Recomandare telefon [rezolvat]

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Necenzurat
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1011
Joined: 28 Dec 2010, 12:18
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv.
Reputatie: Fost moderator
0.6/3
Has thanked: 79 times
Been thanked: 55 times
Contact:

10 Jul 2011, 16:38

Asa buna, am gasit si testul si il postez clar sa vedeti... ca unii posteaza asa sa faca +1 si habar nu au de telefoane.

Image

Acesta este primul test facut cu SGS2 cu procesorul de 1.2 ghz (dual core).. din cate am inteles scoate cu 1000 de puncte mai mult decat HTC Sensation care are tot 1.2 ghz (dual core) si 2000+ puncte mai mult decat SGS cu single core 1 ghz..

Acum puteti sa mai postati cat vreti, testul e clar nu o sa mai ma chinui sa va spun care e mai bun.
Image World of Tanks Romania - Comunitatea tanchiştilor români - Ia-ţi tancul şi intră în luptă!
RoyalServer
k1d4Deagle
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 248
Joined: 03 Jan 2009, 12:04
Detinator Steam: Da
CS Status: :x
Detinator server CS: No
Has thanked: 35 times
Been thanked: 18 times

10 Jul 2011, 16:46

Vreau si eu dovezi ca sensationul scoate mai putin .. chiar te rog :P
User avatar
Necenzurat
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1011
Joined: 28 Dec 2010, 12:18
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv.
Reputatie: Fost moderator
0.6/3
Has thanked: 79 times
Been thanked: 55 times
Contact:

10 Jul 2011, 16:50

k1d4Deagle wrote:Vreau si eu dovezi ca sensationul scoate mai putin .. chiar te rog :P
Vezi postarea mea de mai sus, e clipul de pe YouTube cu S2 vs Sensation, unul langa altul.
Image World of Tanks Romania - Comunitatea tanchiştilor români - Ia-ţi tancul şi intră în luptă!
User avatar
S1L3NC3
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 311
Joined: 04 Jun 2011, 00:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: localhost
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Club - 1 warn scos
Location: Oradea
Has thanked: 2 times
Been thanked: 44 times

10 Jul 2011, 17:16

Da dar la htc tine bateria mai buna si e mai rezistent ... testul ala putin conteaza, exista posibilitatea sa fi fost facut intentionat pentru reclama la sgs2
Image
k1d4Deagle
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 248
Joined: 03 Jan 2009, 12:04
Detinator Steam: Da
CS Status: :x
Detinator server CS: No
Has thanked: 35 times
Been thanked: 18 times

10 Jul 2011, 17:29

In plus camera foto la Sensation e de 3x ori mai buna ... iti zic .. orice ar fi :) chiar si cea video :) ...
User avatar
Dav1d
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1265
Joined: 20 Oct 2009, 07:27
Detinator Steam: Nu
Location: Ploiesti
Has thanked: 103 times
Been thanked: 153 times

10 Jul 2011, 21:21

Stai tu calm necenzurat, sincer ti-o zic, n-ai o treaba cu telefoanele. Poate aveau aplicatii rulate in background pe htc ca nu am vazut unde arata ca nu are nimic ruland in fundal. Plus ca la primu test, chiar daca a scos un punctaj mai bun sgs2, a fost mai lent. Plus ca niciodata nu o sa se vada diferentele alea de 1000 de puncte in jocuri / aplicatii. SGS2 are un singur blitz led, HTC are dual led blitz. Rezolutie mai buna ( deci filme la calitate mai buna ). Interfata htc sense, e cu mult mai placuta decat touchwiz de la samsung. Ecranele care se termina in OLED sux, contrast naspa, negru e mai mult gri, albu e spalacit, fara un ishield sau ceva asemanator chiar daca au gorilla glass peste display se zgarie imediat. Dar ramai la parerea ta, ca oricum nu-mi pasa parerea ta sa a oricui altcuiva.
Vreau sa fiu o stea, eu pot sa stralucesc
Si nu ma pune la perete, acum ca pot s-o dovedesc
Lasa-ma sa lupt, tu nu vezi ca nu cedez?
Lasa-ma macar in gand, fericirea s-o vanez !
User avatar
Necenzurat
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1011
Joined: 28 Dec 2010, 12:18
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv.
Reputatie: Fost moderator
0.6/3
Has thanked: 79 times
Been thanked: 55 times
Contact:

10 Jul 2011, 21:36

Chiar nu are rost sa imi bat capul cu oameni ca tine dav1d, tot asa o sa ramai.
Cea mai tare duma "HTC are dual led blitz" tu crezi ca un led in plus face un telefon mai bun?

Ramane cum zice-ti voi eu nu ma mai uit peste topicul asta ca sunt destui experti aici.

P.S: Nu te mai obosii sa imi dai reply.
Image World of Tanks Romania - Comunitatea tanchiştilor români - Ia-ţi tancul şi intră în luptă!
User avatar
MASTERRR
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 74
Joined: 10 Jul 2011, 21:11
Detinator Steam: Da
Has thanked: 8 times
Been thanked: 15 times

10 Jul 2011, 22:17

HTC WildFire , recomand .
Te-am ajutat? Apasă Image pentru a-ţi arăta recunoştinţa.
User avatar
Dav1d
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1265
Joined: 20 Oct 2009, 07:27
Detinator Steam: Nu
Location: Ploiesti
Has thanked: 103 times
Been thanked: 153 times

10 Jul 2011, 22:23

Necenzurat wrote:Chiar nu are rost sa imi bat capul cu oameni ca tine dav1d, tot asa o sa ramai.
Cea mai tare duma "HTC are dual led blitz" tu crezi ca un led in plus face un telefon mai bun?

Ramane cum zice-ti voi eu nu ma mai uit peste topicul asta ca sunt destui experti aici.

P.S: Nu te mai obosii sa imi dai reply.
Si ce fel de oameni sunt astia ca mine prietenas? Dute frate si arde-o in alta parte, doar pentru ca ai cersit ca un milog voturi si ai castigat un samsung galaxy s2 nu te face un expert in telefoane. Normal ca dual led face diferenta in conditii de luminozitate scazuta. 1000 puncte in benchmark face diferenta? Dc ma, rulezi 10 jocuri in acelasi timp si folosesti cumva telefonu sa te joci cu un cablu mini usb - hdmi pe un lcd cu diagonala de 120 cm? Cica nu-ti bati capu cu d-astia ca mine, normal, daca nu ai dreptate, nu ai argumente, nu ai dat nici un argument valid, decat un video pe youtube, in care nu este prezentat nici un taskmanager. Ai parere subiecta, ca detii acel telefon si nu ai putea vreodata sa zici ca telefonul tau este mai prost ca altu. Normal , mentalitatea de roman.
Vreau sa fiu o stea, eu pot sa stralucesc
Si nu ma pune la perete, acum ca pot s-o dovedesc
Lasa-ma sa lupt, tu nu vezi ca nu cedez?
Lasa-ma macar in gand, fericirea s-o vanez !
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information