www.olx.ro/oferta/mercedes-ml-3 ... 9b5f46719b
Vino si ia-l cu 9000 euro . Acte de Anglia valabile pana peste 2 ani . Taxa mica, e perfecta pentru tine .

De unde le scoti fiule?

M.O.T. - Valabil 12 luni.
Road Tax - Valabil 12 luni ( poate fi platit si luna / 6 luni, dar maxim poate fi 12 luni )

Cum Doamne iarta-Ma ai ajuns la 'peste 2 ani' ?
Ia dute si veziti de treburile tale .
Atat asigurarea cat si verificarea sunt valabile 2 ani de zile, mai exact pana in ianuarie 2019 . Asa ca hai dispari cu desteptaciunile tale ca te crezi bomba dar nu esti nici petarda.
Consumu e in jur de 8-9% in oras . Este o masina perfecta pentru tine, nu bate nimic pe ea, este ca si noua. Piele, full .

#Daca mai vrei sa ma contrazici, exista pm, aici nu-ti mai raspund . Nu o dau in off pentru desteptaciunile tale .

Mai baiatule, eu nu dau dovada de desteptaciune, dar in schimb dau dovada de o gramatica cu mult peste ceea ce poti tu.
Pe de alta parte, tu dai dovada ca tocmai ce vrei sa ne arati ca n-ai habar ce inseamna un document, ce inseamna o masina sau mai exact, ne dai dovada ca nu ai nici macar 16 anisori.

Cum pana mea sa-mi spui tu mie ca ai asigurare pe 2 ANI, atentie, asigurare pe 2 ANI la o masina de Anglia? Chiar esti copac?

1. O asigurare se poate face pe o perioada de un an.
2. O masina inmatriculata in Marea Britanie, necesita asigurare pe SOFER, in nici un caz nu neceista asigurare pe masina. Cum poate avea viitorul client asigurare gata facuta?

Mai sunteti multi in casa aia?
User avatar
InloveeCs
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 224
Joined: 22 Dec 2014, 18:15
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Fost membru club eXtreamCS (o luna)
Restrictie mesaje private! (achitat)
Utilizator interzis permanent
Fond eXtream: 0

24 May 2017, 23:55

eTeRn_C wrote:
InloveeCs wrote:
eTeRn_C wrote:

De unde le scoti fiule?

M.O.T. - Valabil 12 luni.
Road Tax - Valabil 12 luni ( poate fi platit si luna / 6 luni, dar maxim poate fi 12 luni )

Cum Doamne iarta-Ma ai ajuns la 'peste 2 ani' ?
Ia dute si veziti de treburile tale .
Atat asigurarea cat si verificarea sunt valabile 2 ani de zile, mai exact pana in ianuarie 2019 . Asa ca hai dispari cu desteptaciunile tale ca te crezi bomba dar nu esti nici petarda.
Consumu e in jur de 8-9% in oras . Este o masina perfecta pentru tine, nu bate nimic pe ea, este ca si noua. Piele, full .

#Daca mai vrei sa ma contrazici, exista pm, aici nu-ti mai raspund . Nu o dau in off pentru desteptaciunile tale .

Mai baiatule, eu nu dau dovada de desteptaciune, dar in schimb dau dovada de o gramatica cu mult peste ceea ce poti tu.
Pe de alta parte, tu dai dovada ca tocmai ce vrei sa ne arati ca n-ai habar ce inseamna un document, ce inseamna o masina sau mai exact, ne dai dovada ca nu ai nici macar 16 anisori.

Cum pana mea sa-mi spui tu mie ca ai asigurare pe 2 ANI, atentie, asigurare pe 2 ANI la o masina de Anglia? Chiar esti copac?

1. O asigurare se poate face pe o perioada de un an.
2. O masina inmatriculata in Marea Britanie, necesita asigurare pe SOFER, in nici un caz nu neceista asigurare pe masina. Cum poate avea viitorul client asigurare gata facuta?

Mai sunteti multi in casa aia?
=))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) omule masina e in Romania desteptule, inteligentule, asigurarea e facuta tot in Romania pe 2 ani desteptule, inteligentule, pana si tzacanel ti-a dat rekt acu in ceva topic cu desteptaciunile tale .
Pentru ce trebuie mosule pe sofer cat timp masina e in Romania si asigurarea facuta tot aici ? Copac e neamu tau si toti din neamu vostru .
Nu te ocupi tu cu asa ceva sa sti cum sta treaba, deci nu te mai baga unde nu-ti fierbe oala ca esti rebut .

On : daca nu vrei suv, atunci ce zici de un golf 5 ?
TEPAR!
User avatar
eTeRn_C
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1011
Joined: 12 Jul 2009, 22:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Asfaltez!
Detinator server CS: Nu
SteamID: eTeRn31
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (7 Mai)
Location: Onesti, RO
Has thanked: 34 times
Been thanked: 5 times
Contact:

25 May 2017, 00:06

InloveeCs wrote:https://www.olx.ro/oferta/mercedes-ml-3 ... 9b5f46719b
Vino si ia-l cu 9000 euro . Acte de Anglia valabile pana peste 2 ani . Taxa mica, e perfecta pentru tine .

In fine, ma cobor prea mult ca sa-ti dovedesc cat esti de slab pregatit in minciuni si tepe...
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7746
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

25 May 2017, 01:16

InloveeCs wrote:
eTeRn_C wrote:
InloveeCs wrote: Ia dute si veziti de treburile tale .
Atat asigurarea cat si verificarea sunt valabile 2 ani de zile, mai exact pana in ianuarie 2019 . Asa ca hai dispari cu desteptaciunile tale ca te crezi bomba dar nu esti nici petarda.
Consumu e in jur de 8-9% in oras . Este o masina perfecta pentru tine, nu bate nimic pe ea, este ca si noua. Piele, full .

#Daca mai vrei sa ma contrazici, exista pm, aici nu-ti mai raspund . Nu o dau in off pentru desteptaciunile tale .

Mai baiatule, eu nu dau dovada de desteptaciune, dar in schimb dau dovada de o gramatica cu mult peste ceea ce poti tu.
Pe de alta parte, tu dai dovada ca tocmai ce vrei sa ne arati ca n-ai habar ce inseamna un document, ce inseamna o masina sau mai exact, ne dai dovada ca nu ai nici macar 16 anisori.

Cum pana mea sa-mi spui tu mie ca ai asigurare pe 2 ANI, atentie, asigurare pe 2 ANI la o masina de Anglia? Chiar esti copac?

1. O asigurare se poate face pe o perioada de un an.
2. O masina inmatriculata in Marea Britanie, necesita asigurare pe SOFER, in nici un caz nu neceista asigurare pe masina. Cum poate avea viitorul client asigurare gata facuta?

Mai sunteti multi in casa aia?
=))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) omule masina e in Romania desteptule, inteligentule, asigurarea e facuta tot in Romania pe 2 ani desteptule, inteligentule, pana si tzacanel ti-a dat rekt acu in ceva topic cu desteptaciunile tale .
Pentru ce trebuie mosule pe sofer cat timp masina e in Romania si asigurarea facuta tot aici ? Copac e neamu tau si toti din neamu vostru .
Nu te ocupi tu cu asa ceva sa sti cum sta treaba, deci nu te mai baga unde nu-ti fierbe oala ca esti rebut .

On : daca nu vrei suv, atunci ce zici de un golf 5 ?
Asigurarea se face pe 6 luni/un an, ITP-ul odata la 2 ani.

N-ai carnet si vorbesti de-an p^la, copil petarda.

ON: Honda Civic 1.8 i-vtec 140 cai (declarat cel mai fiabil motor pe benzina la ora actuala).
Saitek
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 197
Joined: 26 Oct 2010, 10:06
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 1 time
Contact:

25 May 2017, 15:00

User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

25 May 2017, 16:20

Prea mulți km pentru 9000 de euro. Ceva cu maxim 120000 kilometri la reprezentanță.

Vă certați aiurea, chiar nu văd ce motive aveți să vă certați.

Mazda Miata (adică MX-5) este cea mai fun mașină pe care o poți lua dacă îți convine să ai 2 locuri. (are motor pe benzină normal, foarte bun, nici vorbă de motor rotativ)

Ia un BMW mai recent dacă vrei să te culci cu toate blondele la facultate. Uită de Skoda sau prostii de genul, probabil și miata merge la fel de bine dacă e roșie...
User avatar
roberteeel
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4438
Joined: 05 Sep 2012, 11:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nick anterior: QAZW, Robert.ultrasFarul, CT 18 ROS
Restrictie schimbare nume
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 313 times
Been thanked: 357 times

25 May 2017, 17:34

pentru ăștia care zic ca e tânăr si CP il pot omorî.
Asta depinde doar de gândirea lui si de aptitudini, dar mai mult de gândire.
Eu după ce am luat permisul acum 7 luni, am condus un Subaru 2.5XT 230CP destul de mult timp. Mașina aia trage incredibil, ma rog, Subaru. :)) si nu am făcut niciun accident, pentru ca daca esti cumpătat si nu 'smecheras', nu are ce sa se întâmple. Acum am un Passat CC 2.0 170CP. La fel. Deci, tine exclusiv de gândirea lui. Daca e băiat cu capul pe umeri, nu are ce sa se întâmple.
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

25 May 2017, 17:40

roberteeel wrote:pentru ăștia care zic ca e tânăr si CP il pot omorî.
Asta depinde doar de gândirea lui si de aptitudini, dar mai mult de gândire.
Eu după ce am luat permisul acum 7 luni, am condus un Subaru 2.5XT 230CP destul de mult timp. Mașina aia trage incredibil, ma rog, Subaru. :)) si nu am făcut niciun accident, pentru ca daca esti cumpătat si nu 'smecheras', nu are ce sa se întâmple. Acum am un Passat CC 2.0 170CP. La fel. Deci, tine exclusiv de gândirea lui. Daca e băiat cu capul pe umeri, nu are ce sa se întâmple.
Nu are pe naiba, să nu îmi zici că erai băiat cuminte cu subaru-ul ăla că nu te cred. Mașina aia te face să apeși tare când ai ocazia. E o chestie să ai mașină sport la 18 ani, și e o chestie să ai mașină sport la 20+ ani. În al doilea caz te uiți mereu de trei ori înainte să te distrezi.
User avatar
eTeRn_C
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1011
Joined: 12 Jul 2009, 22:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Asfaltez!
Detinator server CS: Nu
SteamID: eTeRn31
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (7 Mai)
Location: Onesti, RO
Has thanked: 34 times
Been thanked: 5 times
Contact:

25 May 2017, 18:01

roberteeel wrote:pentru ăștia care zic ca e tânăr si CP il pot omorî.
Asta depinde doar de gândirea lui si de aptitudini, dar mai mult de gândire.
Eu după ce am luat permisul acum 7 luni, am condus un Subaru 2.5XT 230CP destul de mult timp. Mașina aia trage incredibil, ma rog, Subaru. :)) si nu am făcut niciun accident, pentru ca daca esti cumpătat si nu 'smecheras', nu are ce sa se întâmple. Acum am un Passat CC 2.0 170CP. La fel. Deci, tine exclusiv de gândirea lui. Daca e băiat cu capul pe umeri, nu are ce sa se întâmple.

Poti tine un Subaru de 230cp sub 2000 de turatii? :D Nu poti... Zgomotul pe care-l face masina aia te face sa tii pedala de acceleratie in podea.

Iar pentru faptul ca tu ai stiut sa conduci masina aia cum trebuie, e un caz destul de rar.

Nu multi tineri / incepatori se pot abtine de la adrenalina pe o asa masina.
User avatar
roberteeel
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4438
Joined: 05 Sep 2012, 11:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nick anterior: QAZW, Robert.ultrasFarul, CT 18 ROS
Restrictie schimbare nume
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 313 times
Been thanked: 357 times

26 May 2017, 07:00

Nu, acum nu sunt eu ultimul sfânt si am mers doar cu 49, nici măcar 50. :))
Ma refeream la simplul fapt ca daca stii ca intr-o situație Riști destul de mult, nu are rost sa o făci. De câte ori nu s au luat alții la liniuțe cu mine... si nu am răspuns niciunuia. Sa își vadă de drumul lor. Asta voiam sa zic.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information