Recomandare Telefon!

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

19 Sep 2013, 17:27

DangerCS wrote:
MajeStik wrote:Iphone 5S clar, nici nu se pune problema. Daca ai avut 3GS banuiesc ca stii ce inseamna iPhone, stii ce inseamna calitate.

Ala cu S4, tine-ti plasticul pentru tine.
De ce sa-si tina pliscul?
S4 e un telefon mult mai bun decat iphone 5, pentru ce ai lua un iphone 5 cand nu are nici pe jumatate performanta s4? Pentru design?
Uita-te si la teste pe internet, si ele iti vor spune care este mai bun ;)
Eu folosesc s4 si sunt foarte multumit de el.
E mai bun ca ce ? Ca are quad core ? pentru ? Telefoanele pe care le produce samsung se produc si pe vapor ( quad core , iti arat si replica de s3 identica si al fel de buna , am mai zis o data de ea ) iPhone pe unde gasesti pe vapor ? Gasesti prost si fara iOS , iOS nu poate fii furat sau altceva , Androidu , e vai de capu lui ! Raman la iPhone sau ia-ti Blackberry Z10 , orice dar fara termina-ti care se dau mari ca au o bucata de plastic cu quad core, sa fim seriosi pana la urma !
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
RoyalServer 2
User avatar
Soimul
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2741
Joined: 14 Jan 2008, 21:42
Detinator Steam: Da
SteamID: Valeriann
Reputatie: Fost Moderator ajutator
Location: Gravesend / UK
Has thanked: 51 times
Been thanked: 131 times

20 Sep 2013, 03:43

Multumesc celor care mi-au dat o sugestie, inca nu m-am decis dar am destul timp sa ma gandesc. :)
----------------------------------------------------------|
Image
----------------------------------------------------------|
User avatar
tictac
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4015
Joined: 24 Feb 2012, 18:27
Detinator Steam: Da
Reputatie: 1 warn scos (-2 luni club)
Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Ban 3 luni (achitat)
Location: Bihor, Oradea
Has thanked: 73 times
Been thanked: 570 times

20 Sep 2013, 07:33

Note 3 :) http://www.pcgarage.ro/smartphone/samsu ... e-3-black/ nimic altceva.
Am note 2 niciodata nu mi-a dat crash nimic, chiar nu conteaza din ce e facut... iphone e o prostie de telefon, nu merita.

@ dDow : KNOX :)
User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

20 Sep 2013, 11:24

iPhone 5S, daca nu vrei plastic.
User avatar
blackgate
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1895
Joined: 15 Dec 2012, 13:50
Detinator Steam: Da
SteamID: melissus
Reputatie: retras
Been thanked: 240 times
Contact:

20 Sep 2013, 15:28

5s clar...
User avatar
tictac
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4015
Joined: 24 Feb 2012, 18:27
Detinator Steam: Da
Reputatie: 1 warn scos (-2 luni club)
Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Ban 3 luni (achitat)
Location: Bihor, Oradea
Has thanked: 73 times
Been thanked: 570 times

20 Sep 2013, 15:41

Daca facea iphone-ul din fibra de carbon era o inovatie, dar aluminiul ala nu e cu nimic mai special decat plasticul, in aluminiul arata mai urat si se ciobeste..
User avatar
interes.personal
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 140
Joined: 09 Sep 2013, 08:07
Detinator Steam: Da
CS Status: Boost-cs
Detinator server CS: nu
Location: Bucuresti
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times
Contact:

20 Sep 2013, 21:22

tictac wrote:Daca facea iphone-ul din fibra de carbon era o inovatie, dar aluminiul ala nu e cu nimic mai special decat plasticul, in aluminiul arata mai urat si se ciobeste..
dasta vinde 100 tel pe minut ca este prost visati la un iphon si cand il vedeti la alti spuneti ca este prost
Boost 24 ore - 2 euro
Boost CS 1.6 - 10 euro Saptamanal
Boost cs 1.6 - 30 Euro Lunar

( intre 12 si 25 slot ) Yahoo interes.personal
User avatar
merlineq
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 128
Joined: 13 Mar 2011, 18:48
Detinator Steam: Da
CS Status: Working
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Locul II eXtreamCS XMAS Championship
Location: Bucuresti
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times

20 Sep 2013, 21:56

iPhone 5S daca te intereseaza sa ai securitate impotriva virusilor si sa nu ai parte de latente, crash-uri, aplicatii care sa iti fure datele personale si garantie premium (timp de 1 an beneficiezi de garantie internationala. Oriunde ai fi daca ti se strica telefonul, ti se incalzeste mai mult decat normal si altele, te duci la un Apple Store sau la un reseller Apple si ti-l schimba pe loc sau ziua urmatoare. Garantia se poate prelungi cu inca 1 an pentru 99$ parca.)

Samsung Galaxy S4 daca vrei sa prinzi muste in timp ce dai cu mana prin aer sa dai paginile si daca vrei si un telefon de plastic.
User avatar
420
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1872
Joined: 20 Sep 2009, 22:49
Detinator Steam: Da
CS Status: Busy
SteamID: fanta_4cs
Reputatie: Fost detinator ZM.eXtreamCS.com
Fost detinator DR.eXtreamCS.com
Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost Moderator
Nume anterior: FANTA
Utilizator neserios (tepar!)
Location: Athens,Ελλάδα
Has thanked: 83 times
Been thanked: 168 times

20 Sep 2013, 22:02

htc one x
on: iPhone 5S
THC dark
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 336
Joined: 03 Dec 2007, 00:34
Detinator Steam: Da
CS Status: CS 1.6 rulez
Detinator server CS: Classic.pow3rful.com
SteamID: pm for it...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

20 Sep 2013, 22:23

iPhone cat se misca de bine cu dual core nu are cum sa faca s4 cu quad core si 2 gb de ram + iPhone bateria este sub orice critica sa nu te tina macar o singura zi ?
Nu se poate asa ceva .
https://discussions.apple.com/message/22406910#22406910 cum e posibil sa pui o baterie de 1570 ma
+ thenologia cu aprenta a fost inventata de motorola din 2011 cu Motorola ATRIX nu a inventat apple cine stie ce .

Si ultimul lucru cum ar pute sa depaseasca Samsung cand toate piesele sant de la ei si de la sony ?

http://www.slashgear.com/iphone-5s-a7-c ... -20298633/
Last edited by THC dark on 20 Sep 2013, 22:25, edited 1 time in total.
Servere Hostate in UK-Anglia--info = http://www.pow3rful.com

Image

Image
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

20 Sep 2013, 22:23

http://www.pcgarage.ro/smartphone/samsu ... e-3-black/
sau Xperia Z1
Daca vrei sa dai bani pe un telefon bun, nu gasesti unul mai bun ca Galaxy Note 2 sau Galaxy Note 3 daca ai in gand sa citesti, sa editezi documente si alte lucruri, seria Note de la Samsung este mult mai buna decat seria S.

Am mai zis ca n-am nimic impotriva unui iPhone 5/5S pentru oamenii care vreau doar facebook, instagram, muzica, cateva jocuri si internet.
Acum daca ar fi sa imi aleg eu iPhone 5 astea sunt minusurile pe care le consider : ecran mic pentru documente, filmulete, pret exagerat pentru design-ul de aluminiu si componente de 5-6 ori mai ieftine decat intr-un alt telefon la acelasi pret, iTunes si Appstore, limbajul Objective-C si necesitatea Mac OS X pentru dezvoltare, sa nu uit de 100 de euro taxa de inregistrare pe appstore, lipsa microUSB si USB OTG, lipsa iesire HDMI, lipsa card microSD, bateria integrata, service costisitor si complicat, nu sunt widget-uri, nu sunt shortcut-uri la setari, trebuie mereu sa intrii in setari sa opresti netul, sa opresti wifi, gps... (bine iOS 7 a introdus aceste butoane deci nu mai e problema), iOS 7 e o combinatie intre Windows Phone, Android si iOS care e destul de aiurea, Siri e bun doar in engleza, pe Android 4.2 orice spun in maghiara, romana, engleza, germana telefonul inregistreaza cu perfectiune ca si cum as dicta unui om, chiar mai bine, nu sunt disponibile alte tastaturi decat cea standard, nu exista functia swype cu care dupa ce te obisnuiesti scrii foarte rapid, respectiv eu m-am obisnuit sa ii dictez direct mesajele sms/email-urile telefonului meu cu android fiindca face o greseala o data pe an ceea ce pe iOS e posibil dar nu la fel de bine, nu am sincronizare cu serviciile Google pe care le folosesc zi de zi (gen Gmail/Google Chrome), nu sunt disponibile alte browsere decat Safari sau cele disponibile sunt tot Safari cu alt design, lockscreen-ul si launcher-ul nu se poate schimba, softul se actualizeaza o data la 1 an si sa nu zic de lipsa unui stilus performant dezvoltat de Wacom ca in cazul lui Note 2 si Note 3. Iar daca nu ai chef sa cumperi toate aplicatiile, pe Android activezi Instaleaza aplicatii din surse externe si instalezi ce .apk vrei de parca ai instala un program pe calculator, pe iOS asa ceva nu e posibil nici cu jailbreak si Cydia.

Ce imi place la iPhone5/5S este intradevar design-ul, viteza si resursele necesare aplicatiilor iOS, fluiditatea in general, butonul de pe mijlocul telefonului, mai nou Touch ID, camera foto/video, design-ul iOS7 (arata prost in imagini dar efectul paralax compenseaza, totusi pe android arata mult mai bine) si calitatea sunetului la iesirea audio.
Totusi Note 2 este mai slab doar la iesirea audio dar poate fi corectat prin soft, in rest mie personal imi convin celelalte avantaje si nu vad dezavantaje sesizabile fata de iPhone 5S, iar pretul unui 5S este enorm pentru un produs pe care il folosesti pentru distractie si comunicare, macar cu un Note poti sa zici ca ai dat banii pentru o tableta/laptop telefon si il poti folosi in foarte multe situatii ciudate cand iPhone ramane doar un telefon destept pe care te poti juca, da pe net, citi, uita la video-uri si asculta muzica.

Pentru tine poate ti-as sugera mai mult Z1 fiindca de la 3GS un Note e un pas foarte mare. Z1 e exact Note 3 dar mai mic si mai bine facut pentru fiabilitate. Conteaza foarte mult ca il poti folosi in apa, ca ai un ecran mai rezistent...
mezzzu
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2235
Joined: 19 Dec 2010, 17:31
Detinator Steam: Da
CS Status: Working...
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fost manager FURIEN.EXTREAMCS.COM
Restrictie moderator
Has thanked: 85 times
Been thanked: 137 times

21 Sep 2013, 00:01

Cred ca tocmai ai primit cel mai bun raspuns de la IsTI37 .

Depinde si ce varsta ai , adica , da urat un note 3 la un tip de 16-18 ani (deobicei un telefon de genul il porti intr-o borseta).

Eu as recomanda HTC One ...
Last edited by IsTI37 on 21 Sep 2013, 01:01, edited 1 time in total.
Reason: Nu ai nevoie de borseta, iti incape intr-un buzunar mai mare sau lejer intr-o jacheta.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Dot [Bot] and 417 guests