Recomandare Telefon

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
danyy-
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 189
Joined: 15 Jun 2016, 21:14
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Contact:

19 Mar 2018, 00:46

Pavel wrote:A8 e prea scump pentru ceea ce ofera. P10, S7 edge(poate gasesti vreo oferta si-l iei chiar mai ieftin). Nu gasesti iphone 7 sau mai nou la 2000 de lei, iar un 6s este deja mult prea vechi, deci daca vrei un telefon nou, indeparteaza-te de ideea de a-ti cumpara un iphone, studiaza piata, uita-te la review-uri vezi ce se incadreaza in bugetul tau si cauta pareri de la oameni cat mai bine informati sau chiar specializati dar cu o privire cat mai obiectiva asupra produsului, pentru ca daca sunt sugestivi pot sa faca sa para ca telefonul este mult mai bun decat este el de fapt. Cauta la un telefon ceea ce ai tu nevoie, vezi ce ui iti place sau cu care crezi ca te-ai acomoda cat mai bine. Ar trebui sa incetati sa formulati astfel de intrebari, pentru ca nimeni nu stie ceea ce vrei tu, ceea ce se muleaza exact pe nevoile tale.
Cum *** sa fie 6s vechi?! Dupa parare mea un telefon vechi este cand incepe sa se miste urat gen iph 5/5s
Iph-u 6s se misca impecabil.
RoyalServer 2
Ciobi # faf
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 46
Joined: 04 Mar 2018, 19:11
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

19 Mar 2018, 01:33

danyy- wrote:
Pavel wrote:A8 e prea scump pentru ceea ce ofera. P10, S7 edge(poate gasesti vreo oferta si-l iei chiar mai ieftin). Nu gasesti iphone 7 sau mai nou la 2000 de lei, iar un 6s este deja mult prea vechi, deci daca vrei un telefon nou, indeparteaza-te de ideea de a-ti cumpara un iphone, studiaza piata, uita-te la review-uri vezi ce se incadreaza in bugetul tau si cauta pareri de la oameni cat mai bine informati sau chiar specializati dar cu o privire cat mai obiectiva asupra produsului, pentru ca daca sunt sugestivi pot sa faca sa para ca telefonul este mult mai bun decat este el de fapt. Cauta la un telefon ceea ce ai tu nevoie, vezi ce ui iti place sau cu care crezi ca te-ai acomoda cat mai bine. Ar trebui sa incetati sa formulati astfel de intrebari, pentru ca nimeni nu stie ceea ce vrei tu, ceea ce se muleaza exact pe nevoile tale.
Cum *** sa fie 6s vechi?! Dupa parare mea un telefon vechi este cand incepe sa se miste urat gen iph 5/5s
Iph-u 6s se misca impecabil.
Aprob dany :) iphone 6s merge perfect, in timp se fac upgrade-uri la ios si de asta telefonul va merge mai naspa pentru ca faceti upgrade, iar acum ca iphone telefoane care merg ok de la iphone 6 in sus, iphone 6 inca se mai tine ! Am avut numai iphone-uri, am folosit si X si 8 si 7 tot ce tine de la iphone si stiu despre ce e vorba ( fan apple )
S.S.S
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 61
Joined: 14 Mar 2018, 18:54
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

19 Mar 2018, 01:38

iphone 6 de la ultimele updateuri scartaie urat de tot, are lag, sunetu pe difuzor e la 50% fata de cum era, bateria tine cateva ore, nu mai e ce a fost cand l-am luat nici nu zici ca e iphone
User avatar
Pavel
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3610
Joined: 17 Feb 2011, 22:47
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Nume anterior: xkeze.
Fond eXtream: 2
Location: Bucuresti
Has thanked: 71 times
Been thanked: 102 times

19 Mar 2018, 02:49

danyy- wrote:
Pavel wrote:A8 e prea scump pentru ceea ce ofera. P10, S7 edge(poate gasesti vreo oferta si-l iei chiar mai ieftin). Nu gasesti iphone 7 sau mai nou la 2000 de lei, iar un 6s este deja mult prea vechi, deci daca vrei un telefon nou, indeparteaza-te de ideea de a-ti cumpara un iphone, studiaza piata, uita-te la review-uri vezi ce se incadreaza in bugetul tau si cauta pareri de la oameni cat mai bine informati sau chiar specializati dar cu o privire cat mai obiectiva asupra produsului, pentru ca daca sunt sugestivi pot sa faca sa para ca telefonul este mult mai bun decat este el de fapt. Cauta la un telefon ceea ce ai tu nevoie, vezi ce ui iti place sau cu care crezi ca te-ai acomoda cat mai bine. Ar trebui sa incetati sa formulati astfel de intrebari, pentru ca nimeni nu stie ceea ce vrei tu, ceea ce se muleaza exact pe nevoile tale.
Cum *** sa fie 6s vechi?! Dupa parare mea un telefon vechi este cand incepe sa se miste urat gen iph 5/5s
Iph-u 6s se misca impecabil.
In momentul de fata daca iti iei un iphone 6s nou bateria este dusa, de la atat stat prin depozite. Acelasi lucru patesti si daca il iei folosit de la cineva. Asta e strict legat de baterie. Am iphone 6s si este oribil ce au facut ios 11 la el, crashuri peste crashuri, se misca super incet, bateria tine dupa cum vrea ea, se blocheaza destul de des, glitch-uri peste glitch-uri, aplicatii care merg cand vor ele. Daca ies in facebook si intru in whatsapp prin notificare, cand ma intorc pe facebook aplicatia isi i-a freez si deabea dupa ce o inchid si intru in ea de 2 ori merge. Spatiu mai mai peste 40 de gb din 64, deci nu e de la memorie. Factory reset i-am dat. Nu am zeci de aplicatii instalate, doar ceea ce folosesc zilnic si nu sunt mai mult de 20.
Cum sa fie vechi? Este un telefon ce imediat are 3 ani, de ce sa-l mai cumperi acum? Doar pentru ca este iphone? Nu vad logica. Nici iphone-urile nu mai sunt atat de rezistente in timp cum a fost o data.
Ciobi # faf
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 46
Joined: 04 Mar 2018, 19:11
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

19 Mar 2018, 03:11

Dacă ai iPhone 6 , 6s și îți vin încontinu notificări pentru a instala un iOS nou automat ca e făcută pentru ultimele telefoane scoase de Apple și nu trebuie sa dați actualizare și o sa va meargă bine !
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information