Recomandare Sistem destkop !

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
UnforGiveN1
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 525
Joined: 12 Feb 2009, 19:28
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 3 luni !
Location: Madrid
Has thanked: 9 times
Been thanked: 9 times

20 May 2009, 21:33

Salut...de ceva timp tin la vanzare calculatorul meu dar vad ca nu prea doreste nimeni :-? am sa il folosesc in alt scop dar am suficienti bani pentru unul nou.As dori un sistem destkop (pe piese) nou nout.Am vazut ca isti le are si cam prea mult :) nu vreau sa bag vista pe el ci sp3...Am luat ceva de la mine din oras da zic ca e prea exagerat,suma de care dispun este 13 milioane.Carcasa as vreao pe aceasta si ceva mai necesar pentru aproape toate jocurile sau chiar toate si sa-mi suporte cam orice :) o recomandare de AntiVirus si sa fie in stoc ;)) Multumesc si astept raspunsuri :D
Un 2,3 AMIN ! Am dat o blana.
RoyalServer 2
User avatar
BRANDY #1
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3907
Joined: 24 Dec 2008, 08:32
Detinator Steam: Da
CS Status: lucky-competitions.com
Reputatie: Fost moderator
Location: Leicester, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 132 times

21 May 2009, 08:22

UnforGiveN1 wrote:Salut...de ceva timp tin la vanzare calculatorul meu dar vad ca nu prea doreste nimeni :-? am sa il folosesc in alt scop dar am suficienti bani pentru unul nou.As dori un sistem destkop (pe piese) nou nout.Am vazut ca isti le are si cam prea mult :) nu vreau sa bag vista pe el ci sp3...Am luat ceva de la mine din oras da zic ca e prea exagerat,suma de care dispun este 13 milioane.Carcasa as vreao pe aceasta si ceva mai necesar pentru aproape toate jocurile sau chiar toate si sa-mi suporte cam orice :) o recomandare de AntiVirus si sa fie in stoc ;)) Multumesc si astept raspunsuri :D
de banii pe carcasa aia poti sa iti iei antivirus cu licenta si inca altceva. iti recomand BitDefender, aveau o oferta la 150 RON (sa pui tu cu inca 2 prieteni 50 RON, si poti instala licenta - pe 1 an - pe 3 PC-uri, asa am eu)

ca sa iti mearga orice, iti trebuie o placa video nVidia de 512 mb, si vreo 2 GB ram si bineinteles un procesor acceptabil peste 3000+
Mergem înainte, că înainte era mai bine!
User avatar
UnforGiveN1
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 525
Joined: 12 Feb 2009, 19:28
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 3 luni !
Location: Madrid
Has thanked: 9 times
Been thanked: 9 times

21 May 2009, 10:44

Eu din oras de la mine pe piese am gasit procesor ca al lui Gyuky daca nu ma insel :-? Intel dual core E5200 2.6 ghz si placa video nvidia 9600 GT 1 gb ram , hardisk 500 gb , placa de baza nu mai tin minte stiu ca era gigabyte :-? DDR2 2 GB si mai iau eu o placuta de la un prieten si il fac 3 de :"> + o carcasa de 1.6 milioane ma dus cam 12.500 milioane :-? vreau ceva ca in topicul lui radu :D dar tot pe stoc si ceva special pentru gaming !
Un 2,3 AMIN ! Am dat o blana.
User avatar
cTm # oNe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2183
Joined: 24 Aug 2007, 08:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Error.
Detinator server CS: Nu
SteamID: ctmone
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS
Fost eXtream Mod
Location: Germany
Discord: ctm.ro
Has thanked: 24 times
Been thanked: 41 times

21 May 2009, 18:39

la ce te ajuta carcasa iti merg jocurile mai bine :-j
ImageImage
User avatar
UnforGiveN1
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 525
Joined: 12 Feb 2009, 19:28
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 3 luni !
Location: Madrid
Has thanked: 9 times
Been thanked: 9 times

22 May 2009, 10:25

Mda...Mai puteti face offtopic , eu astept de la isti ceva :D
Un 2,3 AMIN ! Am dat o blana.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 600 guests