Relatie - finish

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Cum e mai bine?

1. O relatie lunga, foarte serioasa
18
43%
2. Sa-ti traiesti viata, sa profiti de orice ocazie, orice domnisoara.
24
57%
 
Total votes: 42
bod
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 24
Joined: 08 Feb 2012, 14:00
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Contact:

08 Mar 2012, 22:16

frate incearca sa o faci sa se raceasca asa de tine in timp ...nu incerca din prima ca va suferi mult prea mult sau ...va face nu stiu ce (daca tine la tine) .... trateaz-o cu indiferenta in orice subiect ....nu-i mai da motive sa tina la tine ....nu-i mai da sperante....

incet incet.....
eventual ardei vre-o 2 palme....asculta-ma pa mine

bft
User avatar
CryWolf
Administrator
Administrator
Posts: 6505
Joined: 07 Aug 2008, 16:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Fost Scripter
Manager CS2.eXtream.Ro
Fost Detinator ZM.eXtream.Ro
Fost manager CS.eXtream.Ro
Fost manager CSGO.eXtream.Ro
Fost manager global
Location: Botosani
Discord: crywolf1989
Has thanked: 202 times
Been thanked: 850 times
Contact:

09 Mar 2012, 00:12

bod wrote:frate incearca sa o faci sa se raceasca asa de tine in timp ...nu incerca din prima ca va suferi mult prea mult sau ...va face nu stiu ce (daca tine la tine) .... trateaz-o cu indiferenta in orice subiect ....nu-i mai da motive sa tina la tine ....nu-i mai da sperante....

incet incet.....
eventual ardei vre-o 2 palme....asculta-ma pa mine

bft
saracul de tine :-j daca erai in fata mea acu sa vezi ce palme iti ardeam eu tie.

on: Daca o faci sa sufere ca sa se desparta ea de tine nu miza pe asta o faci sa sufere a prost si nu se merita pana la urma tot la varianta brusca vei ajunge, cel mai bine este sa fii sincer cu ea e posibil ca sentimentele ei pe moment sa nu te lase sa o parasesti dar iti va trebui sa ai inima puternica pentru asta caci crede-ma nu e asa usor sa vezi o fata ca-i curg lacrimile de la sine, adica stiu ca pe mine ma terminat de tot, nu o invinovati aprost spune-i adevarul si te vei simti mult mai bine dupa o sa vezi si te va respecta pentru sinceritatea ta pentru ca majoritatea fug cand nu le convine ceva nu dau cuvinte ci doar dovezi sau mai destepti ca cel de mai sus le bat ca sa scape de ele...aia e o fata foarte inculta sa stea cu o astfel de persoana.

Nu fi badaran! dar inainte de asta gandestete ca greu se gaseste in zilele noastre o fata care sa fie geloasa (sa iubeasca cu adevarat) , mai incolo poate vei da de tot felu de p*****te si nu se stie cum iti va fura una inima si te va face sa crapi, si o sa iti para rau dupa asta ca cam asta se intampla mai mereu! dam vrabia din mana pe cioara din gard.

Succes, tu alegi este viata ta si stii cel mai bine cum sa iti asterni caci asa vei dormi.

Ai ajuns sa postezi pe extream astfel de chestii stiind ca aici varsta maxima de ani e undeva la 17 ani a gandirii, sau ai vrut sa te lauzi ca nu mai esti virgin ? vrei sa-ti decida astia de aici soarta si dupa sa iti para rau, cel mai bine decide singur si cu cap.
NU IMI MAI DA-TI PM CU CERERE AJUTOR/SAMD, FOLOSITI FORUMUL, CITESC MAJORITATEA TOPICURILOR.
www.dark-arena.com , SERVERE CS / CS2 / L4D AU REVENIT ONLINE.
www.diasporaiptv.ro - SERVICII PREMIUM IPTV

Image

Image
User avatar
LuCI...
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 870
Joined: 09 Jan 2012, 20:19
Detinator Steam: Da
CS Status: Înşelându-i pe alţii, te înşeli pe tine.
Detinator server CS: CS.ExtreamCS.Com
SteamID: gaby_razer
Location: Iasi
Has thanked: 75 times
Been thanked: 47 times
Contact:

09 Mar 2012, 08:39

Ea e disperata, geloasa cat incape pe toate fetele cu care vorbesc sau care intra pe mine pe facebook/mess sau da like-uri, dau like-uri, etc.
Asa sunt toate ;) ,De asta nu vei scapa niciodata credema :)
Image
Image Noul Y!M: iasi.luci
nEo =]
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 250
Joined: 27 Dec 2011, 17:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Multi kill =))
Detinator server CS: CS.hsz.ro
SteamID: laly_delley
Has thanked: 17 times
Been thanked: 19 times
Contact:

09 Mar 2012, 08:56

Stiu prin ce treci asa am fost si eu . Am avut o prietena , timp de 9 luni am fost cu ea si i-am spus frumos in fata ce ma deranjeaza la ea , si cu timpul sa potolit . Dupa ce m-am despartit de ea imi era ciuda cand o vedeam ca statea langa alti baieti , eram gelos si incercam sa ma impac cu ea (dar fara rezultat)

Incearca sa vorbiti deschis , fara jena , spune-i ce te deranjeaza si iti va spune si ea .

( Casa de piatra :)) )
Image
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6269
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 182 times
Been thanked: 792 times
Contact:

09 Mar 2012, 12:23

free4you. wrote:Simplu : Fă ce îţi spune inima ta !
Nu contează neapărat că o răneşti, sau, dacă şi tu ţii aşa la ea, fă-o mai delicat, pentru a mai rămâne prieten cu ea.
Buna recomandare si ai spus-o frumos.

@ Restul
Pro si Contra :)

@ Masaroo
Intotdeauna alege optimul. Da-mi PM daca doresti detalii :)
Cristian.R
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3958
Joined: 28 Sep 2007, 20:24
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Super Moderator
Fost Designer eXtream
Nick anterior: Masaroo
Has thanked: 134 times
Been thanked: 185 times

09 Mar 2012, 18:32

CryWolf wrote: Ai ajuns sa postezi pe extream astfel de chestii stiind ca aici varsta maxima de ani e undeva la 17 ani a gandirii, sau ai vrut sa te lauzi ca nu mai esti virgin ? vrei sa-ti decida astia de aici soarta si dupa sa iti para rau, cel mai bine decide singur si cu cap.
Am postat asta sa vad restul ce fel de gandire au , poate ma ajuta intr-un fel, nu sa ma laud.

La aia m-am gandit, ca poate o sa dau peste tot felu de rapandule si na, o sa imi para rau ca am stricat o relatie serioasa, insa sincer as vrea sa experimentez, nu stiu daca gandesc bine dar la 16-17 ani nu prea are rost sa-ti faci relatii serioase, e bine sa experimentezi si sa iti alegi de unde ai, multa lume zice lucru asta, am mai intrebat si alte fete mai finutze, ce si cum e intre mine si prietena mea si multe spun ca sa stau in banca mea cu ea ca o sa-mi para rau.

M-am intalnit azi cu ea, era suparata ca a ei cica se despart , nu pot s-o las in momentu asta asa..

Mi-e foarte foarte greu in momentu de fata.
User avatar
Edi.
eXtream Mod
eXtream Mod
Posts: 5391
Joined: 08 Jul 2009, 08:38
Detinator Steam: Da
SteamID: Hozzakwaz
Reputatie: Nume anterior: Eddy ;X
eXtream Mod
Fost Intermediar
Location: Botoşani / Iaşi
Has thanked: 109 times
Been thanked: 247 times
Contact:

09 Mar 2012, 18:34

Sincer frate nu te complica ! Esti inca tanar, traieste`ti viata din plin !
Image
free4you.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 363
Joined: 23 Feb 2012, 22:06
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: BETIVII.rLz.Ro
SteamID: PRIVAT~
Has thanked: 26 times
Been thanked: 13 times

09 Mar 2012, 18:39

Totuşi, nu o părăsi în acest moment.
Este foarte greu când părinţii se despart, bine că eu nu am păţit asta...
Dacă o părăseşti acum, ar putea atenta la viaţa ei, dacă este serioasă treaba cu părinţii ei şi ea te iubeşte pe tine.
Citeste regulamentul. Data viitoare iei warn.
Cristian.R
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3958
Joined: 28 Sep 2007, 20:24
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Super Moderator
Fost Designer eXtream
Nick anterior: Masaroo
Has thanked: 134 times
Been thanked: 185 times

09 Mar 2012, 18:41

Am adaugat un poll, daca e votati. Sunt sincer indecis, vreau pareri doar de la cei care au avut o relatie de macar 3-4 luni.

free4you@ nu cred ca s-ar ajunge pana in momentu ala, ca sa se sinucida. :)) vad ca tine foarte mult la mine, dar nu stiu..
Multi ne spun ca ne sta foarte bine impreuna, ca ne potrivim si ca sa tinem unul de altul, dar parca eu nu mai simt ceva special pentru ea.
free4you.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 363
Joined: 23 Feb 2012, 22:06
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: BETIVII.rLz.Ro
SteamID: PRIVAT~
Has thanked: 26 times
Been thanked: 13 times

09 Mar 2012, 18:48

Depinde şi de caracterul fiecăruia, ştii cum e...
Poate ea este puternică, a mai suferit când era mică şi...
Eu am întâlnit fete din acestea.
Anul trecut, o fată şi-a tăiat venele că ne-am despărţit, so...
Unele chiar au probleme mari.
Oricum, este numai şi numai decizia ta !
Doar tu poţi ştii ce este în inimia/mintea ta, nimeni altcineva.
Succes !
Citeste regulamentul. Data viitoare iei warn.
User avatar
xdc
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1984
Joined: 01 Apr 2010, 18:02
Detinator Steam: Da
CS Status: Apple user
Detinator server CS: dm.xdcnet.ro
SteamID: blacksound10
Reputatie: Fost moderator
Location: [root@localhost]# cd /home/root/Brasov
Has thanked: 5 times
Been thanked: 56 times

09 Mar 2012, 20:26

Masaroo nu o parasi in momentul asta , nu conteaza daca ai 16-17 ani , daca iti traiesti viata ce realizezi in viata?Le bulesti pe una si pe alta si asta este o realizare?Am o relatie de 1 an si ceva si am doar 16 ani , dar o relatie serioasa si de lunga durata este foarte frumoasa , daca va iubiti si va intelegeti si aveti incredere unu in altul nu merita sa va despartiti.In relatia mea simt ca imi voi petrecere toata viata cu iubita mea , este o fata foarte speciala.

P.S: Nu te lua dupa lume , daca te iei dupa lume nu stiu unde ajungi.Daca esti o zi cu o fata , dupaia doua sau trei zile cu alta nu realizezi nimic cu asta.
Be the best , and fuck the rest ;)
User avatar
CryWolf
Administrator
Administrator
Posts: 6505
Joined: 07 Aug 2008, 16:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Fost Scripter
Manager CS2.eXtream.Ro
Fost Detinator ZM.eXtream.Ro
Fost manager CS.eXtream.Ro
Fost manager CSGO.eXtream.Ro
Fost manager global
Location: Botosani
Discord: crywolf1989
Has thanked: 202 times
Been thanked: 850 times
Contact:

09 Mar 2012, 21:35

Nu ma mai bag in acest topic si neseara sunt putin mai in alte ape daca intelegi ce vreau sa spun, dar ai adaugat un pool de tot rahatul este si normal ca fiecare isi traieste viata cum vrea si nu am insistat sa o tii langa tine,ci doar am spus sa fii sigur de decizia pe care o aplici. ia si umbla cu tot felul de panarame daca o fata care ai incredere si tine la tine nu iti convine.

La@ur a ramane prieten cu iubita dupa despartire la care tii foarte mult nu e o posibilitate de a te vindeca foarte curand, eu stiu ca ar fi foarte frumos asa dar din pacate eu nu imi puteam reveni, psihologia pe care o recomanzi e frumoasa dar si dureroasa in acelas timp.

Dar masaroo in cazul tau daca nu iti pasa prea mult ai putea sa ii usurezi despartirea ramanand prieten cu ea. desi mereu va cauta sa va implicati intr-o relatie. viata e diferita cand sunt sentimente, astea sunt vorbe traite.

Succes!
NU IMI MAI DA-TI PM CU CERERE AJUTOR/SAMD, FOLOSITI FORUMUL, CITESC MAJORITATEA TOPICURILOR.
www.dark-arena.com , SERVERE CS / CS2 / L4D AU REVENIT ONLINE.
www.diasporaiptv.ro - SERVICII PREMIUM IPTV

Image

Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information