Referendumul a fost invalidat de judecătorii CCR

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Kryme
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1922
Joined: 31 Dec 2008, 12:45
Detinator Steam: Da
SteamID: PM si il dau.
Reputatie: Ban 1 luna
Ban 2 luni
Location: Zalău
Has thanked: 132 times
Been thanked: 69 times

21 Aug 2012, 16:33

Inteligentilor !
Daca vroiau sa-l dea jos mergeau la vot ! 50% + 1 , dar la mintea voastra coapta nu aveti de unde sti !
Lumea nu s-a dus la vot pentru ca ii uraste mai mult pe ratatii aia din USL ,nu zic ca Basescu-i bun,e dracu-n persoana,dar nici aia nu-s mai breji !
RoyalServer
User avatar
exy
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 6389
Joined: 11 Aug 2010, 14:30
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: eXpres *viewsonic
Fost Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Organizator Cupe eXtreamCS
Castigator eXtream XMAS Championship
Castigator eXtream CS:GO Cup 2014
Location: Norway
Has thanked: 326 times
Been thanked: 385 times

21 Aug 2012, 16:36

Basescu si-a facut referendumul dupa cum a vrut el de aia a si ramas presedinte :)
Puteti zice ce vreti eu tot la parerea mea raman :)
User avatar
tre3fla
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5317
Joined: 27 May 2012, 11:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Allah Akbar !
Detinator server CS: Nu
SteamID: /id/tre3fla_xxx
Has thanked: 14 times
Been thanked: 129 times

21 Aug 2012, 16:36

Sincer,eu ii simpatizez pe Ponta si Crin,nu pentru ca ar fi ceva de capu' lor patrat,din contra pentu ca sunt foarte prosti,aparent.In fond,sunt niste persoane dirijate din interiorul partidelor sau marionete ai marilor oameni de afaceri :)
User avatar
zeus4s
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2621
Joined: 02 May 2010, 08:54
Detinator Steam: Da
CS Status: I'm back.
Reputatie: Ban 3 luni
Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: New York
Has thanked: 4 times
Been thanked: 300 times
Contact:

21 Aug 2012, 16:46

Mihai wrote:
mezzzu wrote:Taicamiu mai avea oleaca si facea criza de isterie prin casa cand a vazut asta .

Deci , cum p*la mea , cand 80% din populatie vor demiterea lui , el e pus in functie + ca a mai facut o "smecherie" si a facut in asa fel "ca populatia Romaniei e mult mai mare decat este defapt" (pe hartie bineinteles)


De cretinul asta nu scapam decat daca il omoara cineva... sa vedeti de acum ce va iesi lumea in strada

80 % din cei ce au iesit la vot pustiu', nu 80 % din populatie. Iar la vot nu au iesit nici 50 % din cei cu drept de vot.

S-a facut dreptate.


La alegerile locale au iesit la vot 56% din populatie parca iar la referendum 46 sau cat era , deci iti dai seama cine e cu basescu , cine e cu USL-ul si cine e indiferent.
User avatar
demisec
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 123
Joined: 04 Jul 2010, 16:10
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Been thanked: 23 times
Contact:

21 Aug 2012, 16:49

In logica unora dintre idiotii din acest topic:
Daca ar fi vrut alesi locali, mergeau la vot macar 50%+1 din alegatori.
30% din populatie NU ESTE INTERESATA de mizeriile din politica, geniilor. Inculti sunt cei care arata cu degetul catre populatie. Spre surpinderea ta, jonnyseitan, sunt la cel mai bun liceu de informatica din judetul meu, judet cu 400.000 locuitori, in singura clasa de intensiv informatica din liceu. Incult esti tu, tovarase.
Nu numai ca m-am schimbar, dar culmea,
M-am tripat sa schimb si lumea!
User avatar
exy
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 6389
Joined: 11 Aug 2010, 14:30
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: eXpres *viewsonic
Fost Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Organizator Cupe eXtreamCS
Castigator eXtream XMAS Championship
Castigator eXtream CS:GO Cup 2014
Location: Norway
Has thanked: 326 times
Been thanked: 385 times

21 Aug 2012, 16:53

demisec wrote:In logica unora dintre idiotii din acest topic:
Daca ar fi vrut alesi locali, mergeau la vot macar 50%+1 din alegatori.
30% din populatie NU ESTE INTERESATA de mizeriile din politica, geniilor. Inculti sunt cei care arata cu degetul catre populatie. Spre surpinderea ta, jonnyseitan, sunt la cel mai bun liceu de informatica din judetul meu, judet cu 400.000 locuitori, in singura clasa de intensiv informatica din liceu. Incult esti tu, tovarase.
Nu ai dreptate deloc
Mai bine te duci inapoi pe RST sau de unde vii tu si lasa-ne pe noi aici cu parerile noastre si asa nu te vrea nimeni aici ...

Vicepresedintele PNL Relu Fenechiu a declarat, marti, ca nu exclude ideea unei noi suspendari din functie a presedintelui Traian Basescu, precizand ca spera ca demiterea acestuia sa se realizeze pana la momentul sarbatorilor.
Ads by INTERNET PROTV



Fenechiu a declarat, intr-o interventie la RFI, ca, din punctul sau de vedere, ar putea avea loc o noua suspendare din functie a presedintelui Traian Basescu, pentru organizarea unui noi referendum de demitere.

"Aceasta decizie a Curtii prelungeste criza politica. Traian Basescu nu poate sa fie un partener pentru noi, pentru ca asta ar insemna sa fim cu Traian Basescu si impotriva celor opt milioane de oameni. Eu prefer sa fiu alaturi de cei opt milioane de romani, sa ma bat in continuare cu Traian Basescu si sa sper ca le voi putea garanta romanilor sarbatori fara Traian Basescu presedinte", a sustinut Fenechiu.

El a fost intrebat daca asta ar presupune o noua suspendare a lui Traian Basescu, Fenechiu replicand: "Personal, nu exclud nici acest lucru, dar asta e o declaratie strict personala".

De asemenea, vicepresedintele PNL si-a exprimat speranta ca la un nou referendum de demitere din functie a presedintelui Traian Basescu s-ar prezenta la vot mai multi romani.

Cu toate acestea, Fenechiu a sustinut ca nu poate protesta fata de decizia Curtii Constitutionale in cazul referendumului din 29 iulie, de care Parlamentul va trebui sa ia act.

"Parlamentul astazi nu are alta optiune decat sa ia act de decizia Curtii. Ca si parlamentar, am obligatia sa respect Constitutia si legile acestei tari si sa nu protestez in fata acestei decizii. Ca si om politic insa am obligatia sa ma bat in continuare pentru cei opt milioane de oameni care au votat la referendum", a mai spus vicepresedintele PNL.

"Privesc cu aceeasi amaraciune cu care privesc inca opt milioane de romani aceasta decizie. Nu as putea spune ca este o decizie neasteptata, dar speram totusi ca Romania sa fie un stat de drept, un stat in care institutiile statului, oricare ar fi acestea, sa tina cont de fundamentul democratiei, adica de popor (…) Aceasta institutie (Curtea Constitutionala, n.r.), care ar trebui sa fie o institutie formata din profesionisti total independenti, a ajuns sa fie o institutie in care sunt numiti oameni cu anumite slabiciuni, cu anumite interese, cu anumite datorii: un fost parlamentar PD, un fost angajat al domnului Emil Boc si asa mai departe. Astfel de oameni nu pot lua decizii in numele poporului, ci iau decizii in numele oamenilor care i-au sustinut, fata de care au datorii, obligatii sau de care le este frica", a mai declarat Fenechiu.

Sursa: Mediafax
User avatar
otomanu32
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1182
Joined: 22 Aug 2011, 10:06
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni
Ban 2 luni
Location: Rotterdam
Has thanked: 129 times
Been thanked: 73 times

21 Aug 2012, 16:56

cu basescu mai rezistam, adica nu intram in saracie, ne mentinem :)
daca vin ponta si antonescu e clar ca ne ducem in jos rau de tot ! antonescu abia va intra in actele la care are acces presedintele si nu va fi in stare sigur sa le faca pe toate deodata... oricum basescu nu mai are mult pana sa isi incheie mandatul, am observat de-a lungul timpului cat a fost suspendat ca a dat niste declaratii care nu le dadea in timp ce era presedinte, adica era mai constient de ce se intampla prin mediul rural si chestii de astea care el nu le baga in seama pana acum. Ma rog, trebuie stiut ca oricine vine nu poate sa schimbe mare lucru, daca nu are si subalterni ca el. E greu sa gasesti atat de multi ministri,prefecti,primari care sa fie cinstiti si sa faca ce scriu pe hartie!
User avatar
Kryme
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1922
Joined: 31 Dec 2008, 12:45
Detinator Steam: Da
SteamID: PM si il dau.
Reputatie: Ban 1 luna
Ban 2 luni
Location: Zalău
Has thanked: 132 times
Been thanked: 69 times

21 Aug 2012, 16:58

demisec wrote:In logica unora dintre idiotii din acest topic:
Daca ar fi vrut alesi locali, mergeau la vot macar 50%+1 din alegatori.
30% din populatie NU ESTE INTERESATA de mizeriile din politica, geniilor. Inculti sunt cei care arata cu degetul catre populatie. Spre surpinderea ta, jonnyseitan, sunt la cel mai bun liceu de informatica din judetul meu, judet cu 400.000 locuitori, in singura clasa de intensiv informatica din liceu. Incult esti tu, tovarase.
=)) Iti dai seama ce patetic esti?
Crezi ca intereseaza pe cineva ca esti tu la nu stiu ce liceu :))!
Poti fi si-n New York,ca tot cu mintea limpede ramai . :))))) Fa pasi.


On : Basescu sau nu,tot una e.
User avatar
demisec
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 123
Joined: 04 Jul 2010, 16:10
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Been thanked: 23 times
Contact:

21 Aug 2012, 16:59

eXpres: daca voi nu ma vreti eu va vreau, deci va violez!
De ce nu am dreptate? Eu ti-am adus argumente, tu?
@kryme: a zis ca fac parte din categoria oamenilor cu 4 clase. Si tu esti un taran. Cum te aperi? o sa-mi zici ca stai in oras, nu?
Nu ma astept sa intelegi ironia, geniule!
Nu numai ca m-am schimbar, dar culmea,
M-am tripat sa schimb si lumea!
User avatar
Kryme
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1922
Joined: 31 Dec 2008, 12:45
Detinator Steam: Da
SteamID: PM si il dau.
Reputatie: Ban 1 luna
Ban 2 luni
Location: Zalău
Has thanked: 132 times
Been thanked: 69 times

21 Aug 2012, 17:01

demisec wrote:eXpres: daca voi nu ma vreti eu va vreau, deci va violez!
De ce nu am dreptate? Eu ti-am adus argumente, tu?
@kryme: a zis ca fac parte din categoria oamenilor cu 4 clase. Si tu esti un taran. Cum te aperi? o sa-mi zici ca stai in oras, nu?
Nu ma astept sa intelegi ironia, geniule!
Si tu repede te-ai aparat a? :))
Daca tot esti asa inteligent precum te crezi,nu desteptu' cedeaza primul?Ironicule :*
User avatar
otomanu32
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1182
Joined: 22 Aug 2011, 10:06
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni
Ban 2 luni
Location: Rotterdam
Has thanked: 129 times
Been thanked: 73 times

21 Aug 2012, 17:04

Kryme wrote:
demisec wrote:eXpres: daca voi nu ma vreti eu va vreau, deci va violez!
De ce nu am dreptate? Eu ti-am adus argumente, tu?
@kryme: a zis ca fac parte din categoria oamenilor cu 4 clase. Si tu esti un taran. Cum te aperi? o sa-mi zici ca stai in oras, nu?
Nu ma astept sa intelegi ironia, geniule!
Si tu repede te-ai aparat a? :))
Daca tot esti asa inteligent precum te crezi,nu desteptu' cedeaza primul?Ironicule :*
in cazul tau ai cedat ca nu mai ai replica pentru el :)
User avatar
Kryme
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1922
Joined: 31 Dec 2008, 12:45
Detinator Steam: Da
SteamID: PM si il dau.
Reputatie: Ban 1 luna
Ban 2 luni
Location: Zalău
Has thanked: 132 times
Been thanked: 69 times

21 Aug 2012, 17:05

PlayWorldRo wrote:
Kryme wrote:
demisec wrote:eXpres: daca voi nu ma vreti eu va vreau, deci va violez!
De ce nu am dreptate? Eu ti-am adus argumente, tu?
@kryme: a zis ca fac parte din categoria oamenilor cu 4 clase. Si tu esti un taran. Cum te aperi? o sa-mi zici ca stai in oras, nu?
Nu ma astept sa intelegi ironia, geniule!
Si tu repede te-ai aparat a? :))
Daca tot esti asa inteligent precum te crezi,nu desteptu' cedeaza primul?Ironicule :*
in cazul tau ai cedat ca nu mai ai replica pentru el :)
Replica pentru? Ca a zis ca sunt tanar? Nu are importanta de unde esti,nu conteaza asta prietene.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Petal [Bot] and 345 guests