Recomandare tableta

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Ce tableta imi recomandati?

Tableta PNI HD01 (prima)
1
50%
Tableta Serioux GoTab S710 (cea de-a 2-a)
1
50%
Tableta Odys Loox (cea de-a 3-a)
0
No votes
 
Total votes: 2
User avatar
Yeezus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8149
Joined: 04 Nov 2011, 08:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Yeezy taught me
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: Confuzius, Flowman,H@rdwell,Florentiu
Location: Ploiesti/Bucuresti
Has thanked: 239 times
Been thanked: 366 times

14 Aug 2012, 17:54

Confuzius wrote:LAST UPDATE.

Buget: 450 - 500 ron.

Catre ce m-am orientat:
http://www.pcgarage.ro/tablete/pni/hd01 ... droid-403/
http://www.pcgarage.ro/tablete/serioux/ ... 10-7-inch/
http://www.pcgarage.ro/tablete/odys/loo ... oid-black/

Am adaugat chestionarul. Va rog votati, si lasati o parere de ce da sau de ce nu.!
Nu vreau sa vad alte tablete care sa nu se incadreze in buget sau de pe alte site-uri decat eMAG si PC Garage. Multumesc! Deasemenea, tableta o achizitionez pentru navigare pe Internet, ascultare muzica, vizionare filme si eventual ceva joculete, pentru momentele in care ma plictisesc.

P.S Un hub USB + Internet, gen cel de aici unde gasesc ??
P.S Exista vreo tableta la care pot folosi o cartela de Internet de la Vodafone ??

Multumesc anticipat!
----------------------------------
Celelalte postari, sterse.
RoyalServer
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

14 Aug 2012, 19:30

In acest caz nu lua o tableta, daca ecranul nu are o rezolutie de 1024x600 sau mai mare e clar ca e oribil ce primesti.
Parerea mea este ca nu merita deloc, arunci banii pe fereastra daca iei ceva mai ieftin ca un ainol elf 2.

Eu am comparat o gramada de tablete in mana, ceea ce conteaza cel mai mult este ecranul, calitatea constructiei si greutatea. Toate tabletele cu o rezolutie de 800x480 folosesc acelasi producator pentru ecrane din cate am observat. Deci singura mea recomandare e sa stai super departe de orice ai citit ca e ok si are un ecran cu o rezolutie standard de 800x480.
De ce ? Deoarece de obicei displayul este incetosat, nu are detalii, literele se vad fortat, pur si simplu nu iti vine sa pui mana pe ecran si acest lucru strica toata magia unei tablete. Diferenta dintre un ainol elf 2, acer iconia a100, galaxy tab si un e-boda, allview, serioux este ca intre cer si pamant.

Acum nu zic ca tu vei observa aceste defecte, este greu sa observi daca nu ai ochii formati si nu ai mai tinut de exemplu un ipad/galaxy tab/acer iconia in mana pe langa o tableta noname. Doar ca daca ajungi in viitor ca intr-un showroom la altex/domo/emag sa incerci tablete de marca doar de curiozitate te vei simti ca si cum ai fi luat teapa.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information