recomandare masina

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Specii.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4685
Joined: 16 May 2015, 23:50
Detinator Steam: Da
CS Status: Plangi dupa ***** ca un transexual
Reputatie: Fost eXtream Mod
Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior : sociopat, Saec.
0.2/3
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Contact:

11 Jun 2016, 15:03

Image
RoyalServer
User avatar
mariuss615
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1399
Joined: 16 Mar 2010, 10:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Mahăr
Reputatie: Organizator Cupe eXtreamCS
Location: București
Has thanked: 28 times
Been thanked: 91 times
Contact:

11 Jun 2016, 15:06

ksF- wrote:bmw 525, daca tot dai bani ia o masina calumea... nu golf.
Și ce te face să crezi că 525-ul este o mașină calumea? Motor 3.000cmc, taxe si asigurări de 3.000cmc. Daca tot platești toate astea pentru un motor de 3.000 macar ia ceva care să și merite.

Îți recomand un seat leon cu 1.9tdi, mai raman si ceva bani si ai si o mașină cu tentă sportivă, consum mic și spațiu. Iar aspectul chiar nu e invechit.
Dacă vrei sport, Fiesta ST - 2.0 benzină / 150cp - Cu ceva modificări usoare ajungi pe la 170-180cp, dar e bombă mașina. Dupa ce o sa conduci una nu ai sa te mai desparti de ea.
Daca vrei un cal de povară, un Astra G cu 1.7dti de isuzu si uiti cand ai bagat motorină sau cand s-a stricat ceva la ea, însă nu te astepta să faci senzatie cu ea.
Fereste-te de Astra H cu 1.9cdti (mi s-a luat de cate am schimbat la ea pe partea de senzori, alternator, turbina si altele), Golf 4 cu motor 1.6 (zici ca-i mort motorul si consum destul de mare), Golf-ul 6 cu motor 1.2 si 1.4 TSI (defect de proiectare si sare lantul de distributie) și in general de masinile cu motor mic (am avut un seat ibitza 2010 parcă cu un rahat de 1.2 cu trei pistoane de zici ca mergeam cu drujba). Spre exemplu la un motor de 1900cmc platesc cu 40-50ron mai mult asigurarea decat la un motor de 1.600cmc, iar impozitul este acelasi.
Am avut multe mașini (Astra G, Fiat Punto, Octavia, Astra H, Fiesta ST, Leon, Passat, Golf 3, 4, 5 și 6 break, G klasse, Hummer H3, Jaguar XF, Ford transit, a4, a8, etc), dacă te hotărești la una dă-mi un pm și poate te pot ajuta cu ceva sfaturi din experientă. M-am ocupat o bună perioadă de timp cu vanzarea de masini, si nu, nu sunt samsar.
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.
Catalin :)
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 188
Joined: 07 Apr 2015, 22:32
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0

11 Jun 2016, 15:11

http://www.extreamcs.com/forum/member/CATAL1N!/ - Vechiul cont (nu mai merge).
User avatar
sUperstar
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3321
Joined: 01 Mar 2013, 23:08
Detinator Steam: Da
Reputatie: Restrictie moderator [abuz de functie]
Fost eXtream mod
Utilizator neserios (tepar!)
Has thanked: 42 times
Been thanked: 97 times

11 Jun 2016, 15:33

o sa vorbesc cu marius, mersi pentru raspunsuri
RIPPLE FAUCET - Castiga pana la 1 Ripple pe zi!
SADIK HADZOVIC
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 1
Joined: 11 Jun 2016, 16:12
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

11 Jun 2016, 16:32

Tu cand ai facut asemenea recomadari dupa ce te-ai luat ? dupa aspect ? ai putin idee ce inseamna intretinerea unui mustang cu un astfel de motor ? sau te-ai baga doar sa te afli in treaba ?
N-am nimic cu tine dar mi s-a parut putin penibil ce i-ai recomandat. Nu o lua in nume de rau, poate nu te pricepi la masini... sau poate te pricepi. N-am de unde sa stiu, nu te cunosc.
User avatar
tre3fla
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5317
Joined: 27 May 2012, 11:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Allah Akbar !
Detinator server CS: Nu
SteamID: /id/tre3fla_xxx
Has thanked: 14 times
Been thanked: 129 times

11 Jun 2016, 17:04

SADIK HADZOVIC wrote:
Tu cand ai facut asemenea recomadari dupa ce te-ai luat ? dupa aspect ? ai putin idee ce inseamna intretinerea unui mustang cu un astfel de motor ? sau te-ai baga doar sa te afli in treaba ?
N-am nimic cu tine dar mi s-a parut putin penibil ce i-ai recomandat. Nu o lua in nume de rau, poate nu te pricepi la masini... sau poate te pricepi. N-am de unde sa stiu, nu te cunosc.
Sall Kommendante ! Ce mai zici bos ? :troll
Intr-adevar, nu am pricep la masini. Daca eu fiind fan FM am cautat ceva in pretu' ala si I-am dat ce am gasit.
User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

11 Jun 2016, 18:09

te rog eu frumos lasa-ne ... ia-ti tu un mustang vechi si sa te vad eu ca te plimbi cel mult 2 zile pe saptamana cu el :))
Daca vrei sa-ti cumperi o masina , specifica ce te atrage la o masina ( consumul , comfortul , puterea etc... )
mariuss615 wrote:
ksF- wrote:bmw 525, daca tot dai bani ia o masina calumea... nu golf.
Și ce te face să crezi că 525-ul este o mașină calumea? Motor 3.000cmc, taxe si asigurări de 3.000cmc. Daca tot platești toate astea pentru un motor de 3.000 macar ia ceva care să și merite.

Îți recomand un seat leon cu 1.9tdi, mai raman si ceva bani si ai si o mașină cu tentă sportivă, consum mic și spațiu. Iar aspectul chiar nu e invechit.
Dacă vrei sport, Fiesta ST - 2.0 benzină / 150cp - Cu ceva modificări usoare ajungi pe la 170-180cp, dar e bombă mașina. Dupa ce o sa conduci una nu ai sa te mai desparti de ea.
Daca vrei un cal de povară, un Astra G cu 1.7dti de isuzu si uiti cand ai bagat motorină sau cand s-a stricat ceva la ea, însă nu te astepta să faci senzatie cu ea.
Fereste-te de Astra H cu 1.9cdti (mi s-a luat de cate am schimbat la ea pe partea de senzori, alternator, turbina si altele), Golf 4 cu motor 1.6 (zici ca-i mort motorul si consum destul de mare), Golf-ul 6 cu motor 1.2 si 1.4 TSI (defect de proiectare si sare lantul de distributie) și in general de masinile cu motor mic (am avut un seat ibitza 2010 parcă cu un rahat de 1.2 cu trei pistoane de zici ca mergeam cu drujba). Spre exemplu la un motor de 1900cmc platesc cu 40-50ron mai mult asigurarea decat la un motor de 1.600cmc, iar impozitul este acelasi.
Am avut multe mașini (Astra G, Fiat Punto, Octavia, Astra H, Fiesta ST, Leon, Passat, Golf 3, 4, 5 și 6 break, G klasse, Hummer H3, Jaguar XF, Ford transit, a4, a8, etc), dacă te hotărești la una dă-mi un pm și poate te pot ajuta cu ceva sfaturi din experientă. M-am ocupat o bună perioadă de timp cu vanzarea de masini, si nu, nu sunt samsar.
Ce parere ai despre A6 modelul facelift sau un 520 sau 525 din 2011-2012 ?
THINK it`s not illegal yet !
User avatar
warclau
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2995
Joined: 28 Mar 2008, 11:10
Detinator Steam: Da
CS Status: memories
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (4 mar)
Location: Valenii de Munte / London
Has thanked: 420 times
Been thanked: 93 times

11 Jun 2016, 18:36

Nu inteleg de ce dau raspunsuri cei fara masina si cei fara permis , care vor sa aiba masina doar la impresie si sa nu ai ce sa bagi in ea si daca-ti pica ceva sa stai sa te uiti la ea....cu banii aia m-as uita la un golf 5 an mai nou si sa arate ok...sau chiar un polo
Razz0r.
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 220
Joined: 24 Oct 2015, 21:01
Detinator Steam: Da
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0

12 Jun 2016, 22:46

ksF- wrote:bmw 525, daca tot dai bani ia o masina calumea... nu golf.
Si dupa sa mai bage cateva mii in el.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information